Απομάκρυνση μετά το δεύτερο ραντεβού
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99

    Απομάκρυνση μετά το δεύτερο ραντεβού

    Καλησπέρα στην ομάδα.
    Πριν κάποιες μέρες και ενώ συνομιλούσα στο διαδίκτυο με μια εξαιρετική κοπέλα κανονίσαμε το πρώτο ραντεβού.
    Σε αυτό το ραντεβού όλα κύλησαν ομαλά και ωραία ώσπου στο τέλος έκανα κίνηση για φιλί, κάτι το οποίο απέδωσε.
    Συνεχίσαμε λοιπόν την επικοινωνία μας η οποία μετά από 3-4 μέρες άρχισε να "μπαζει κάποια νερά" κατά την γνώμη μου. Οι απαντήσεις της ήταν αρκετά πιο καθυστερημένες από το συνηθισμένο αλλά μπορεί και να οφείλονταν σε διάφορες συγκυρίες όπως πχ διάβασμα ή έξοδος με οικογένεια.
    Μετά και πριν 2 μέρες κανονίσαμε ένα δεύτερο ραντεβού. Δέχτηκε να βρεθούμε.
    Βρεθήκαμε και ανταλλάξαμε ένα φιλί και κατευθυνθήκαμε προς το μαγαζί που θα πίναμε το ποτό μας.
    Εκεί η κατάσταση κύλησε όπως το πρώτο ραντεβού αρκετά καλή επικοινωνία και συνεχώς βλέμματα ενδιαφέροντος.
    Κάποια στιγμή αισθάνθηκα ότι η κοπέλα ήταν προβληματισμένη χωρίς να μου δώσει κάποιο ξεκάθαρο σημάδι, επιχείρησα να κάνω κίνηση μέσα στο μαγαζί και φιληθηκαμε εκ νέου. Καθώς φεύγαμε της έδωσα ένα δώρο που είχα πάρει, της άρεσε πολύ και την ρώτησα πώς πέρασε.. μου είπε πάρα πολύ ωραία. Την αποχαιρέτησα με ένα φιλί (κατά κάποιον τρόπο δημιούργησα την κατάσταση να μου το δώσει αυτή) κα μπήκε στο ταξί.
    Της είπα να μου στείλει μήνυμα όταν φτάσει.
    Μου έστειλε "έφτασα εγώ όλα καλά!, Καλό βράδυ και καλη ξεκούραση να έχεις".
    Η απάντηση μου ήταν ότι έφτασα και γω καλό βράδυ και σένα.

    Από τότε και μετά από 2 μέρες δεν έχουμε επικοινωνήσει.
    Πιστεύετε ότι κάτι δημιουργήθηκε και απομακρύνθηκε η κοπέλα ή τα πράγματα είναι περίπλοκα στο μυαλό μου; Τι θα κάνατε στην θέση μου;
    Δεν θα ήθελα να την ρωτήσω αν συνεβει κάτι γιατί πιστεύω θα φανεί ως ανασφάλεια μιας και δεν ήταν τόσο ξεκάθαρα τα σημάδια αδιαφορίας...και πιστεύω πως δεν θα δεχόταν να ξαναβρεθούμε.

    Σας ευχαριστώ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by taekwondis View Post
    Καλησπέρα στην ομάδα.
    Πριν κάποιες μέρες και ενώ συνομιλούσα στο διαδίκτυο με μια εξαιρετική κοπέλα κανονίσαμε το πρώτο ραντεβού.
    Σε αυτό το ραντεβού όλα κύλησαν ομαλά και ωραία ώσπου στο τέλος έκανα κίνηση για φιλί, κάτι το οποίο απέδωσε.
    Συνεχίσαμε λοιπόν την επικοινωνία μας η οποία μετά από 3-4 μέρες άρχισε να "μπαζει κάποια νερά" κατά την γνώμη μου.
    Οι απαντήσεις της ήταν αρκετά πιο καθυστερημένες από το συνηθισμένο αλλά μπορεί και να οφείλονταν σε διάφορες συγκυρίες όπως πχ διάβασμα ή έξοδος με οικογένεια.
    Μετά και πριν 2 μέρες κανονίσαμε ένα δεύτερο ραντεβού. Δέχτηκε να βρεθούμε.
    Βρεθήκαμε και ανταλλάξαμε ένα φιλί και κατευθυνθήκαμε προς το μαγαζί που θα πίναμε το ποτό μας.

    Εκεί η κατάσταση κύλησε όπως το πρώτο ραντεβού αρκετά καλή επικοινωνία και συνεχώς βλέμματα ενδιαφέροντος.
    Κάποια στιγμή αισθάνθηκα ότι η κοπέλα ήταν προβληματισμένη χωρίς να μου δώσει κάποιο ξεκάθαρο σημάδι, επιχείρησα να κάνω κίνηση μέσα στο μαγαζί και φιληθηκαμε εκ νέου. Καθώς φεύγαμε της έδωσα ένα δώρο που είχα πάρει, της άρεσε πολύ και την ρώτησα πώς πέρασε.. μου είπε πάρα πολύ ωραία. Την αποχαιρέτησα με ένα φιλί (κατά κάποιον τρόπο δημιούργησα την κατάσταση να μου το δώσει αυτή) κα μπήκε στο ταξί.
    Της είπα να μου στείλει μήνυμα όταν φτάσει.
    Μου έστειλε
    "έφτασα εγώ όλα καλά!, Καλό βράδυ και καλη ξεκούραση να έχεις".
    Η απάντηση μου ήταν ότι έφτασα και γω καλό βράδυ και σένα.

    Από τότε και μετά από 2 μέρες δεν έχουμε επικοινωνήσει.
    Πιστεύετε ότι κάτι δημιουργήθηκε και απομακρύνθηκε
    η κοπέλα ή τα πράγματα είναι περίπλοκα στο μυαλό μου; Τι θα κάνατε στην θέση μου;
    Δεν θα ήθελα να την ρωτήσω αν συνεβει κάτι γιατί πιστεύω θα φανεί ως ανασφάλεια μιας και δεν ήταν τόσο ξεκάθαρα τα σημάδια αδιαφορίας...και πιστεύω πως δεν θα δεχόταν να ξαναβρεθούμε.

    Σας ευχαριστώ
    καλησπερα.
    οταν λες οτι μετα το ραντεβου δεν εχετε επικοινωνησει, εννοεις οτι δεν εστειλες ουτε εσυ, ουτε εκεινη, ή εννοεις οτι κατι εστειλες αλλα δεν απαντησε;

    τι ειδους δωρο της πηρες, και αν δεν μπορεις να πεις λεπτομερειες, ποσο στοιχισε το δωρο;

  3. #3
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    .. ........
    Last edited by taekwondis; 18-01-2023 at 16:59.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Ναι εννοώ πως δεν έστειλα ούτε εγώ αλλά ούτε και αυτή.
    Το δώρο δεν ήταν κάτι μεγάλης αξίας αλλά αρκετά συμβολικό με κάτι αναφορικά που είχαμε αναπτύξει στην πρώτη μας συνάντηση.
    Αυτή ανέφερε κιόλας αν μπορούσα να βρω κάτι τέτοιο και δεν πιστευε ότι το βρήκα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by taekwondis View Post
    Ναι εννοώ πως δεν έστειλα ούτε εγώ αλλά ούτε και αυτή.
    Το δώρο δεν ήταν κάτι μεγάλης αξίας αλλά αρκετά συμβολικό με κάτι αναφορικά που είχαμε αναπτύξει στην πρώτη μας συνάντηση.
    Αυτή ανέφερε κιόλας αν μπορούσα να βρω κάτι τέτοιο και δεν πιστευε ότι το βρήκα.
    οσο δεν εστειλε αυτη, αλλο τοσο δεν εστειλες κι εσυ.
    επομενως πιο πολυ αξιολογω το οτι αισθανθηκες να υπαρχει μια παγωμαρα μετα την πρωτη φορα, παρα το οτι δεν μιλησατε ακομα.
    τι εννοεις οτι δημιουργησες μια κατασταση ετσι ωστε να σου δωσει εκεινη φιλι;;; αυτο που κανει ο αλλος να σε φιλησει στο μαγουλο κι εσυ γυρνας προς το στομα;

    αφου δεν εστειλες ουτε εσυ, μπορεις να στειλεις για να βγειτε. απο την αντιδραση θα καταλαβεις. αν αρχισει τις δικαιολογιες, θελει να αραιωσετε...

  6. #6
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Στο κομμάτι του φιλιού εννοώ πως εγώ έκανα κίνηση προς το στόμα της και σταμάτησα λίγα εκατοστά πριν οπότε και με φίλησε αυτή. Πότε είναι η κατάλληλη στιγμή να στείλω; Τώρα έχει και εξεταστική και διάβασμα δεν ξέρω αν μπορεί να βρεθούμε άμεσα αν το ζητήσω ������

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by taekwondis View Post
    Στο κομμάτι του φιλιού εννοώ πως εγώ έκανα κίνηση προς το στόμα της και σταμάτησα λίγα εκατοστά πριν οπότε και με φίλησε αυτή. Πότε είναι η κατάλληλη στιγμή να στείλω; Τώρα έχει και εξεταστική και διάβασμα δεν ξέρω αν μπορεί να βρεθούμε άμεσα αν το ζητήσω ������
    όποτε εχεις αληθινο ενδιαφερον να την ακουσεις και να την δεις κι οχι απλα ανασφαλεια μηπως σε αδειασε.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Υποπτεύομαι οτι η κοπέλα εχει κόλημα με πρώην ή εχει χωρίσει πρόσφατα ή καποιο παρόμοιο εμπόδιο, που την κρατά να προχωρήσει. Πρεπει να πεις λεπτομέρειες για το τι λέγατε στην αρχή που μιλούσατε διαδικτυακά οταν γνωριστήκατε, αν τυχον σου ειπε κατι εκει που να δικαιολογει σε τι φάση είναι. Για την ώρα ομως μην της στείλεις εσυ γιατι εχεις κάνει πολλες κινήσεις και θα γίνεις δεδομένος. Σε σοσιαλ είστε φίλοι κλπ?

Similar Threads

  1. Απομάκρυνση
    By kat7 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 13-01-2020, 21:50
  2. Γεια σας...μετα απο ραντεβου στο Αιγινιτειο
    By Confused889 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 03-12-2018, 19:02
  3. Μετα το 1ο ραντεβου
    By Bak in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 85
    Last Post: 16-05-2017, 00:56
  4. Με το πρώτο ραντεβού σεξ και μετά..γεια σας;
    By merlia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 97
    Last Post: 28-11-2014, 20:19
  5. Γιατί οι άντρες ΔΕΝ επικοινωνούν μετά το πρώτο ραντεβού;;;;
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 780
    Last Post: 10-08-2013, 11:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •