Γνωριμία με κάποιον εξ αποστάσεως - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 12 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 175
  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Rania-7 View Post
    Σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλους και όλες για τις απαντήσεις και το ενδιαφέρον σας!

    Νέα δεν έχουμε... στο διαβάστηκε είμαι.
    Το μόνο που συνέβη είναι πως χθες το βράδυ αντέδρασε με ιμοτζι σε μνμ μου στην ομαδική (το οποιο μήνυμα προφανώς δεν πήγαινε σε εκεινον).

    Γενικά έχω ηρεμήσει, δεν σας κρύβω πως με είχε τσαντίσει το διαβάστηκε. Αλλά σκέφτηκα πως πριν κλείσω το κεφάλαιο ίσως θα μπορούσα να στείλω μνμ και με μη γκρινιάρικο ή πιεστικό τρόπο να αναφερω για το «διαβάστηκε». Δεν αποσκοπώ σε κάτι με αυτό αλλά πρώτον αφήνει ένα αμήχανο κλίμα, δεύτερον εμένα με ερώτημα και τρίτον με προσβάλλει με βάση το πόσο ξηγημενη ήμουν.
    Τι λέτε; Να στείλω και τι;
    Οχι να μη στειλεις.Θα ζητιανευεις απαντηση του; Αξιοπρέπεια.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Τόσες μέρες μετά ξέρει κι αυτός πως σε άφησε στο διαβάστηκε. Δηλαδή και να σου πω συγγνώμη αφού του στείλεις πάλι, αναιρεί αυτό που έγινε; Να μην νιώθεις αμήχανα, εδώ αυτός καλά καλά δεν τον ενοχλεί που σε άφησε και στο διαβάστηκε και αντιδρά στα μηνύματά σου.
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Οχι να μη στειλεις.Θα ζητιανευεις απαντηση του; Αξιοπρέπεια.
    Ναι, έχετε δίκιο αλλά έμεινε το παράπονο..
    Ομως, ναι, ας έχει και κάποιος αξιοπρέπεια μιας που δεν επιδεικνύει ο ιδιος.

    Η αντίδραση λέτε για σπάσιμο ή για να δείξει πόσο κουλ είναι;

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Rania-7 View Post
    Ναι, έχετε δίκιο αλλά έμεινε το παράπονο..
    Ομως, ναι, ας έχει και κάποιος αξιοπρέπεια μιας που δεν επιδεικνύει ο ιδιος.

    Η αντίδραση λέτε για σπάσιμο ή για να δείξει πόσο κουλ είναι;
    Εγώ δε πιστεύω οτι το έκανε με κάποιον σκοπο.Ειναι απλά αγενης γιατί και να μη του αρεσες,ή να είχε σχεση απο ευγένεια και μόνο θα επρεπε να απαντήσει
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Δυστηχως όταν κάποιος σε αφήνει στο διαβάστηκε μόνο αδιαφορία και αγένεια δηλώνει ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Rania-7 View Post
    Ναι, έχετε δίκιο αλλά έμεινε το παράπονο..
    Ομως, ναι, ας έχει και κάποιος αξιοπρέπεια μιας που δεν επιδεικνύει ο ιδιος.

    Η αντίδραση λέτε για σπάσιμο ή για να δείξει πόσο κουλ είναι;
    να μην στειλεις τιποτε.
    για μενα, η αντιδραση του δειχνει οτι συνειδητοποιησε οτι αυτα που κανει ΔΕΝ μπορουν να ληφθουν σαν μια "φιλικη" κουβεντα. δεν θελει ουτε να το παραδεχτει, οποτε να σου ζητησει συγνωμη για τα σαλιαρισματα και να το κοψει εφοσον δενε χει σκοπο να γνωριστειτε , αλλα ουτε και να σου πει την αληθεια, που οπως σου ειπα, κατ εμενα, ειναι ειτε οτι εχει καποια/καποιον, ειτε οτι ειναι απειρος και ντρεπεται να προχωρησει.
    προτιμαει να το παιζει μυστηριος, παρα να εκτεθει.
    δεν θελει να κοψετε. παλι να αποφορτιστει το κλιμα προσπαθει, για να επανερθει.

    αν του στειλεις, δειχνεις οτι τραβας ζορι, ενω αυτο που πρεπει να δειχνεις, ειναι οτι αδιαφορεις για τις μλκιες που κανει..

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Αφου θα στειλεις και το ξερεις γιατι μας ρωτας? Σου αρεσει αυτο το παιδι κι εχει θιχτει ο εγωισμος σου εφοσον εισαι κι ομορφη οπως μας λες. Κανε λοιπον αυτο που νομιζεις και μη ζητας την αδεια μας, δικη σου η αποφαση.

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Αφου θα στειλεις και το ξερεις γιατι μας ρωτας? Σου αρεσει αυτο το παιδι κι εχει θιχτει ο εγωισμος σου εφοσον εισαι κι ομορφη οπως μας λες. Κανε λοιπον αυτο που νομιζεις και μη ζητας την αδεια μας, δικη σου η αποφαση.
    Καλημερα!
    Α μπα...
    Με ψυχολόγησες λάθος...
    Δεν λειτουργώ έτσι. Αν όπως λες θέλω να κάνω κάτι και έχω πάρει απόφαση δεν ρωταω κανέναν.
    Ήδη από χθες απ ότι είπαν αλλά και σήμερα διαβάζοντας κάποια σχόλια, ιδίως της remedy, κατάλαβα ότι δεν ψήνω να στείλω και ας πάει το παλιάμπελο. Οπότε το άφησα και μάλιστα συνειδητά γιατί αποστασιοποιήθηκα και βλέπω ότι δεν αξίζει να ασχοληθώ κσι να πιέσω για να «μάθω».

    Το «μου αρέσει» είναι μεγάλη κουβέντα, προφανώς και ένα ενδιαφέρον το είχα αλλά κυρίως και απορία, περιέργεια να δω πως θα ήταν ο τετ α τετ καφες και ύστερα όλα τα υπόλοιπα.
    Δεν είναι τόσο θέμα εγωισμού όσο μη εξήγησης νομίζω. Δηλαδή εννοώ ξηγηθηκα @ρχιδ@τα και εξέλαβα φυγή που δε δείχνει ξεκάθαρα την αιτία. Το αποτέλεσμα, δηλ η απάντηση είναι ξεκάθαρη, όχι όμως το γιατί.
    Αυτό όταν στο κάνει κάποιος ενώ ξέρεις ότι δύσκολα να μην του αρέσεις και ότι αν ισχυε απλώς δεν θα έστελνε/κλιμάκωνε συν του ότι με το πόσο και πως σου μίλαγε μάλλον δεν είναι θέμα το ότι δεν σε βρίσκει ενδιαφέρουσα, τότε το μυαλό λίγο κολλάει.
    Και στο γιατί και σε ένα παράπονο του τύπου «μα ρε φίλε ήμουν ενταξει και παραπάνω από ενταξει, δεν αξίζω το διαβάστηκε».
    Εδώ βλέπετε εντελώς αφιλτράριστα τα όσα λέω ακριβώς γιατί είναι ένα ανώνυμο φορουμ.
    Irl προφανώς και δεν θα ρώταγα το ίδιο πραγμα ή τεσπα με τον τρόπο αυτό αρκετα απ όσα είπα εδώ.
    Πάντως ακόμη και αγνώστους δεν τους χρησιμοποιώ ως κομπάρσους απλώς για να μου επιβεβαιώσουν μια απόφαση που όπως λες είναι ήδη προαποφασισμένη.
    Last edited by Rania-7; 10-07-2021 at 10:26.

  8. #113
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Οχι να μη στειλεις.Θα ζητιανευεις απαντηση του; Αξιοπρέπεια.
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    να μην στειλεις τιποτε.
    για μενα, η αντιδραση του δειχνει οτι συνειδητοποιησε οτι αυτα που κανει ΔΕΝ μπορουν να ληφθουν σαν μια "φιλικη" κουβεντα. δεν θελει ουτε να το παραδεχτει, οποτε να σου ζητησει συγνωμη για τα σαλιαρισματα και να το κοψει εφοσον δενε χει σκοπο να γνωριστειτε , αλλα ουτε και να σου πει την αληθεια, που οπως σου ειπα, κατ εμενα, ειναι ειτε οτι εχει καποια/καποιον, ειτε οτι ειναι απειρος και ντρεπεται να προχωρησει.
    προτιμαει να το παιζει μυστηριος, παρα να εκτεθει.
    δεν θελει να κοψετε. παλι να αποφορτιστει το κλιμα προσπαθει, για να επανερθει.

    αν του στειλεις, δειχνεις οτι τραβας ζορι, ενω αυτο που πρεπει να δειχνεις, ειναι οτι αδιαφορεις για τις μλκιες που κανει..
    Νοσηρή φαντασία με ταρακούνησες και το χρειαζόμουν.. έτσι είναι, όπως και να το θέσω επικοινωνιακά , και να μη φανεί, πρακτικα θα ζητιανεύω απάντηση για μια αυτονόητη ενέργεια στην οποία γνωρίζει ότι θα έπρεπε να έχει προβεί.

    Remedy και μένα η διαίσθηση μου κάτι τέτοιο λέει και συμφωνώ μαζί σου λέξη προς λέξη.
    Στην αρχή η πράξη αυτή με είχε θυμώσει, μετά με είχε απογοήτευσει, άσχετα με το γκομενικο και σε ανθρώπινο επίπεδο..εεε νισάφι κλείστηκε 4ημερο. Είτε γιατί το κάνει για αυτό που νομίζουμε, για να αποφορτιστεί το κλίμα, είτε όχι και απλώς του ήταν δυσδιαχειριστη η κατάσταση αρκετός μια φορά απέναντι μου δεν ήταν.
    Και πλέον αυτό με ξενερώνει.
    Ναι, θα δείχνω αδιαφορία για τις μαλακιες και παράλληλα αρχίζουν και όντως και μου ναι αδιάφορες.
    Θα κόψω και από την ομαδική
    Last edited by Rania-7; 10-07-2021 at 10:32.

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Αυτό ήμουν έτοιμη να γράψω, πως θα πρέπει να ξεκόψεις από την ομαδική ή να τον muteάρεις αν γίνεται. Εγώ πιστεύω πως όταν περάσουν οι μήνες και δεν θα σε απασχολεί, τότε αυτός θα σου ξαναστείλει.

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Rania-7 View Post
    Νοσηρή φαντασία με ταρακούνησες και το χρειαζόμουν.. έτσι είναι, όπως και να το θέσω επικοινωνιακά , και να μη φανεί, πρακτικα θα ζητιανεύω απάντηση για μια αυτονόητη ενέργεια στην οποία γνωρίζει ότι θα έπρεπε να έχει προβεί.

    Remedy και μένα η διαίσθηση μου κάτι τέτοιο λέει και συμφωνώ μαζί σου λέξη προς λέξη.
    Στην αρχή η πράξη αυτή με είχε θυμώσει, μετά με είχε απογοήτευσει, άσχετα με το γκομενικο και σε ανθρώπινο επίπεδο..εεε νισάφι κλείστηκε 4ημερο. Είτε γιατί το κάνει για αυτό που νομίζουμε, για να αποφορτιστεί το κλίμα, είτε όχι και απλώς του ήταν δυσδιαχειριστη η κατάσταση αρκετός μια φορά απέναντι μου δεν ήταν.
    Και πλέον αυτό με ξενερώνει.
    Ναι, θα δείχνω αδιαφορία για τις μαλακιες και παράλληλα αρχίζουν και όντως και μου ναι αδιάφορες.
    Θα κόψω και από την ομαδική
    Στο ειπα γιατί μικρότερη το εκανα και εγώ.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Καλησπερες σε όλες και όλους!

    Επειδή είχαμε τελικά απάντηση στο στορυ, νομίζω έχει νόημα να σας πω την κατάληξη.
    6 μέρες μετά το διαβάστηκε ξαναήρθαμε σε επικοινωνία και όταν ζήτησα εξηγήσεις είχε πει πως «δεν ήξερα πως και τι να πω και ήθελα να το σκεφτώ και μετά επειδή μου πήρε χρόνο σεκφτηκα ότι πως να της στείλω ενώ πέρασαν τόσες ώρες κτλ και ότι στο ενδιάμεσο του συνέβη ένα δικό του ασχετο προσωπικό θέμα-το οποιο όντως είναι αλήθεια- και δεν είχε διάθεση. Τεσπα, ζήτησε λίγη ανοχή ρε παιδί μου κτλ απάντηση δεν είχε δώσει είπε ονως ότι θα μου έλεγε. Ε πέρασαν οι μέρες μιλαγαμε κτλ εγώ ένιωθα ότι γινόταν ακόμη πιο ζεστός και ερχόταν πιο κοντά λόγω και καποιων αντιδράσεων του.
    Μιλήσαμε και στο τηλέφωνο 2-3 φορές και με αφορμή μια βλακεία που είχα κάνει και λεγαμε διαφορα, του είπα να μου πει και για την απάντηση που δεν είχε δώσει τότε και περιμένω και είπε πως εκείνος μιλάει καθαρά φιλικά.
    Και έμεινα μ@λακας.
    Και είπε μετά και κάτι του τύπου, και πως να ταν αλλιώς που σαι εκεί και είμαι εδώ. Τεσπα εγώ είπα πως οκ εννοούσα πως όταν υπάρχει μια δυναμική στη συζήτηση ένα πρώτο ραντεβού δεν είναι καθαρά ούτε φιλικό ούτε μη φιλικό και αυτό δεν έχει και κάποια βαρύτητα. Και κάπως εκεί κινήθηκα.

    Τεσπα ο τύπος ενδιαφέρεται φιλικά αλλά έστω διακριτικα ψιλοφλερταρει, ήθελε να με κάνει αντ στο φμπ και σπαστηκε πλήρως που δεν μπορούσε (τον είχα κάνει μπλοκ αν και δεν ήμασταν φίλοι για να μη μου πετάει το προφίλ του στα προτεινόμενα και εκνευρίζομαι) σε βαθμό να τα πούμε στο τηλ και να ταν φουλ χαλασμένος και χωρίς διάθεση λέγοντας ότι τον νοιάζει, τον πείραξε κτλ και ότι το πήρε σα να κοροϊδευόμασταν τόσο καιρό και ότι λεγαμε για στοίχημα για χορό και τόσα άλλα. Όταν του εξήγησα και λύθηκε η παρεξήγηση και έβγαλα και το μπλοκ, επι 3 μέρες ήταν λίγο πειραγμένος αλλά εμφανώς λιγότερο ας πούμε. Και χθες είχαμε συζήτηση 2 το βράδυ, μέχρι 4 (νορμαλ ώρα να μιλάς και να μην ενδιαφέρεσαι) και ειπώθηκε και ότι το πάει φιλικά.
    Δεν ξέρω βρε παιδιά εγώ δεν περίμενα τέτοια απάντηση και γενικά η όλη συμπεριφορά του αν δείτε μηνύματα δεν είναι εντελώς φιλική. Τεσπα μπορεί απλά να ναι ο άνθρωπος πολύ διαχυτικός. Αλλά από την άλλη από τότε που είχα ξεκαθαρίσει το πραγμα προφανώς και αντιλήφθηκε τι παραθυράκι άφησα ανοιχτό , οπότε περίεργη μου φαίνεται η στάση του. Όπως και το ότι άσχετα με τα μηνύματα και το τι λεγοταν, το να κάθεται δυο το βράδυ να μιλα με κάποια , που οκ είμαι κοινή γνωστή του και όχι ραντομ τυπισσα, που δεν ενδιαφέρεται για να λύνει τέτοια θεματάκια και να εκνευρίζεται και τόσο τις προηγούμενες μέρες γαι το άλλο θέμα, δεν μου κάνει συνεπές.
    Έφυγε νωρίτερα από την έξοδο του για να μου μιλήσει πχ.
    Τεσπα, πρώτη φορά πέφτω τόσο έξω σε κάτι τέτοιο. Και δεν μπορώ να δεχθώ ότι έχω πέσει. Δηλ ακόμη πιστεύω πιο πιθανό αυτός να μην λέει όλη την αλήθεια.

    Όπως και να χει τελείωσε αυτή η ιστορία, αδοξα κιόλας. Απλώς στο τέλος του τηλεφωνήματος είπε «θα τα πούμε». Οκ δεν έχω και κάτι για να μην του μιλάω αλλά θα τον αραιωσω κατά πολύ στη συχνότητα της επαφης. Κατά τα άλλα δυστυχώς εγώ τυχαίνει για εντελώς άλλους λόγους να κατεβαίνω εκεί που είναι μέσα στη βδομάδα. Το ξέρει από μέρες, αλλά τώρα αν ζητήσει καφέ δεν το γνωρίζω. Αν ζητήσει δεν ξέρω τι να κάνω, ένας καφες θα ναι αλλά οκ δεν ξέρω πόση όρεξη θα έχω να πάω. Μέχρι να συναντηθούμε και να υπάρξουν κάποια ραντεβού (που προφανώς αυτό δεν θα γίνει μιας που ο τύπος είπε ο,τι είπε χθες) δεν μπορώ και γώ να ξέρω τι θέλω. Αλλά σίγουρα το πνεύμα του πρώτου ραντεβού δεν θα ταν καθαρά φιλικό.
    Οπότε αν πει για καφέ σκέφτομαι να το αποφύγω ευγενικά βρίσκοντας δικαιολογίες.

    Για πείτε μου γνώμες, σχόλια κτλ

  12. #117
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    γεια σου ρανια.
    για εμενα, ηταν αναμενομενα ολα αυτα, αλλα οπως και ολοι, εχεις δικαιωμα στα δικα σου λαθη. αν δεν παθεις, δεν θα μαθεις..
    φυσικα και επιμενω οτι κατι συμβαινει.
    κατα την γνωμη μου η απειρια, εχει περισσοτερες πιθανοτητες.
    αν και η γνωμη μουε ιναι να μην ξανασχοληθεις, αν ωστοσο για τους δικους σου λογους ,μιλας μαζι του, ρωτα τον αν εχει κανει ποτε σεξ. κι επειδη θα χασκογελασει σαν να απορει πως σου ηρθε να ρωτησεις κατι τετοιο σε τοσο "μεγαλο" ανδρα, απαντησε του, οτι η ολη του συμπεριφορα, σου δειχνει εναν ανδρα που δενε χει παει ποτε με γυναικα. (κανε μου την χαρη να τα πεις ετσι ακριβως και πες μου αντιδρασεις)...

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γεια σου ρανια.
    για εμενα, ηταν αναμενομενα ολα αυτα, αλλα οπως και ολοι, εχεις δικαιωμα στα δικα σου λαθη. αν δεν παθεις, δεν θα μαθεις..
    φυσικα και επιμενω οτι κατι συμβαινει.
    κατα την γνωμη μου η απειρια, εχει περισσοτερες πιθανοτητες.
    αν και η γνωμη μουε ιναι να μην ξανασχοληθεις, αν ωστοσο για τους δικους σου λογους ,μιλας μαζι του, ρωτα τον αν εχει κανει ποτε σεξ. κι επειδη θα χασκογελασει σαν να απορει πως σου ηρθε να ρωτησεις κατι τετοιο σε τοσο "μεγαλο" ανδρα, απαντησε του, οτι η ολη του συμπεριφορα, σου δειχνει εναν ανδρα που δενε χει παει ποτε με γυναικα. (κανε μου την χαρη να τα πεις ετσι ακριβως και πες μου αντιδρασεις)...
    Αναμενόμενα στο τι θα απαντούσε εννοείς..
    τα όσα ειπώθηκαν έγιναν χθες. Κοιτα αυτός στις τέλος της κλήσης είπε «θα τα πούμε». Χμ δεν ξέρω αν στείλει για καφέ όταν θα μαι κάτω. Και να στείλει πλέον δύσκολα να δεχτώ να πάω.

    Τώρα μήνυμα αν στείλει θα τον αραιωσω εμφανώς και θα τον κόψω σταδιακά, χωρίς να φανεί ότι έχω στραβώσει ή κάτι τέτοιο. Αλλά ναι, δεν θέλω να μιλάμε πια...

    Αυτό το περί εμπειριών πως παίζει ρόλο για σένα; Δηλ και καλά αν δεν είχε κάποια ποτε ότι έχεις άγχος ; Και το άγχος ήταν ικανό να πει ότι μιλάει φιλικά; Και σε συγκυρία που σε 3 μέρες θα μαι κάτω;
    Τεσπα αν στείλει μήνυμα ξανά στο αραιωμα θα το πετάξω να μάθουμε

  14. #119
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    18
    Το ενδεχόμενο να παίζει κάτι άλλο στην ζωή του, το έχεις σκεφτεί (ασχέτως αν μιλάτε μέχρι αργά κλπ);

  15. #120
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Stranger87 View Post
    Το ενδεχόμενο να παίζει κάτι άλλο στην ζωή του, το έχεις σκεφτεί (ασχέτως αν μιλάτε μέχρι αργά κλπ);
    Ή μπορει απλα να μη του αρεσει....
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 8 of 12 FirstFirst ... 678910 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πρόταση για ψυχοθεραπεία εξ αποστάσεως
    By Nick_29 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 8
    Last Post: 10-04-2020, 19:28
  2. Τι να κάνω; (κόλλημα εξ αποστάσεως)
    By Lenale in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 10-01-2020, 05:30
  3. Σχέση εξ αποστάσεως
    By Νικη in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 05-08-2019, 17:07
  4. Ψυχολόγος εξ αποστάσεως
    By Natalia_sups in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 01-04-2017, 02:02

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •