Γνωριμία με κάποιον εξ αποστάσεως - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 12 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 175
  1. #121
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Ειλικρινά ρε συυ ρανια τόσο καιρό ο τύπος έχει δηλώσει καθαρά την θέση του και εσύ νομίζω εθελοτυφλης και τα παιρνεις αλλιώς ..

    Αυτό δηλώνει καθαρά δική σου απειρία..
    Μπορεί να ξεκινησε κάπως αλλά κάτι να τον ξενςρωνει εδώ και καιρό και εσύ συνεχίζεις να ερμηνεύεις αλλιώς τις κινήσεις του .

    Φιλικά σου είπα να συνεχίσετε .
    Δηλαδή οποία σχέση ξεκινάει πρέπει να καταλήγει μόνο σ ερωτική ειδικά αν ο ένας δεν θέλει ?

    ή σχέση ή τίποτε άλλο ?

    ένας καφές ,φιλικός πάντα, εφόσον θα βρεθείς στα μέρη του ει άι πολύ ανθρώπινο και ίσως δεις και την γλώσσα του σώματος και καταλάβεις ακόμα πιο πολλά .

    Πάντως ή θα κατέβεις και θα πιεις ένα καφέ ώστε να ξεκαθαρίσει η κατάσταση ή θα το λήξεις εδώ εφόσον δεν το θες όλο αυτό ,αλλά όταν σου στέλνει μύνημα πάντα πέφτεις στο πειρασμό και απαντάς .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #122
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ειλικρινά ρε συυ ρανια τόσο καιρό ο τύπος έχει δηλώσει καθαρά την θέση του και εσύ νομίζω εθελοτυφλης και τα παιρνεις αλλιώς ..

    Αυτό δηλώνει καθαρά δική σου απειρία..
    Μπορεί να ξεκινησε κάπως αλλά κάτι να τον ξενςρωνει εδώ και καιρό και εσύ συνεχίζεις να ερμηνεύεις αλλιώς τις κινήσεις του .

    Φιλικά σου είπα να συνεχίσετε .
    Δηλαδή οποία σχέση ξεκινάει πρέπει να καταλήγει μόνο σ ερωτική ειδικά αν ο ένας δεν θέλει ?

    ή σχέση ή τίποτε άλλο ?

    ένας καφές ,φιλικός πάντα, εφόσον θα βρεθείς στα μέρη του ει άι πολύ ανθρώπινο και ίσως δεις και την γλώσσα του σώματος και καταλάβεις ακόμα πιο πολλά .

    Πάντως ή θα κατέβεις και θα πιεις ένα καφέ ώστε να ξεκαθαρίσει η κατάσταση ή θα το λήξεις εδώ εφόσον δεν το θες όλο αυτό ,αλλά όταν σου στέλνει μύνημα πάντα πέφτεις στο πειρασμό και απαντάς .
    Ε καλά αυτό είπα κι εγώ, μην εξανιστασαι.
    Είτε δεν θέλει για τον οποιο λόγο ο άνθρωπος είτε βρε παιδί μου δεν λέει την αλήθεια.
    Ε είπα ότι η δίκη μου γνώμη είναι ότι δεν γιενται να λέει πως ποτε δεν υπήρχε κάτι και πάντα μιλούσε και φερόταν φιλικά, ενώ έχουν συμβεί χ πράγματα με μια χ ροη. Αυτό λέμε. Προφανώς επειδή δεν μιλάω σε μια κολλητή που έχει πρόσβαση στο κινητό μου, για να περιγράψω μια κατάσταση θα πρέπει να πω χ πράγματα για να μεταφέρω μερος της εικόνας.

    Και επειδή δεν καταλαβαινόμαστε... δεν είπα ποτε ότι θα συνεχίζω να μιλάω. Βρε κοπέλα μου δεν έπεσα σε κάποιον πειρασμό, είχε μείνει η συχητηση σε 5 μέρες διαβάστηκε και ήρθε ο άνθρωπος συζήτησε, συνεχίστηκε η επικοινωνία λίγες μέρες και ειπώθηκε και αυτό και μια χαρά όλα. Ούτε είπα να γίνει κάτι με το ζόρι ούτε τίποτα. Αλίμονο! Εδώ σου λέω πως και τον καφέ ψιλοαχρείαστο τον θεωρώ και αν πει, θα πω όχι. Είπα εγώ ότι θα συνεχίσω να μιλάω; Προφανώς και όχι αλλά δεν κόβεις έναν άνθρωπο στο διαβάστηκε με κακοφορμισμένο ύφος.. το κανεις σε 2-3 μέρες ξέρω γώ ευγενικά, ακριβώς γιατί δεν έχω και κάποιο θέμα για να το κάνω αλλιώς

    Τώρα αυτά που λες πως ότι κάτι πρέπει να ναι ή σχέση ή τίποτα, εσυ τα λες. Το μόνο που ανέφερα είναι πως όλη η στάση και οι εξελίξεις από την αρχή ως το τέλος εμένα δεν μου δείχνουν την «φιλική διάθεση που είχε εξ αρχής» ο τύπος όπως ισχυρίζεται. Ή λοιπόν απλώς για πρώτη φορά πέφτω έξω στο αν με θέλει κάποιος, ναι όλες τις φορές πέφτω μέσα και όντως με φλερτάρουν όταν το νομίζω. Ή απλώς γαι τον όποιον λόγο δεν θέλει κάτι παραπάνω ή δεν ήθελε ποτε και ήταν απλά διαχυτικός και όλα μα όλα τα στοιχεία ήταν συμπτώσεις. Οκ πιστεύεις το δεύτερο σενάριο, κανένα θέμα.

    Επίτρεψε μου αν ακούω κάτι ενδιαφέρον ή κάτι που δεν έχω σκεφτεί να θέλω να ανοίγω συχητηση πχ με τη ρεμεντι. Αυτό δεν έχει να κάνει τόσο με την απάντηση καθαυτή σε αυτό το θέμα, όσο με το ότι βλέπω κάτι , τυχαίνει να μιλάμε γι αυτό το θέμα τώρα, που δεν το χα πιάσει από μια άλλη οπτική. Αυτό το κάνω πάντα και για το οτιδήποτε και με βοηθα πολύ και στο να ρίχνω το καλάμι και να εξελίσσομαι.
    Τεσπα σε ευχαριστώ για την απάντηση παρόλα αυτά μη ζορίζεσαι να γραφεις και συ γιατί χωρίς λόγος εκπεμπεις λιγάκι έναν εκνευρισμό

  3. #123
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Stranger87 View Post
    Το ενδεχόμενο να παίζει κάτι άλλο στην ζωή του, το έχεις σκεφτεί (ασχέτως αν μιλάτε μέχρι αργά κλπ);
    Με έχει ρωτήσει και τον έχω ρωτήσει, μόνος είναι και είχε πει πως ούτε καν βγαίνει με κάποια αυτό το διάστημα

  4. #124
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Ράνια με αυτό σου το μήνυμα μου ενισχύεις ακόμα πιο πολύ ότι άλλα σου γράφουν και άλλα καταλαβαίνεις ειλικρινά ..

    Για ποιο εκνευρισμό μιλάς καλό μου ,είναι δυνατόν να εκνευρίζεται μια παντελώς ξένη για την δική σου περίπτωση ?
    Τον γκόμενο μου φλερτάρεις ?

    Για να βάλουμε λιγάκι κάτω την λογική και να δεις πως δεν υπάρχει κανένας λόγος να χατακριριζεις έτσι ένα κείμενο που απλά βασίζεται στα δικα σου λόγια ..

    Εσύ μονίμως τρέφεις ελπίδες με το που σου στέλνει ένα μήνυμα και κάνεις σενάρια με το μυαλό σου και μόλις σου ξεκαθαρίσει είτε με τις πράξεις είτε με τα λόγια ότι όλο αυτό είναι φιλικό ,ΕΣΥ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΣΑΙ και λες ότι δεν αξίζει να συνεχίσω αλλά στο καπάκι πάλι τα ίδια κάνεις ..

    Δεν σε απορρίπτω εγώ ερωτικά ,μην μπερδεύεσαι .

    Εσύ έχεις κάθε λόγο να εκνευριστης με όλο αυτό και βγαινει και από τον τρόπο που αλλάζει ο τρόπος σκέψης σου .
    Μιλάτε σου φαίνεται ζεστός όλα είναι καλά και αρχίζεις και φτιάχνεις σενάρια ..
    Σου ξεκαθαρίζει για τους λόγους του ότι σε βλέπει μόνο φιλικά νευριάζεις λες δεν αξίζει και δεν θες ούτε καν φιλικά να είστε μαζί .


    Δικά σου λόγια είναι και πραγματικά εδώ φαίνεται πως εσύ ενδιαφέρεσαι παρά πολύ για όλο αυτό και επειδή ουσιαστικά εκείνος σου κόβει την φορά το σκέφτεσαι και το ξανασκέφτεσαι.

    Θεωρείς ένα καφέ ψιλοαχρηστο με ένα άτομο που τρεφεις αισθήματα και περνάς τόσες ώρες σε διαδικτυακό συνομιλία ?

    Άλλο να πεις δεν γουστάρω φιλία γιατί εγώ θέλω άλλο είδους σχέση και άλλο αυτό που λες .

    Μια σχέση που δεν βγήκε όπως προσδοκούσε ή σου έδωσε αυτός το δικαίωμα να ελπίζεις είναι ..

    Αν αυτό δεν δηλώνει εκνευρισμό για την πόρτα που έφαγες τι δηλώνει?

    Τώρα για πια συζήτηση μιλάς ?
    Εσύ μας είπες ότι σε άφησε στο διαβάστηκε ,δηλαδη αν όλο αυτό δεν δηλώνει αδιαφορία ή βαριέμαι όλο αυτό και δεν έχω όρεξη τι σημαίνει ?

    Τελοσπαντων μάθε να εκτιμας σωστά κινήσεις και καταστάσεις και να μην αντιλβανεσαι λάθος ένα γραπτό λόγο όπως έκανες ακριβώς και στην περίπτωση μου .

    Τζάμπα τυραννιεσαι και εκευριζεσαι μόνο ΕΣΥ και κανένας άλλος εδώ μέσα γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει λόγος .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #125
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ράνια με αυτό σου το μήνυμα μου ενισχύεις ακόμα πιο πολύ ότι άλλα σου γράφουν και άλλα καταλαβαίνεις ειλικρινά ..

    Για ποιο εκνευρισμό μιλάς καλό μου ,είναι δυνατόν να εκνευρίζεται μια παντελώς ξένη για την δική σου περίπτωση ?
    Τον γκόμενο μου φλερτάρεις ?

    Για να βάλουμε λιγάκι κάτω την λογική και να δεις πως δεν υπάρχει κανένας λόγος να χατακριριζεις έτσι ένα κείμενο που απλά βασίζεται στα δικα σου λόγια ..

    Εσύ μονίμως τρέφεις ελπίδες με το που σου στέλνει ένα μήνυμα και κάνεις σενάρια με το μυαλό σου και μόλις σου ξεκαθαρίσει είτε με τις πράξεις είτε με τα λόγια ότι όλο αυτό είναι φιλικό ,ΕΣΥ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΣΑΙ και λες ότι δεν αξίζει να συνεχίσω αλλά στο καπάκι πάλι τα ίδια κάνεις ..

    Δεν σε απορρίπτω εγώ ερωτικά ,μην μπερδεύεσαι .

    Εσύ έχεις κάθε λόγο να εκνευριστης με όλο αυτό και βγαινει και από τον τρόπο που αλλάζει ο τρόπος σκέψης σου .
    Μιλάτε σου φαίνεται ζεστός όλα είναι καλά και αρχίζεις και φτιάχνεις σενάρια ..
    Σου ξεκαθαρίζει για τους λόγους του ότι σε βλέπει μόνο φιλικά νευριάζεις λες δεν αξίζει και δεν θες ούτε καν φιλικά να είστε μαζί .


    Δικά σου λόγια είναι και πραγματικά εδώ φαίνεται πως εσύ ενδιαφέρεσαι παρά πολύ για όλο αυτό και επειδή ουσιαστικά εκείνος σου κόβει την φορά το σκέφτεσαι και το ξανασκέφτεσαι.

    Θεωρείς ένα καφέ ψιλοαχρηστο με ένα άτομο που τρεφεις αισθήματα και περνάς τόσες ώρες σε διαδικτυακό συνομιλία ?

    Άλλο να πεις δεν γουστάρω φιλία γιατί εγώ θέλω άλλο είδους σχέση και άλλο αυτό που λες .

    Μια σχέση που δεν βγήκε όπως προσδοκούσε ή σου έδωσε αυτός το δικαίωμα να ελπίζεις είναι ..

    Αν αυτό δεν δηλώνει εκνευρισμό για την πόρτα που έφαγες τι δηλώνει?

    Τώρα για πια συζήτηση μιλάς ?
    Εσύ μας είπες ότι σε άφησε στο διαβάστηκε ,δηλαδη αν όλο αυτό δεν δηλώνει αδιαφορία ή βαριέμαι όλο αυτό και δεν έχω όρεξη τι σημαίνει ?

    Τελοσπαντων μάθε να εκτιμας σωστά κινήσεις και καταστάσεις και να μην αντιλβανεσαι λάθος ένα γραπτό λόγο όπως έκανες ακριβώς και στην περίπτωση μου .

    Τζάμπα τυραννιεσαι και εκευριζεσαι μόνο ΕΣΥ και κανένας άλλος εδώ μέσα γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει λόγος .
    Δεν κατάλαβες, δεν εκνευρίστηκα.
    Ούτε έχω θέμα με τις απαντήσεις κανενός.
    Το ύφος σου είπα αγενές.
    Αυτή που δεν καταλαβαίνει μάλλον δεν είμαι εγώ.
    Ελπίδες δεν τρέφω, συζητώ ένα θέμα όπως πολλά άλλα. Ε σε αυτή τη φάση εδώ, με εσάς συζητάω αυτό.

    Δεν εκνευρίστηκα πουθενά και δεν καταλαβαίνω γιατί το επαναλαμβάνεις. Το να σε λέω αγενή δεν με κάνει ούτε τυραννισμένη ούτε εκνευρισμένη. Μετά από τόσες σελίδες το να το λέω σε σένα μόνο κάτι δείχνει. Και επιμενω δεν καταλαβαίνεις τι σου έγραψα. Το ότι λέω το ύφος σου αγενές επουδενί δεν έχει να κάνει με την ουσία της απάντησης σου επι του θέματος και αν μου αρέσει ή όχι οι συμβουλές

    Τώρα για τα υπόλοιπα που λες... εγώ δεν μίλησα ποτε για το φιλικό. Είπα πως εφόσον γενικά η πρόθεση είναι αυτή δεν επιθυμω να συνεχίσω να μιλώ μαζί του αλλά να τον κόψω σταδιακά. Ο λόγος απλός, η ιντερνετική επαφή δεν είναι του γούστου μου και δεν με καλύπτει για οποίου είδους σχέση και να μιλάμε. Για ένα σύντροφο μπορει να κατεβαίνεις κάθε βδομάδα, για κάποιον που ακόμη δεν είναι φίλος (ιερή λέξη κιόλας) δεν παίζει να κατέβω για να τον γνωρίσω για να δω αν θα είναι ικανός για φίλος κτλ. Γιατί δεν μου καίγεται καρφί να κάνω έναν φιλο σε αυτή τη φάση τον συγκεκριμένο για διάφορους λόγους.

    «Το εξανιστασαι» είναι εκφραση και το χρησιμοποιούμε και μεταφορικά για να πούμε λίγο τσιφσα... άραξε γιατί το ύφος είναι αγενές. Έτσι στο χρησιμοποίησα, όχι ότι εκνευρίστηκες με το θεμα το συγκεκριμένο ή ότι έχεις λόγο. Ε πες το απλοϊκά «δε γουστάρω το ύφος », έτσι πήγαινε. Δεν χρειάζεται να κανεις κάτι, ούτε κι να σε ενδιαφέρει. Απλώς αν το δικό σου ύφος δεν με αρέσει και θα το πω και δεν θα θελήσω να σου ξαναμιλήσω. Συγγνώμη αλλά έτσι λειτουργώ γενικα, παρόλα αυτά να σαι καλά και σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις και το χρόνο σου.

  6. #126
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Ψιλοαναμενόμενη η συμπεριφορά του, και καλά φιλικά όταν έδειξες κι εσύ πάλι ενδιαφέρον και όταν είδε πως τον είχες μπλοκάρει στο fb και του θίχτηκε ο εγωισμός άρχισε τα δικά του για να σου δείξει πως εσύ έχεις λάθος. Και ραντεβού να βγείτε, τώρα έχει κάποιο νόημα; Ξενέρα θα είναι. Εδώ μιλάτε τόσο καιρό τόσες ώρες κάθε μέρα και δεν μπορεί να παραδεχτεί πως θέλει να σε γνωρίσει ως άνθρωπο πρώτα από όλα σε ένα καφέ.

  7. #127
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Αν πας Πάτρα, ανέβασε τίποτα σε ιστορία ή φωτογραφία και άσε αυτόν να κουρεύεται και να μένει στο what if. Όχι που θα τον περιμένεις τελευταία στιγμή να θυμηθεί να φερθεί σωστά και να σε βγάλει στην πόλη του.

  8. #128
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 26-07-2021 at 13:34.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #129
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Το πρόβλημα αντίληψης το ποιος το έχει ας το αφήσουμε κατά μέρους γιατί δεν θα θελα να σε προσβάλω. Πάραυτα είμαι χαλαρή και σε ευχαριστώ αλλά μην κανεις καθρεφτάκι. Εσυ μπορεί να τα παίρνεις με κάποιον αγενή, εγώ απλώς τον κόβω. Όπως έχω κάνει σε ήδη σε δυο μηνύματα.
    Δεν με πειράζει η ουσία της απάντησης και δεν έχω κανένα θέμα να συνομιλώ, να απαντώ, να διαβάζω διαφορετικές απόψεις. Σίγουρα δεν απαντώ στο τι μ αρέσει ούτε αυτό είναι το κριτήριο μου και το έχω αποδείξει. Ωστόσο σεβαστή η άποψη σου.

    Δεν διάβασα όλο το μήνυμα παρά ελάχιστα και δεν θα το κάνω καθώς δεν με ενδιαφέρει να συζητήσω μαζί σου. Βάφτιζε το όπως θες το ύφος σου είτε το λες αγενές είτε όχι δεν με αφορά. Προτιμω απλώς να μιλάω με κόσμο που εκφέρεται διαφορετικά γι αυτο και έχω προσπαθήσει να σε κόψω δυο φορες. Θα ήθελα να σταματήσει εδώ η συζήτηση, να σαι καλά και καλό υπόλοιπο ημέρας.
    Last edited by Aeon; 26-07-2021 at 13:34.

  10. #130
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Ψιλοαναμενόμενη η συμπεριφορά του, και καλά φιλικά όταν έδειξες κι εσύ πάλι ενδιαφέρον και όταν είδε πως τον είχες μπλοκάρει στο fb και του θίχτηκε ο εγωισμός άρχισε τα δικά του για να σου δείξει πως εσύ έχεις λάθος. Και ραντεβού να βγείτε, τώρα έχει κάποιο νόημα; Ξενέρα θα είναι. Εδώ μιλάτε τόσο καιρό τόσες ώρες κάθε μέρα και δεν μπορεί να παραδεχτεί πως θέλει να σε γνωρίσει ως άνθρωπο πρώτα από όλα σε ένα καφέ.
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Αν πας Πάτρα, ανέβασε τίποτα σε ιστορία ή φωτογραφία και άσε αυτόν να κουρεύεται και να μένει στο what if. Όχι που θα τον περιμένεις τελευταία στιγμή να θυμηθεί να φερθεί σωστά και να σε βγάλει στην πόλη του.
    Καλησπερες!
    Όντως παρατηρώντας το σφαιρικά ακολούθησε ένα γνώριμο μοτίβο, ισχύει. Σίγουρα στα του φμπ έπεσε και εγωισμός μέσα αλλά επειδή μιλήσαμε στο τηλέφωνο φαινόταν και ότι ήταν φουλ σπασμένος.

    Ναι, το θυμαται ότι κατεβαίνω. Στο φμπ αντ δεν τον έκανα, έβγαλα το μπλοκ εκείνη τη μέρα. Κοιτα θα ξέρει ποτε ακριβώς είμαι κάτω από κοινούς φίλους αλλά και να μη ρωτήσει, σίγουρα θυμαται τη μέρα. Τώρα στα υπόλοιπα που λες, έχεις δίκιο. Όντως με κάποιον που μιλάμε ενα μήνα και συχνά, σε βγάζει για καφέ έστω βρε παιδί μου. Έχω την αίσθηση όμως ότι επειδή μιλάμε για αποφευκτικο τύπο και ότι απ όσο τον έχω δει πως αντιδρά πιστεύω πως στο τηλέφωνο την Παρασκευή δεν είπε την αλήθεια. Και αυτός είναι ένας βασικός λόγος που με έχει ξενερώσει και δεν θέλω ούτε φιλικό καφέ. Αν μόνο φιλικά μιλάει και μιας που πάνω σε αυτό δεν ασχολήθηκα να του πω κάτι ούτε και κακοφορμισα, ελεύθερα μπορεί να στείλει για καφέ και θα ήταν το αναμενόμενο. Επειδή όμως μάλλον λέει ψέμματα, θα το ζαλίσει μέσα του και μάλλον επειδή κάπως τον φοβάται τον καφέ, το βλέπω δύσκολο να στέλνει. Πιστεύω οι πράξεις του θα δώσουν και κάποιες έστω -μη σαφείς απαντήσεις. Και ήδη το έχουν κάνει.

    Σίγουρα δεν θα ασχοληθώ με τον πρίγκιπα και δεν θα είναι αυτό που με απασχολεί κατεβαίνοντας κάτω. Αν και εφόσον πει για καφέ, ακριβώς λόγω της ξενερας που λες, θα το αποφύγω. Αλλά ας βάλουμε στοίχημα ότι δεν θα το κάνει

  11. #131
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 26-07-2021 at 13:35.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #132
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Πάντως δεν θεωρώ ακόμα σίγουρο πως αυτός δεν έχει σχέση ή γενικά κάτι να παίζεται στα σκαριά και για αυτό αρκείται σε εσένα μόνο στο chatting. Εγώ σου προτείνω να μην βγεις μαζί του, γιατί το βλέπω και μετά από ενδεχόμενο καφέ να σε πρήξει μετά στα μηνύματα που το έχει τόσο πολύ στο ότι είσαι τέλεια κοπέλα και δεν θέλει να σου δώσει ελπίδα για κάτι που δεν ξέρει αν μπορεί κτλπ. Μετά θα σου ρίξει και ένα μαραθώνιο κλήσεων για να εξηγήσει το τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμμύδια. Μην τον κάνεις add στο fb αν δεν θες ή σε εκνευρίζει. Έτσι κι αλλιώς τα social είναι για εμάς, για να τα χαιρόμαστε και συνήθως η επικοινωνία εκεί είναι για το φαίνεσθαι. Επίσης, τόσο καιρό γιατί δεν σε έκανε add στο fb και το θυμήθηκε τώρα μετά το ξενέρωμα που ήρθε από το "διαβάστηκε"; Για να ξαναζεστάνει το κλίμα και να φλερτάρει διακριτικά μέσω μηνυμάτων. Πάντως έχει βρει τα κουμπιά σου, γιατί κάθε φορά από μια αγενή συμπεριφορά βρίσκει τρόπο να σε κάνει να ξανανιώσει οικεία. Τι πάει να πει αφού άργησε να σου απαντήσει σκέφτηκε να μην απαντήσει καθόλου; Παιδιάστικα πράγματα.

  13. #133
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση. ..

    Δεν καταλαβαίνω τι ναι όλα αυτά τα άσχετα που λες...
    Αχαχχαχα πραγματικά...
    Δεν διαφώνησα σε κάτι μαζί σου, χαλάρωσε και τόση ώρα δεν σου μιλάω καν για το θεμα.
    Και δεν είναι και κανένα θέμα σοβαρό πια.
    Εγώ το μόνο που είπα είναι πως δεν θέλω να συζητώ, ειδικά κάτι με άτομο που έχει αγενές ύφος. Ε για μένα έχεις, πιστεύεις το αντίθετο, ας το λήξουμε :)

    Εσυ κολλάς και ξανακολλάς και πετάς τη μπάλα στην κερκίδα και λες άσχετα για αποπροσανατολισμό.
    Δεν ξέρω τι θέμα έχεις αλλά σου ξαναλέω. Δεν έχω πρόβλημα με την άποψη σου και είναι σεβαστή, απλώς δεν θέλω να μιλάω γιατί το ύφος σου δεν μου αρέσει.
    Δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το θέμα σου και επιμένεις τόσο.
    Θες ντε και καλά να μιλήσω για τις ευθύνες μου;
    Είπα εγώ ότι δεν έχω; Έχω αλλά σιγά τις ευθύνες και σιγά τι τραγικό έγινε.
    Χαλάρωσε λίγο. 22 είμαι και φλερταρα με έναν τύπο και δεν βγήκε, χαλαρα μιλάω για το θέμα, δεν τρελαίνομαι. Διακοπουλες είναι και υπάρχει και χρόνος. Όπως μιλάμε για τον τάδε στο καφέ με φίλες και αναλύουμε συμπεριφορές όταν δεν έχουμε υποχρεώσεις και άπλετο χρόνο να ασχοληθούμε και για μικροπράγματα. Αυτό το ότι δεν θέλω να δω ευθύνες σε ένα φλερτ πέρα από ασχετο από όσα λέω είναι αυθαίρετο, αλλά τεσπα πίστευε ότι και η γη είναι επίπεδη.

    Άρα πάμε πάλι, δεν έχω κανένα μα κανένα θέμα να ακούσω κριτική για το οτιδήποτε ή την οποια άποψη. Ας βρεθεί κάποιος άλλος να μου πει ο,τιιι θέλει με μη αγενές ύφος και θα το διαπιστώσεις. Απλώς είτε έχεις την ίδια οπτική με εμένα είτε όχι, δεν θέλω να συζητήσουμε γιατί το ύφος σου δεν μου αρέσει. Είτε είναι αγενές είτε οτιδήποτε, πες το και μαρικα.
    Μου επιτρέπεις να το έχω αυτό το δικαίωμα; Γιατί πολύ επιμένεις πια..

    Επειδή δεν βγάζεις άκρη... το καθρεφτάκι καλή μου δεν το είπα για τον τύπο, σε τόσα μηνύματα δεν σου μιλάω για αυτόν. Λέω κανεις καθρεφτάκι και υποθέσεις ότι και καλά με εκνεύρισες επειδή όπως είπες εσυ θα εκνευριζόσουν και διαφορα άλλα. Δεν μίλησα ούτε για κόμπλεξ ούτε για απωθημένα ούτε για τίποτα καλή μου. Αλλά για να εκνευριστώ για κάτι πρέπει να ναι σε ένα θέμα ευαίσθητο και με άτομο που λαμβάνω υπόψιν ή θεωρώ τέρμα αντιπαθητικό. Δε συμβαίνει τίποτα και απλώς δεν θέλω να συζητήσω μαζί σου για το λόγο που τόσες πολλές φορές σου ανέφερα.

    Παμε πάλι: απλώς λέω ότι το ύφος σου μου φαίνεται αγενές, θες να το πεις απότομο, πες το όπως θες. Ε εμένα μου φαίνεται και δεν μου αρέσει.
    Και δεν καταλαβαίνω και γιατί εδώ και τρία μηνύματα ασχολείσαι ακόμη, αλήθεια. Μάλλον το «κοψε και δεν σε θέλω για συνομιλητή» δεν αρκει.
    Καλές βουτιές και φιλακια (και τα εννοώ, δεν τα λέω ειρωνικά)
    Last edited by Aeon; 26-07-2021 at 13:35.

  14. #134
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Πάντως δεν θεωρώ ακόμα σίγουρο πως αυτός δεν έχει σχέση ή γενικά κάτι να παίζεται στα σκαριά και για αυτό αρκείται σε εσένα μόνο στο chatting. Εγώ σου προτείνω να μην βγεις μαζί του, γιατί το βλέπω και μετά από ενδεχόμενο καφέ να σε πρήξει μετά στα μηνύματα που το έχει τόσο πολύ στο ότι είσαι τέλεια κοπέλα και δεν θέλει να σου δώσει ελπίδα για κάτι που δεν ξέρει αν μπορεί κτλπ. Μετά θα σου ρίξει και ένα μαραθώνιο κλήσεων για να εξηγήσει το τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμμύδια. Μην τον κάνεις add στο fb αν δεν θες ή σε εκνευρίζει. Έτσι κι αλλιώς τα social είναι για εμάς, για να τα χαιρόμαστε και συνήθως η επικοινωνία εκεί είναι για το φαίνεσθαι. Επίσης, τόσο καιρό γιατί δεν σε έκανε add στο fb και το θυμήθηκε τώρα μετά το ξενέρωμα που ήρθε από το "διαβάστηκε"; Για να ξαναζεστάνει το κλίμα και να φλερτάρει διακριτικά μέσω μηνυμάτων. Πάντως έχει βρει τα κουμπιά σου, γιατί κάθε φορά από μια αγενή συμπεριφορά βρίσκει τρόπο να σε κάνει να ξανανιώσει οικεία. Τι πάει να πει αφού άργησε να σου απαντήσει σκέφτηκε να μην απαντήσει καθόλου; Παιδιάστικα πράγματα.
    Ναι, επειδή είναι κοινός γνωστός φίλων μου είναι κάπως δύσκολο να κρύβει σχέση και συνάμα να βρίσκει και τόσο χρόνο να μου μιλα κτλ. Αλλά ποτε δεν ξέρεις. Το να παίζεται κάτι με άλλη ή να θέλει άλλη είναι όντως μια καλή υπόθεση αλλά νομίζω είναι αδύνατο να μάθουμε.
    Αντ στο φμπ τόσο καιρό δεν με είχε κάνει γιατί το είχα κλειστό, χρησιμοποιώ ινσταγκραμ πολύ, που εκείνος δεν έχει. Οπότε η συζήτηση έπεσε όταν το άνοιξα και μιλήσαμε γι αυτό. Και μάλιστα είχε αντιστρέψει τη συζήτηση λέγοντας γιατί δεν τον κάνω εγώ μιας που το άνοιξα και περίμενα εκείνον.

    Μαζί του δεν έχω ανοιχτεί πολύ για να μην πω και πράγματα που δεν ισχύουν, προφανώς από τις εξηγήσεις που έχω δώσει έχει καταλάβει ότι έχω ενδιαφέρον, αλιμονο. Αλλά γνωρίζει ότι απλώς αφήνω ενδεχόμενο και δεν θέλω από τώρα κάτι. Παρόλα αυτά είναι σίγουρος για το ότι αν θελήσω κάτι μαζί του, που έχω ξεκαθαρίσει για να μη δεσμεύομαι κι εγώ σε κάτι που δεν ξέρω όντως -πως ένας καφες αναγνωριστικό σ δεν είναι και κάτι και συνήθως δεν καταλήγει και πουθενά- πως δεν έχω κάποια προοπτική συγκεκριμένη προς το παρόν, αυτό το κάτι που θα θελήσω δεν θα ναι ξεπέτα. Δηλ ή με ενδιαφέρει κάποιος και θέλω σχέση ή μένει στο φιλικό ή στο τίποτα. Απλώς ένας καφες με κάποιον με τόσες ώρες τσατ που υπάρχει δυναμική δεν μπαίνει ακριβώς σε καλούπι και δεν είναι καθαρά φιλικός, τουλάχιστον με τον τρόπο που το ορίζω εγώ.

    Άρα, δε νομίζω ότι έχει την εντύπωση πως μου δίνει ελπίδα ή θα μπει στον κοπο να κάνει κάτι. Άλλωστε την Παρασκευή στο τηλέφωνο και κουλ χειρίστηκα το φιλικά που είπε και ξεκαθαρο μου φαίνεται , αν και ψεύτικο σαν απάντηση, αλλά όπως και να χει κρατάω αυτό. Το ότι από την Παρασκευή δεν έστειλε, εγώ κατεβαίνω Τριτη κάτω, μου δίνει χώρο να αραιωσω και γώ αν και όταν στείλει ξανά.

    Αυτό με τα κουμπιά που λες, ισχύει. Αλλά δεν ξέρω αν είναι μονο τα κουμπιά όσο ένας συνδυασμός πραγμάτων. Δηλαδή τυχαίων συνθηκών που επικρατούν από πλευράς μου που θα μαι θετική να ρίξω απάντηση, το ότι μου κίνησε την περιέργεια και θέλω να βρεθούμε και πως έχουμε αρκετά κοινά ενδιαφέροντα και μιλάμε πολύ χωρίς να βαριέμαι. Κάτι που πολύ πολύ δύσκολα συναντώ. Δηλ μόνο σε δυο σχέσεις που έχω κάνει το έχω βρει. Βέβαια άλλο το τσατ, άλλο το από κοντά.

    Ενταξει η δικαιολογία όντως παιδιάστικη και αν μαζί δεν έλεγε ότι δεν έχει καλή ψυχολογία και το άφησε και γι αυτό το λόγο εξαιτίας κάτι σοβαρού που του συνέβη εκείνες τις μέρες και για το οποιο μου μίλησε αναλυτικά (και δεν ήταν φούμαρα, δηλ όντως ίσχυαν και όντως ήταν πολύ αγχωμένος) δεν θα του απανταγα. Γιατί οκ μπήκα λίγο στη θέση του και λέω, ναι εδώ υπαρεχι πιθανότητα να έχει θέμα δικαστικό θα κάτσω να του ζητήσω τώρα τώρα το λόγο; Στην τελική μια τυπισσα γνωστών του είμαι που είχαμε μια συναναστροφή, που δεν είναι αμελητέα, αλλά και πάλι. Άσε που κυρίως δε με ένοιαζε να τον κρεμάσω στα μανταλάκια ούτε να τσακωθώ. Αν ήθελα θα μπορούσα και την Παρασκευή να αντιδράσω αλλιώς πχ. Κυρίως να καταλάβω πήγαινα. Τώρα εάν είχαμε βγει κάποια ραντεβού, ήμουν ερωτευμενη και έκανε τα ίδια μάλλον θα ταν αλλιώς η φάση. Γιατί θα κυρίευε το θυμικό και το συναίσθημα και το πιο πιθανό είναι να χε φύγει πόρτα από το πρώτο κιόλας ραντεβού.

  15. #135
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Πάντως εγώ εύχομαι να περάσεις ωραία στην Πάτρα και να μην έχει την ατέλειωτη ζεστή των τελευταίων ημερών. Έχει κιόλας αρκετές περιοχές στο λιμάνι να περπατήσεις και να βλέπεις και θάλασσα. Have fun και άσε τον άλλον να κάνει λες και το ραντεβού είναι προγαμιαίο συμβόλαιο και εσύ ψάχνεις για γαμπρό. Δεν είναι πως στο είπε, αλλά εμένα έτσι μου κάνει η φάση. Χαλάει τόσες ώρες για chatting, αλλά ένας καφές δαγκώνει; Τεσπά!

Page 9 of 12 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πρόταση για ψυχοθεραπεία εξ αποστάσεως
    By Nick_29 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 8
    Last Post: 10-04-2020, 18:28
  2. Τι να κάνω; (κόλλημα εξ αποστάσεως)
    By Lenale in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 10-01-2020, 04:30
  3. Σχέση εξ αποστάσεως
    By Νικη in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 05-08-2019, 16:07
  4. Ψυχολόγος εξ αποστάσεως
    By Natalia_sups in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 01-04-2017, 01:02

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •