Τύψεις - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 121

Thread: Τύψεις

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Ευχομαι να πανε ολα οσο το δυνατον καλυτερα! Και μπραβο σου που τα φροντιζεις!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Χθες έφαγε λίγο, το ίδιο και σήμερα το πρωί. Είχα στήσει πάλι την παγίδα να τον πιάσω, αλλά με το που είδε το κλουβί και με γραντζουνισε και έτρεξε. Είναι επιφανειακή γραντζουνια, επιδερμικά, αλλά εφόσον είναι άρρωστος φοβάμαι μήπως πάθω τίποτα. Με έχουν γραντζουνισει άπειρες γάτες αλλά αυτός έχει κάποιο μικροβιο. Ίσως πάρω προληπτικά αντιβίωση.

    Δεν κατάφερα να τον πιάσω παλι. Αυτή τη φορά,είχα κανονίσει και τη μεταφορά του και είχα πάρει και στο γιατρό. Το άφησα λίγο να ηρεμήσει και θα ξαναπροσπαθησω σε λίγο.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Δεν έχω καταφέρει να το πιασω ακόμα. Τώρα νιώθω τύψεις γιατί πριν μερικές μέρες τον είχα πιάσει αλλά τον άφησα γιατί χτυπιοταν μες στο κλουβί και φοβόμουν ότι θα ταλαιπωρηθεί χειρότερα.
    Σήμερα θα έχει παλι πολύ ζέστη, γίνεται όλο και πιο αδύναμος. Στο τέλος θα πάει στον κτηνίατρο μόνο για να μου προτείνουν ευθανασία παλι. Έπρεπε να έχει πάει μια βδομάδα πριν. Αλλά εγώ δεν οδηγαω και δεν είχα βρει άνθρωπο τότε. Δοκιμασα πριν να τον σβερκωσω, μπήκε αλλά δεν πρόλαβα να κλείσω το πορτάκι και πετάχτηκε έξω και τώρα φοβάται.
    Το βράδυ ίσως τα καταφέρω αλλά μάλλον θα είναι πια πολύ αργά, είναι οι τελευταίες του δυνάμεις.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Καλα εκανες και κανεις ο,τι καλυτρεο μπορεις. Οι περισσοτεροι ουτε καν θα ασχολιοντουσαν. Αν τα κατεφερεις καλως αν οχι, τι να κανεις αλλο; Επισης, μην το προδικαζεις οτι θα πεθανει σιγουρα. Μηπως εχουν προβλημα τα δοντακια του και δυσκολευεται να φαει;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Καλα εκανες και κανεις ο,τι καλυτρεο μπορεις. Οι περισσοτεροι ουτε καν θα ασχολιοντουσαν. Αν τα κατεφερεις καλως αν οχι, τι να κανεις αλλο; Επισης, μην το προδικαζεις οτι θα πεθανει σιγουρα. Μηπως εχουν προβλημα τα δοντακια του και δυσκολευεται να φαει;
    Αυτό νόμιζα αρχικά γιατι και μια απο τις δικες μου γάτες έκανε προσφατα εξαγωγή τέσσερα δόντια λόγω στοματιτιδας και έκτοτε είναι μια χαρά και τρωει παλι με ορεξη, αλλά δεν παρατήρησα σάλια κλπ στον συγκεκριμένο.
    Δεν το αποκλειω βεβαια, μπορεί να είναι συνδυασμός θεμάτων,εκτός από την πληγή ίσως πονάει και τα δόντια του για αυτό έχει καταβληθεί τόσο πολύ. Πριν φύγω τον τσέκαρα, είχε κρυφτεί για σκιά,ελπίζω να μείνει σε δροσερό μέρος για να αντέξει.

    Επίσης, επειδή σήμερα δεν έφαγε του αραιωσα ελάχιστο γάλα. Το ξέρω ότι κανονικά δεν πρέπει αλλά ήταν πολύ λίγη ποσότητα ίσα ισα να πιει κάτι και να ενυδατωθει. Ελπίζω σήμερα να τον πιασω. Αν και η κτηνίατρος που εφημερευει δεν μου άρεσε ιδιαιτερα γιατι πριν καν της πω για το περιστατικό είπε ότι για αδέσποτα δεν παίρνει επιχορήγηση χωρίς καν να αναφέρω κάτι εγώ λες και της είπε κανείς ότι δεν θα πληρωθεί. Κανονικά τα παίρνω στον δικό μου κτηνίατρο όλα τα περιστατικά και ξέρω ότι τα φροντίζει αλλα δεν εφημερευει και δεν θέλω να ενοχλήσω άρα αναγκαστικά θα το πάμε σε αυτήν, έστω να τονωθει με λίγο όρο και αντιβίωση για να αρχίσει να τρώει.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Τον έπιασα. Είναι καθοδον στο εφημερεύον τώρα. Καταρχάς είμαι εξαντλημένος από τη ζέστη και μου έχει πέσει το ζάχαρο, δεύτερον είδα στο πόδι μου κάτι σαν δαγκωματια που μοιάζει με φιδιου, σκέφτομαι μήπως δεν το πήρα είδηση τόση ώρα που ήμουν στα χόρτα και με δάγκωσε τίποτα. Τριτον,δεν μου άρεσε παλι το ύφος της κτηνιατρου γιατι είπε ότι δεν μπορεί να περιμένει για πολύ. Εφόσον αναλαμβάνει εφημερία καλό είναι να ανταπεξερχεται. Αν το έλεγε ευγενικά δεν θα είχα θέμα,με ενοχλησε το ύφος της. Με ενοχλησε επίσης το ύφος της κοπέλας που προσφέρθηκε να βοηθήσει στη μεταφορά, αφού εγώ δεν οδηγώ. Μέχρι να καταλάβει πού είναι το μέρος,ενώ της έδωσα σαφείς οδηγίες ήταν κάπως απότομη στο τηλ και γενικά μου φάνηκε κάπως αγενής, αν και προσφέρθηκε να βοηθήσει στα έξοδα.

    Τεσπα, δεν θέλω να γκρινιαζω, θα περιμένω να με ενημερώσει η γιατρός, θα τον κρατήσει μέσα μάλλον για να του βαλει ορο.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Τί έγινε με το γατάκι Σκίουρε;
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Τί έγινε με το γατάκι Σκίουρε;
    Νοσηλεύεται προς το παρόν. Θα το κρατήσει δύο μέρες μου είπε σίγουρα. Βρήκε ότι είχε πρησμένους λεμφαδένες,εκτός της πληγής στο πόδι και υποψιάζεται ότι έχει aids και έχουν πειραχτεί τα νεφρά του. Θα του κάνει εξετάσεις και θα δούμε τις επόμενες μέρες πώς θα πάει.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Ωχ μωρε το καημενουλι

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Ναι το καημενούλι!!! Εύχομαι να του έσωσες τη ζωή και να περάσετε παρέα πολλά χρόνια ακόμα!!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Μακάρι αν και δεν το βλέπω, πάει έτσι κι έτσι, πότε τρώει ποτε δεν τρώει. Και η κτηνίατρος δεν πολυενδιαφερεται, παίρνω κάθε μέρα τηλ να μάθω νέα και όλο λέει ο βοηθός της ότι δεν μπορεί να μιλησει. Μου είπε ότι περιμένει να βγουν κι άλλες εξετάσεις. Είναι θετικός σε aids και έχει αυξημένη ουρία.
    Αν αρχίσει να τρώει μόνος του θα τον βγάλω, να έρθει τουλάχιστον να μείνει στο μέρος που ξέρει, αν είναι να πεθανει να νιώθει τουλάχιστον ασφαλής.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Ναι, Σκίουρε καλύτερα να πεθάνει σε μέρος οικείο που νιώθει ασφαλής και αγαπημένος!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Ο γατης ειναι σταθερά στα ιδια, τουλάχιστον εφαγε.

    Τώρα είναι κ μια απο τις γάτες μου στο γιατρό, έπαθε οξεια δηλητηρίαση μάλλον από λουκάνικο. Δεν τους δίνω ποτέ αποφάγια, προχθές με κυνηγούσε επειδή το μύρισε και της έδωσα πολύ λίγο. Ενδέχεται να την πείραξε αυτό αλλά δεν είναι σίγουρος ο γιατρός. Προσφατα έκανε εξαγωγη στα δόντια και έτρωγε μια χαρά, ήταν μια χαρά και ξαφνικά χθες εμφανισε ανορεξία. Ο αιματοκρίτης της ειναι πολύ χαμηλός, οι εξετάσεις της χάλια γενικά, είναι στον ορο.
    Εγώ φταίω, δεν ξερω τι μου ήρθε και της εδωσα, ειχε ξαναφαει στο παρελθόν και δεν την πειραξε. Και χθες δεν εκανα τέλεια τα τελετουργικα του OCD μου, αυτά είναι τα αποτελέσματα.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Είμαι χάλια όλη τη μέρα. Περιμένω να με πάρει ο γιατρός, ακομα δεν με πήρε. Δεν θα το αντεξω αν δεν τα καταφέρει, εινσι η αγαπημενη μου γατα, την εχω απο μωρο ,τωρα ειναι επτα ετων.


    Το άλλο γατί είναι καλύτερα, αύριο βγαίνει από τη νοσηλεία και θα έρθει σπίτι μου. Να δω πού θα το έχω βεβαια. Στα πανω δωμάτια κάνει ζέστη αλλά η γιατρός είπε να μην τον έχω με τα δικά μου.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Είμαι χάλια όλη τη μέρα. Περιμένω να με πάρει ο γιατρός, ακομα δεν με πήρε. Δεν θα το αντεξω αν δεν τα καταφέρει, εινσι η αγαπημενη μου γατα, την εχω απο μωρο ,τωρα ειναι επτα ετων.


    Το άλλο γατί είναι καλύτερα, αύριο βγαίνει από τη νοσηλεία και θα έρθει σπίτι μου. Να δω πού θα το έχω βεβαια. Στα πανω δωμάτια κάνει ζέστη αλλά η γιατρός είπε να μην τον έχω με τα δικά μου.
    Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά με τη γατούλα σου την αγαπημένη. Οι γατούλες είναι και εφτάψυχες!!!

    Να περιποιηθείς και τον άλλο!! Ο Θεός σε αγαπά που φροντίζεις τα ζωάκια σου τόσο πολύ!!! Το κάνεις για τις αμαρτίες των υπολοίπων!!
    Καις το κάρμα της ανθρωπότητας!

    Κουράγιο!!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τυψεις
    By Gtyos in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 26-06-2020, 22:05
  2. Τυψεις
    By zodiac19 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 15-09-2019, 02:09
  3. Τυψεις..
    By crazyelena in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 18-07-2015, 20:43
  4. τυψεις!!!!!!!!
    By weirdthings in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 5
    Last Post: 24-09-2014, 16:47
  5. Τύψεις...
    By chris6 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 57
    Last Post: 08-09-2011, 23:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •