Τι σκέφτεστε; - Page 646
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 646 of 1532 FirstFirst ... 1465465966366446456466476486566967461146 ... LastLast
Results 9,676 to 9,690 of 22967
  1. #9676
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    ωρέ τί λέτε τώρα; Έξω κυκλοφορούν τα μπακούρια, που και δεν τα επιλέγουν τελικά όπως και το επιβεβαιώνετε και
    θα επιλέξουν τον διαδικτυακό.. που η υποψία να είναι αλλού γι' αλλού, είναι σχεδόν πλέον βάσιμη(πάλι όπως λέτε!)

  2. #9677
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Σκεφτομαι οτι μου εχω σπασει τα νευρα

  3. #9678
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    σκεφτομαι πως λυπαμαι τελικα που πληγωσα εναν ανθρωπο και ελπιζω να φτιαξει την ζωη του συντομα
    I m a Good Person With Bad Attitude

  4. #9679
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Παιδάκια και πριν 50 χρόνια δε φανταζόταν κανείς και καμμια ότι υπάρχουν και άλλοι τρόποι ερωτικής γνωριμίας πλην του συνοικεσίου...
    Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και με το ίντερνετ..οι περισσότεροι έχουν σχεδόν αυτοματοποιημένες ζωές...άρα όχι χρόνο για πολλές εξόδους..ε πως θα βρεις αμόρε έτσι?
    επομένως είναι λογικό από τη στιγμή που δε βγαίνεις και τόσο να αναζητάς επικοινωνία με αγνώστους...μέχρι να τους κάνεις φίλους σου!
    σίγουρα είναι αλλιώς η τετ α τετ γνωριμία αλλά οκ, δεν σημαίνει κάτι αν γνωρίσεις κάποιον σε κάποιο φόρουμ ας πούμε.
    Σίγουρα υπάρχει λίγο μεγαλύτερος κίνδυνος αλλά , με τις σωστές κινήσεις τον ανακαλύπτεις τον άλλον σιγά σιγά.
    προσωπικά πιστεύω ότι στο διαδίκτυο μπορεί αν είναι πολύ καλή επικοινωνία και ουσιαστική διότι δεν κρατάς άμυνες απέναντι στον άλλον στη λογική ακριβώς του ότι δεν τον ξέρεις.
    Δε δείχνει κάτι απαραίτητα αρνητικό αν κάποιος κάνει κάποια διαδικτυακή γνωριμία.
    Από άλλα πράγματα κρίνεται ο άνθρωπος.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  5. #9680
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by void View Post
    ..
    Σίγουρα υπάρχει λίγο μεγαλύτερος κίνδυνος αλλά , με τις σωστές κινήσεις τον ανακαλύπτεις τον άλλον σιγά σιγά.
    προσωπικά πιστεύω ότι στο διαδίκτυο μπορεί αν είναι πολύ καλή επικοινωνία και ουσιαστική διότι δεν κρατάς άμυνες απέναντι στον άλλον στη λογική ακριβώς του ότι δεν τον ξέρεις.
    Δε δείχνει κάτι απαραίτητα αρνητικό αν κάποιος κάνει κάποια διαδικτυακή γνωριμία.
    Από άλλα πράγματα κρίνεται ο άνθρωπος.
    Μια πολύ καλή μου φίλη γνώρισε τον σύζυγο μέσω νετ κι είναι πολύ-πολύ ευτυχισμένοι!
    Όμως εδώ τέθηκε το ζήτημα, ότι σ' αυτού του είδους το ψάξιμο επιδίδονται συνήθως οι με πρόβλημα(ψυχολογικό)
    ή τα λιγούρια, οπότε λέμε τώρα, για κάποιον που ενδεχομένως ψάχνεται, τσάμπα κόπος, αν είναι να μπλέξει..
    Πάντως, η εκδοχή με τις άμυνες.. ναι είναι πολύ ενδιαφέρουσα!

  6. #9681
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Μια πολύ καλή μου φίλη γνώρισε τον σύζυγο μέσω νετ κι είναι πολύ-πολύ ευτυχισμένοι!
    Όμως εδώ τέθηκε το ζήτημα, ότι σ' αυτού του είδους το ψάξιμο επιδίδονται συνήθως οι με πρόβλημα(ψυχολογικό)
    ή τα λιγούρια, οπότε λέμε τώρα, για κάποιον που ενδεχομένως ψάχνεται, τσάμπα κόπος, αν είναι να μπλέξει..
    Πάντως, η εκδοχή με τις άμυνες.. ναι είναι πολύ ενδιαφέρουσα!
    Δεν ισχύει κάτι τέτοιο..αλλιώς θα έπρεπε να κατατάξω και τον εαυτό μου σε αυτή την κατηγορία! :-)
    Ούτε θεωρώ ότι "ψάχνεις" κάτι συγκεκριμένο σώνει και ντε.
    Ανάγκη για επικοινωνία είναι η οποία σίγουρα εμφανίζεται περισσότερο σε άτομα όχι με τόσο μεγάλο κύκλο..αλλά και τι με αυτό?
    Όποιος δεν έχει μεγάλο κύκλο δηλαδή έχει πρόβλημα?
    Πολύ άδικο να ταυτίζουμε την επιλεκτικότητα και την εσωστρέφεια με την ύπαρξη ψυχολογικών προβλημάτων.
    Αυτό με τις άμυνες είναι τσεκαρισμένο...πχ βγαίνεις έξω είσαι κουκλάρα και δε σε πλησιάζει κανείς.
    Στο διαδίκτυο όλοι αφήνουν τον εαυτό τους ελεύθερο.
    Εκτός δηλαδή από επικίνδυνες περιπτώσεις οι πιο πολλοί λένε τα σώψυχα τους πιο εύκολα.
    Ας πάρουμε παράδειγμα και από εδώ.
    Σιγά μην λέγαμε αυτά που λέμε εδώ τετ α τετ...στο διαδίκτυο δεν εκτίθεσαι διότι πολύ απλά μπορεί να μη δεις ποτέ τον άλλον!
    και παρεμπιπτόντως
    κι εγώ έχω σχέση 1μιση χρόνο με κάποιον που γνώρισα στο νετ..και είμαι μια χαρά.
    ίσως γι'αυτό να το έχω και απομυθοποιημένο...
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  7. #9682
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by sheldon View Post
    Πώς γίνεται οι περισσότεροι που κυκλοφορούν να είναι πιασμένοι, τη στιγμή που έχουμε πνιγεί στα μπακούρια;
    Γιατι για να κυκλοφορουν σημαινει πως εχουν και λεφτα ;)

  8. #9683
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εγω θελω να προτεινω και μια ταινια στον μικρο μας τον sheldon μηπως και τον βοηθησει.
    η ταινια λεγεται Our Day Will Come και ειναι γαλλικης παραγωγης με τον Vincent Cassel στο ρολο ψυχιατρου, και το μαθητουδι διπλα που τον ακολουθει στη περιπετεια του, το οποιο πιστευω ταιριαζει και με τη περιπτωση μας εδω. προτεινεται επισης και σε λοιπους ψαγμενους τυπου void και RainAndWind.

  9. #9684
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    θα ληφθεί υπόψην σοβαρά η πρότασή σου ντιαρ κενό.
    Επίσης εγώ προτείνω (μη χάσω!!!) το habemus Papam, ιταλικής παραγωγής ειδικά για αυτούς που τρώνε φρίκες με τις κρίσεις πανικού ;-)
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  10. #9685
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    εγω θελω να προτεινω και μια ταινια στον μικρο μας τον sheldon μηπως και τον βοηθησει.
    η ταινια λεγεται Our Day Will Come και ειναι γαλλικης παραγωγης με τον Vincent Cassel στο ρολο ψυχιατρου, και το μαθητουδι διπλα που τον ακολουθει στη περιπετεια του, το οποιο πιστευω ταιριαζει και με τη περιπτωση μας εδω. προτεινεται επισης και σε λοιπους ψαγμενους τυπου void και RainAndWind.
    Ευχαριστώ για την πρόταση. Κανόνισε μόνο να μην είναι καμία μούφα γιατί οι προηγούμενες που συνέστησες, πλην 2-3 επιστημονικής φαντασίας, ήταν χωρίς παρεξήγηση πατάτες για τα γούστα μου τουλάχιστον. :P
    Γιατί να μην υπάρχει σύνοψη στο imbd ρε γμτ; Ο τίτλος πάντως παραπέμπει σε κλίμα εναπόθεσης ελπίδων σε ένα καλύτερο μέλλον. Προσωπικά, δε μου αρέσει να μου δίνουν ψεύτικες ελπίδες. Ένας γιατρός πχ θα ήταν προτιμότερο να πει την πάσα αλήθεια στον ασθενή του ότι θα πεθάνει, αντί να τον ταϊσει με ψευδείς υποσχέσεις ότι θα επιζήσει, έτσι για να μην τον πληγώσει.

  11. #9686
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εγω απλα προτασεις κανω, το αν θα κατσει να ψαξει ο καθενας αυτο που του προτεινα, και θα του αρεσει κι ολας, ειναι δικο του θεμα. δε ξερω τα γουστα του καθενος κι ολας εδω μεσα, και θα ηταν παραλογο να συμφωνουμε ολοι, γι'αυτο λεμε οτι τα παντα ολα ειναι υποκειμενικα. σαν τις γκομενες, μια που δε μου αρεσει εμενα πχ μπορει να αρεσει εσενα και το αντιθετο. κι αν θες να δωσουμε και παραδειγμα με χρηστριες, ενω προτιμώ void ή Ξωτικό, εσυ μπορει να προτιμας μαρκελα ή οποια αλλη. πεσμου ομως αν θελεις συγκεκριμενα ποια δε σου αρεσε, γιατι οι μοναδικες που θυμαμαι να προτεινα ειναι το Triangle, το K-Pax, και το Stay (που δεν ειναι επιστημονικης φαντασιας) τις οποιες δεν τις λες και μουφες.

  12. #9687
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Τώρα είμαι στο 32' και μέχρι στιγμής με αφήνει ασπροπρόσωπο, γιατί φαίνεται διαμάντι. Ο κεντρικός ήρωας μοιράζεται πολλά κοινά με την περίπτωσή μου, οφείλω να ομολογήσω. Μετά θα ψάξω οπωσδήποτε για το "Submissive syndrome", γιατί μου μπήκαν ψύλλοι ότι αυτό ταλανίζει κι εμένα. Πχ έχω μεγαλώσει κι εγώ μόνος με τη μητέρα μου μετά τα 12.
    Θα σου πω μόνο ποιες ταινίες μου άρεσαν, γιατί οι άλλες βρίσκονται κάτι σελίδες πίσω: K-Pax, Triangle, Source Code και Thirteenth Floor.
    Σου έχω επαναλάβει να μην εμπλέκεις προσωπικά χρήστες του φόρουμ. Ακόμα και σαν παράδειγμα να το έφερες, τι σου φταίει τώρα η Μαρκέλλα να την εκθέτεις βρωντοφωνάζοντας το όνομά της δημοσίως; Το έκανες ήδη μια φορά που είπες ότι δήθεν αναγνωρίζω τη χαμηλή νοημοσύνη της. Έχε λίγο τακτ.
    Τέλος να ξανασημειώσω ότ το φόρουμ είναι το πλέον ακατάλληλο μέρος για το σκοπό μου, γιατί διαπιστωσα ότι το 99% των συμμετεχόντων έχει κάποιας μορφής διαταραχή. Φτάνουν όσα έχουν δει τα μάτια μου.

  13. #9688
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    και οι εξω τρελοι ειναι βρε Σελτον, απλα δεν το παραδεχονται χαχαχαχα

  14. #9689
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by sheldon View Post
    Τώρα είμαι στο 32' και μέχρι στιγμής με αφήνει ασπροπρόσωπο, γιατί φαίνεται διαμάντι. Ο κεντρικός ήρωας μοιράζεται πολλά κοινά με την περίπτωσή μου, οφείλω να ομολογήσω. Μετά θα ψάξω οπωσδήποτε για το "Submissive syndrome", γιατί μου μπήκαν ψύλλοι ότι αυτό ταλανίζει κι εμένα. Πχ έχω μεγαλώσει κι εγώ μόνος με τη μητέρα μου μετά τα 12.
    Θα σου πω μόνο ποιες ταινίες μου άρεσαν, γιατί οι άλλες βρίσκονται κάτι σελίδες πίσω: K-Pax, Triangle, Source Code και Thirteenth Floor.
    Σου έχω επαναλάβει να μην εμπλέκεις προσωπικά χρήστες του φόρουμ. Ακόμα και σαν παράδειγμα να το έφερες, τι σου φταίει τώρα η Μαρκέλλα να την εκθέτεις βρωντοφωνάζοντας το όνομά της δημοσίως; Το έκανες ήδη μια φορά που είπες ότι δήθεν αναγνωρίζω τη χαμηλή νοημοσύνη της. Έχε λίγο τακτ.
    Τέλος να ξανασημειώσω ότ το φόρουμ είναι το πλέον ακατάλληλο μέρος για το σκοπό μου, γιατί διαπιστωσα ότι το 99% των συμμετεχόντων έχει κάποιας μορφής διαταραχή. Φτάνουν όσα έχουν δει τα μάτια μου.
    μα δε θελω να εχω τακτ, θελω να προσβαλλω με τον αυθορμητισμο και την ειλικρινεια μου, δε το καταλαβαινεται ?
    περα απ'αυτα που ειπε η μαρκελα, που μαντευω δεν ειναι ψυχολογος/ψυχιατρος μα δεν εχει και η ιδια ψυχολογικο προβλημα (οπως μας δηλωσε) για να γραφει σε φορουμ ψυχολογιας, ΚΑΝΕΙΣ δεν ειναι απολυτως υγιεις. η ζωη με το ζορι σου δημιουργει προβληματα, εδω χωριζεις και νιωθεις σαν να εχασες καποιον δικο σου...
    οποτε ολα αυτα περι ψυχολογικων ειναι λιγακι γενικευσεις παλι και δεν ισχυουν, αφου τα παντα ολα απ'την απλη αντικοινωνικοτητα μεχρι τη βαρια καταθλιψη και ψυχωση, μπορουν να μετρησουν για ψυχολογικα. ολα μας επηρεαζουν, κανεις δε μενει ανεπηρεαστος, ακομα και σε γυαλα μεσα να τον κλεισουμε μονο του, αυτο θα τον κανει προβληματικο.

  15. #9690
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    593
    ...δεν ξέρω ποιος τα σκέφτεται αυτά, αλλά ένα έχω να του πω: μπράβο, μπράβο και πάλι μπράβο. εγώ πάντως γέλασα πολύ. άντε γεια! και λολ! (μην ξεχνιόμαστε!) :D

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •