I don 't care if it hurts, I wanna have control.... :( - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 72
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    the only way to be in control, is by losing it!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    βρε καλα μου κοριτσια....τελειο σωμα δεν γινεται να ειναι αυτο που εχει ολο τον ελεγχο του μυαλου και της καθημερινοτητας σας...
    το σωμα ειναι σκευος ,εργαλειο....οταν γινεται ο προσδιοριστης της υπαρξης η τελειοτητα παει περιπατο......
    το σωμα εχει τον ελεγχο και η ψυχη ειναι υπηρετης...αρα και η τελεια ψυχη....παει περιπατο επισης.....
    παν μετρον αριστον ελεγαν οι αρχαιοι και οχι τυχαια !
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    the only way to be in control, is by losing it!
    μου αρεσε αυτο αλλα πως το εξηγεις; γιατι εγω τον χανω συνεχεια τον ελεγχο πρακτικα και εκτος του οτι νιωθω βλακας, δε νιωθω και κυριος του εαυτου μου..
    Will I ever be free?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Υπαρχει ενα ωραιο αρθρο σε αυτο το φορουμ, που λεγεται νομιζω ο ελεγχος ειναι το προβλημα οχι η λυση, και εχει σχεση με τη διατροφη, διαβασε το!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    η περιοδος που μισουσα τον εαυτο μου ολοκληρωτικα εχει περασει...ομως με μισω τις στιγμες που με κυριευει το φαγητο...εχω γινει τοσο κουραστικη...δε μπορω να το σταματησω...αυτο το φορουμ ειναι η μονη μου διεξοδος...να πω το προβλημα μου...δε μπορω να μιλησω σε κανεναν...ουτε στους δικους μου ουτε στις φιλες μου...ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ! κι απ'τη μια λεω να μην παχυνω, αλλα δεν κανω και τιποτα γι'αυτο...συνεχιζω τις κτηνωδιες...απ'την αλλη λεω να γ@μηθουνε τα κιλα μου απλα ας φαω μια φορα σαν ανθρωπος, οχι σα ζωο...ντρεπομαι τοσο πολυ.......
    παντα ετσι θα ειμαι....; αηδιαζω με τον εαυτο μου...
    αντε να φυγω να παω στο σπιτακι μου να μεινω μονη μπας και στρωσω τη διατροφη μου γιατι εδω ολο μ@λ@κιες τρωω...
    Will I ever be free?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ~Lucy~ View Post
    καλημερα Λακρυ! :)) δυστυχως πηγα και τ'αγορασα...μεχρι στιγμης αντισταθηκα και δεν ηπια τιποτα! :) δεν εκανα και βουλιμικο οποτε ειμαι οκ.
    αυτο που την εχει δωσει ειναι ο γιατρος μου. του ειπα για την κρεπαλη που εκανα και για το οτι σκεφτομουν να παρω καθαρτικα κλπ και μου λεει "τι βλακειες ειναι αυτες; παλι τα ιδια; εδω πρεπει να βαλεις κανενα κιλο"... ειναι αντιμετωπιση αυτη;
    εσυ πως τα πας ρε κοριτσι;
    Σιγουρα δν ειναι σωστη αντιμετωπιση κ επαγγελματικη, ισως να μν ηξερε κιολας τι να σου πει. Μν δινεις σημασια αστο κ δες το σαν μια ευκαιρια να βοηθησεις ΕΣΥ πραγματικα τον εαυτο σου με ολες τις δυναμεις που διαθετεις, κ πιστεψε με ειναι πολλες!
    Τα καθαρτικουλια αμα μπορεις πετα τα στα σκουπιδια για να μν σου μπει ο πειρασμος κ παρεις! Η βαλτα σε μερος δυσπροσιτο πχ στο παταρι!
    Εγω ειμαι πολυ πολυ καλα σε ολα τα επιπεδα !! :p
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by nflu View Post
    βρε καλα μου κοριτσια....τελειο σωμα δεν γινεται να ειναι αυτο που εχει ολο τον ελεγχο του μυαλου και της καθημερινοτητας σας...
    το σωμα ειναι σκευος ,εργαλειο....οταν γινεται ο προσδιοριστης της υπαρξης η τελειοτητα παει περιπατο......
    το σωμα εχει τον ελεγχο και η ψυχη ειναι υπηρετης...αρα και η τελεια ψυχη....παει περιπατο επισης.....
    παν μετρον αριστον ελεγαν οι αρχαιοι και οχι τυχαια !
    Υποκειμενικα τελειο. Για τα δικα μου δεδομενα παντα. Δν κοιταω δεξια κ αριστερα. Μονο τον εαυτο μου. Γιατι να ειναι τοσο μα τοσο δυσκολο να το εχω?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ~Lucy~ View Post
    η περιοδος που μισουσα τον εαυτο μου ολοκληρωτικα εχει περασει...ομως με μισω τις στιγμες που με κυριευει το φαγητο...εχω γινει τοσο κουραστικη...δε μπορω να το σταματησω...αυτο το φορουμ ειναι η μονη μου διεξοδος...να πω το προβλημα μου...δε μπορω να μιλησω σε κανεναν...ουτε στους δικους μου ουτε στις φιλες μου...ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ! κι απ'τη μια λεω να μην παχυνω, αλλα δεν κανω και τιποτα γι'αυτο...συνεχιζω τις κτηνωδιες...απ'την αλλη λεω να γ@μηθουνε τα κιλα μου απλα ας φαω μια φορα σαν ανθρωπος, οχι σα ζωο...ντρεπομαι τοσο πολυ.......
    παντα ετσι θα ειμαι....; αηδιαζω με τον εαυτο μου...
    αντε να φυγω να παω στο σπιτακι μου να μεινω μονη μπας και στρωσω τη διατροφη μου γιατι εδω ολο μ@λ@κιες τρωω...
    Φυσικα κ δν θα εισαι παντα ετσι! Να σου πω τν αληθεια ομως οταν μου ειπε κ εμενα η γιατρος μου οτι δν θα το χω για παντα τν απαντησα "οκ μπορει να μν το χω για παντα κ στα 30 μου -αν ζω ως τοτε- να το χω ξεπερασει εχοντας αποκομισει εναν κατεστραμμενο οισοφαγο κ κατεστραμμενο στομαχι -το κατεστραμμενο μυαλο εξυπακουεται βεβαια". Ισως δν σε βοηθαω μ αυτο που σου εγραψα τωρα αλλα κ εγω στν προσπαθεια ειμαι, μπορει να μν τα καταφερω ποτε αλλα τουλαχιστον θα εχω τν συνειδηση μου ησυχη οτι τουλαχιστον προσπαθησα κ δν τα παρατησα κ αυτο μου δινει μια καποια παρηγορια.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Φυσικα κ δν θα εισαι παντα ετσι! Να σου πω τν αληθεια ομως οταν μου ειπε κ εμενα η γιατρος μου οτι δν θα το χω για παντα τν απαντησα "οκ μπορει να μν το χω για παντα κ στα 30 μου -αν ζω ως τοτε- να το χω ξεπερασει εχοντας αποκομισει εναν κατεστραμμενο οισοφαγο κ κατεστραμμενο στομαχι -το κατεστραμμενο μυαλο εξυπακουεται βεβαια". Ισως δν σε βοηθαω μ αυτο που σου εγραψα τωρα αλλα κ εγω στν προσπαθεια ειμαι, μπορει να μν τα καταφερω ποτε αλλα τουλαχιστον θα εχω τν συνειδηση μου ησυχη οτι τουλαχιστον προσπαθησα κ δν τα παρατησα κ αυτο μου δινει μια καποια παρηγορια.
    σωστη σε βρισκω και να σου πω και κατι, στην τελικα ολοι με κατι εχουν να ζουν... καποιο προβλημα θα εχουν να τους βασανιζει... εμεις γιατι να αποτελουμε εξαιρεση; μου δινεις κουραγιο ρε συ λακρυ...:) τουλαχιστον ξερω οτι δεν ειμαι μονη! χθες και σημερα δεν εκανα ουτε μια φορα εμετο...θα γινω τοφαλος αλλα ειπα ας μη γαμησω το γαστρεντερικο μου αλλο...σ'ευχαριστω που με βοηθας! κι απο αυριο αρχιζω τα συκα!
    χαιρομαι πραγματικα που τα πας καλυτερα! και καλυτερα που δε μου δινει σημασια ο γιατρος μου αλλα τουλαχιστον θ'αρχισω να αποδεσμευομαι καπως απο εικεινον και θα τα καταφερνω μονη μου απος λες κι εσυ!
    ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια, απο καρδιας.....:)
    Will I ever be free?

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ευχαριστω πολυ να σαι καλα λουσυ μου! Κι εσυ με εχεις βοηθησει κ εχω αποκομισει πολλα μεσα απο τις συζητησεις μας κ ξερω οτι επιτελους μια κοπελα με καταλαβαινει κ εχουμε κατι κοινο. Σε σκεφτομουνα χτες κ ευχομαι πραγματικα να τα πας καλυτερα γιατι σου αξιζει μια ηρεμη κ ευχαριστη ζωη!
    Σιγουρα ολοι εχουν απο ενα προβλημα να τους απασχολει. Αλλοι πιο σοβαρο, αλλοι πιο ασημαντο (βεβαια αυτο ειναι κ λιγακι υποκειμενικο) κανεις δν ειναι τελειος ως ανθρωποι ειμαστε δυστυχως ατελη οντα! Αλλα με επιγνωση των αδυναμιων κ ατελειων μας μπορουμε να προσπαθησουμε οσο μπορουμε για το καλυτερο μας! Εχοντας αναγνωρισει το προβλημα κ αποδεχτει την κατασταση εχουμε κανει το πρωτο βημα για τη διευθετηση του! (δν θα πω επιλυση γτ πιστευω το σαρακι παντα θα παρασιτει, αλλα τουλαχιστον να μν ειναι παθογονο)!!
    Προσπαθησε οσο μπορεις κ σε συνεργασια παντα με το γιατρο! Να θυμασαι πως εδω που εφτασες λιγο δν ειναι κ εισαι δυνατος ανθρωπος!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    Μου δινεις πολυ κουραγιο ρε συ!!! ευχαριστω και παλι!! συνεχισε την προσπαθεια σου γιατι σου αξιζει πραγματικα να ζησεις ελευθερη απο τα διατροφικα! εισαι πολυ καλος ανθρωπος κι οποιος πει ποτε το αντιθετο φερτον μου να του χωσω ενα κλωτσομπουνιδι να ησυχασει!

    http://www.youtube.com/watch?v=7GIEdAUQjfc
    Will I ever be free?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Κλωτσομπουνιδι χαχαχαχαχα!!!!!
    Μακαρι καποια στιγμη να ξεπερασουμε τις διατροφικες κ τοτε θα βγουμε να το γιορτασουμε με ενα τρελο παρτι!!!!!!
    http://www.youtube.com/watch?v=lDK9QqIzhwk
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    τραγουδαραααα ανεβασες.........!!! μονο παρτυ; τους γυφτους απ'το μαχαλά του χωριου μου λαχανο θα τους φαμε....!! που σημειωτεον κανουν γλεντια μιας εβδομαδας οταν παντρευονται...χαχαχα

    http://www.youtube.com/watch?v=OMaycNcPsHI
    Will I ever be free?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Χαχαχαχαχα θα γινει χαμος! Κ θα ειμαστε ελευθερωμενες απο τη διατροφικη κ θα δοκιμασουμε απ ολα τα εδεσματα χωρις να καταληξουμε σε βουλιμικο!! (Ονειρο, ε?)
    http://www.youtube.com/watch?v=4ifTjdKrTPw
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    ...χωρις τυψεις, χωρις εμετους, χωρις καθαρτικα...ονειρο δε λες τιποτα!
    ρε συ θαυμαζω πραγματικα την αδερφη μου που τρωει χωρις τυψεις! μολις τσακισαμε κατι κεφτεδακια κι εγω θελω να κλαψω...σνιφ...τελοσπαντων...
    εχεις παρει ποτε διουρητικα;

    http://www.youtube.com/watch?v=vjfNFzph74s
    Will I ever be free?

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. μεθοδος σιλβα,Mind control
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 17-03-2010, 18:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •