Προσέγγιση σε κοπέλά στον εργασιακό χώρο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by tingerbell View Post
    Ναι δεν διαφωνώ ...
    απλα αν τελικα ισχυει αυτο που ειπε ο Remedy, οτι ειναι ανηλικο , καγκουρικο, ίσως χαθεί ολο το ενδιαφέρον της μετα και χασω την ευκαιρία. Αλλα αν δεν το κανεις δεν θα το μάθεις κιολας πες.. :-P
    Καλά τώρα τι να πω ..
    Ποια είναι η Πιπίτσα η Κατίνα ή ποια είμαι εγώ στο κάτω κάτω για να βασιστείς σε μια τέτοια άποψη ..
    Αυτό δηλαδή που επηρεάζεται κάποιος από έναν παντελώς άγνωστο λέει ότι μάλλον δεν έχεις και πολύ αυτοπεποίθηση ..
    Όπως και αυτό που είπες όταν γύρισε και σε κοίταξε η κοπέλα ..
    Δώσε λίγο παραπάνω αξία στον ευατο σου και στην κρίση σου ..

    Τι ηλικια έχεις ?

    Είναι δυνατόν να θες να προσεγγίσεις μια κοπέλα και να σκέφτεσαι όλο αυτό?
    Δηλαδή όσοι κάνουν βήματα μέσα από το φεις είναι καγκουρικο?

    Θαρρείς και ακούω πιτσιρίκια ρε συ ...ενήλικας είσαι και διεκδηκεις αυτό που γουστάρεις από ένα μέσο κοινωνικής δικτύωσης ....
    Και τόσες σχέσεις που έχουν φτιαχτεί μέσα από αυτό τι είναι ???
    εδώ οικογένειες έχουν φτιαχτεί μέσα από το φεις ,μην ακούω χαζά τώρα ...

    Αυτά για εμένα λέγονται όταν ο άλλος είναι έξω από το χορό .
    Αν εγώ καλό μου γουσταρω εναν άνθρωπο και μάλιστα υπάρχει ανταπόκριση θα βρω τον σωστό τρόπο με ένα ωραίο μήνυμα ακόμα και μέσα από το φβ να τον διεκδικήσω ..

    Σιγά τώρα μην κάνω σκέψεις αυτού του στυλ και μετά περάσει η καραντίνα, την δεις με κάνα άλλον και λες τι μακακας σορυ κιόλας που δεν έκανα κίνηση ..

    Και να σου πω και κάτι ..Οκ έκανες κίνηση και έφαγες άκυρο οκ?
    Τι μπορεί να γυρίσει να πει μια παντελώς άγνωστη για εσένα ?
    Ότι άκυρο και να πει τον ευατο της θα εκθεση όχι εσένα που έκανες μια κίνηση γιατί δεν είχες τρόπο να την προσεγγίσεις ..

    Αν ψάξεις θα δεις ένα παρόμοιο θέμα που αναρωτιόταν ο άνθρωπος αν κάνει κίνηση να προσεγγίσει ερωτικά μια ήδη φίλη του γιατί φοβόταν την απόρριψη της ....
    Αν δεις η πλειοψηφία του είπε να μην κάνει ..
    Εγώ και και κάποιοι άλλοι του είπα ακριβώς ότι σου λέω τώρα ..
    Το αποτέλεσμα ?
    Το καλύτερο από ότι είπε ....


    Μάθε στην ζωή σου να αρπάζεις ευκαιρίες γιατί κοίτα να φτάσεις πενήντα και εξήντα να είσαι μόνος σου και να κυνηγάς χαμένα όνειρα και χαμένες ευκαιρίες ...

    Αυτό για εμένα ισχύει ..

    Όλα τα άλλα είναι απλά θεωρείες ,δεύτερες και τρίτες σκέψεις που το μόνο που κα ουν είναι να αποτρέπουν ένα άνθρωπο να διεκδικήσει τα θέλω του ..
    Last edited by Marilou; 19-04-2021 at 16:28.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by tingerbell View Post
    Χμμμ... αν όντως κανει το ιδιο με ολους ειναι σαν να λεει "πετάω άδεια και οποιος πιάσει". Αλλα μπορει και οχι .. μπορει απλα να ξερει οτι ειναι ωραια και να ψαχνει επιβεβαίωση... πολλά τα μπορει αλλα αβυσσος η ψυχη του ανθρώπου. Anyway thanks για τη συμβουλη.
    Το fb το χρησιμοποιησα πιο πολυ ως την εσχατη λυση αφου δεν εχουμε ευκαιρια να βρισκόμαστε στον ιδιο χώρο πλέον.
    Απλα για κάποιο λογο ήμουν πεπεισμένος ότι υπάρχει ενδιαφέρον απο την πλευρά της... :-/
    .. meh... anyway αν ειναι να γινει κάτι πάντως πρέπει να γινει δια ζώσης και οχι απο social media εχεις δικιο, οποτε μεχρι να ξανα ανοιξει η εταιρεια, υπομονή.
    αν κανει το ιδιο και με καποιους αλλους (οχι απαραιτητα με ολους), δεν σημαινει οτι ριχνει αδεια!!! μπορει να σημαινει οτι νοιωθει την αναγκη να ειναι κοινωνικη ποτε- ποτε, αλλα συνηθως ειναι μουντρουχα...

    αν εισαι πεπεισμενος οτι δειχνει ενδιαφερον, μπορει και να ειναι ετσι. αλλο μια παραγραφος που εγραψες, κι αλλο ολες οι φορες που εχετε διαστραυρωθει και ολες οι εκφρασεις της που εχεις δει εσυ...

    δεν ειναι κακο να κανεις προσεγγιση διαδικτυακη, απλα λεω να της ζητησεις την αδεια απο κοντα αφου την βλεπεις στα γραφεια. αδεια για να της κανεις αιτημα φιλιας, οχι αδεια για να της μιλησεις.
    γιατι ειναι λιγο κουλο να την βλεπεις απο κοντα, να μην της λες τπτ και να περιμενεις να της πεις μεσω φμ οτι θελεις να βγειτε..
    το καγκούρικο, δεν ειναι το ιντερνετ.
    το καγκούρικο ειναι να την βλεπεις απο κοντα και να εισαι μουγγοθοδωρος και μεσω φβ να κανεις προτασεις για φιλιες και ραντεβου.
    αν δεν την ηξερες καθολου, δεν θα πειραζε να προσεγγισεις απο ιντερνετ..
    αλλα οταν την βλεπεις και δεν μιλας, ειναι δειλια ...

  3. #18
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν κανει το ιδιο και με καποιους αλλους (οχι απαραιτητα με ολους), δεν σημαινει οτι ριχνει αδεια!!! μπορει να σημαινει οτι νοιωθει την αναγκη να ειναι κοινωνικη ποτε- ποτε, αλλα συνηθως ειναι μουντρουχα...

    αν εισαι πεπεισμενος οτι δειχνει ενδιαφερον, μπορει και να ειναι ετσι. αλλο μια παραγραφος που εγραψες, κι αλλο ολες οι φορες που εχετε διαστραυρωθει και ολες οι εκφρασεις της που εχεις δει εσυ...

    δεν ειναι κακο να κανεις προσεγγιση διαδικτυακη, απλα λεω να της ζητησεις την αδεια απο κοντα αφου την βλεπεις στα γραφεια. αδεια για να της κανεις αιτημα φιλιας, οχι αδεια για να της μιλησεις.
    γιατι ειναι λιγο κουλο να την βλεπεις απο κοντα, να μην της λες τπτ και να περιμενεις να της πεις μεσω φμ οτι θελεις να βγειτε..
    το καγκούρικο, δεν ειναι το ιντερνετ.
    το καγκούρικο ειναι να την βλεπεις απο κοντα και να εισαι μουγγοθοδωρος και μεσω φβ να κανεις προτασεις για φιλιες και ραντεβου.
    αν δεν την ηξερες καθολου, δεν θα πειραζε να προσεγγισεις απο ιντερνετ..
    αλλα οταν την βλεπεις και δεν μιλας, ειναι δειλια ...
    Κοιτα έτσι πως το θέτεις η αληθεια ειναι κάπου στη μέση ... ουτε μιλάω ουτε δεν μιλάω. Θέλω να πω, οτι μιλάω οσο επιτρέπουν οι περιστάσεις. Και αυτο κατα βασην συνεπάγεται οταν βρεθουμε στον ιδιο χώρο. .... α και οταν δεν πάει να κάτσει σε μακρινο τραπεζι με τις φίλες της. χαχαχαχ Οποτε ναι, απο αυτην την άποψη εχεις κάποιο δικιο, δεν υπάρχει ουσιαστική επικοινωνία και το να κάνεις κινηση διαδυκτιακη είναι μισή κινηση υποθετω στα ματια της - αλλά μάλλον οχι αρνητική.

    Σας ευχαριστω πολύ για τις απαντησεις σας παιδια!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Δεν ξερω μερικοι ειναι πολυ strict στις επαφες τους. Ετσι ημουν και εγω δεν δεχομουν κανενα αιτημα φιλιας απο ανθρωπους που δεν ηξερα σχεδον καθολου. μεχρι που ειπα δεν βαριεσαι.
    Γιατί τι φοβουσουν μέσα από ένα απλό αίτημα ?
    Δεν δεχοσουν ακόμα και από κοπέλα ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by tingerbell View Post
    Κοιτα έτσι πως το θέτεις η αληθεια ειναι κάπου στη μέση ... ουτε μιλάω ουτε δεν μιλάω. Θέλω να πω, οτι μιλάω οσο επιτρέπουν οι περιστάσεις. Και αυτο κατα βασην συνεπάγεται οταν βρεθουμε στον ιδιο χώρο. .... α και οταν δεν πάει να κάτσει σε μακρινο τραπεζι με τις φίλες της. χαχαχαχ Οποτε ναι, απο αυτην την άποψη εχεις κάποιο δικιο, δεν υπάρχει ουσιαστική επικοινωνία και το να κάνεις κινηση διαδυκτιακη είναι μισή κινηση υποθετω στα ματια της - αλλά μάλλον οχι αρνητική.

    Σας ευχαριστω πολύ για τις απαντησεις σας παιδια!
    εγω ομως δεν μιλαω για ομιλιες, γενικως και αοριστως. και αν μιλαγες και ελεγες χωρατά, το ιδιο ειναι.
    εγω μιλαω για προσωπικες συνοομιλιες. συνομιλιες που να δειχνεις το ενδιαφερον σου για εκεινην.
    εφοσον δουλευετε στον ιδιο χωρο και καπως βλεπεστε, το ενδιαφερον σου το δειχνεις προσωπο με προσωπο.
    αλλο εαν συνεχισεις την επικοινωνια διαδικτυακα.
    δεν ειμαστε στο δημοτικο να μην μιλαμε και να κανουμε αιτηματα στο φμ...

    υ.γ. σε αυτο που "επιτρεπουν οι περιστασεις", μπορεις να της πεις "ημουν χθες στο φμ και μου βγηκες σαν προταση για φιλια. ισως εχουμε κοινους γνωστους. ασχολεισαι καθολου; θελεις να σε βαλω;"
    απλα πραματα...

  6. #21
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εγω ομως δεν μιλαω για ομιλιες, γενικως και αοριστως. και αν μιλαγες και ελεγες χωρατά, το ιδιο ειναι.
    εγω μιλαω για προσωπικες συνοομιλιες. συνομιλιες που να δειχνεις το ενδιαφερον σου για εκεινην.
    εφοσον δουλευετε στον ιδιο χωρο και καπως βλεπεστε, το ενδιαφερον σου το δειχνεις προσωπο με προσωπο.

    αλλο εαν συνεχισεις την επικοινωνια διαδικτυακα.
    δεν ειμαστε στο δημοτικο να μην μιλαμε και να κανουμε αιτηματα στο φμ...
    αααα τωρα καταλαβα...!!!

    Οχι καμια σχέση. Δεν φτασαμε μεχρι εκει. Απέχω πολύ ακομη μέχρι εκει...
    εδω σου λέω με το ζόρι την εβρισκα.. που να το φτάσω μεχρι εκει :-/

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Γιατί τι φοβουσουν μέσα από ένα απλό αίτημα ?
    Δεν δεχοσουν ακόμα και από κοπέλα ?
    Ηθελα να εχω τον κυκλο μου. Τους αλλους τι να τους κανω? Σιγουρα εαν μια ομορφη κοπελλα μου εκανε αιτημα την δεχομουν :P . Τωρα εαν μια ομορφη κοπελλα μου κανει αιτημα κοιταω και το προφιλ της, γιατι μου επεσαν τρεις περιπτωσεις να μου ζητανε paysafe κλπ για γυμνα ή να δωσω το whats up μου γιατι θελει να μου πει κατι πολυ σοβαρο, πρωτο μηνυμα και θελει να μου πει κατι πολυ σοβαρο ... τεσπα. Πριν κανω αιτηματα σε κοπελλες επισης κοιταγα το προφιλ τους για αποψεις και επιπεδο, τωρα βαριεμαι λιγο και κανω καμμια δεκαρια αιτηματα για πλακα, ουτε καν αν με δεχτηκαν δεν προσεχω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #23
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλά τώρα τι να πω ..
    Ποια είναι η Πιπίτσα η Κατίνα ή ποια είμαι εγώ στο κάτω κάτω για να βασιστείς σε μια τέτοια άποψη ..
    Αυτό δηλαδή που επηρεάζεται κάποιος από έναν παντελώς άγνωστο λέει ότι μάλλον δεν έχεις και πολύ αυτοπεποίθηση ..
    Όπως και αυτό που είπες όταν γύρισε και σε κοίταξε η κοπέλα ..
    Δώσε λίγο παραπάνω αξία στον ευατο σου και στην κρίση σου ..

    Τι ηλικια έχεις ?

    Είναι δυνατόν να θες να προσεγγίσεις μια κοπέλα και να σκέφτεσαι όλο αυτό?
    Δηλαδή όσοι κάνουν βήματα μέσα από το φεις είναι καγκουρικο?

    Θαρρείς και ακούω πιτσιρίκια ρε συ ...ενήλικας είσαι και διεκδηκεις αυτό που γουστάρεις από ένα μέσο κοινωνικής δικτύωσης ....
    Και τόσες σχέσεις που έχουν φτιαχτεί μέσα από αυτό τι είναι ???
    εδώ οικογένειες έχουν φτιαχτεί μέσα από το φεις ,μην ακούω χαζά τώρα ...

    Αυτά για εμένα λέγονται όταν ο άλλος είναι έξω από το χορό .
    Αν εγώ καλό μου γουσταρω εναν άνθρωπο και μάλιστα υπάρχει ανταπόκριση θα βρω τον σωστό τρόπο με ένα ωραίο μήνυμα ακόμα και μέσα από το φβ να τον διεκδικήσω ..

    Σιγά τώρα μην κάνω σκέψεις αυτού του στυλ και μετά περάσει η καραντίνα, την δεις με κάνα άλλον και λες τι μακακας σορυ κιόλας που δεν έκανα κίνηση ..

    Και να σου πω και κάτι ..Οκ έκανες κίνηση και έφαγες άκυρο οκ?
    Τι μπορεί να γυρίσει να πει μια παντελώς άγνωστη για εσένα ?
    Ότι άκυρο και να πει τον ευατο της θα εκθεση όχι εσένα που έκανες μια κίνηση γιατί δεν είχες τρόπο να την προσεγγίσεις ..

    Αν ψάξεις θα δεις ένα παρόμοιο θέμα που αναρωτιόταν ο άνθρωπος αν κάνει κίνηση να προσεγγίσει ερωτικά μια ήδη φίλη του γιατί φοβόταν την απόρριψη της ....
    Αν δεις η πλειοψηφία του είπε να μην κάνει ..
    Εγώ και και κάποιοι άλλοι του είπα ακριβώς ότι σου λέω τώρα ..
    Το αποτέλεσμα ?
    Το καλύτερο από ότι είπε ....


    Μάθε στην ζωή σου να αρπάζεις ευκαιρίες γιατί κοίτα να φτάσεις πενήντα και εξήντα να είσαι μόνος σου και να κυνηγάς χαμένα όνειρα και χαμένες ευκαιρίες ...

    Αυτό για εμένα ισχύει ..

    Όλα τα άλλα είναι απλά θεωρείες ,δεύτερες και τρίτες σκέψεις που το μόνο που κα ουν είναι να αποτρέπουν ένα άνθρωπο να διεκδικήσει τα θέλω του ..
    Ωραια τα λες.!!! ^_^

    Και αντε ξεκινησες κουβεντα απο messenger, ειναι πιο καλα η κουβεντα να παει απο μονης της και να δεις που θα οδηγησει η να δειξεις κατευθείαν τις προθέσεις σου π.χ. ?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by tingerbell View Post
    Ωραια τα λες.!!! ^_^

    Και αντε ξεκινησες κουβεντα απο messenger, ειναι πιο καλα η κουβεντα να παει απο μονης της και να δεις που θα οδηγησει η να δειξεις κατευθείαν τις προθέσεις σου π.χ. ?

    Ε οχι πρωτες κουβεντες θα ειναι αναγνωριστικες, κοινα σημεια επαφης, κουλτουρα, βιβλια,ταινιες,σειρες, χομπι, καθημερινοτητα κλπ και αναλογως πως κυλαει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αλλωστε μπορει καi να μην σου αρεσει, αφου γνωριστειτε. Εμενα αν μου ελεγε μαλακιες δεν θα εδινα σημασια στο οτι μου εκανε κλικ εμφανισιακα. Θα ελεγα απλως κριμα και ειχε προυποθεσεις :P
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #26
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Αλλωστε μπορει καν μην σου αρεσει, αφου γνωριστειτε. Εμενα αν μου ελεγε μαλακιες δεν θα εδινα σημασια στο οτι μου εκανεν κλικ εμφανισιακα. Θα ελεγα απλως κριμα και ειχε προυποθεσεις :P
    Σωστα τα λες..
    καλα προτρέχω και εγω. Ενθουσιασμός... :-P

  12. #27
    Αποκλείεται να έχεις κάνει λάθος, συμφωνώ και εγώ, πόσο πια να γουστάρει. Στείλε κατευθείαν dick pic.

  13. #28
    Quote Originally Posted by mantelas nelson View Post
    Αποκλείεται να έχεις κάνει λάθος, συμφωνώ και εγώ, πόσο πια να γουστάρει. Στείλε κατευθείαν dick pic.
    χαχαχαχαχ Κλαιω ρε! :D :D :D

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ηθελα να εχω τον κυκλο μου. Τους αλλους τι να τους κανω? Σιγουρα εαν μια ομορφη κοπελλα μου εκανε αιτημα την δεχομουν :P . Τωρα εαν μια ομορφη κοπελλα μου κανει αιτημα κοιταω και το προφιλ της, γιατι μου επεσαν τρεις περιπτωσεις να μου ζητανε paysafe κλπ για γυμνα ή να δωσω το whats up μου γιατι θελει να μου πει κατι πολυ σοβαρο, πρωτο μηνυμα και θελει να μου πει κατι πολυ σοβαρο ... τεσπα. Πριν κανω αιτηματα σε κοπελλες επισης κοιταγα το προφιλ τους για αποψεις και επιπεδο, τωρα βαριεμαι λιγο και κανω καμμια δεκαρια αιτηματα για πλακα, ουτε καν αν με δεχτηκαν δεν προσεχω.
    Άλλο να μπεις στην διαδικασία να κάνεις εσύ και άλλο να σε κάνουν ...
    έχει μεγάλη διαφορά .
    Το να δεχτείς μια κοπέλα νομίζω δεν είναι κακό ,ίσα ίσα είναι ένας τρόπος να επικοινωνείς και με άλλους ανθρώπους που θέλεις .
    Τώρα δέχεσαι και βλέπεις ..Όπως είπες υπάρχουν και οι "πληρωμένες " ' γνωριμίες και φυσικά όταν πέφτει κάτι τέτοιο στο τραπέζι τις διαγράφεις,δεν έχασες και κάτι ...

    Δεν διώχνουμε και περιπτώσεις όμως που μπορεί να προκύψει μια όμορφη φιλιά ,Δεν ειναι ανάγκη πια όλες οι σχέσεις να ξεκινάνε με την προοπτική του ερωτικού .
    Αυτό είναι το μεγαλύτερο λάθος ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mantelas nelson View Post
    Αποκλείεται να έχεις κάνει λάθος, συμφωνώ και εγώ, πόσο πια να γουστάρει. Στείλε κατευθείαν dick pic.
    ...... αϊ ρε

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πρώην στον ίδιο εργασιακό χώρο.
    By aforce in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 51
    Last Post: 06-10-2015, 21:53
  2. Νέος στον χώρο
    By alex12 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 04-09-2014, 01:21
  3. Προβλήματα στον εργασιακό χώρο που με οδηγούν στην καταθλιψη μάλον
    By anemona in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 01-09-2014, 14:18
  4. Replies: 14
    Last Post: 01-12-2011, 00:14
  5. προβληματα στον χωρο εργασιας...
    By nama in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 01-12-2010, 13:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •