μειωση δοσης και ευφορια!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 55
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437

    μειωση δοσης και ευφορια!

    Εχω μια εβδομαδα που μειωσα το τζεοντον.τρεις εβδομαδες πιο πριν απο το προγγραματισμενο.αυτην την στιγμη ειμαι η επομενη δοση πριν την δοση συντηρησης.νιωθω οτι εχω πολυ πιο καθαρη σκεψη περισσοτερη ενεργεια και ενα ανεβασμα να το πω ευφορια να το πω.παντως μου αρεσει ειχα να νιωσει ετσι τεσσερα χρονια οσο δηλαδη παιρνω φαρμακα.αν ολα πανε οπως ειναι το πλανο σε ενα εξαμηνο τελος με τα φαρμακα!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Πολύ θετικό το ότι μείωσες τα φάρμακα και νιώθεις καλύτερα.Ελπίζω να υπάρχει καθοδήγηση από τον γιατρό σου ώστε να είναι ασφαλές το κόψιμο τους.Πάντως να ρωτήσεις για τα σημάδια μιας υποτροπής για να μπορείς έγκαιρα να καταλάβεις αν υποτροπιάζεις και να παρακολουθήσαι για κάποια χρόνια.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Τα χαπια με γιατρο τα κοβω και κανω ψυχοθεραπεια και αγωγη τεσσερα χρονια.αν εμφανιστουν συμπτωματα νομιζω το καταλαβαινεις εαν εχεις κανει κια αλλα επεισοδια πριν τα φαρμακα η με φαρμακα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @μαμρα μπραβο αλλα μην βιαστεις πολυ θελει σταδιακα γιατι και εγω δυο φορες την πατησα!
    καλη δυναμη!

  5. #5
    η υποτροπη εκ πειρας το λεω αρχεται κ αποτομα...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Η αληθεια ειναι οτι αυτην την φορα μπερδεψα τις μερες και μπηκα σε αυτην την δοση εικοσι μερες πριν το προβλεπομενο.ζω και αναπνεω για την μερα που θα παρω το τελευταιο ψυχοχαπο.αν δεν τα καταφερω θα κανω κακο στον εαυτο μου.προτιμω να πεθανω ορθιος παρα να ζω γονατιστος!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @μαμρα γκουντ λακ! και λεγε μας την πορεια σου!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    mamra το ξερω τα αντιψυχωτικα προκαλουν δυσφορια.

    ειδικα εμενα το Risperdal με εχει ταραξει. μου τσιτωνει τα νευρα και μου προκαλει δυσφορια,γκρινια κλπ.

    παντως σκεψου μηπως παρεις αλλο αντιψυχωτικο, εμενα μου λεγανε για το Seroquel αλλα δε θελω να το δοκιμασω ακομα.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @μαους με το ρισπερνταλ ειχα και γω παρομοια προβληματα..
    οσο για το σεροκουελ..δεν με επιασε..
    καλυτερα τωρα με το λεπονεξ αλλα δεν το συνιστω..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    προχθες πηγα για ψυχοθεραπεια και με ειπε ο γιατρος οτι θα μεινω σε αυτην την δοση για ενα τριμηνο και στην γιορτη μου 21 μαιου μπαινω σε δοση συντηρησης!το τζεοντον απο τα 80 μγκλ και πανω εχει αντιψυχωσικη δραση εγω τωρα ειμαι 60.μαλλον γιαυτο καθαρισε η σκεψη μου και εχω ενεργεια!και μετα σε ενα τριμηνο ξεμπερδευω εντελως κοινως τελη αυγουστου!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    αντε μακαρι :)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Πλεον ξεκιναω μονος την διαδικασια διακοπης των φαρμακων οπως προειπα και στο ποστ για την ευφορια που μου εφερε η μειωση πλεον εγινε μια αφορητη δυσφορια.με το που παιρνω το μεσημεριανο 20αρι οι μυες απο το προσωπο μου παλλονται το ιδιο και με το βραδυνο 40αρι.το καλο ειναι οτι ειμαι σε μικρη δοση και νιωθω αποφασισμενος οτι θα τα καταφερω!εμ τρελλος εμ χοντρος εμ αγαμητος παραπηγε το κακο μια τετραετια,εξαντληθηκε η υπομονη μου το βλεμμα παγωμενο να κοιταει το αδειο ταβανι!ανηδονια αμβλυνση συναισθηματος κοινωνικη αποσυρση.τα λεφτα που εδωσα για την ψυχοθεραπεια τα θεωρω χαμενα λεφτα ειναι μια διαδικασια που λαμβανει κυριως χωρα στον δυτικο κοσμο για την στην ανατολη εχει τοσους φωτισμενους ανθρωπους που δεν εχουν κανει ουτε μια ωρα ψυχοθεραπεια και ειναι εναρμονισμενοι ψυχη σωμα πνευμα συναισθηματα.Σκοπος της ψυχοθεραπειας ειναι να σε κανει να εισαι συμβατος με το κοινωνικο συνολο και να αποδεχτεις τογεγονος οτι νοσεις και πρεπει να παιρνεις φαρμακα.Η αναλυση του νου δεν σταματαει ποτε η ουσια για μενα ειναι να πας περα απο τον νου οπου κατακλυζεται συνεχως απο σκεψεις οι οποιοες τις περισσοτερες φορες ειναι ασυναρτητες!Δεν αποτινασσω ενα ενδυμα σημερα αλλα σκιζω ενα δερμα απο πανω μου με τα ιδια μου τα χερια!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @μαμρα αν σου πω οτι σκεφτομαι και γω να τα κοψω ...
    το ψηνω πολυ αγρια ομως..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    οτι και να αποφασισεις να εισαι ετοιμη για ολα.εγω ειμαι στα 60 μγκλ απο χθες επεσα 40 σε ενα μηνα 20 και 1 ιουνιου τεός η παρωδια.αλλα ειμαι ετοιμος απο ψυχιατρειο μεχρι δευτερη αποπειρα.τουλαχιστον εαν κανω δευτερη αποπειρα θα εχω πεθανει ορθιος δεν θα ζω γονατιστος οπως ειμαι τα τελευταια 4 χρονια και αν με πουνε οτι πρεπει να τα παιρνεις μια ζωη εχω ειδοποιησει και τον ψυχιατρο και την μανα μου να ετοιμασουνε τα σαβανα εχω βρει και τον τροπο να μην πονεσω καθολου.οχι οπως πριν 4 χρονια που πηδηξα απο τον πρωτο οροφο και εσπασα το μισο μου σωμα.σιγουρα ανωδυνα αποτελεσματικα.ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΨΥΧΡΕΣ ΤΟΞΙΝΕΣ!

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    Quote Originally Posted by mamra1983 View Post
    οτι και να αποφασισεις να εισαι ετοιμη για ολα.εγω ειμαι στα 60 μγκλ απο χθες επεσα 40 σε ενα μηνα 20 και 1 ιουνιου τεός η παρωδια.αλλα ειμαι ετοιμος απο ψυχιατρειο μεχρι δευτερη αποπειρα.τουλαχιστον εαν κανω δευτερη αποπειρα θα εχω πεθανει ορθιος δεν θα ζω γονατιστος οπως ειμαι τα τελευταια 4 χρονια και αν με πουνε οτι πρεπει να τα παιρνεις μια ζωη εχω ειδοποιησει και τον ψυχιατρο και την μανα μου να ετοιμασουνε τα σαβανα εχω βρει και τον τροπο να μην πονεσω καθολου.οχι οπως πριν 4 χρονια που πηδηξα απο τον πρωτο οροφο και εσπασα το μισο μου σωμα.σιγουρα ανωδυνα αποτελεσματικα.ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΨΥΧΡΕΣ ΤΟΞΙΝΕΣ!
    το να βαλεις τελος στην ζωη σου δεν είναι λυση... οποιο και ναναι το πρόβλημα! η ζωη είναι ωραια...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΑΥΞΗΣΗ ΔΟΣΗΣ EFEXOR ΚΑΙ ΤΑΣΕΙΣ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ
    By LILA28 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 07-07-2012, 01:53
  2. Μείωση χαπιών
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 23-04-2010, 21:29
  3. Μείωση βάρους σε pdf
    By Anine in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 17-02-2010, 02:31
  4. ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΜΕΙΩΣΗ ΦΑΡΜΑΚΩΝ
    By mixalakis in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 04-04-2008, 01:31
  5. Αύξηση δόσης
    By Sam in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 30-07-2007, 01:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •