Τι κάνω λάθος?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1

    Τι κάνω λάθος?

    Καλημέρα,
    έχω δημοσιεύσει και παλιότερα (συγκεκριμένα πριν 1 χρόνο ακριβώς) σε αυτή την ενότητα για ένα θέμα σε σχέση με ένα άνδρα που μου αρέσει και μου είχε δείξει και αυτός μέσω διαδικτυακής επικοινωνίας ότι του αρέσω, όταν ήταν όμως να βρεθούμε από κοντά αυτός δεν ήρθε ποτέ. Ο λόγος που δημοσιεύω σήμερα είναι γιατί με αυτόν τον άντρα συνεχίσαμε να έχουμε επικοινωνία μέσω μηνυμάτων μόνο , στα οποία ήταν ξεκάθαρος ότι του αρέσω και ήθελε να τα πούμε από κοντά , όμως πάντα είχε δουλειά και ποτέ ελεύθερο χρόνο. Με τα πολλά βρεθήκαμε και ήταν άλλος άνθρωπος , απόμακρος , αδιάφορος σαν να μην ήθελε να είναι εκεί.Δεν κάναμε καμία κουβέντα που να έχει σχέση με τα μηνύματα που ανταλλάσσαμε τόσο καιρό. Και εγώ όμως ήμουν αρκετά κουμπωμένη και καθόλου διαχυτική. Μετά τη συνάντησή μας έκοψε κάθε επικοινωνία. Του έστειλα εγώ ένα τυπικό μήνυμα και το έχει αφήσει στα αδιάβαστα. Ψάχνω να βρω τι έκανα λάθος..γιατί αυτή η συμπεριφορά? και κυρίως πως το αντιμετωπίζω? Αυτός ο άνθρωπος μου έχει γίνει εμμονή, τον σκέφτομαι συνέχεια, τσεκάρω όλη την ώρα το κινητό μου να δω πότε είναι On line....το ξέρω ότι αυτό δεν είναι φυσιολογικό. Προσπαθώ να το εκλογικεύσω όμως δεν μπορώ. Η ψυχολογία μου αλλάζει μόνο όταν μου στέλνει μήνυμα.
    Σημείωση : δεν έχω μεγάλη εμπειρία σε σχέσεις και αυτή τη στιγμή νιώθω ότι φταίω 100% εγώ, δεν νοιώθω ικανή να κρατήσω ένα άνθρωπο στη ζωή μου.Από την άλλη ίσως είναι απλά η ανάγκη μου να είμαι με κάποιον και να μεγαλοποίησα στο μυαλό μου τα ψίχουλα που μου πέταγε τόσο καιρό...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Theodora1 View Post
    Καλημέρα,
    έχω δημοσιεύσει και παλιότερα (συγκεκριμένα πριν 1 χρόνο ακριβώς) σε αυτή την ενότητα για ένα θέμα σε σχέση με ένα άνδρα που μου αρέσει και μου είχε δείξει και αυτός μέσω διαδικτυακής επικοινωνίας ότι του αρέσω, όταν ήταν όμως να βρεθούμε από κοντά αυτός δεν ήρθε ποτέ. Ο λόγος που δημοσιεύω σήμερα είναι γιατί με αυτόν τον άντρα συνεχίσαμε να έχουμε επικοινωνία μέσω μηνυμάτων μόνο , στα οποία ήταν ξεκάθαρος ότι του αρέσω και ήθελε να τα πούμε από κοντά , όμως πάντα είχε δουλειά και ποτέ ελεύθερο χρόνο. Με τα πολλά βρεθήκαμε και ήταν άλλος άνθρωπος , απόμακρος , αδιάφορος σαν να μην ήθελε να είναι εκεί.Δεν κάναμε καμία κουβέντα που να έχει σχέση με τα μηνύματα που ανταλλάσσαμε τόσο καιρό. Και εγώ όμως ήμουν αρκετά κουμπωμένη και καθόλου διαχυτική. Μετά τη συνάντησή μας έκοψε κάθε επικοινωνία. Του έστειλα εγώ ένα τυπικό μήνυμα και το έχει αφήσει στα αδιάβαστα. Ψάχνω να βρω τι έκανα λάθος..γιατί αυτή η συμπεριφορά? και κυρίως πως το αντιμετωπίζω? Αυτός ο άνθρωπος μου έχει γίνει εμμονή, τον σκέφτομαι συνέχεια, τσεκάρω όλη την ώρα το κινητό μου να δω πότε είναι On line....το ξέρω ότι αυτό δεν είναι φυσιολογικό. Προσπαθώ να το εκλογικεύσω όμως δεν μπορώ. Η ψυχολογία μου αλλάζει μόνο όταν μου στέλνει μήνυμα.
    Σημείωση : δεν έχω μεγάλη εμπειρία σε σχέσεις και αυτή τη στιγμή νιώθω ότι φταίω 100% εγώ, δεν νοιώθω ικανή να κρατήσω ένα άνθρωπο στη ζωή μου.Από την άλλη ίσως είναι απλά η ανάγκη μου να είμαι με κάποιον και να μεγαλοποίησα στο μυαλό μου τα ψίχουλα που μου πέταγε τόσο καιρό...
    καλημερα.
    ειχες καθολου συνομιλιες με καμερα μαζι του; ειχες φωτογραφιες του;
    υπαρχει καποια περιπτωση να ηταν πραγματι ενας αλλος ανθρωπος;;; να εστειλε καποιον αλλον δηλαδη;

    ΕΑΝ ηταν αυτος που μιλουσατε, το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι απογοητευθηκε απο την γνωριμια. για τι αλλο να χαθει;; δεν του εκανες κατι...

    προσωπικα, δεν αποκλειω τις γνωριμιες μεσω διαδικτυου σαν τροπο γνωριμιας. ειναι πλεον οι παντες συνδεδεμενοι με εναν υπολογιστη. ειμαι ομως εντελως εναντιον του να συνεχιζεται πολυ καιρο μια επικοινωνια στα τυφλα, χωρις να ξερεις με ποιον μιλας. ειδικα αν η επικοινωνια αυτη προχωραει σε πολυ προσωπικα θεματα, που αν ειχες συναντησει πραγματι τον συγκεκριμενο ανθρωπο, ποτε δεν θα τις εκανες..
    η γνωμη μου ειναι, οτι οι γνωριμιες αυτες πρεπει να γινονται συντομα μετα την πρωτη επικοινωνια και σε ασφαλες μερος, δημοσιο, μαζι με φιλους ενδεχομενως και απο κει και περα να εξελισσονται πιο προσωπικες συζητησεις, ΕΑΝ ολα ειναι οπως εδειχαν..

  3. #3
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    ειχες καθολου συνομιλιες με καμερα μαζι του; ειχες φωτογραφιες του;
    υπαρχει καποια περιπτωση να ηταν πραγματι ενας αλλος ανθρωπος;;; να εστειλε καποιον αλλον δηλαδη;

    ΕΑΝ ηταν αυτος που μιλουσατε, το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι απογοητευθηκε απο την γνωριμια. για τι αλλο να χαθει;; δεν του εκανες κατι...

    προσωπικα, δεν αποκλειω τις γνωριμιες μεσω διαδικτυου σαν τροπο γνωριμιας. ειναι πλεον οι παντες συνδεδεμενοι με εναν υπολογιστη. ειμαι ομως εντελως εναντιον του να συνεχιζεται πολυ καιρο μια επικοινωνια στα τυφλα, χωρις να ξερεις με ποιον μιλας. ειδικα αν η επικοινωνια αυτη προχωραει σε πολυ προσωπικα θεματα, που αν ειχες συναντησει πραγματι τον συγκεκριμενο ανθρωπο, ποτε δεν θα τις εκανες..
    η γνωμη μου ειναι, οτι οι γνωριμιες αυτες πρεπει να γινονται συντομα μετα την πρωτη επικοινωνια και σε ασφαλες μερος, δημοσιο, μαζι με φιλους ενδεχομενως και απο κει και περα να εξελισσονται πιο προσωπικες συζητησεις, ΕΑΝ ολα ειναι οπως εδειχαν..
    Ήταν ο άνθρωπος που μιλάγαμε, δεν έστειλε άλλον γνωριζόμασταν από παλιά..απλά είχαμε μόνο διαδικτυακή επικοινωνία.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χιλια-δυο μπορει να συμβαινουν. Η διαδικτυακη επικοινωνια δεν ειναι σαν την πραγματικη. Μπορει καποιον που να μην τον γουσταρεις πολυ διαδικτυακα, να εχεις αλλη αποψη απο κοντα και τουμπαλιν. Επισης υπαρχει και η πραγματικη ζωη. Μπορει απλα να ειναι δεσμευμενος ή να μη θελει περισσοτερα στην παρουσα φαση της ζωης του. Ποιος ξερει?
    Μερικες φορες δεν εχει νοημα να ψαχνουμε για ενα "γιατι" που οτι και να κανουμε θα μεινει αναπαντητο.
    Ποσες φορες μου εχουν συμπεριφερθει ασχημα και ψαχνω το "γιατι" που ειναι αδυνατον να βρεις ειδικα εαν δεν υπαρχει επικοινωνια. Στις περπτωσεις αυτες του συμπεριφερεσαι και εσυ οπως αξιζει, χωρις να σκεφτεις πολυ τα "γιατι".
    Φυσικα υπαρχει πονος, ανθρωπινα πλασματα ειμαστε ειδικα οταν εχεις επενδυσει χρονο και συναισθηματα και περνουσατε καλα.
    Πονος και ενα κενο, οταν καποιος παυει να υπαρχει για εμας.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    [QUOTE=keep_walking;1176522]Χιλια-δυο μπορει να συμβαινουν. Η διαδικτυακη επικοινωνια δεν ειναι σαν την πραγματικη. Μπορει καποιον που να μην τον γουσταρεις πολυ διαδικτυακα, να εχεις αλλη αποψη απο κοντα και τουμπαλιν. Επισης υπαρχει και η πραγματικη ζωη. Μπορει απλα να ειναι δεσμευμενος ή να μη θελει περισσοτερα στην παρουσα φαση της ζωης του. Ποιος ξερει?
    Μερικες φορες δεν εχει νοημα να ψαχνουμε για ενα "γιατι" που οτι και να κανουμε θα μεινει αναπαντητο.
    Ποσες φορες μου εχουν συμπεριφερθει ασχημα και ψαχνω το "γιατι" που ειναι αδυνατον να βρεις ειδικα εαν δεν υπαρχει επικοινωνια. Στις περπτωσεις αυτες του συμπεριφερεσαι και εσυ οπως αξιζει, χωρις να σκεφτεις πολυ τα "γιατι".
    Φυσικα υπαρχει πονος, ανθρωπινα πλασματα ειμαστε ειδικα οταν εχεις επενδυσει χρονο και συναισθηματα και περνουσατε καλα.
    Πονος και ενα κενο, οταν καποιος παυει να υπαρχει για εμας.[/QUOT

    Σίγουρα η διαδικτυακή επικοινωνία δεν είναι όπως την πραγματική, και γι αυτό τον λόγο ήθελα πολύ να βρεθούμε από κοντά. Περίμενα πως και πως να βρεθούμε και όταν βρεθήκαμε ήμασταν και οι δύο σαν ξένοι.... πως μπορεί ένας άνθρωπος να μπορεί να μιλάει άνετα μόνο με την προστασία της οθόνης? και πώς γίνετε εγώ να νοιώθω τόσο έντονα συναισθήματα γι αυτόν τον άνθρωπο? Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω..? να του στείλω και να τον ρωτήσω στα ίσα τι τον ξενέρωσε..? να τον αγνοήσω δεν μπορώ σίγουρα....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Theodora1 View Post
    Σίγουρα η διαδικτυακή επικοινωνία δεν είναι όπως την πραγματική, και γι αυτό τον λόγο ήθελα πολύ να βρεθούμε από κοντά. Περίμενα πως και πως να βρεθούμε και όταν βρεθήκαμε ήμασταν και οι δύο σαν ξένοι.... πως μπορεί ένας άνθρωπος να μπορεί να μιλάει άνετα μόνο με την προστασία της οθόνης? και πώς γίνετε εγώ να νοιώθω τόσο έντονα συναισθήματα γι αυτόν τον άνθρωπο? Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω..? να του στείλω και να τον ρωτήσω στα ίσα τι τον ξενέρωσε..? να τον αγνοήσω δεν μπορώ σίγουρα....
    αν εισαι διατεθιμενη να πληγωθεις ακομα περισσοτερο, προκειμενου να λυσεις τις αποριες σου, ρωτα τον.
    πιθανοτατα να μην σουα ρεσει η απαντηση, η να μην απανταει καν, κι εκει να κολλησεις ακομα περισσοτερο και να τον ψαχνεις.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Καλά και εγώ συμφωνώ ότι άλλο η απρόσωπη επικοινωνία μέσω pc και άλλο η face to face. Μπορεί να δεις εναν άλλον τελείως διαφορετικό άνθρωπο από ότι στα μηνύματα.

    Δεν είναι κακο που είσαι ανοικτή σε ονλαιν γνωριμίες, όμως όταν η συνάντηση από κοντά αργεί, με δικαιολογίες ή διστακτικότητα απο την άλλη πλευρά, τότε καλό είναι να υποψιάζεσαι ότι κάτι ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ.

    Δεν πιστεύω ότι έκανες εσύ προσωπικά κάτι λάθος και να ξενέρωσε. Φαίνεται ότι εκείνος ήταν διστακτικός αρκετά στο να εξελιχθεί η γνωριμία σας.
    Μπορεί ο τύπος να είχε ήδη σχέση, μπορεί να μην ήθελε να γνωριστείτε εξαρχής από κοντά ,απλά μόνο να κάνει το χαβαλέ του, να τονωσει την αυτοπεποίθηση του φλερτάροντας. Ξέρεις πόσοι τέτοιοι υπάρχουν στο ίντερνετ, αλλά και έξω;;; (κυρίως όμως στο ίντερνετ που γίνεται χαμός, καθένας μπορεί να στέλνει μήνυμα σε εκατό γκόμενες ταυτόχρονα με σκοπό είτε να το προχωρήσει σε σεξ είτε απλά να φλερτάρει χωρίς λόγο)

    Για αυτό το λόγο θα σε συμβούλευα στην αρχή μιας ονλαιν γνωριμιας , ειδικά που δεν έχεις γνωριστεί ακόμα με τον άλλο από κοντά, να μην δημιουργεις στο μυαλό σου μεγάλες προσδοκίες , μέχρι να βγεις με τον άλλον, να πάρεις τον χρόνο σου να τον γνωρίσεις και από κοντά, να δεις ποιος είναι, τι θέλει, αν είναι διαθέσιμος, αν ταιριάζετε, αν σε θέλει και αυτός.

    Αφού έχεις μια πιο καθαρή εικόνα για τα παραπάνω, τότε μπορείς να αρχίσεις να ελπίζεις σε μια γνωριμία που ίσως να έχει καλές προοπτικές.

    Νομίζω ότι έχασες τζαμπα τον χρόνο σου με τον συγκεκριμένο τύπο. Εξαρχής δεν ήταν διαθέσιμος, όποιος θέλει να επενδύσει δεν αναβάλει τόσο πολύ την γνωριμία από κοντά. Καλύτερα να προσπαθήσεις να τον ξεχάσεις και να πας παρακάτω. Καλύτερα να τον διαγράψεις και από το προφίλ σου να μην τον έχεις. Είναι κρίμα να αποκτήσεις εμμονή με κάποιον που είναι εντελώς άγνωστος σου και που δεν ήθελε να κάνει μια ουσιαστική γνωριμία με σένα. Αγνόησε τον.

    Φαίνεσαι μικρή σε ηλικία. Αδέρφια μεγαλύτερα ή φίλες να σε συμβουλεψουν δεν έχεις ; χρειάζεται σε αυτά τα θέματα, γιατί φαίνεται ότι δεν έχεις εμπειρία και θέλει πολύ προσοχή όταν ψάχνεσαι, επειδή ο τρόπος που σκέφτεσαι και πράττεις, ειναι λίγο ριψοκίνδυνος μήπως την πατήσεις με κανέναν βλάκα, ( από τους πολλούς που υπάρχουν)όπως την πατήσες.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Όχι. Να μην του στείλεις να τον ρωτήσεις τους λογους που δεν προχώρησε. Ποτε δεν κάνουμε τέτοιες ερωτήσεις γιατί η απάντηση δεν θα είναι σαφής. Πάλι απορίες θα έχεις.

    Αυτός μπορεί να σου πει πχ ειτε ότι δε θέλει κάτι παραπάνω αυτό το καιρό, είτε ότι είσαι μια πολύ καλή και ενδιαφέρουσα κοπέλα αλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι σε φάση, είτε οτιδήποτε λέμε σε κάποιον που βλέπουμε οτι δεν τσουλαει. Και αυτό στη καλύτερη περίπτωση . Ανάλογα τις προθέσεις του μπορεί να σου απαντήσει διαφορετικά. Αν θέλει δηλαδή απλά να παίρνει επιβεβαίωση από το ονλαιν μπλα μπλα μπορεί να σου τα πει έτσι, ώστε να σου δημιουργήσει ελπίδες όπως πχ ότι του αρέσει που μιλάτε, ή ότι κάτι πολύ δύσκολο του συμβαίνει αυτή τη περίοδο και δεν μπορεί να αφοσιωθεί, όμως αν δει με τον καιρό ότι είσαι καλή και σε γνωρίσει,μπορεί να γίνει κάτι μεταξύ σας. Κτλ κτλ.......

    Και να σε βάλει στη καβατζα, να ελπίζεις και να περιμένεις κάτι που μπορεί να μην έρθει και ΠΟΤΕ , απλώς για να κάνει ο άλλος το κομμάτι του.

    Όχι. Από τη στιγμή που τον βλέπεις απόμακρο, και που νιώθεις ότι δεν θέλει να εξελιχθεί η γνωριμία πας παρακάτω. Το προσπερνας και προχωράς.

    Όποιος σε θέλει θα είναι εκεί για σένα ακόμα και εάν η συνθήκες είναι δύσκολες. Αρκεί να του αρεσεις. Να ταιριάζετε

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Α,τώρα που είδα και το περσινό θεμα που είχες δημοσιεύσει κατάλαβα καλύτερα.

    32 χρόνων είσαι, σόρρυ νόμιζα ότι ήσουν 16, 17..

    Καλά τώρα. Ακόμα περιμένεις; σε έστησε τόσο φανερά τοτε και δεν ήρθε στο ραντεβού και ένα χρόνο μετά ξαναμιλατε και ακόμα στο ίδιο σημείο είστε;

    Ααα καλαααα πιάσε το αυγό και κουρεφτο δηλαδή.

  10. #10
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Α,τώρα που είδα και το περσινό θεμα που είχες δημοσιεύσει κατάλαβα καλύτερα.

    32 χρόνων είσαι, σόρρυ νόμιζα ότι ήσουν 16, 17..

    Καλά τώρα. Ακόμα περιμένεις; σε έστησε τόσο φανερά τοτε και δεν ήρθε στο ραντεβού και ένα χρόνο μετά ξαναμιλατε και ακόμα στο ίδιο σημείο είστε;

    Ααα καλαααα πιάσε το αυγό και κουρεφτο δηλαδή.
    Για κάποιο "ανεξήγητο" λόγω αυτό τον άντρα τον γουστάρω... γενικά δεν ανοίγομαι εύκολα..ούτε και αυτός , γι αυτό αυτή τη στιγμή ψάχνω να βρω που έκανα λάθος στη συνάντησή μας... απλά περίμενα από αυτόν να κάνει κίνηση από τη στιγμή που αυτός προκάλεσε τη συνάντηση και μου έλεγε όλα αυτά στα μηνύματα και ήταν ξεκάθαρος στο ότι του αρέσω...

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Theodora1 View Post
    Για κάποιο "ανεξήγητο" λόγω αυτό τον άντρα τον γουστάρω... γενικά δεν ανοίγομαι εύκολα..ούτε και αυτός , γι αυτό αυτή τη στιγμή ψάχνω να βρω που έκανα λάθος στη συνάντησή μας... απλά περίμενα από αυτόν να κάνει κίνηση από τη στιγμή που αυτός προκάλεσε τη συνάντηση και μου έλεγε όλα αυτά στα μηνύματα και ήταν ξεκάθαρος στο ότι του αρέσω...
    Αυτός ο άντρας σου έχει δείξει με τις πράξεις του τι θέλει από σένα και ας μη στα έχει πει με λόγια. είναι απων, φλου, στον κόσμο του.

    Κανένας άντρας που γουστάρει δεν έχει αυτή τη στάση. Σε έχει στο περίμενε και στο μπλα μπλα ένα χρόνο και βάλε τώρα και ακόμα περιμένεις; ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ; να σου πει ΤΙ ; Τα μισά της χιλιάδας πόσα είναι;

    Συνέλθε. Δεν θελει κάτι παραπάνω. Αυτός μπορεί να λέει ότι δεν ανοίγεται εύκολα όμως μπορεί να σου λέει και ψέματα. Εκεί που θέλει ανοίγεται. ΣΤΑΝΤΑΡ.Τι κοινό έχεις εσύ με αυτόν; είστε διαφορετικοι άνθρωποι, ο τρόπος που αντιμετωπίζετε τους ανθρώπους και τις σχέσεις εντελώς διαφορετικός. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ προσφέρει τη σχέση που εσύ θες !!
    Αυτός είτε είναι αλλού, δηλαδή έχει μόνιμη σχέση με αλλη και το κρύβει είτε είναι από αυτούς τους κάφρους που μιλάνε με 10 και πότε πηδάνε τη μια ποτε την άλλη. Τη μια εξαφανίζεται την άλλη έρχεται και τουμπαλιν. Μπορεί να μην είναι καν ικανός να δημιουργήσει μια πιο ρομαντική και ουσιαστική σχέση με μια γυναίκα.

    Στον προβληματικο πηγές και έπεσες και επιμένεις ένα χρόνο να γίνει σωστός; αν αυτός έχει ψυχολογικα και δεν μπορεί να κάνει υγιείς σχέσεις από φοβίες δεσμεύσης να πάει σε έναν ψυχολόγο να τα λύσει. Και μετά να αρχίσει να ψάχνεται. Αν είναι έτσι δηλαδή και δεν είναι κρυφά δεσμευμένος, αρραβωνιασμενος, παντρεμένος ή δεν ξέρω και εγώ τι αλλο;

    ΕΣΥ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ; να του έρθει η θεία φώτιση; συνελθε και σκέψου σαν μεγάλη γυναικα που είσαι.

    χάνεις πολύτιμο χρόνο από τη ζωή σου !! Έχεις πλάσει εσύ στη φαντασία σου και έχεις πάθει εμμονή με έναν που δεν ταιριάζετε ,που δεν θέλετε τα ίδια πράγματα, που δεν έχετε κοινά και που ΔΕΝ ΣΕ ΘΕΛΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ και αναμασας την ίδια καραμέλα ξανά και ξανά.

    Αν θέλει να επιβεβαιωθεί να βρει άλλη χαζή.

    Εσύ όμως τι θέματα έχεις; μάλλον δεν είσαι έτοιμη καθόλου ψυχικά να κάνεις σχέση με κανέναν. Για αυτό δημιουργείς τέτοια μπερδέματα στο κεφάλι σου. Αν ήσουν ώριμη και έτοιμη για έναν άντρα στη ζωή σου , παρών και συναισθηματικα και σεξουαλικά τότε το πολύ σε έναν μήνα θα τον είχες σχολασει αυτόν, εφοσον είδες ότι σου πετάει φούμαρα και δικαιολογίες.

    ξεκολλα και προχωρα!! Και δες τι θεματα έχεις

  12. #12
    Quote Originally Posted by Theodora1 View Post
    Για κάποιο "ανεξήγητο" λόγω αυτό τον άντρα τον γουστάρω... γενικά δεν ανοίγομαι εύκολα..ούτε και αυτός , γι αυτό αυτή τη στιγμή ψάχνω να βρω που έκανα λάθος στη συνάντησή μας... απλά περίμενα από αυτόν να κάνει κίνηση από τη στιγμή που αυτός προκάλεσε τη συνάντηση και μου έλεγε όλα αυτά στα μηνύματα και ήταν ξεκάθαρος στο ότι του αρέσω...
    Θεοδωρα καλησπερα!
    Αυτον τον ανθρωπο δεν τον έχεις δει ποτέ από κοντά? Μόνο από το διαδίκτυο γνωριζεστε?Διάβασα ότι είσαι 32 χρονων.και εγώ πάνω κάτω είμαι στην ηλικία σου.έιχα και εγώ κατά καιρους τέτοια κολληματα.με ανθρώπους που δεν με ηθελαν.βέβαια τώρα που μεγαλωσα μου είναι και πιο εύκολο να προχωραω παρακατω.
    Άλλη σχέση έχεις κανει?
    Τι είναι αυτό που σε έκανε να κολλησεις μαζί του?

  13. #13
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Θεοδωρα καλησπερα!
    Αυτον τον ανθρωπο δεν τον έχεις δει ποτέ από κοντά? Μόνο από το διαδίκτυο γνωριζεστε?Διάβασα ότι είσαι 32 χρονων.και εγώ πάνω κάτω είμαι στην ηλικία σου.έιχα και εγώ κατά καιρους τέτοια κολληματα.με ανθρώπους που δεν με ηθελαν.βέβαια τώρα που μεγαλωσα μου είναι και πιο εύκολο να προχωραω παρακατω.
    Άλλη σχέση έχεις κανει?
    Τι είναι αυτό που σε έκανε να κολλησεις μαζί του?
    Τον γνώριζα από παλιά, έχουμε βρεθεί 2 φορές από κοντά.
    Έχω κάνει σχέσεις Όχι όμως μακροχρόνιες.
    Στα μυνήματα δεν έδειχνε να μην θέλει. Ίσα ίσα....

  14. #14
    Quote Originally Posted by Theodora1 View Post
    Τον γνώριζα από παλιά, έχουμε βρεθεί 2 φορές από κοντά.
    Έχω κάνει σχέσεις Όχι όμως μακροχρόνιες.
    Στα μυνήματα δεν έδειχνε να μην θέλει. Ίσα ίσα....
    Οταν λες βρεθηκατε από κοντά? Για καφε?η προχωρησατε?
    Μακροχρονιες σχέσεις δεν ήθελες να κάνεις η δεν ετυχε?
    Πως σου εδειχνε δηλαδή από τα μηνύματα ότι σε ηθελε?

  15. #15
    Τον γνώρισα εξ όψεως από κοινούς γνωστούς, είχαμε πάει μια φορά για καφέ και τώρα για μπάνιο στη θάλασσα τίποτα παραπάνω.
    Στα μυνήματα ήταν πολυ έντονο το φλερτ και από τις δύο πλευρές.
    Μακροχρόνιες σχέσεις δε έτυχε να κάνω. Και είμαι πολύ καιρό μόνη μου. Ίσως αυτή η ανάγκη μου για σχέση να δημιούργησε όλη αυτή την εμμονή στο μυαλό μου.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. τι κάνω λάθος
    By markela1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 14-05-2018, 13:13
  2. Δε ξερω τι κανω λαθος...
    By solkots in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 28-05-2015, 09:41
  3. sos!!που κανω λαθος;
    By aleksandra1990 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 2
    Last Post: 08-11-2012, 00:45
  4. Διαλέγοντας πάντα λάθος άτομα να με ελκύουν..Γιατί, τι κάνω λάθος?
    By flower22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 07-05-2012, 23:35
  5. Τι κάνω λάθος
    By Danai20 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 35
    Last Post: 23-03-2010, 17:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •