Ευχή για το 2016!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406

    Ευχή για το 2016!!!

    Η ευχή μου για το 2016 είναι κάθε άνθρωπος να είναι ελεύθερος και αν δεν είναι να αγωνιστεί για να το επιτύχει.Είτε η ανελευθερία είναι πολιτική,κοινωνική,ψυχολογ ική όλοι μας να αγωνιζόμαστε για να ξεφύγουμε από τα δεσμά και τα τροχοπέδια που τοποθετούνται στην ζωή μας!!

    Χρόνια πολλά και Καλή Χρονιά να έχουμε!!!
    Και ένα τραγούδι που μου έρχεται στο μυαλό σχετικά με την ευχή μου!!!
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    Μ αρέσει η ευχή σου !!!
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    εγω θελω να σασ ευχηθω παντα να εχετε καλη ψυχολογια
    ρε δε πα να εχετε λεφτα καλη ψυχολογια
    να μην εχετε δεν πειραζει καλη ψυχολογια γιατι και λεφτα να μην εχετε αμα ειστε καλα δε θα σασ νοιαζει
    θα ειστε χαρουμενοι
    σχεσεισ να εχουμε ολοι ειτε φιλικεσ ειτε τι θελει ο καθενασ
    ΚΑΙ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΟΠΩΣ ΤΑ ΑΚΟΥΤΕ ΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΟ ΕΧΟΥΜΕ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    Μακαρι να πανε ολα καλα παιδια...μακαρι ολα μας τα προβληματα να ελαττωθουν ή ακομα καλυτερα να φυγουν μακρια μας..Ηταν αρκετα περιεργη χρονια και ειλικρινα ευχομαι απο την καρδια μου να μην ειναι ετσι και το 2016..αυτο μενει να το δουμε..ευχομαι χαρα,ευτυχια,κουραγιο και το κυριοτερο απαλλαγη απο τα προβληματα μας..

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    ευχομαι στους singles του φορουμ το 2016, να ζησουν εναν μοναδικο παραφορο υπέροχο έρωτα τερμα γκαζια,
    στις μελλοντικες μανουλες μας ευκολη και καλη γεννα..
    στις ηδη μανουλες να χαιρονται τα αγγελουδια τους
    στα ζευγαρακια μας να ξεπεραστουν ολα τα εμποδια που ειχαν ως τωρα.
    σε αυτους που ειναι σε πενθος δυναμη και κουραγιο...
    αγαπη και υγεια και απολαυση για ολους μας .. ολοψυχα !!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    896
    Σειριε η ελευθερια ετσι οπως το βλεπεις ειναι ''υποκειμενικη'', παντα θα ειμαστε δεσμιοι αυτης της πραγματικοτητας, με οτι συνεπαγεται αυτο.

    Τεσπα ευχομαι σε ολο τον κοσμο πανω απ ολα υγεια και το σημαντικοτερο απ ολα ψυχικη αναταση. αντε να περνουμε σιγα σιγα τα πανω μας....

  7. #7
    Quote Originally Posted by rea View Post
    ευχομαι στους singles του φορουμ το 2016, να ζησουν εναν μοναδικο παραφορο υπέροχο έρωτα τερμα γκαζια,
    στις μελλοντικες μανουλες μας ευκολη και καλη γεννα..
    στις ηδη μανουλες να χαιρονται τα αγγελουδια τους
    στα ζευγαρακια μας να ξεπεραστουν ολα τα εμποδια που ειχαν ως τωρα.
    σε αυτους που ειναι σε πενθος δυναμη και κουραγιο...
    αγαπη και υγεια και απολαυση για ολους μας .. ολοψυχα !!
    Πολύ ωραία η ευχή σου και τη συμμερίζομαι!
    Μόνο που κάθε χρόνο, μας βλέπω να ευχόμαστε τα ίδια και να μας βρίσκει το τέλος κάθε χρονιάς περίπου στο ίδιο σημείο που μείναμε πέρσι.
    Η ουσία είναι να περνάμε γρήγορα από την σκεψη στην πράξη για κάθε τι που επιθυμούμε.
    Καλός απολογισμός στο τέλος της χρονιάς είναι μόνο όταν υπάρχουν στη ζωή μας χειροπιαστά αποτελέσματα.
    γιάννης

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Τα "θελω" συνηθως του καθενα υπερτερουν κατα πολυ απο οτιδηποτε μπορει να φερει ενα καινουριο ετος και απο το τι μπορουμε να πετυχουμε. Παντα θελουμε περισσοτερα. Ευχομαι να πραγματοποιηθουν οσο το δυνατον περισσοτερα και ουσιαστικα και να μη νοιωσουμε οτι βρισκομαστε σε ενα τελμα που τιποτα δεν αλλαζει στη ζωη μας Καλες αλλαγες
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687
    Εύχομαι εγώ και η οικογένεια μου να τα καταφέρουμε επιτέλους να γίνουμε καλά...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Το μονο που ευχομαι σε ολους , ειναι μια καλυτερη υγεια ..................

  11. #11
    favvel
    Guest
    πάρα πολύ ωραίο το τραγούδι και η ευχή σου serios ακόμα πιο όμορφη και αληθινή..
    η ελευθερία είναι πρωτίστως πνευματική και μετέπειτα όλα τ'άλλα(κοινωνική-πολιτική-ψυχολογική)
    γιατί τα πάντα ξεκινάν απ'το πνεύμα..ακόμα και οι ψυχικές διαταραχές προέρχονται από διαταραχές στον τρόπο σκέψης..

    οπότε κι εγώ με τη σειρά μου εύχομαι σε όλους υγεία πνευματική και σωματική..και το σημαντικότερο όπως είπες..
    ελευθερία στη σκέψη..γιατί με τη σκέψη μπορούμε να ταξιδέψουμε παντού..

    και με αυτό το όπλο σας εύχομαι να πετύχετε όλοι σας τον απώτερο στόχο που είναι η αυτογνωσία σε πρώτο στάδιο και η υπέρβαση του εαυτού σε δεύτερο επίπεδο..
    αμήν..

  12. #12
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Τα "θελω" συνηθως του καθενα υπερτερουν κατα πολυ απο οτιδηποτε μπορει να φερει ενα καινουριο ετος και απο το τι μπορουμε να πετυχουμε. Παντα θελουμε περισσοτερα. Ευχομαι να πραγματοποιηθουν οσο το δυνατον περισσοτερα και ουσιαστικα και να μη νοιωσουμε οτι βρισκομαστε σε ενα τελμα που τιποτα δεν αλλαζει στη ζωη μας Καλες αλλαγες
    Όσο περνάνε τα χρόνια, η αλλαγή είναι όλο και πιο δύσκολη υπόθεση, είτε για ψυχολογία είτε για αισθηματικά είτε για επαγγελματικά μιλάμε. Το τέλμα φαντάζει όλο και πιο πολύ ήδη γεγονός. Κάποτε ελπίζουμε να προκύψει κάτι σαν μπαμ στη ζωη μας, σαν φυγή διεξόδου, ως λύτρωση, κι αυτο είναι από μόνο του απόδειξη πως η ζωη μας, δεν μας γεμίζει. Καλές γιορτές
    γιάννης

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Όσο περνάνε τα χρόνια, η αλλαγή είναι όλο και πιο δύσκολη υπόθεση, είτε για ψυχολογία είτε για αισθηματικά είτε για επαγγελματικά μιλάμε. Το τέλμα φαντάζει όλο και πιο πολύ ήδη γεγονός. Κάποτε ελπίζουμε να προκύψει κάτι σαν μπαμ στη ζωη μας, σαν φυγή διεξόδου, ως λύτρωση, κι αυτο είναι από μόνο του απόδειξη πως η ζωη μας, δεν μας γεμίζει. Καλές γιορτές
    Χμ , μαλλον βλεπεις την αρνητικη πλευρα των πραγματων. Η επιθυμια για αλλαγες , για το καινουριο που ξημερωνει καθε ημερα δεν εχει σχεση με το οτι δεν μας γεμιζει η ζωη. Αυτη ειναι κατα καποιο τροπο η ζωη ... βεβαια ο καθενας εχει τη δικια του φιλοοσοφια και τα δικα του θελω

    Καλες γιορτες
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #14
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Χμ , μαλλον βλεπεις την αρνητικη πλευρα των πραγματων. Η επιθυμια για αλλαγες , για το καινουριο που ξημερωνει καθε ημερα δεν εχει σχεση με το οτι δεν μας γεμιζει η ζωη. Αυτη ειναι κατα καποιο τροπο η ζωη ... βεβαια ο καθενας εχει τη δικια του φιλοοσοφια και τα δικα του θελω

    Καλες γιορτες
    Την αντικειμενική πλευρά της ζωής είναι που βλέπω/θίγω. Π.χ., δεν μπορείς στα 40 σου να θες να γίνεις ποδοσφαιριστής επειδή σου το στέρησαν στα 16 σου. Δεν μπορείς στα 50 σου να θες να ξεκινήσεις νεες σπουδες και να ονειρεύεσαι να γίνεις σπουδαίος επιστήμονας. Δεν μπορείς στα 45 να θες γυναίκα 22 ετών για να φτιαξεις οικογενεια μαζί της. Άρα ισχύει αυτό που προείπα. Εκτός και αν θες να τρέφεις ψευδαισθήσεις.
    γιάννης

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Crete
    Posts
    179
    εμενα η δικη μου ευχη και για το 2016 και γενικα ειναι να μην ξαναπερασει κανεις αλλος τις <<δυσκολες >> στιγμες (βαζω εισαγωγικα γιατι δυσκολες θεωρουνται τα σωματικα προβληματα υγειας κυριοτερα) που περασα φετος κανεις αλλος και γενικα για οσους αντιμετωπιζουν προβληματα να εχουν πιστη οτι θα τα καταφερουν! οπως επισυς σας ευχομαι ολοψυχα να πραγματοποιηθουν ολοι οι στοχοι σας και τα ονειρα σας και υγεια εννοειται!

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. 2016!!!
    By deleted-member-09-05-2016 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 21
    Last Post: 28-12-2015, 18:01
  2. Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ 2016 Version
    By turtle in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 28-12-2015, 08:11
  3. ευχή
    By purity in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 04-11-2014, 05:14
  4. ΕΥΧΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΑ
    By Ακροβατης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 13-06-2011, 03:23
  5. Κάνε μια ευχή...
    By anwnimi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 11-07-2009, 00:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •