τρελό άγχος κ έντονα προαισθήματα.....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369

    τρελό άγχος κ έντονα προαισθήματα.....

    για ακόμα μια φορά έχω την ανάγκη να μοιραστώ το πρόβλημα μου με εσάς.....μετά από έναν επώδυνο χωρισμό πριν από περίπου 2 εβδομάδες σήμερα το πρωί έφυγα για να πάω μερικές μέρες σε ένα νησί με μια φίλη μου για να περάσω καλά....δυστυχώς όμως σήμερα έφυγε κ εκείνος κ τον είδα από μακριά βέβαια αλλά τον είδα τον ξεχώρισα ανάμεσα σε πολύ κόσμο....φτάσαμε στο νησί κ αντί να είμαι καλά κ να περνάω καλά νιώθω ένα ασήκωτο βάρος στο στήθος κ ένα μεγάλο άγχος.....αυτό το άγχος με σκοτώνει....κ σαν να μην έφτανε το άγχος έχω κ ένα προαίσθημα ακαταλαβίστικο νιώθω ότι κάτι θα γίνει αλλά δεν ξέρω τι...γενικά όταν έχω κάποιο προαίσθημα 9 στις 10 φορές βγαίνει αληθινό....εκτός από όλα αυτά μου λείπει πολύ εκείνος σκέφτομαι πόσο όμορφα θα περνούσαμε εδώ οι δυο μας γιατί αυτό το δωμάτιο το είχα κλείσει για εκείνον κ για μένα.....ένα υπέροχο δωμάτιο μακριά από τον κόσμο που από κάτω υπάρχει μια υπέροχη παραλία με κατά πράσινα νερά η οποία είναι κ ερημική.....βέβαια δεν έχω το δικαίωμα να γκρινιάζω γιατί τουλάχιστον πήγα διακοπές αλλά από τη στιγμή που τον είδα ένιωσα ότι μου πήρε την καρδιά μαζί του....κ εγώ τώρα είμαι εδώ μόνη κ τον ψάχνω..........

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    20
    Ποιός είχε την ιδέα να χωρίσετε?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    εκείνος......

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    20
    χμμμ...δύσκολα τα πράγματα...Τουλάχιστον η φίλη σου σε βοηθάει?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    Quote Originally Posted by La_lou! View Post
    χμμμ...δύσκολα τα πράγματα...Τουλάχιστον η φίλη σου σε βοηθάει?
    ναι προσπαθεί.....αλλά όχι με τόση επιτυχία.....δεν ξέρω τι να κάνω.....μου λείπει τρελά από τη μια λέω να του στείλω μήνυμα αλλά αμέσως το απορρίπτω σαν ιδέα.....πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.....κάθε φορά που ξυπνάω ξυπνάω με κλάματα..........

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    20
    Όλοι οι χωρισμοί (και κυρίως αυτοί που δεν ήθελες να συμβούν) είναι δύσκολοι! Νομίζω είναι κάτι που πρέπει να το περάσεις. Θα κλάψεις, θα νοσταλγήσεις, θα θελήσεις διακαώς να τον δεις, να του μιλήσεις, αλλά κάποια στιγμή αυτό θα ξεθυμάνει...Βέβαια τώρα που είσαι κάπου αλλού είναι ευκαιρία να δεις πράγματα, να ξεχαστείς και γιατί όχι να γνωρίσεις καινούργιους ανθρώπους! Τώρα θα σε ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο με αυτά που σε συμβουλεύω(!!), υπάρχει περίπτωση επανασύνδεσης ή είναι τελειωμένη υπόθεση?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    Quote Originally Posted by La_lou! View Post
    Όλοι οι χωρισμοί (και κυρίως αυτοί που δεν ήθελες να συμβούν) είναι δύσκολοι! Νομίζω είναι κάτι που πρέπει να το περάσεις. Θα κλάψεις, θα νοσταλγήσεις, θα θελήσεις διακαώς να τον δεις, να του μιλήσεις, αλλά κάποια στιγμή αυτό θα ξεθυμάνει...Βέβαια τώρα που είσαι κάπου αλλού είναι ευκαιρία να δεις πράγματα, να ξεχαστείς και γιατί όχι να γνωρίσεις καινούργιους ανθρώπους! Τώρα θα σε ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο με αυτά που σε συμβουλεύω(!!), υπάρχει περίπτωση επανασύνδεσης ή είναι τελειωμένη υπόθεση?
    πραγματικά δεν ξέρω....δεν έχω ιδέα....το μόνο που ξέρω είναι ότι σκέφτομαι να προσπαθήσω αλλά ο ριμάδης ο εγωισμός μου δεν με αφήνει....όλοι μου λένε πως δεν είναι τελειωμένη υπόθεση ότι κάποια στιγμή θα ξαναείμαστε μαζί....αλλά σε 3 μήνες μπαρκάρει κ θα λείψει 7 με λίγα λόγια σχεδόν ένας χρόνος.....μακάρι να γινόταν το θαύμα που ζήτησα.....εκτός από τους άλλους ακόμα κ το ένστικτό μου αυτό μου λέει πως ακόμα δεν έχουμε τελειώσει......!!!!!!!!!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Quote Originally Posted by mina@@ View Post
    όλοι μου λένε πως δεν είναι τελειωμένη υπόθεση ότι κάποια στιγμή θα ξαναείμαστε μαζί.........
    Να πεις σε αυτούς τους άλλους που ξέρουν και ότι α)είναι τελειωμένη υπόθεση και β) ότι θα ξαναείστε μαζί, ότι είναι ηλίθιοι. Από μένα, πες τους το. Επίσης, όποιος έχει το κληρονομικό χάρισμα να παει να ρίχνει τα χαρτιά και να λέει τον καφέ, να βγάλει και κανά φράγκο βρε αδερφε...

    Quote Originally Posted by mina@@ View Post
    εκτός από τους άλλους ακόμα κ το ένστικτό μου αυτό μου λέει πως ακόμα δεν έχουμε τελειώσει......!!!!!!!!!!!
    Αν δεν είχατε τελειώσει, δεν θα είσασταν τώρα μαζί? Απλά ρωτάω. Άλλο λοιπόν το δεν έχουμε τελειώσει και άλλο το τελειώσαμε αλλά ελπίζω-εύχομαι-θέλω-νομίζω-έχω προαίσθημα πως θα είμαστε μαζί κάποτε...

    Μίνα μου, στο έχω ξαναπεί. Πάρτο απόφαση. Τελειώσατε.

    Αν είναι οριστικό ή όχι δεν το ξέρει κανένας άνθρωπος. Ας δεχτούμε όμως ότι θα ξαναείστε μαζί κάποια στιγμή. Να πώ ένα χρόνο? Να πώ δύο? Το θέμα δεν είναι τελικά το άν θα είσατε μαζί, το θέμα είναι να ζεις την κάθε σου στιγμή και να είσαι ευτυχισμένη μέχρι να είστε ξανά μαζί.

    Δεν σου εύχομαι να ξαναείστε μαζί, σου εύχομαι ότι γίνει να γίνει για καλό.

    Όπως το βλέπω εγώ, έχεις δύο επιλογές: Είτε να σφίξεις τα δόντια και να προχωρήσεις και να ζήσεις το παρόν και το μέλλον, είτε να κλαις τη μοίρα σου και να πέσεις σε κατάθλιψη και να μείνεις στο παρελθόν. Μόνη σου θα αποφασίσεις, στο χέρι σου είναι.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    28
    χωρισατε λοιπον,,,,ε και???????αν ειναι να ειστε μαζι θα ειστε,,,,,μην παρεις τηλ,,,αυτος σε χωρισε αυτος λοιπον ας κανει κινηση,,,πιες εκει περα κανα ποτακι διακσεδασε με την φιλεναδα σου...αυτος πιθανον να γκομενιζει τωρα κ συ να στεναχωριεσαι...λοιπον βγες διασκεδασε!!!!!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    Quote Originally Posted by haidy View Post
    χωρισατε λοιπον,,,,ε και???????αν ειναι να ειστε μαζι θα ειστε,,,,,μην παρεις τηλ,,,αυτος σε χωρισε αυτος λοιπον ας κανει κινηση,,,πιες εκει περα κανα ποτακι διακσεδασε με την φιλεναδα σου...αυτος πιθανον να γκομενιζει τωρα κ συ να στεναχωριεσαι...λοιπον βγες διασκεδασε!!!!!!!
    το ξέρω ότι αυτός πολύ πιθανόν για να μην πω σίγουρο γκομενίζει....το μόνο ίσως που μπορεί να τον σταματήσει είναι η μάνα του με την οποία πήγε διακοπές.....δεν έχω οξυγόνο μακριά του...ότι κάνω το κάνω μηχανικά....επειδή πρέπει....μου λείπει τρελά....ειδικά από τη στιγμή που τον είδα στο λιμάνι έστω κ από μακριά.....όσο για την φίλη μου κ εκείνη χώρισε λίγο μετά από εμένα αλλά τώρα είναι στη φάση της επανασύνδεσης κ αυτό με πονάει ακόμα περισσότερο......γιατί να μην είμαι κ εγώ σε μια τέτοια φάση?????γιατί?????

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Χωρίζει γτ θέλεις να γκόμενισεις αλλιώς κάθεσαι στα αυγά σου αντί να κλαις μετνευριασε κ ζήσε

Similar Threads

  1. Διαταραχή πανικού με έντονα σωματικά συμπτώματα
    By m.monkey in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 15-07-2011, 22:21
  2. Έντονα σημάδια bullying....
    By nature in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 810
    Last Post: 04-11-2009, 23:37
  3. Εντονα σημαδια φαγωμαρας
    By Empneustns in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 66
    Last Post: 22-08-2009, 01:58
  4. Τρελο κολιμα
    By Σωτηρης1 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 13-10-2007, 13:34
  5. Όλα είναι πολύ έντονα- υπάρχει λύση?
    By Τίνα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 08-05-2007, 13:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •