Βρήκα τη έχω...ΕΡΓΟΦΟΒΙΑ... - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 77
  1. #61
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Ναι???τι δουλειές είναι αυτές απτό σπίτι μέσω υπολογιστή μήπως ξέρεις να μου πεις κάποια πράγματα ιδέες??η αν ξέρεις κάποια εταιρία να απευθυνθώ??
    Καλύτερα θα ήταν να μην πω δημόσια, μην θεωρηθεί και διαφήμιση. Θα σου στείλω π.μ

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    ναι θα μπορούσες να ανοίξεις κάτι στο χώρο εστίασης, μου έχουν λείψει οι ατομικές επιχειρήσεις με μπουγάτσες, τυρόπιτες, κιμαδόπιτες, φωλιά του κυνηγού, γλώσσα της πεθεράς κλπ. Πήξαμε στο Γρηγόρη, στα εβερεστ όπου έχουν παντού τα ίδια και τα ίδια.
    Στο λέω επειδή και να καταφέρεις να βγάλεις επίδομα, το προνοιακό είναι 600 το δίμηνο, δηλαδή 3 κατοστάρικα το μήνα....
    Καλά τα 300€ το μήνα δεν με χαλάνε..το θέμα είναι ότι είναι λίγο αντίθετη και η γυναίκα μου να βγάλω τετοιο επίδομα...δεν ξέρω γιατί αλλά στραβά της έκατσε με το επίδομα...μάλλον θα το κυνηγήσω μέσω ΟΑΕΔ για καμία μπουγάτσα.αν καταφέρω και ανοίξω είστε προσκεκλημένοι να σας κεράσω καφέ..και μπουγάτσα Θεσσαλονίκης χαχαχα

  3. #63
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608

    Smile

    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Καλά τα 300€ το μήνα δεν με χαλάνε..το θέμα είναι ότι είναι λίγο αντίθετη και η γυναίκα μου να βγάλω τετοιο επίδομα...δεν ξέρω γιατί αλλά στραβά της έκατσε με το επίδομα...μάλλον θα το κυνηγήσω μέσω ΟΑΕΔ για καμία μπουγάτσα.αν καταφέρω και ανοίξω είστε προσκεκλημένοι να σας κεράσω καφέ..και μπουγάτσα Θεσσαλονίκης χαχαχα
    Kαλημερα Γιωργο δε θελω να σε απογοητευσω με την ιδεα της μπουγατσας και δεν ξερω στην θεσσαλονικη αν δουλευουν. Το να ανοιξεις μια επιχειρηση ειναι ενα εγχείρημα επικινδυνο. Ο αδερφος μου δουλευει σε εργαστηριο μπουγατσας στη θεσσαλονικη τωρα αλλα πριν ειχαμε μια επιχειρηση μπουγατσας για 20 χρονια με την κριση το κλεισαμε μιλαω για επαρχια. Εχει παρα πολλα εξοδα λειτουργικα. Σκέψου καλυτερα να ανοιξεις κανα καφε στο χερι, καφενειο ξερω γω κατι αλλο παντως. Απ την αλλη δε ξερω μπορει στην θεσσαλονικη να τρωνε μπουγατσες Αν το ανοιξεις θα ερθω για καφε μια ωρα ειμαι απο θεσσαλονικη και ασε τα κερασματα θα το κλεισεις πρωτου το ανοιξεις χαχα

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    με μενα γιωργο οντωσ κανεισ δεν αγχωνεται η συμφωνια ειναι η εξησ 15 κλουβεσ 40 ευρω βαλε το βρακι σου αναποδα βαψου μπλε ντυσου πρασινοσ να μιλασ ελληνικα να μπορουμε να συζητησουμε και συζητωντασ δουλευουμε ενα τσιπουρακι επιτρεππεται καφε τσιγαρο επιτρεπεται
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Roulaki1 View Post
    Kαλημερα Γιωργο δε θελω να σε απογοητευσω με την ιδεα της μπουγατσας και δεν ξερω στην θεσσαλονικη αν δουλευουν. Το να ανοιξεις μια επιχειρηση ειναι ενα εγχείρημα επικινδυνο. Ο αδερφος μου δουλευει σε εργαστηριο μπουγατσας στη θεσσαλονικη τωρα αλλα πριν ειχαμε μια επιχειρηση μπουγατσας για 20 χρονια με την κριση το κλεισαμε μιλαω για επαρχια. Εχει παρα πολλα εξοδα λειτουργικα. Σκέψου καλυτερα να ανοιξεις κανα καφε στο χερι, καφενειο ξερω γω κατι αλλο παντως. Απ την αλλη δε ξερω μπορει στην θεσσαλονικη να τρωνε μπουγατσες Αν το ανοιξεις θα ερθω για καφε μια ωρα ειμαι απο θεσσαλονικη και ασε τα κερασματα θα το κλεισεις πρωτου το ανοιξεις χαχα
    Γεια ρουλακι...έλα βρε ένα καφέ θα πιεις και θα στο χρεώσω??σιγά..πάντως πέρα απτή πλάκα στη Θεσσαλονίκη η μπουγάτσα δουλεύει πάρα πολύ...
    Το βλέπουμε καθημερινά και το ζούμε...όσοι άνοιξαν μπουγάτσα όλοι δουλεύουνε..αλλά μιλάμε λίγο πολύ να ειναι κάπως σε ωραίο μέρος..όχι σε κάνα στενάκι που δεν βλέπει πουθενά...και με ωραία διακόσμηση...η βιτρίνα είναι το παν σε ένα μαγαζί...
    Αν καταφέρω και το ανοίξω θα σου στείλω πμ να έρθεις από τη μπουγάτσα χαχαχα

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by elis View Post
    με μενα γιωργο οντωσ κανεισ δεν αγχωνεται η συμφωνια ειναι η εξησ 15 κλουβεσ 40 ευρω βαλε το βρακι σου αναποδα βαψου μπλε ντυσου πρασινοσ να μιλασ ελληνικα να μπορουμε να συζητησουμε και συζητωντασ δουλευουμε ενα τσιπουρακι επιτρεππεται καφε τσιγαρο επιτρεπεται
    Βρε ότι θέλεις Έλις και πάλι ελις..

  7. #67
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Γεια ρουλακι...έλα βρε ένα καφέ θα πιεις και θα στο χρεώσω??σιγά..πάντως πέρα απτή πλάκα στη Θεσσαλονίκη η μπουγάτσα δουλεύει πάρα πολύ...
    Το βλέπουμε καθημερινά και το ζούμε...όσοι άνοιξαν μπουγάτσα όλοι δουλεύουνε..αλλά μιλάμε λίγο πολύ να ειναι κάπως σε ωραίο μέρος..όχι σε κάνα στενάκι που δεν βλέπει πουθενά...και με ωραία διακόσμηση...η βιτρίνα είναι το παν σε ένα μαγαζί...
    Αν καταφέρω και το ανοίξω θα σου στείλω πμ να έρθεις από τη μπουγάτσα χαχαχα
    Οκ ευχομαι να το ανοιξεις εχεις δικαιο σε οσα λες

  8. #68
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Ο φιλος τι λεει να γινεις στρουμφακι και λοκατζης ? Χαχα

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Roulaki1 View Post
    Ο φιλος τι λεει να γινεις στρουμφακι και λοκατζης ? Χαχα
    Ε κάπως έτσι...ο Έλις είναι η ψυχή του φόρουμ...e psychology χωρίς τον Έλις είναι αυτοκίνητο δίχως μηχανή...αγαπάμε Έλις

  10. #70
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Οπως επισης η ψυχη του φορουμ ειναι και ο Αντωνης8.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Roulaki1 View Post
    Οπως επισης η ψυχη του φορουμ ειναι και ο Αντωνης8 εκτακτα χωρις Αντωνη δεν ειναι εκτακτα ( και το λεω αστειευομενη γιατι εχω παει και γω)
    Δεν τον ξέρω τον Αντώνη... πρέπει να είναι καινούργιος.

  12. #72
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Γεια ρουλακι...έλα βρε ένα καφέ θα πιεις και θα στο χρεώσω??σιγά..πάντως πέρα απτή πλάκα στη Θεσσαλονίκη η μπουγάτσα δουλεύει πάρα πολύ...
    Το βλέπουμε καθημερινά και το ζούμε...όσοι άνοιξαν μπουγάτσα όλοι δουλεύουνε..αλλά μιλάμε λίγο πολύ να ειναι κάπως σε ωραίο μέρος..όχι σε κάνα στενάκι που δεν βλέπει πουθενά...και με ωραία διακόσμηση...η βιτρίνα είναι το παν σε ένα μαγαζί...
    Αν καταφέρω και το ανοίξω θα σου στείλω πμ να έρθεις από τη μπουγάτσα χαχαχα
    Eισαι και από Θεσσαλονίκη; τώρα το είδα!! Και εγώ!!
    Ναι σίγουρα δουλεύει η μπουγάτσα - πρωινό στην Θεσσαλονίκη. Εγώ άμα άνοιγα τέτοιο μαγαζί σίγουρα θα έβαζα και καφέ μέσα. Έναν καλό εσπρέσο..το σκεφτόμουν και εγώ να ανοίξω κάτι τέτοιο, έχω και πολλούς γνωστούς σε αυτόν τον τομέα αλλά είναι δέσμευση ένα τέτοιο μαγαζι λόγω του ωραρίου λειτουργίας.
    Πάντως μέχρι την τελευταία φορά που έψαχνα εγώ για επιδότηση, υπήρχαν και για καταστήματα εστίασης μέχρι συγκεκριμένα τετραγωνικά!
    Εψαξες για αυτό που είπαμε χθες;;;

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Eισαι και από Θεσσαλονίκη; τώρα το είδα!! Και εγώ!!
    Ναι σίγουρα δουλεύει η μπουγάτσα - πρωινό στην Θεσσαλονίκη. Εγώ άμα άνοιγα τέτοιο μαγαζί σίγουρα θα έβαζα και καφέ μέσα. Έναν καλό εσπρέσο..το σκεφτόμουν και εγώ να ανοίξω κάτι τέτοιο, έχω και πολλούς γνωστούς σε αυτόν τον τομέα αλλά είναι δέσμευση ένα τέτοιο μαγαζι λόγω του ωραρίου λειτουργίας.
    Πάντως μέχρι την τελευταία φορά που έψαχνα εγώ για επιδότηση, υπήρχαν και για καταστήματα εστίασης μέχρι συγκεκριμένα τετραγωνικά!
    Εψαξες για αυτό που είπαμε χθες;;;
    Εννοείται μπουγάτσα χωρίς καφέ δεν γίνεται..θα το κάνω συγχρονω δεν θα το κάνω κλασσική μπουγάτσα.
    Αν τα καταφέρω φυσικά και το κάνω ..
    Αυτό που είχαμε πει εχθές το έψαξα ...το έχουν κάνει πολλές γνωστές μου και έχουν φάει φέσια...δηλαδή παραγγέλνουν μια φορά είναι συνεπείς αγοράζουν τη δεύτερη φορά παραγγέλνουν τους τα φέρνεις και το μετανιώνουν και δεν τα περνούν..και αν πάρουν περνούν μια φορά χατηρικα..πολλές γνωστές μου που το κάνανε το παράτησαν..θα κυνηγήσω πιο πολύ την μπουγάτσα μέσω ΟΑΕΔ...
    Δεν με πειράζουν οι πολλές ώρες ...εδώ στη Γερμανία δούλευα 15 ώρες την ημέρα και τα Σαββατοκύριακα και ειμουν υπάλληλος σε δικό μου μαγαζί δεν θα δουλέψω..αρκεί να πιάσω πελατεία..

  14. #74
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Εννοείται μπουγάτσα χωρίς καφέ δεν γίνεται..θα το κάνω συγχρονω δεν θα το κάνω κλασσική μπουγάτσα.
    Αν τα καταφέρω φυσικά και το κάνω ..
    Αυτό που είχαμε πει εχθές το έψαξα ...το έχουν κάνει πολλές γνωστές μου και έχουν φάει φέσια...δηλαδή παραγγέλνουν μια φορά είναι συνεπείς αγοράζουν τη δεύτερη φορά παραγγέλνουν τους τα φέρνεις και το μετανιώνουν και δεν τα περνούν..και αν πάρουν περνούν μια φορά χατηρικα..πολλές γνωστές μου που το κάνανε το παράτησαν..θα κυνηγήσω πιο πολύ την μπουγάτσα μέσω ΟΑΕΔ...
    Δεν με πειράζουν οι πολλές ώρες ...εδώ στη Γερμανία δούλευα 15 ώρες την ημέρα και τα Σαββατοκύριακα και ειμουν υπάλληλος σε δικό μου μαγαζί δεν θα δουλέψω..αρκεί να πιάσω πελατεία..
    Και εμένα δεν με πειράζουν οι πολλές ώρες δουλειάς, δούλευω πάνω από 10-12 ετσι και αλλιώς κάθε μέρα ..εννοούσα ότι είναι δέσμευση ένα δικό σου μαγαζί τέτοιους είδους.. Άμα θέλεις να πάει καλά, δεν έχει ούτε Κυριακές, ούτε αργίες, ούτε διακοπές.. Θέλει μόνο δουλειά, δουλειά, δουλειά.
    Εντάξει, το καλό στην Θεσσαλονίκη είναι ότι ένα τέτοιο μαγαζι δύσκολα να μην πιάσει..σχεδον όλα τέτοιου είδους δουλεύουν καλά..

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Και εμένα δεν με πειράζουν οι πολλές ώρες δουλειάς, δούλευω πάνω από 10-12 ετσι και αλλιώς κάθε μέρα ..εννοούσα ότι είναι δέσμευση ένα δικό σου μαγαζί τέτοιους είδους.. Άμα θέλεις να πάει καλά, δεν έχει ούτε Κυριακές, ούτε αργίες, ούτε διακοπές.. Θέλει μόνο δουλειά, δουλειά, δουλειά.
    Εντάξει, το καλό στην Θεσσαλονίκη είναι ότι ένα τέτοιο μαγαζι δύσκολα να μην πιάσει..σχεδον όλα τέτοιου είδους δουλεύουν καλά..
    Γι'αυτό ακριβώς θέλω να ανοίξω μπουγάτσα καφέ...είναι δέσμευση δεν λέω όχι..απλά το βλέπω από άλλες οπτικές γωνίες...δεν θα έχω αφεντικό στο κεφάλι μου..
    Θα δουλεύω ήσυχα..άμα κουράζομαι θα κάθομαι..το πιο καλό από όλα θα δουλεύω δίχως άγχος...έπειτα είμαστε μεγάλη οικογένεια έχω άτομα να με βοηθάνε δεν θα είμαι μόνος μου..έχω τη γυναίκα μου τη νύφη μου.τον ανιψιό μου.το. Αδερφό μου...οπότε μπορώ να κάθομαι έστω μια μέρα την εβδομάδα..άσε που πάλι δεν θα κάτσω αλλά λέω. Άμα δω ότι κουραστικά πολύ μπορώ έστω μια μέρα να κάτσω..ας δουλέψω και μια φορά για το Γιώργο...μια ζωή για τους άλλους δουλεύω...έχω κάνει χατίρια ένα σωρό στα αφεντικά φτάνει...βαρέθηκα να είμαι ο φιλότιμος υπάλληλος (κοινώς μαλακας)γιατί κατά βάθος αυτό εννοούνε όταν λένε είναι φιλότιμος...
    Από 14 χρονών τους κάνω τα χατίρια δεν πάει άλλο..
    Δεν μπορώ να το ανεχτώ πια αισθάνομαι ότι μεγάλωσα αρκετά για να παίζω τον μαλακά..έχω μπουκωσει.. δεν θέλω να ξανά δουλέψω ως υπάλληλος άλλο πια..
    Τους σιχαθηκα όλους...το ψεύτικο ενδιαφέρον τους.ρην ψεύτικη αγάπη τους..το διπλω και τριπλο προσωπο τους..και από πίσω κοιτάνε να στην καρφώσουν για να γίνει όλη δουλειά τους...φυσικά μέχρι να σταματήσουν να σε έχουν ανάγκη...όταν σταματήσουν να σε έχουν ανάγκη σταματάει και το ενδιαφέρουν τους για εσένα..ούτε καλημέρα δεν σε λένε πια..να πάνε να γαμ...ουνε όλοι...

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Similar Threads

  1. καλώς σας βρήκα !!!
    By GEDORE in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 3
    Last Post: 26-02-2019, 03:04
  2. ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!!
    By stellou1989_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3
    Last Post: 05-04-2009, 20:17
  3. Καλώς σας βρήκα !!!
    By swan_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 14
    Last Post: 26-03-2009, 15:36
  4. Καλώς σας βρήκα
    By evdost in forum Παχυσαρκία
    Replies: 7
    Last Post: 03-01-2009, 00:48
  5. Καλώς σας Βρήκα!!!
    By Lenaki_ed in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 3
    Last Post: 21-08-2008, 09:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •