Έπρεπε να δοκιμάσω ; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    Ναι ήθελα να την ακούσω και αυτή την οπτική γιατί όντως και εγώ τα σκέφτηκα όλα αυτά που είπες απλώς έκανα πίσω γιατί δεν μου έκατσε καλά αυτό που είπα παραπάνω .Εσυ αν έβγαινες με μια κοπέλα (έστω και 1η φορά ρε παιδί μου ) και την ίδια μέρα μετά την έβλεπες με άλλον δεν θα σε πείραζε καθόλου θα το θεωρούσες οκκ ;

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Melina75 View Post
    Ναι ήθελα να την ακούσω και αυτή την οπτική γιατί όντως και εγώ τα σκέφτηκα όλα αυτά που είπες απλώς έκανα πίσω γιατί δεν μου έκατσε καλά αυτό που είπα παραπάνω .Εσυ αν έβγαινες με μια κοπέλα (έστω και 1η φορά ρε παιδί μου ) και την ίδια μέρα μετά την έβλεπες με άλλον δεν θα σε πείραζε καθόλου θα το θεωρούσες οκκ ;
    Εσύ τον είδες με άλλη έξω; Ή απλά ξέρεις ότι μιλάει και με άλλες;

    Σίγουρα δεν θα πεταγα από τη χαρα μου όμως είναι λογικό να ψάχνεται από τη στιγμή που είναι ελεύθερος. Στη παρούσα φάση,βγαίνει, γνωρίζει γυναίκες για να δει τι θέλει από αυτές.

    Και σε εσένα έδειξε ένα ενδιαφέρον. Αν σου αρέσει πολύ εκμεταλλεύσου το να γνωριστείτε και βλέπετε πως θα πάει στη πορεία.

    Μη μείνεις με το απωθημένο.

    Από μια φορά που βγήκατε δεν μπορεί να κλειδώσει σε σένα και να κόψει όλες τις συναναστροφές. Δώστου λίγο χρόνο να καταλάβει τι θέλει, να δει αν του αρέσεις. Να καταλάβεις και εσύ αν εκείνος σου αρέσει και αν ταιριάζεις μαζί του. Γιατί μόνο ο ενθουσιασμός δεν φτάνει.

    Φυσικά αν αυτή η γνωριμια καταλήξει σε σχέση δεν σου λέω να ανέχεσαι να μιλάει και με άλλες, προφανώς. Ζύγισε τη κατάσταση, δες πόσο σου αρέσει και αν θες να παίξεις και κάνε την επιλογή σου. Όλα ρισκο είναι.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    Συμφωνώ όλα ρίσκο είναι σίγουρα και χάνεις κάποιες φορές αν δεν το πάρεις . Τώρα για την συγκεκριμένη περίπτωση δεν τον είδα εγώ έξω με άλλη απλά ξέρω επιβεβαιωμένα ότι εξακολουθούσε ΝΑ ΒΓΑΙΝΕι και με άλλη κανονικότατα όσο προσέγγιζε εμένα ..γενικά να μιλάει-φλερτάρει με άλλες μπορεί να με ενοχλούσε λιγάκι αλλά δεν θα το έκανα καν θέμα το θεωρώ και κάπως φυσιολογικό στην αρχή

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Melina75 View Post
    Συμφωνώ όλα ρίσκο είναι σίγουρα και χάνεις κάποιες φορές αν δεν το πάρεις . Τώρα για την συγκεκριμένη περίπτωση δεν τον είδα εγώ έξω με άλλη απλά ξέρω επιβεβαιωμένα ότι εξακολουθούσε ΝΑ ΒΓΑΙΝΕι και με άλλη κανονικότατα όσο προσέγγιζε εμένα ..γενικά να μιλάει-φλερτάρει με άλλες μπορεί να με ενοχλούσε λιγάκι αλλά δεν θα το έκανα καν θέμα το θεωρώ και κάπως φυσιολογικό στην αρχή
    Αυτος μπορεί να είναι στη φάση που να θέλει σχέση αλλα γνωρίζει τις επιλογές του για να δει αν του κάνει κάποια.

    Μπορει όπως είπες και εσύ να θέλει χαλαρά πράγματα. Αλλά και αυτός που θέλει κάτι χαλαρό αν γνωρίσει μια γυναικα που τον καλύπτει θα σκεφτεί το ενδεχόμενο της σχέσης.

    Από τη στιγμή που είστε και οι δύο ελεύθεροι και εσένα σου αρέσει αρκετά αλλα και εκείνος έχει δείξει ενδιαφέρον, δεν σε κρατάει κάτι από το να μη δοκιμάσεις.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Melina75 View Post
    Συμφωνώ όλα ρίσκο είναι σίγουρα και χάνεις κάποιες φορές αν δεν το πάρεις . Τώρα για την συγκεκριμένη περίπτωση δεν τον είδα εγώ έξω με άλλη απλά ξέρω επιβεβαιωμένα ότι εξακολουθούσε ΝΑ ΒΓΑΙΝΕι και με άλλη κανονικότατα όσο προσέγγιζε εμένα ..γενικά να μιλάει-φλερτάρει με άλλες μπορεί να με ενοχλούσε λιγάκι αλλά δεν θα το έκανα καν θέμα το θεωρώ και κάπως φυσιολογικό στην αρχή
    Μπορείς να εξηγήσεις τι είναι αυτό το "βγαίνει" με άλλη που σε ενοχλεί και το βρίσκεις πιο βαρύ από το να μιλάει/φλερτάρει με άλλη; Γιατί εμένα μου ακούγεται εντελώς παράλογο όπως το λες.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    Θα δώσω ένα παράδειγμα . Το να βρεθεί σε μια παρέα με άλλες κοπέλες και χαζό μιλήσει -φλερτάρει εκείνη τη στιγμή ενώ εμείς δεν έχουμε κάτι δεν έχουμε βγει καν και ΑΠΛΩΣ είμαστε σε φάση γνωριμίας ,είναι κάπως αναμενόμενο εφόσον είναι ελεύθερος και ψάχνεται .Το να βγαίνει με την άλλη κανονικά και να το συνεχίζει ενώ ταυτόχρονα μου λέει την ίδια μέρα να βγούμε Εε νομίζω είναι πιο βαρύ .Θα μου πεις το ένα φέρνει το άλλο και θα σου πω ναι ιδανικά δεν θα έπρεπε να συμβαίνει τίποτα από τα δυο .Απλώς στην αρχή δεν μπορείς να απαιτείς αποκλειστικότητα .Τουλάχιστον όμως από τα φλερτ και τις γνωριμίες του ας δείξει ότι επιλέγει ΕΣΕΝΑ για να το πάει ένα κλικ παραπάνω και να βγει .Μπορεί να σου φαίνεται παράλογο ,μπορεί και να είναι αλλά έτσι το σκέφτομαι και προσωπικά δεν το θεωρώ καθόλου παράλογο .

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μα δεν έχει επιλέξει εσένα ακόμα, σε φάση φλερτ και γνωριμίας είναι και με κάποια άλλη που μπορεί κάτι αρχικά να του έχει κάνει κλικ όπως και με εσένα. Σε ποια παρέα να είναι και να φλερτάρει εν μέσω καραντίνας; Κάπου έγινε η αρχή όπως και με εσένα και κάνει γνωριμίες χαλαρές κάνοντας "εξόδους" τετ α τετ.
    Αν ενδιαφέρεσαι αρκετά, το παλεύεις να γνωριστείτε περισσότερο και να δεις αν σου βγαίνει και του βγαίνει. Στην παρούσα φάση δεν του έχεις δώσει αυτή την ευκαιρία όμως.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    Ξέρεις ποια είναι η διαφορά ; Με το να βλέπω ότι εξακολουθεί να βγαίνει με μια κοπέλα και ταυτόχρονα να ψάχνεται και άλλου εμένα δεν μου δίνει την εντύπωση ότι έχει σκοπό γενικότερα να κάνει κάποια επιλογή ,απλως θα βολέψει ολες τις επιλογες Του στις μέρες της εβδομάδας .Δεν νομίζω να ήσουν σε φάση γνωριμίας με κάποιον να έβλεπες ότι βγαίνει με άλλη και μετά χωρίς κανέναν ενδοιασμό ανενόχλητη να συνεχιζες χωρίς να προβληματιστείς έστω και λίγο . Παρόλα αυτά δέχομαι ότι και εγώ δεν έδωσα ευκαιρία και δεν διεκδίκησα από την στιγμή που ενδιαφερόμουν και ίσως αυτό ήταν λάθος από πλευράς μου .

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μου έχει συμβεί κάποιες φορές, αν γούσταρα αρκετά, επέμενα, άλλες φορές έφαγα τα μούτρα μου, άλλες μου κάθισε. : )

    Εντάξει αν επιμένεις κάποιες φορές και ο άλλος είναι εντελώς αδιάφορος, εκ των πραγμάτων δεν έχει νόημα να επιμένεις για κάτι που δεν του βγαίνει, αλλά αν υπάρχει κάποια βάση γιατί να μην το κυνηγήσεις περισσότερο;

    Τεσπα, αυτά είναι όπως τα βλέπει και όπως αισθάνεται ο καθένας. Ρώτησες, σου απαντήσαμε. Απόψεις είναι αυτές.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Melina75 View Post
    Γνωριστήκαμε με ένα παιδί μέσω κοινής παρέας .Έδειξε ενδιαφέρον και από κοντά αλλά και από μηνύματα μετά και μου πρότεινε να βγούμε .Από μεριάς μου εγώ ενθουσιασμένη φουλ .Ενώ μιλάμε λοιπόν και ενώ δεν είχαμε βγει ακόμα μαθαίνω ότι πριν από εμένα είχε κάτι με μια κοπέλα το οποίο το ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ (δλδ μπορεί να μου έλεγε να βγούμε αυτές τις μέρες και το βράδυ ξέρω γώ να είχε ήδη κανονισμένο με την άλλη ) .Δεν είχε σχέση με την κοπέλα έβγαινε χαλαρά και ήταν σχετικά φρέσκο το πράγμα αποσο κατάλαβα . Μόλις το έμαθα νευρίασα και τον απέφυγα ευγενικά και σταμάτησα και να του μιλάω .Απλά δεν ξέρω με τρώει λίγο ..μήπως ειμαι υπερβολική ..μόλις γνωρίζεις κάποιον δεν γίνεται να απαιτείς και αποκλειστικότητα και μήπως έπρεπε να δοκιμάσω να βγω ..απλά ρε γαμωτο μου χτύπησε άσχημα να κανονίζει μαζί μου ενώ βρίσκεται με άλλη .Ακούω γνώμες ..
    καλησπερα.
    για εμενα, το θεμα ειναι η εντιμοτητα και η ειλικρινεια.
    δλδ, αυτην την στιγμη, δεν κανει τπτ κακο.
    κι οι δυο ελευθεροι ειστε.
    το θεμα ειναι, αν θα εκανε τα ιδια , αν ειχε σχεση, και κυριως αν θα λεγε και ψεματα γι αυτο.
    ναι, κι αν βγαινει για καφεδες δλδ τι σημαινει;
    πρεπει να κλειστει σε μοναστηρι;
    εγω στην θεση σου, θα τον ρωτουσα ευθεως αν βγαινει και με αλλες, για να δω πως αντιδραει και πως το σκεφτεται. αν ελεγε ψεματα, θα εφευγα.
    αν ελεγε την αληθεια, γιατι να τον διαγραψω; θα εβλεπα πρωτα αν μου αρεσει.
    αν δλδ μου ελεγε οτι βγαινει με καποια, αλλα δεν ειναι δεσμευμενος, θα τον ρωτουσα αν του αρεσουν οι ελευθερες σχεσεις χωρις δεσμευση.
    αν μου ελεγε οτι ναι, ετσι κινειται, δεν του αρεσουν οι δεσμευσεις, κλπ, θα εφευγα αν εγω ηθελα μια αποκλειστικη σχεση, οχι με τον συγκεκριμενο, αλλα γενικα στην ζωη μου.
    αν μου ελεγε οτι βγαινει τωρα γιατι δεν ειναι δεσμευμενος, αλλα αν ειχε σχεση, φυσικα και δεν θα εβγαινε με αλλες, τοτε θα το σκεφτομουν.

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Μελινα! Την αποψη μου στην εγραψα, ειναι νομιζω λογικο σε αυτες τις ηλικιες που ειστε και οι δυο σας να θελετε να γνωριζετε ανθρωπους, δεν παει να πει οτι επειδη βγαινει αυτος με καποιες κοπελες οτι συνουσιαζετε με ολες η οτι κανει σχεσεις με ολες αυτες! ,οπως θα βγει κι με εσενα, ετσι ειναι και τα αλλα κοριτσια.
    Σημαντικο ειναι να μαθεις στην ζωη σου οτι οταν σου λενε κουβεντες φιλες η γνωστες σου για καποιον που υπαρχει ενδιαφερον απο πλευρας σου η απο πλευρας του να εισαι παντα επιφυλακτικη! με αυτα που σου λενε για να μην σου πω καχυποπτη, διοτι η ερωτικες αντιζηλιες "βαζουν " λογια καμια φορα στο στομα ακομα και φιλων με σκοπο να μην εισαι εσυ η τυχερη και να ειναι καποια αλλη ,η αφου δεν μπορεσαι να ειναι η αλλη ας μην εισαι ουτε εσυ. Θα τα συναντησεις στην ζωη σου, και οσο πιο ομορφος, η μαλον οσο πιο αξιολογος ειναι ο ανδρας που υπαρχει το οποιο φλερτ τοσο πιο πολλα αρνητικα ενδεχεται να ακους! για αυτο καλο θα ειναι να "δοκιμαζεις" η ιδια και να αποφασιζεις με την δικη σου κριση.
    Εισαι πολυ νεα ακομα, η ζωη απλωνετε εμπρος σου! κι να χασεις αυτον θα βρεις πολλους αλλους μετα, το θεμα ειναι να μην εχεις κομπλεξ , να μην σκεφτεσαι με πουριτανες ηθικες!, δεν ειναι ωραιο δλδ να θελεις αποκληστικοτητα απο τοσο νωρις σε εναν ανδρα , κι δεν σου λεω οτι ως ανδρες εχουμε το δικαιωμα εκ φυσεως της πολυγαμιας! , αλλα οτι υπαρχει το ζητημα με αρκετες κοπελες οπου τις τραβαει οταν ενας ανδρας εχει διαφορες συντροφους αυτο ισχυει! , μαλιστα εκφραζετε και ενα ειδος ειρωνικης , υποκριτικης ζηλιας , δεν ξερω πως να το πω, διοτι το γνωριζουν οτι ενας συγκεκριμενος ανδρας πηγαινει το συγκεκριμενο διαστημα με οποια να ειναι σχεδον, και αυτο το θεωρουν μαλον σεξι! ,δεν ξερω τι αλλα οτι τις τραβαει και τις κανει να κολανε μαλιστα και με ποροση μερικες συμβαινει και παρασυμβαινει! , δεν μπορεσα ποτες να μου το εξηγησω, ειναι ενα ειδος ανταγωνησμου μεταξυ των γυναικων ! , η μια περιεργια? αληθεια αν καποια κοπελα μπορει να το απαντησει θα ηταν ενδιαφερον .

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλησπερα.
    για εμενα, το θεμα ειναι η εντιμοτητα και η ειλικρινεια.
    δλδ, αυτην την στιγμη, δεν κανει τπτ κακο.
    κι οι δυο ελευθεροι ειστε.
    το θεμα ειναι, αν θα εκανε τα ιδια , αν ειχε σχεση, και κυριως αν θα λεγε και ψεματα γι αυτο.
    ναι, κι αν βγαινει για καφεδες δλδ τι σημαινει;
    πρεπει να κλειστει σε μοναστηρι;
    εγω στην θεση σου, θα τον ρωτουσα ευθεως αν βγαινει και με αλλες, για να δω πως αντιδραει και πως το σκεφτεται. αν ελεγε ψεματα, θα εφευγα.
    αν ελεγε την αληθεια, γιατι να τον διαγραψω; θα εβλεπα πρωτα αν μου αρεσει.
    αν δλδ μου ελεγε οτι βγαινει με καποια, αλλα δεν ειναι δεσμευμενος, θα τον ρωτουσα αν του αρεσουν οι ελευθερες σχεσεις χωρις δεσμευση.
    αν μου ελεγε οτι ναι, ετσι κινειται, δεν του αρεσουν οι δεσμευσεις, κλπ, θα εφευγα αν εγω ηθελα μια αποκλειστικη σχεση, οχι με τον συγκεκριμενο, αλλα γενικα στην ζωη μου.
    αν μου ελεγε οτι βγαινει τωρα γιατι δεν ειναι δεσμευμενος, αλλα αν ειχε σχεση, φυσικα και δεν θα εβγαινε με αλλες, τοτε θα το σκεφτομουν.
    Καλα τα λες εσυ , και με ηθικη οπτικη, και γενικα πολυ σωστα! Αλλα σαν ανδρας θα σου απαντησω και "ταξιδευωντας" στο παρελθον στην ομορφη εκεινη ηλικια , θα σου ελεγα οτι κανενας ανδρας που σεβεται τον εαυτο του αλλα και απο τους ανδρες οπου θα αξιζαι να ασχοληθει μια κοπελα αξιολογη θα υπηρχε η περιπτωση να σου απανταγε με ειλικρινεια , δλδ -εαν ειχε βεβαια καποια σεξουαλικη σχεση με κοπελα η κοπελες -

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Καλα τα λες εσυ , και με ηθικη οπτικη, και γενικα πολυ σωστα! Αλλα σαν ανδρας θα σου απαντησω και "ταξιδευωντας" στο παρελθον στην ομορφη εκεινη ηλικια , θα σου ελεγα οτι κανενας ανδρας που σεβεται τον εαυτο του αλλα και απο τους ανδρες οπου θα αξιζαι να ασχοληθει μια κοπελα αξιολογη θα υπηρχε η περιπτωση να σου απανταγε με ειλικρινεια , δλδ -εαν ειχε βεβαια καποια σεξουαλικη σχεση με κοπελα η κοπελες -
    ενταξει, αν μου ελεγε ψεματα, ενω ηδη το ηξερα, οπως η κοπελα, θα του ελεγα οσα εμαθα γι αυτον για να νοιωσει βλακας...
    απο εκει και περα, θα εβλεπα πως το χειριζεται, αλλα θα ειχε φαει ηδη ενα μειον..
    δλδ, μπορει να εβγαινα για καφε, αλλα δεν θα προχωρουσα με τπτ για αρκετο καιρο, μεχρι να δω αν μπορω να του εχω εμπιστοσυνη.
    δλδ, τα ψεματα τουε ις βαρος του θα γυρνουσαν, αν σκοπευε σε ενα γρηγορο πηδημα.
    αν πραγματικα ενδιαφεροταν και καθοταν να τον ψηνω μεχρι να δω οτι αξιζει την εμπιστοσυνη μου, με γεια του με χαρα του.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ενταξει, αν μου ελεγε ψεματα, ενω ηδη το ηξερα, οπως η κοπελα, θα του ελεγα οσα εμαθα γι αυτον για να νοιωσει βλακας...
    απο εκει και περα, θα εβλεπα πως το χειριζεται, αλλα θα ειχε φαει ηδη ενα μειον..
    δλδ, μπορει να εβγαινα για καφε, αλλα δεν θα προχωρουσα με τπτ για αρκετο καιρο, μεχρι να δω αν μπορω να του εχω εμπιστοσυνη.
    δλδ, τα ψεματα τουε ις βαρος του θα γυρνουσαν, αν σκοπευε σε ενα γρηγορο πηδημα.
    αν πραγματικα ενδιαφεροταν και καθοταν να τον ψηνω μεχρι να δω οτι αξιζει την εμπιστοσυνη μου, με γεια του με χαρα του.
    και σαν γυναικα εξυπνη, που φανταζομαι θα περναν τα παντα απο το μυαλο σου ,θα μπορουσες να πιστεψεις μονομιας αυτα που σου ελεγε η καθε μια για αυτον? διοτις και συμφωνα με την θεματοθετρια δεν της τα ειπε καποια κολλητη της φιλη ,ουτε η ιδια το καταλαβαι, αλλα τις τα ειπαν διαφορες και διαφοροι, αρα η ζηλια ευκολα μπορει να εχει δρασει εδω περα, και αν ειναι ενα αγορι ομορφο, αξιολογο με ηθικες αρχες και μονογαμικες προτημησεις φαντασου ποσες κοπελες θα ταν ηθελαν για παρτυ τους αρα πως θα τα ελεγαν στην θεματοθετρια τα πραματα?

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    Όχι όχι δεν βγαίνει για καφέ συνουσιάζεται όντως χαχαχ

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να δοκιμάσω τις δυνάμεις μου!
    By Lemonpie5 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 263
    Last Post: 19-10-2020, 20:45
  2. Αν δοκιμασω θα εξαρτηθω...?
    By Ceasar in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 20
    Last Post: 04-10-2020, 02:08
  3. Αξίζει να δοκιμάσω?
    By andy87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 04-10-2020, 01:52
  4. Να δοκιμασω τελικα..?
    By peter in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 05-10-2019, 20:35
  5. Υπερβολικο αγχος που καποιες φορες οδηγει σε καταθλιψη-Αξιζει να δοκιμασω φαρμακα?
    By stresarismenos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 20-03-2015, 09:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •