LADOSE - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 224

Thread: LADOSE

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    Originally posted by BrainTrance
    Το χρονικο οριο κατα το οποιο πρεπει να παιρνεις το ladose συμφωνα με εναν πολυ καλο γιατρο ειναι 1 χρονος πανω κατω.
    δε νομιζω οτι υπαρχει χρονικο οριο.
    εγω το επαιραν 2 χρονια το σταματησα αλλα τωρα το παιρνω ξανα.με εχει βοηθησει στην αρχη.τωρα ο γιατροσ μου ειπε πως αν δεν καλυτερεψω θα μου αλλαξει τα χαπια

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    και γω π τα περνω δεν ειδα κ τοση βελτιωση.τα περνω η οχι με πιναουν κρισεις πανικου΄΄σκευτομαι να τα κοψω μονη

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    5
    το ladose εχει χρησημοποιηθει κ ωσ φαρμακο για την ζηλια η οποια οφειλετε στην αλλοιωση της σεροτονινης στον εγκεφαλο!!!ετσι χρησιμοποιησαν το ladose γαι να ανεβάσουν την σεροτονίνη αλλα είχε και ως αποτελεσμα να χαθει το παθος, που ενιωθαν αθτοι που το χρησιμοποιησαν, για καποια προσωπα..αυτα απο το βιβλιο ζηλια η αλλη οψη του ερωτα..

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Athens
    Posts
    23
    Παίρνω Ladose 6 περίπου μηνες(για τριτη φορά),με εχει βοηθήσει πολυ στο θεμα της κατάθλιψης,αλλα μου εχει μειωθεί η libido,εχει κάποιος παρόμοια εμπειρία να την μοιραστεί και ίσως να προτείνει κατι?

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ολα ταντικαταθλιπτικα νεας γενιας εχουν αυτην την παρενεργεια , ολα τα ssris και ssrnis ...........μονο το ρεμερον δεν ξερω αν την εχει ,αλλα αυτο εχει αλλη παρενεργεια .....

  6. #36
    Quote Originally Posted by Aliandra View Post
    Παίρνω Ladose 6 περίπου μηνες(για τριτη φορά),με εχει βοηθήσει πολυ στο θεμα της κατάθλιψης,αλλα μου εχει μειωθεί η libido,εχει κάποιος παρόμοια εμπειρία να την μοιραστεί και ίσως να προτείνει κατι?
    Ειχα και εγω τους πρωτους μηνες καποια θεματα με αυτο, ενω με αλλο πχ σερταραλινη δεν ειχα, απλα ξαφνικα εγινε ενα κλικ και επανηλθα σε φυσιολογικα επιπεδα ερωτικης διαθεσης, κανω παραλληλα ψυχοθεραπεια και δεν ξερω αν παιζει ρολο οτι κουβεντιαζα και για το κεφαλαιο αυτο. Ο ψυχιατρος οταν τον ειχα ρωτησει στις αρχες τι θα γινει με αυτο μου ειχε πει πολυ χαλαρα - οτι διορθωνεται... αρα ισως ειναι τυπου κανει κυκλους. Αν νιωσεις καλα σε 1-2 τομεις στη ζωη σου να ξεμπλοκαρει και το ερωτικο κεντρο.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    το ladose ειναι το αγαπημενο μου μονιμο αντικταθλιπτικο..μια ζωη αυτο επαιρνα..καθολου περιττο βαρος κ γενικα νορμοθυμια ..αν εξαιρεσεις τον πρωτο καιρο μεχρι να πιασει που συο αλλαζει τον αδοξαστο..μετα οταν επερχεταια αγχολυση ειναι φανταστικο..
    κ γενικα μηδεν παρενεργεια μολις πιασει.

  8. #38
    εμενα με ζορισε πιο πολυ απο το ζολοφτ μπορω να σου πω στην αρχη, τι ναυτιες, τι το ενα τι το αλλο αλλα εκανα υπομονη να κανει ενα peak μια κορυφωση να δω αποτελεσμα... συμφωνω οτι ειναι καλο και μου μειωσε καποιες τασεις που το προηγουμενο δεν το εκανε. Οποτε ελεγα χαλαλι οι παρενεργειες και υπομονη.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Για το sertraline τι λετε?

  10. #40
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Για το sertraline τι λετε?
    Ουσιαστικα ιδια ουσια με το ζολοφτ - σερτραλινη, καλο και αυτο. εξαρταται ποσο καιρο το παιρνεις ποσο το εχει δεχθει ο οργανισμος σου κτλ κτλ κτλ
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Ουτε μια βδομαδα εχω που το παίρνω.
    Μου το εδωσε ο γιατρος για κατάθλιψη λόγω αγχους!
    Ναι μεν νιωθω μια ηρεμια στο κεφαλι μου, ενω πρώτα ήμουν φουλ σε υπερενταση αλλα από την αλλη νυσταζω ολη την ωρα, χασμουριεμαι συνεχως, χωρις ομως να θελω να κοιμηθω. Ειναι και η ζεστη βεβαια.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Για το sertraline τι λετε?
    Εμενα δεν μου κανει τιποτα , σε καμμια δοση , αλλα μια γνωστη μου , το παιρνει για τα νευρα της ( ειναι σπασικλω ) , και εχει αποτελεσμα , ευτυχως για τον αντρα της , που ειναι ο κολλητος μου , παιδιοθεν .......

    Εγω εχω βολευτει ενα κοκτεηλ απο εφεξορ και σεροξατ , αλλα οι σεξ. διαταραχες , ελλειψη λιμπιντο , δεν περνανε με τιποτα , ασχετως ψυχολογικης καταστασης ............... με το σεροπραμ , δεν ειχα τοση πτωση λιμπιντο .........το σεροξατ ειναι ο κυριος υπευθυνος .......

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    χασμουριεμαι συνεχως, χωρις ομως να θελω να κοιμηθω. Ειναι και η ζεστη βεβαια.
    Μηπως εισαι ματιασμενη ?

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    το ladose ειναι το αγαπημενο μου μονιμο αντικταθλιπτικο..ι.
    Αγαπημενο γλυκο , φαγητο , τραγουδι , εχω ακουσει , αλλα αντικαταθλιπτικο , πρωτη φορα ακουω ............... τα παραλες , ανξιους , μην εξιδανιευουμε φαρμάκια ....... εγω , 10 μηνες το πηρα , ουτε ειδα αποτελεσμα , ουτε το αγαπησα , ακομη κι αν θαχε αποτελεσμα , δεν παυει ναναι φαρμακο ........ε ? τι λεει ο Ρουβας ? εσυ , η η Ζυγουλη εισαι , η ο Ψινακης , η ατζεντης , η χορευτρια ............

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Μηπως εισαι ματιασμενη ?
    Oχι, αυτο ειναι το περιεργο...χαχα
    Σημερα το απογευμα ημουν ξαπλωμενη με δυνατη ημικρανια, και με ναυτιες. Το χαπι το πηρα κατα τις 10 το πρωι, ειναι δυνατον να νιωθω έτσι 6-7 ωρες μετα? για αυτο ειπα για τη ζεστη...
    Νιιωθω πολυ πιο χαλαρη και ηρεμη ΑΛΛΑ το πληρωνω με την ημικρανια και με ενα φοβο που μου προεκυψε απο το πουθενα οτι δεν μπορω να κανω τιποτα γιατι είμαι εξαιρετικα αδυναμη...

Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •