Σπασμοί μυών...έχω τρελαθεί! - Page 26
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 26 of 70 FirstFirst ... 16242526272836 ... LastLast
Results 376 to 390 of 1042
  1. #376
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by αχιλλεαςg View Post
    Πωςεισται σημερα παιδια;δεν μπορω να κοιμηθω ρε γαμωτο τα χω και στον υπνο.
    Ηρεμία Αχιλλέα..θα περάσει! Πόσοσ καιρό το έχεις??

  2. #377
    Περιπου 5 μηνες τους σπασμους 3μηνες.δεν το βλεπω να περναει!

  3. #378
    Οι αλλοι πως εισται;

  4. #379
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Εγω σημερα χειροτερα απο ποτε.λες κ κατι αλλαξε προς το χειρουρρο.σπασμους συνεχεια με το που ξυπναω ρυθμικους...π.χ αρχιζει στην πατουσα κ αν δεν το κουνησω μπορει να συνεχισει για ωρα.εσυ αχιλλεα το εχεις αυτο το ρυθμικο η νιωθεις μονο ενα τιναγμα κ μετα ενα αλλο κ παει λεγοντας.. ?

  5. #380
    Quote Originally Posted by tzina2012 View Post
    Εγω σημερα χειροτερα απο ποτε.λες κ κατι αλλαξε προς το χειρουρρο.σπασμους συνεχεια με το που ξυπναω ρυθμικους...π.χ αρχιζει στην πατουσα κ αν δεν το κουνησω μπορει να συνεχισει για ωρα.εσυ αχιλλεα το εχεις αυτο το ρυθμικο η νιωθεις μονο ενα τιναγμα κ μετα ενα αλλο κ παει λεγοντας.. ?
    Τζινακι το χω και αυτο σημερα ιδιαίτερα παρα πολυ.σε ομους και ποδια πρεπει να τα κουνησω για να σταματήσει. Και στις γαμπες τα κλασσικα .αυτα που απλα φενονται.χαλια τζινα καιγω.με το ζαναξ τιποτα;

  6. #381
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by αχιλλεαςg View Post
    Τζινακι το χω και αυτο σημερα ιδιαίτερα παρα πολυ.σε ομους και ποδια πρεπει να τα κουνησω για να σταματήσει. Και στις γαμπες τα κλασσικα .αυτα που απλα φενονται.χαλια τζινα καιγω.με το ζαναξ τιποτα;
    Ο γιατρός σας τι σας λέει?

  7. #382
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Οχι τιποτα με το ζαναξ κ γενικα δεν πολυπαιρνω αφου δεν βοηθαει..δεν κανει κ συνεχεια..η γιατρος λεει οτι πιανει το χαπι μετα απο 15-20 μερες..εγω σημερα ειμαι στην 14η κ σκατα.δηλαδη πως θα αλλαξει?απο την μια μερα στην αλλη?

  8. #383
    Το βραδυ κοιμασαι η τιποτα εγω σχεδον αυπνος.ολο το βραδυ.

  9. #384
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Τα βραδια κοιμαμαι κ μονο αυτο ειναι το καλο της υποθεσης...

  10. #385
    Εχω απογοητευτη ρε γαμωτο.ολη μερα αυτο το πραγμα.

  11. #386
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Εγω που δεν μπορω να περπατησω αν δεν υποφερω στα ποδια?που εχω 24 ωρες συσπασεις κ εντονες?

  12. #387
    Τι να πω βρε τζινα δεν καταλαβαινω πως γινεται μεσα σε τοσο διαστημα να γινομαι τοσο χαλια .και συ απο αλλου ξεκινησες και κοιτα που εφτασες.κουραγιο τι να πω να πιασει η αγωγη.

  13. #388
    Quote Originally Posted by αχιλλεαςg View Post
    Τι να πω βρε τζινα δεν καταλαβαινω πως γινεται μεσα σε τοσο διαστημα να γινομαι τοσο χαλια .και συ απο αλλου ξεκινησες και κοιτα που εφτασες.κουραγιο τι να πω να πιασει η αγωγη.
    Καλημερα παιδια πως εισται σημερα ;ευελπιστω να στε λιγο καλύτερα

  14. #389
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Εγω ημου σε αθλια φαση το πρωι.τωρα λιγο καλυτερα αλλα με τα κλασικα...

  15. #390
    Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    68
    Καλησπέρα παιδιά, πιστεύω ότι πρέπει να διαβάσετε αυτό το άρθρο [ http://www.iatrikanea.gr/2013/3765/ ] από το οποίο παραθέτω μια παράγραφο.

    ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΣΠΑΣΜΟΙ
    Υπό την επήρεια του άγχους επιταχύνεται η κυκλοφορία, εκκρίνονται κατεχολαμίνες και κορτικοειδή, διεγείρεται το συμπαθητικό νευρικό σύστημα. Υπό τις συνθήκες της αυξημένης δραστηριοποίησης του νευρικού συστήματος αυξάνεται ο μυϊκός τόνος και ο ρυθμός της αναπνοής. Το αποτέλεσμα είναι η εγκατάσταση αναπνευστικής αλκάλωσης που ευνοεί την ανάπτυξη σπασμών στους μύες που ευρίσκονται ήδη σε κατάσταση αυξημένου μυϊκού τόνου. Ορισμένες φορές οι μυϊκοί σπασμοί είναι τόσο έντονοι που διαρκούν επί μακρόν ή αποκτούν μόνιμο χαρακτήρα.

Page 26 of 70 FirstFirst ... 16242526272836 ... LastLast

Similar Threads

  1. μαγνησιο αγχος μυικοι σπασμοι...
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-08-2013, 22:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •