Είναι κανείς εδώ; - Page 196
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 196 of 252 FirstFirst ... 96146186194195196197198206246 ... LastLast
Results 2,926 to 2,940 of 3779
  1. #2926
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Τι καφέ προτιμάς;
    Πίνω φρεντο εσπρεσο μετριο χειμωνα καλοκαίρι,πολυ σπανια θα πιω ελληνικο σε κούπα..Εσυ τι καφεδάκι πίνεις;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #2927
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Πίνω φρεντο εσπρεσο μετριο χειμωνα καλοκαίρι,πολυ σπανια θα πιω ελληνικο σε κούπα..Εσυ τι καφεδάκι πίνεις;
    Νες το χειμώνα, φραπέ το καλοκαίρι και μου αρέσει γλυκός... Αλλά όταν βγαίνω έξω παίρνω μοκατσίνο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #2928
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Νες το χειμώνα, φραπέ το καλοκαίρι και μου αρέσει γλυκός... Αλλά όταν βγαίνω έξω παίρνω μοκατσίνο...
    Δε μου αρεσει καθολου ο νες, και γενικα με τον καφε είμαι πολυ περιεργη ακομα και ο εσπρεσο μου αρεσει απο δυο συγκεκριμένα μαγαζια ...
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  4. #2929
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Σήμερα έμαθα ότι κάτι σκυλιά σκότωσαν μια γατούλα που είχα δώσει σε μια θεία μου κι είμαι πολύ στεναχωρημένη...

    Έτσι μου σκότωσαν κι έναν γατούλη που φρόντιζα στην αυλή της πολυκατοικίας πριν κάποια χρόνια...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #2930
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    101
    Καλησπέρα
    πολύ λυπηρό είναι να συμβαίνει αυτό όντως.....

  6. #2931
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Σήμερα έμαθα ότι κάτι σκυλιά σκότωσαν μια γατούλα που είχα δώσει σε μια θεία μου κι είμαι πολύ στεναχωρημένη...

    Έτσι μου σκότωσαν κι έναν γατούλη που φρόντιζα στην αυλή της πολυκατοικίας πριν κάποια χρόνια...
    Δυστυχως ειναι ετσι η φυση του σκυλου.Θελει μεγάλη προσοχή.Δε φταινε και αυτα βέβαια...
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #2932
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Δυστυχως ειναι ετσι η φυση του σκυλου.Θελει μεγάλη προσοχή.Δε φταινε και αυτα βέβαια...
    Το ξέρω αλλά δεν μπορώ να μην στεναχωρηθώ κι εκνευριστώ... Το δικό μου το χαζούλι βγήκε απ' την αυλή που ήταν προστατευμένο και το αρπάξανε... Κι η θεία μου έχει σπίτι με αυλή κι έγινε περίπου το ίδιο... Και οι δύο μπροστά στα μάτια μας και δεν προλάβαμε ν' αντιδράσουμε (εγώ ήμουν στο μπαλκόνι και το είδα)... Μακάρι να μπορούσα να τα πάρω όλα στο σπίτι να τα προστατέψω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #2933
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Τι σκυλος ειναι Κυκνακι μου ?

    Το εχει ξανακανει ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #2934
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Τι σκυλος ειναι Κυκνακι μου ?

    Το εχει ξανακανει ?
    Δεν τον ξέρω Μαριλού μου... Μπορεί να ήταν κι αδέσποτος... Βασικά το δικό μου γατούλη ήταν δυο - τρία σκυλιά μαζί και το ένα τον άρπαξε... Κυκλοφορεί μια αγέλη στην πόλη αλλά δεν μπορείς να την ελέγξεις, που να τα βρεις;

    Τουλάχιστον σήμερα ηρέμησα κάπως σήμερα σε σχέση με χθες αλλά νιώθω ακόμα μια θλίψη...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #2935
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Να ενημερωσετε την φιλοζωικη της περιοχης ή τον δημο αμεσα .
    Τουλαχιστον εδω σε εμας τετοια περιστατικα οταν συμβαινουν κατευθειαν τα συγκεκρινεα σκυλια απομονωνονται και οδηγουνται στο δημοτικο κυνοκομειο .

    Δεν ειναι ολα τα σκυλια επιθετικα και υπαρχει κίνδυνος να επιτεθουν και σε αλλα μικροσωμα σκυλακια ή ακομα και μωρα παιδια ..

    Λυπαμαι πολυ κοριτσι μου αλλα εσενα σε πιστευω πλεον πολυ .Περνας την φαση σου αλλα εισαι τοσο δυνατη που ξαναβρισκεις τα πατηματα σου !

    Προχθες σε θυμηθηκα ,ημουν στο ¨χωριο ¨σου !!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #2936
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Να ενημερωσετε την φιλοζωικη της περιοχης ή τον δημο αμεσα .
    Τουλαχιστον εδω σε εμας τετοια περιστατικα οταν συμβαινουν κατευθειαν τα συγκεκρινεα σκυλια απομονωνονται και οδηγουνται στο δημοτικο κυνοκομειο .

    Δεν ειναι ολα τα σκυλια επιθετικα και υπαρχει κίνδυνος να επιτεθουν και σε αλλα μικροσωμα σκυλακια ή ακομα και μωρα παιδια ..

    Λυπαμαι πολυ κοριτσι μου αλλα εσενα σε πιστευω πλεον πολυ .Περνας την φαση σου αλλα εισαι τοσο δυνατη που ξαναβρισκεις τα πατηματα σου !

    Προχθες σε θυμηθηκα ,ημουν στο ¨χωριο ¨σου !!!
    Αν τα ξαναδώ, θα ψάξω τι μπορώ να κάνω...

    Με ενθαρρύνει που πιστεύεις σ' εμένα γιατί εγώ δεν νιώθω καθόλου δυνατή...

    Α, ωραία! Περάσατε καλά;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #2937
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Αν τα ξαναδώ, θα ψάξω τι μπορώ να κάνω...

    Με ενθαρρύνει που πιστεύεις σ' εμένα γιατί εγώ δεν νιώθω καθόλου δυνατή...

    Α, ωραία! Περάσατε καλά;
    Τι λες βρε Κυκνακι ?
    Ειναι δυνατον μετα απο οσα εχεις περασει να μην πιστευω εγω σε εσενα ?

    Αντιλαμβανομαι την δυναμη που πρεπει να κρυβει ενας ανθρωπος σαν και εσενα με τοσες ευαισθησίες που κουβαλα .

    Στο εχω πει πολλες φορες ,αν ολοι μας κρυβαμαι την δυναμη που εχετε ολοι εσεις που παλευεται με αυτο το θηριο θα ειμασταν η καλυτερη εκδοχη του ευατου μας .

    Ατομα που εχουν περασει μεσα απο τον θανατο ,εχουν συνειδητοποιηση την αξια της ζωης ,παρ ολο που ψυχολογικα δεν ειναι στα καλυτερα τους και προσπαθουν καθημερινα να ειναι καλα,να βοηθουν τους γυρψ τους , μονο σεβασμο πρεπει να μας βγαζουν ..


    Ειναι δυνατον να μην περασεις καλα και να μην χαλαρωσεις διπλα στην θαλασσα ?
    Ξερεις ειχαμε και event και επρεπε να χαλαρωσουμε μετα
    Αν και φετος μας τα χαλαει λιγακι με αυτη την βλέννα που εχει ερθει ...Ελπιζω να κανει ενα καλο βοριαδακι καποια στιγμη και να την παρει μακρυα και να χαρουμε παλι την θαλασσιτσα μας οπως πρεπει ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #2938
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Τι λες βρε Κυκνακι ?
    Ειναι δυνατον μετα απο οσα εχεις περασει να μην πιστευω εγω σε εσενα ?

    Αντιλαμβανομαι την δυναμη που πρεπει να κρυβει ενας ανθρωπος σαν και εσενα με τοσες ευαισθησίες που κουβαλα .

    Στο εχω πει πολλες φορες ,αν ολοι μας κρυβαμαι την δυναμη που εχετε ολοι εσεις που παλευεται με αυτο το θηριο θα ειμασταν η καλυτερη εκδοχη του ευατου μας .

    Ατομα που εχουν περασει μεσα απο τον θανατο ,εχουν συνειδητοποιηση την αξια της ζωης ,παρ ολο που ψυχολογικα δεν ειναι στα καλυτερα τους και προσπαθουν καθημερινα να ειναι καλα,να βοηθουν τους γυρψ τους , μονο σεβασμο πρεπει να μας βγαζουν ..


    Ειναι δυνατον να μην περασεις καλα και να μην χαλαρωσεις διπλα στην θαλασσα ?
    Ξερεις ειχαμε και event και επρεπε να χαλαρωσουμε μετα
    Αν και φετος μας τα χαλαει λιγακι με αυτη την βλέννα που εχει ερθει ...Ελπιζω να κανει ενα καλο βοριαδακι καποια στιγμη και να την παρει μακρυα και να χαρουμε παλι την θαλασσιτσα μας οπως πρεπει ...
    Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! ♥

    Κάνω ότι μπορώ... Χθες έπεσε το μάτι μου στα σημάδια που έχω στους καρπούς κι ευχόμουν να μην ξαναζήσω αυτή τη φρίκη... Θέλω να ελπίζω ότι είναι μακριά μου πια...

    Ναι, θυμάμαι...

    Κι εγώ εύχομαι να καθαρίσει, είναι πολύ καλύτερα έτσι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #2939
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Το ξέρω αλλά δεν μπορώ να μην στεναχωρηθώ κι εκνευριστώ... Το δικό μου το χαζούλι βγήκε απ' την αυλή που ήταν προστατευμένο και το αρπάξανε... Κι η θεία μου έχει σπίτι με αυλή κι έγινε περίπου το ίδιο... Και οι δύο μπροστά στα μάτια μας και δεν προλάβαμε ν' αντιδράσουμε (εγώ ήμουν στο μπαλκόνι και το είδα)... Μακάρι να μπορούσα να τα πάρω όλα στο σπίτι να τα προστατέψω...
    Προφανως και θα στεναχωρηθεις ψυχουλα ψαθηκε.Μην εκνευριζεσαι ομως.Αν ήταν με συνοδό το σκυλι το αφεντικο του ειναι για κλωτσιές
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #2940
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Προφανως και θα στεναχωρηθεις ψυχουλα ψαθηκε.Μην εκνευριζεσαι ομως.Αν ήταν με συνοδό το σκυλι το αφεντικο του ειναι για κλωτσιές
    Όχι, δεν είχε συνοδό απ' ότι μου είπε η ξαδέλφη μου... Σε τέτοια περίπτωση θα ήταν για κλωτσιές και για μπουνιές μαζί (το αφεντικό, όχι ο σκύλος)...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 17:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 20:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 05:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 16:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 16:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •