Τι σκατά τρέχει με μένα;;;;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    5

    Τι σκατά τρέχει με μένα;;;;;

    Είμαι 31 χρ. Δουλευα 4,5 χρόνια σε μια εταιρία .Με απέλυσαν Αύγουστο.

    Έπαθα σοκ ,με επιασε ένας τεραστιος πανικος , ξενοίκιασα το σπιτι μου και γυρισα γωνεις.

    Μετα απο ενα μηνα βρηκα δουλεια αλλά σε άλλη πόλη. Δε πρόλαβα να δουλέψω 2 βδομάδες και εγινε lockdown.

    Έχω απογοητευτει πλήρως και το έχω μετανιώσει που άφησα το σπίτι μ. Σκέφτομαι θα ήταν καλύτερα να εμενα εκει και ας είχα μονο το ταμείο του οαεδ.

    Άφησα τους φίλους μου,το κύκλο που είχα χτησει εκεί μονο και μονο για να κυνηγησω μια δουλειά.

    Τώρα έχω απίστευτες ενοχές και τύψεις. Και θα μου πείτε, γιατί ρε μαλάκα έφυγες και δε ψάχτηκες εκεί ,δε γινεται κατι θα εβρισκες....θα σας απαντήσω απλα ελα ντε. Ή μάλλον ότι έχω απογοητευτει πλήρως από τον εαυτό μου.

    Όταν ήμουν πιο νέος έκανα παρέες,βόλτες ,επαφές είχα αποκτήσει μια προσωπικότητα που ποτέ δεν είχα.

    Αλλά το μυαλό μου κάτι έπαθε το βλαμένο και ξαφνικά άρχισαν να μου ξυνιζουν όλα. Δεν έβγαινα, μου προτειναν οι φιλοι μου να κανουμε πράγματα και τους έγγραφα .Καθομουνα σπιτι και ετρωγα και καπνιζα όλη μέρα.Ήμουνα χοντρός και έγινα ακομα πιο χοντρός. Να μην πω ειδικα για σχεση τπτ...άγνωστη λέξη για μένα.Έχασα καθε εμπιστοσυνη στον εαυτό μου και γέμισα ενοχες και κομπλεξ κατωτερώτητας.

    Πραγματικά με λυπάμαι.Δεν ξέρω τι άλλο να πω...Ενώ αισθανομαι να βραζει το αίμα μου να θελω παρέες, να θέλω να κάνω σεξ, να θέλω φίλους και παρέες...δεν μπορω να τα έχω.....Η συμπεριφορα μ έχει αλλάξει .....ενω παλιά ήμουν φιλικός και πρώτος στις παρέες ξαφνικά άλλαξα....Φούντωσε μέσα μου μια ζήλια....Οτι οι άλλοι προχωράνε κανουνε σχεση κτλ και εγω μενω στάσιμος....

    Απλά δεν ξέρω τι έχω πάθει...Εχω χασει κάθε ελπίδα......

    όποια βοήθεια δεκτή!!!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    9
    Όλα είναι στο μυαλό, όλα μα όλα, το άγχος που μπορεί να νιώθεις χωρίς να σκέφτεσαι κάτι πυροδοτείται υποσυνείδητα, απλά έχεις σχηματίσει μία κακή εικόνα για τον εαυτό σου εξαιτίας των ατυχιών που σου έτυχαν κ τα ρίχνεις όλα πάνω σου, ενώ δεν φταις κάπου εσύ, κ το ότι έφυγες κ κυνήγησες τη δουλειά, να ξέρεις ότι οι περισσότεροι αυτό θα κάναμε.

    Προσπάθησε να ηρεμήσεις, δεν φταις κάπου εσύ, κάνε υπομονή να τελειώσει όλο αυτό με την καραντίνα, κ όλα θα στρώσουν πιστεύω, τώρα μέσα στην καραντίνα βρες τρόπο να περνάς ευχάριστα την ώρα σου, κάνοντας το οτιδήποτε, θα πρότεινα να έβγαινες κ για περπάτημα μία ώρα κάθε μέρα σταθερά, κ γενικά να κάνεις πράγματα να απασχολούν το μυαλό σου. Επίσης θα πρότεινα να βγάλεις τις αρνητικές σκέψεις από το μυαλό σου, ξέρω ότι είναι το πιο δύσκολο πραγματικά, αλλά όπως είπα κ στην αρχή, όλα είναι στο μυαλό, αν αλλάξεις τρόπο σκέψης, θα δεις κ διαφορά!

    Είμαστε όλοι μαζί σε αυτό

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by test.aki View Post
    Είμαι 31 χρ. Δουλευα 4,5 χρόνια σε μια εταιρία .Με απέλυσαν Αύγουστο.

    Έπαθα σοκ ,με επιασε ένας τεραστιος πανικος , ξενοίκιασα το σπιτι μου και γυρισα γωνεις.

    Μετα απο ενα μηνα βρηκα δουλεια αλλά σε άλλη πόλη. Δε πρόλαβα να δουλέψω 2 βδομάδες και εγινε lockdown.

    Έχω απογοητευτει πλήρως και το έχω μετανιώσει που άφησα το σπίτι μ
    . Σκέφτομαι θα ήταν καλύτερα να εμενα εκει και ας είχα μονο το ταμείο του οαεδ.

    Άφησα τους φίλους μου,το κύκλο που είχα χτησει εκεί μονο και μονο για να κυνηγησω μια δουλειά.

    Τώρα έχω απίστευτες ενοχές και τύψεις. Και θα μου πείτε, γιατί ρε μαλάκα έφυγες και δε ψάχτηκες εκεί ,δε γινεται κατι θα εβρισκες....θα σας απαντήσω απλα ελα ντε. Ή μάλλον ότι έχω απογοητευτει πλήρως από τον εαυτό μου.

    Όταν ήμουν πιο νέος έκανα παρέες,βόλτες ,επαφές είχα αποκτήσει μια προσωπικότητα που ποτέ δεν είχα.

    Αλλά το μυαλό μου κάτι έπαθε το βλαμένο και ξαφνικά άρχισαν να μου ξυνιζουν όλα. Δεν έβγαινα, μου προτειναν οι φιλοι μου να κανουμε πράγματα και τους έγγραφα .Καθομουνα σπιτι και ετρωγα και καπνιζα όλη μέρα.Ήμουνα χοντρός και έγινα ακομα πιο χοντρός. Να μην πω ειδικα για σχεση τπτ...άγνωστη λέξη για μένα.Έχασα καθε εμπιστοσυνη στον εαυτό μου και γέμισα ενοχες και κομπλεξ κατωτερώτητας.

    Πραγματικά με λυπάμαι.Δεν ξέρω τι άλλο να πω...Ενώ αισθανομαι να βραζει το αίμα μου να θελω παρέες, να θέλω να κάνω σεξ, να θέλω φίλους και παρέες...δεν μπορω να τα έχω.....Η συμπεριφορα μ έχει αλλάξει .....ενω παλιά ήμουν φιλικός και πρώτος στις παρέες ξαφνικά άλλαξα....Φούντωσε μέσα μου μια ζήλια....Οτι οι άλλοι προχωράνε κανουνε σχεση κτλ και εγω μενω στάσιμος....

    Απλά δεν ξέρω τι έχω πάθει...Εχω χασει κάθε ελπίδα......


    όποια βοήθεια δεκτή!!!
    καλημερα.
    μπλεκεις μεταξυ τους πολλα πραγματα που ειναι διαφορετικα μεταξυ τους..

    κατ αρχας να ρωτησω κατι.
    ολη αυτη η αλλαγη της προσωπικοτητας και της διαθεσης σου και η δυστυχια εγινε μετα τον αυγουστο, που εχασες την προηγουμενη δουλεια σου;;
    πριν, ολα πηγαιναν καλα;

    και αν ναι, δεν το γνωριζεις οτι ο κορωνοιος και τα λοκνταουν ειναι κατι παγκοσμιο που ταλαιπωρει δισεκατομυρια ανθρωπους ; νομιζεις οτι ειναι κατι που συμβαινει στην γειτονια σου;;
    το οτι πηρες αψηφιστα το πρωτο λοκνταουν το καταλαβαινω. ναι, μπορουσες να ψαχτεις στην πολη σου.
    αλλα δεν ειναι και για θανατο!!!
    οταν ανοιξουν, ψαξου εκει, να μην εχεις εξοδα και οταν ομαλοποιηθει πληρως η κατασταση, τοτε αν θες ψαξου για να φυγεις μακρια , σε δικο σου σπιτι κλπ.
    γιατι τοσος πανικος;;;

    τωρα, το οτι μπλεκεις σε αυτην την συνθηκη και τα προσωπικα σου, απλα μεγαλωνει το προβλημα...
    πιθανως σε εριξε η διαβιωση στο πατρικο σου, και σε καταλαβαινω.
    να σκεφτεσαι οτι ειναι προσωρινο. μολις εξαπλωθουν τα εμβολια και οι θεραπεις, δλδ συντομα, θα σταθεροποιηθει η κατασταση και τοτε θα κανεις την ζωη σου οπως την θελεις.

    αλλα το κατα ποσον ησουν αρεστος και ερωτικος πριν τον αυγπυστο και ξαφνικα λογω ιου δεν εχεις σεξ απιλ ή φιλους, καπως... δεν το καταλαβαινω...

Similar Threads

  1. Το μυαλό τρέχει
    By Nikselfie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 08-07-2018, 11:46
  2. τι τρεχει? ενδιαφερεται για μενα ή ειναι ιδεα μου?
    By Chris M. in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 27
    Last Post: 21-05-2017, 18:41
  3. Καταλαβαινει κανενας τι τρεχει;;; :Ρ
    By onomaxrhsth in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 25-02-2014, 13:30
  4. Τι τρεχει με το φορουμ?
    By betelgeuse in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 3
    Last Post: 22-04-2013, 17:30
  5. τρέχει ο χρόνος και φοβάμαι
    By zouzounitsaaa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 11-10-2011, 01:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •