Η μοναξια - Page 33
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 33 of 34 FirstFirst ... 2331323334 LastLast
Results 481 to 495 of 500
  1. #481
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Στο συγκεκριμένο ποστ δεν είδα καποια κακοήθεια εγώ...στο φόρουμ γενικά μπορεί.
    Τώρα στο ότι δεν έχει σημασία μονο το τι λες αλλά και πώς το λες συμφωνω...
    Από εκεί και πέρα όταν είσαι σε θέση που έχεις ανοίξει τα σωψυχα σου και αισθάνεσαι ευάλωτος είναι εύκολο να αισθανθεις απειλη ακόμα και από καλοπροεταιτη ή εποικοδομητική κριτική...ο λόγος είναι ότι αισθάνεσαι ευάλωτος όχι το οτι υπάρχει όντως απειλή ή ασχημη διάθεση από τον αλλον...αλλά το πρώτο βήμα στο να αισθανεται καποιος καλύτερα με τον εαυτό του είναι νομίζω το να μην φοβάται να είναι ευάλωτος και να μη θεωρεί πως με το να ανοίγεται μπαινει αυτόματα στη θέση του θύματος...ίσα ίσα εγω το θεωρώ θέση δύναμης το να μην φοβάσαι με την τρωτοτητα σου...
    Και phalaenopsis μην αισθάνεσαι άσχημα με τίποτα και ψηλά το κεφάλι! Ήδη έχεις επιδείξει τέτοια δύναμη με το να μοιραστεις μαζί μας όλα όσα μοιραστηκες...
    Και αν όσα σου γράφω σε κάνουν να αισθάνεσαι στο ελάχιστο αβολα με συγχωρείς.

  2. #482
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Γενικά μιλώντας οι περισσότεροι ερχόμενοι σε ένα φόρουμ που αυτονομάζεται φόρουμ υποστήριξης ακόμη και παιδεραστής να είναι κάποιος που λέει ο λόγος,περιμένει να βρει υποστήριξη...Αν δεν βρει την υποστήριξη που πίστευε ότι θα βρει,λογικό είναι να ξυνίσει και να βλέπει μόνο εχθρούς..
    Ειδικά μιλώντας πρωτοήρθα σε αυτό το φόρουμ πριν 2,5 χρόνια με άλλο ψευδώνυμο και έγραψα θέμα παρόμοιο με αυτό της Phalaenopsis και ο χλεαυασμός και η κοροϊδία που δέχτηκα απο κάποια μέλη εδώ μέσα,ξεπέρασε κατά πολύ αυτόν εδώ πέρα.Και κάποια στιγμή ζήτησα διαγραφή του προφίλ μου γιατί με χάλαγαν όσα γράφονταν..Ναι και μένα μου κακοφάνηκαν κάποιες απόψεις (πέρα απο τις υβριστικές και τις ειρωνικές) που δεν συνάδουν με τον δικό μου τρόπο σκέψης και αυτό μου κακοφάνηκε..Το θετικό είναι ότι βρέθηκαν και κάποια άτομα που πραγματικά με βοήθησαν και διατηρούμε ακόμη επικοινωνία εκτός φόρουμ κάπου-κάπου μιας και εκείνοι δεν γράφουν πια εδώ..Ναι σίγουρα δεν είναι όλοι κωλόπαιδα και μέσα σε ένα φόρουμ που αποτελείται απο πολλών ειδών ανθρώπων και πολλές φορές ο γραπτός λόγος παρεξηγείται εύκολα.Διαβάζοντας εν μέρει ως τρίτος κάποιες απο τις απόψεις που είχα πάρει τότε και με χάλασαν τότε,τώρα τις βλέπω πιο λογικές..Ανεξάρτητα που δεν μπορώ να τις ακολουθήσω..
    Τέλος οφείλω να ζητήσω συγνώμμη από την Phalaenopsis αν θεωρεί με το μήνυμα που έγραψα,την πρόσβαλλα σε κάτι και σε καμμιά περίπτωση δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου.

  3. #483
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Αντι να απαντησω στα φλεγοντα ερωτηματα λεω να πω μια αποψη για ενα προβλημα που βλεπω στις ανθρωπινες σχεσεις γενικως.Λες το προβλημα σου καπου,το παραπονο σου, τον πονο σου, απλα γιατι θες να το βγαλεις απο μεσα σου (γιατι ισως δε θες να πρηζεις ολο τον κοσμο, γιατι το κρυβεις απο δικα σου ατομα να μη τα στεναχωρησεις κλπ). Και αντι να ακουσεις ενα λογο παρηγοριας πεφτουν πανω σου και αρχιζουν τα σχολια,τις ειρωνειες και βγαζουν πανω σου πραγματα που ισως θα ηθελαν να πουν αλλου, αλλα η γενικευση τελικα ειναι κακο πραγμα (ευτυχως που δεν πιστευω οτι ολοι οι αντρες, κ ολοι οι ανθρωποι ειναι ιδιοι αλλα αντιθετως τους θαυμαζω και τους εκτιμω)...... Και αυτα γινονται στο ιντερνετ.Στην πραγματικη ζωη αν πεις τον πονο σου ειναι και χειροτερο.Το λες σου δειχνουν ενα ψευτικο προσωπο συμπονιας κι απο πισω κουτσομπολιο και κοροιδια (γιαυτο μαλλον δε γυριζω να λεω πουθενα ολα οσα ειπα εδω στο βαθμο που τα ειπα ειδικα κ τοσο αναλυτικα δεν τα εχω πει πουθενα).Α και για να φυγουν οι οποιες περιεργειες (αν και το ανεφερα καπου στο τοπικ αλλα προφανως επιλεκτικα διαβαζετε και απαντατε καποιοι) για πολλα χρονια κατηγορουσα τον εαυτο μου οτι εγω φταιω γιατι ειμαι ασχημη,λιγη και δεν αρεσω και το εριχνα εκει το γεγονος οτι ειμαι μονη μου.Εκανα τρομερο αγωνα και προσπαθεια για να φτασω εδω που ειμαι σημερα και καλως η κακως κανεις δε με ξεκουναει πλεον γιατι αγαπω και εκτιμω τον εαυτο μου οχι μονο εξωτερικα αλλα και εσωτερικα (ανεκαθεν ισχυε το δευτερο αλλωστε).Δεν υπαρχουν δεκα καλοι λογοι για να θελει να ειναι καποιος μαζι μου γιατι ειμαι πολυ κακος ανθρωπος λοιπον, μια γυναικα σαν ολες τις αλλες,τελειως σκαρτη, κακια, ***** κλπ κλπ...ελπιζω να ευχαριστηθηκατε καποιοι με αυτη τη δηλωση και να πατε να κοιμηθειτε πιο ησυχοι.Γραφω τελευταια φορα,για να σας πω ενα ευχαριστω για τις απαντησεις καλες οι κακες.Καποιες λιγες βοηθησαν εστω κ για λιγο, καποιες αλλες απλα επιβεβαιωσαν τις σκεψεις μου....Καλη συνεχεια και να μην ειστε ποτε μονοι.
    Δεν χρειάζεται να απαντήσεις σε κανένα φλέγον ερώτημα και σε κανέναν, αν δεν το επιθυμείς και δεν το θέλεις πραγματικά. Εδω βρέθηκες οικεία βουλήση και οικεία βουλήση αποχώρησες !!! Για το τελευταίο κρατώ τις επιφυλάξεις μου γιατί θα ξαναγράψεις όταν νιώσεις ότι υπάρχουν άτομα που θα σου χαιδέψουν τα αυτιά, θα σου χτυπήσουν την πλάτη και θα σου γράψουν όλα όσα θέλεις πραγματικά να διαβάσεις. Οτιδήποτε άλλο δεν σου αρέσει είναι...πως το είπες να δεις..."σχόλια, ειρωνείες και κακεντρέχειες" . Η ζωή είναι σκληρή όμως και αν θίγεσαι και τα παρατάς όλα με δυο ερωτήσεις που σου κάνει ένας ξένος σε ένα φόρουμ...τότε εκεί έξω αυτό που νομίζεις εσυ ότι είναι μοναξιά σήμερα, αύριο θα καταλήξει να είναι ο καλύτερος σύντροφος σου !!! Από εμένα μην περιμένεις να σου γράψω καλά λόγια, δεν είσαι για λύπηση και δεν είμαι η μαμά σου !!! Ούτε επιδιώκω να με συμπαθήσεις, ούτε να το παίξω ο καλός Σαμαρείτης !!!

    Τι μας είπες μόλις σε λίγες γραμμές ; Ότι δεν θέλεις να μιλήσεις για το θέμα που σε απασχολεί σε κοντινά σου πρόσωπα γιατί δήθεν δεν θέλεις να τους στεναχωρήσεις. Μην γίνεσαι ενοχικό άτομο γιατί η ενοχικότητα είναι κάτι που σκοτώνει το δυνατό εγω. Δεν θέλεις να τους τα πεις γιατί από μπροστά σου δείχνουν το ψεύτικο πρόσωπο συμπόνιας και από πίσω κουτσομπολιό και κοροιδία. Στο τελευταίο αυτό συμπέρασμα πως κατέληξες και τι έκανες εσυ για να το αλλάξεις ; Τίποτα απολύτως !!! Προτίμησες να το παίξεις για άλλη μια φορά θύμα, προτίμησες να το αποδεχθείς ως έχει και συνέχισες την ζωή σου. Για άλλη μια φορά επέλεξες την εύκολη λύση, αυτή της φυγής από το πρόβλημα και της αποδοχής του ότι τελικά όλα οδηγούν στην μοναξιά αφού πια οι σημερινές ανθρώπινες σχέσεις είναι για τα ανάθεμα.

    Τι άλλο μας είπες; Οτι ανέκαθεν αγαπούσες τον εαυτό σου εσωτερικά !!! Αφού τον αγαπούσες όπως λες γιατί άφησες όλους τους δήθεν φίλους σου να σε μειώνουν πίσω από την πλάτη σου ; Πως έφτασες στο σημείο να δέχεσαι τα κουτσομπολιά των άλλων, γιατί δέχτηκες εσυ να είσαι στο περιθώριο και όχι αυτοί ; Και μην μου πεις ότι έτσι είναι όλη η κοινωνία και εσυ δεν μπορείς να την αλλάξεις. Γιατί αυτό δηλώνει παραίτηση και επίσης οι άνθρωποι που παραιτούνται το πρώτο πράγμα που σίγουρα δεν αγαπάνε είναι τον εαυτό τους !!!

    Ξύπνα όσο είναι καιρός και σταμάτα να ισοπεδώνεις τα πάντα, να θεωρείς τον εαυτό σου μόνιμο θύμα και να κατηγορείς όλους τους άλλους για το πως σου συμπεριφέρονται. Ξέχασα δεν είσαι θύμα, οι άλλοι είναι...θύτες !!!

    Και να θυμάσαι κάτι: Στην ζωή μόνοι μας ήρθαμε και μόνοι μας θα φύγουμε !!! Στο χέρι μας είναι να επιλέξουμε αν θέλουμε να είμαστε και μόνοι στην ζωή. Αν αγαπάς τον εαυτό σου όπως λες, δεν θα επιτρέψεις ξανά κανέναν να σε αφήσει στο περιθώριο. Αλλά πρόσεξε για να μην βρίσκεσαι στο περιθώριο σε μόνιμη βάση, πρέπει πρώτα να μιλήσεις με τον εαυτό σου και να βρεις 10 καλούς λόγους που θα ήθελε κάποιος τρίτος εσένα. Και αν τους βρεις, θα πρέπει να τους υποστηρίξεις και αν τους υποστηρίξεις τότε θα βρεθεί και κάποιους που θα τους εκτιμήσει. Χάσε την ελπίδα σου και θα χαθείς και εσυ η ίδια. Η επιλογή είναι δική σου αλλά σταμάτα να περιμένεις χαδάκια, αγκαλίτσες και πρίγκιπες !!!

  4. #484
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Γενικά μιλώντας οι περισσότεροι ερχόμενοι σε ένα φόρουμ που αυτονομάζεται φόρουμ υποστήριξης ακόμη και παιδεραστής να είναι κάποιος που λέει ο λόγος,περιμένει να βρει υποστήριξη...Αν δεν βρει την υποστήριξη που πίστευε ότι θα βρει,λογικό είναι να ξυνίσει και να βλέπει μόνο εχθρούς..
    Ειδικά μιλώντας πρωτοήρθα σε αυτό το φόρουμ πριν 2,5 χρόνια με άλλο ψευδώνυμο και έγραψα θέμα παρόμοιο με αυτό της Phalaenopsis και ο χλεαυασμός και η κοροϊδία που δέχτηκα απο κάποια μέλη εδώ μέσα,ξεπέρασε κατά πολύ αυτόν εδώ πέρα.Και κάποια στιγμή ζήτησα διαγραφή του προφίλ μου γιατί με χάλαγαν όσα γράφονταν..Ναι και μένα μου κακοφάνηκαν κάποιες απόψεις (πέρα απο τις υβριστικές και τις ειρωνικές) που δεν συνάδουν με τον δικό μου τρόπο σκέψης και αυτό μου κακοφάνηκε..Το θετικό είναι ότι βρέθηκαν και κάποια άτομα που πραγματικά με βοήθησαν και διατηρούμε ακόμη επικοινωνία εκτός φόρουμ κάπου-κάπου μιας και εκείνοι δεν γράφουν πια εδώ..Ναι σίγουρα δεν είναι όλοι κωλόπαιδα και μέσα σε ένα φόρουμ που αποτελείται απο πολλών ειδών ανθρώπων και πολλές φορές ο γραπτός λόγος παρεξηγείται εύκολα.Διαβάζοντας εν μέρει ως τρίτος κάποιες απο τις απόψεις που είχα πάρει τότε και με χάλασαν τότε,τώρα τις βλέπω πιο λογικές..Ανεξάρτητα που δεν μπορώ να τις ακολουθήσω..
    Τέλος οφείλω να ζητήσω συγνώμμη από την Phalaenopsis αν θεωρεί με το μήνυμα που έγραψα,την πρόσβαλλα σε κάτι και σε καμμιά περίπτωση δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου.
    Το θέμα εδώ είναι ότι θα μπει κάποιος να πει ''πάω με παιδάκια'' και να πεταχτούν να του πουν ''ε είσαι παιδεραστής για αυτό''.......καμία βοήθεια δηλαδή....πετάς την κοτσάνα σου και φεύγεις.....άμα θες να βοηθήσεις κάτσε να το συζητήσεις, αν πάλι δεν θες και θες απλά να πετάξεις μια μαλακία , πέτα τη, τι να πω ξέρω γω.............

  5. #485
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Γενικά μιλώντας οι περισσότεροι ερχόμενοι σε ένα φόρουμ που αυτονομάζεται φόρουμ υποστήριξης ακόμη και παιδεραστής να είναι κάποιος που λέει ο λόγος,περιμένει να βρει υποστήριξη...Αν δεν βρει την υποστήριξη που πίστευε ότι θα βρει,λογικό είναι να ξυνίσει και να βλέπει μόνο εχθρούς..
    Νομιζω ΄φιλε admforall οτι το συγκεκριμενο παραδειγμα με τον παιδεραστη ειναι ατυχεστατο. Γιατι ισως ειναι απο τις μοναδικες περιπτωσεις που πραγματικα πιστευω στην αξια της θανατικης ποινης...
    ΟΧΙ, ενας παιδεραστης, οσο ψυχανωμαλος κι αν ειναι, δεν θα βρει ΠΟΤΕ υποστηριξη!
    Το να εχει ορμες που να αντιλαμβανεται οτι ειναι αφυσικες και να το παλευει με φάρμακα, ψυχιατρους, ψυχοθεραπεια ναι!!!! Αλλα να εχει διαπραξει τετοια εγκληματα και να περιμενει υποστηριξη?? χαχα ουτε στον χειροτερο εφιαλτη του!
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  6. #486
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Γιατι η παιδεραστια δεν ειναι μια απλη σεξουαλικη πραξη. Στηριζεται στην εξουσιαση με τη βια ενος ανισχυρου παιδιου, το οποιο εκ της φυσεως του βρισκεται σε μειονεκτικη θεση.
    Το προβλημα δεν ειναι οι ορμες του και μόνο, το προβλημα ειναι η βια που ασκει σε βαρος ενος αδυναμου!!
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  7. #487
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Mην γίνεσαι αδιάκριτος :p
    Γιατι καλε αδιακριτος , εγω τον αγαπω πολυ τον εαυτο μου , του κανω και ερωτικες εξομολογησεις .............

  8. #488
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Εγώ πάλι πιστεύω ότι υπάρχει πολύ κακοήθεια εδω μέσα.........δεν το λέω για σένα γενικά, υπάρχουν και ποστ που πεταει ο κάθε ένας την κοτσάνα του και φεύγει.........ε νισάφι πια..........
    Πραγματι υπαρχει , εσενα σενοχλει κιουμπ ? και αμα σενοχλει, γιατι καθεσαι ? μην με πεις αδιακριτο , μια ερωτησουλα κανω ...

  9. #489
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Cube και Mara.z πράγματι το παράδειγμα ήταν υπερβολικό αλλά απαντήσατε απο την μεριά του άλλου και όχι του ίδιου υποτιθέμενου παραδείγματος..Ναι ως τρίτοι έτσι θα σκεφτόμασταν εμείς οι άλλοι.Αυτός όμως που θα γράψει το όποιο πρόβλημα σε ένα μέρος του νετ που λέγεται "φόρουμ ψυχολογικής υποστήριξης" θεωρεί ότι θα τον υποστηρίξουν και προφανώς δε θέλει να ακούσει αντίθετη άποψη που ίσως θα άκουγε άλλωστε αν μιλούσε και σε γνωστούς,"φίλους" κτλ
    Υπό αυτό το πρίσμα λοιπόν οι πιο πολλοί χαλιούνται (χωρίς να εξαιρώ και εμένα μέσα σε αυτούς) αν τους πεις κάτι άλλο πέρα από αυτό που περιμένουν και θέλουν να ακούσουν..

  10. #490
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Η εμφανιση δεν εξασφαλιζει τη σχεση.Βλεπω γυρω μου ατομα χειροτερης εμφανισης απο εμενα, καλυτερης εμφανισης απο εμενα,ιδιας κλπ και αλλοι εχουν σχεση αλλοι οχι ανεξαρτητα.
    Νταξει αναλογα τα στανταρ ομως.Αμα τα ριξεις στον πατο,οπως κανουν πολλοι που υστερουν,βρισκεις και συ στη στιγμη.

    edit:Για να γινω κατανοητος δε λεω οτι υστερεις,εννοω οτι ο καθενας αν βαλει μηδενικα στανταρ μπορει να βρει πανευκολα συντροφο.Το οτι μια ασχημη βρισκει γκομενο,σημαινει απλα οτι αυτος που βρηκε δεν εχει στανταρ ή δεν μπορει να βρει μια καλυτερη.

  11. #491
    Eπισης,δεν πιστευω οτι χρειαζεσαι ψυχολογο.Ελαχιστοι ανθρωποι αντεχουν την μοναξια.Η αντιδραση σου ειναι φυσιολογικη.Ο ψυχολογος τι να σου κανει,εσυ συντροφια χρειαζεσαι οπως ολοι.Δεν ειναι ολα στο μυαλο.

  12. #492
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Πραγματι υπαρχει , εσενα σενοχλει κιουμπ ? και αμα σενοχλει, γιατι καθεσαι ? μην με πεις αδιακριτο , μια ερωτησουλα κανω ...
    Kι είπα να φύγω να σωθώ να κάνω κάτι πια και εγώ για το καλό μου, μα που να πάω........

    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Γιατι καλε αδιακριτος , εγω τον αγαπω πολυ τον εαυτο μου , του κανω και ερωτικες εξομολογησεις .............
    Να σου πω και τις δέχεται ή τρως τίποτα απορρίψεις ?

  13. #493
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Να σου πω και τις δέχεται ή τρως τίποτα απορρίψεις ?
    Μπα , ειναι πολυ δεκτικος ο εαυτος μου , τον εχω οπα οπα ..........

  14. #494
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Cube και Mara.z πράγματι το παράδειγμα ήταν υπερβολικό αλλά απαντήσατε απο την μεριά του άλλου και όχι του ίδιου υποτιθέμενου παραδείγματος..Ναι ως τρίτοι έτσι θα σκεφτόμασταν εμείς οι άλλοι.Αυτός όμως που θα γράψει το όποιο πρόβλημα σε ένα μέρος του νετ που λέγεται "φόρουμ ψυχολογικής υποστήριξης" θεωρεί ότι θα τον υποστηρίξουν και προφανώς δε θέλει να ακούσει αντίθετη άποψη που ίσως θα άκουγε άλλωστε αν μιλούσε και σε γνωστούς,"φίλους" κτλ
    Υπό αυτό το πρίσμα λοιπόν οι πιο πολλοί χαλιούνται (χωρίς να εξαιρώ και εμένα μέσα σε αυτούς) αν τους πεις κάτι άλλο πέρα από αυτό που περιμένουν και θέλουν να ακούσουν..
    Για μένα γενικότερα ότι είναι ο θεματοθέτης είναι και το άλλο μέλος αντίστοιχα, με την έννοια ότι κανείς δεν είναι τέλειος, ε ναι άμα διαφωνήσεις λογικό σε ένα βαθμό να ξυνίσει ο άλλος, να είναι αδύναμος, να παραμυθιάζει τον εαυτό του, τα ίδια ισχύουν για όλους....άλλος λίγο άλλος πολύ......μόνο που ο άλλος ζει τον εαυτό του 30 ή 50 χρόνια, κάτι θα ξέρει παραπάνω από σένα σίγουρα για τον εαυτό του , οπότε μην είσαι σίγουρος , συζήτα το όμορφα...τόσο δύσκολο είναι?

  15. #495
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Eπισης,δεν πιστευω οτι χρειαζεσαι ψυχολογο.Ελαχιστοι ανθρωποι αντεχουν την μοναξια.Η αντιδραση σου ειναι φυσιολογικη.Ο ψυχολογος τι να σου κανει,εσυ συντροφια χρειαζεσαι οπως ολοι.Δεν ειναι ολα στο μυαλο.
    Αλλο αισθανομαι μοναξια , και τελειως διαφορετικο ειμαι μονος , εγω ειμαι μονος , μοναξια δεν αισθανομαι .......

Page 33 of 34 FirstFirst ... 2331323334 LastLast

Similar Threads

  1. Μοναξιά
    By angelos88 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 10-09-2014, 21:59
  2. μοναξια...
    By μελπω in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-11-2013, 23:19
  3. ΙΔΨ - Μοναξια
    By ds8 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 12-08-2012, 02:52
  4. Μοναξια
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 09-08-2012, 01:22
  5. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 14:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •