νιωθω οτι με κοροιδευουν...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    hlias1988
    Guest

    νιωθω οτι με κοροιδευουν...

    γεια σας!
    ολη μου την ζωη κρυβομουν..δεν μπορουσα να διεκδικησω τιποτα... και για αυτο πιστευω οτι οφειλετε η οικογενεια μου που μου δημιουργησε ολα αυτα τα κομπλεξ..
    σε ολες τις συζητησεις μας ειμαι το ατομο που εχει σε ολα λαθος.. πως γινετε αυτο δεν ξερω...
    με κανουν και αισθανομαι τιποτα.. και ξερετε κατι κανω υπομονη γιατι αυτοι με ζουν...
    καλο ειναι να σε επικρινει καποιος να γινεσε καλυτερος αλλα εδω το πραγμα ειναι απελπισια... δεν εχω τις δυναμεις να διεκδικισω τιποτα στην ζωη.. εχω αφεθει..
    νομιζω οτι ολος ο κοσμος με κοροιδευει.. ζω σε μια μικρη κοινωνια..
    η πολιτικη μου ειναι η εξης... καπνισμα στα τετοια μου ολοι και οπου βγει...
    καποια πολιτυμη συμβουλη να δω το θεμα διαφορετικα?
    φιλους δεν εχω υποστιρηκτικο περιβαλλον δεν εχω.. οπου και να παω κοιταζουν ολοι τα ελλατωματα μου..
    εχω γραψει απειρες φορες στο φορουμ σχετικα με προβληματα αλλα ποτε δεν αλλαξε κατι ....

  2. #2
    hlias1988
    Guest
    οπως και να το θεσω το θεμα στο μυαλο μου παντα βρισκομαι σε απογνωση....
    προσπαθω να ειμαι λογικος αλλα μερικες φορες τα συναισθηματα ενοχης και απαξιωσης με κατακλιζουν και δεν μπορω να ζησω εστω και το ελαχιστο στην ζωη...
    ειμαστε φτωχη οικογενεια.. δεν εχω λεφτα για ψυχοθεραπειες... σε ενα ψυχιατρο πηγαινουμε αλλα δεν βλεπω να βοηθαει...
    οκ παιρνω τα φαρμακα μου οκ .. ε και?
    μηπως φταιω και εγω που οι αλλοι εχουν απομακρυνθει απο εμενα?
    σκεφτομαι σκεψεις σχετικα για το πως θα μου τα φερει η ζωη και τρομαζω.....

  3. #3
    hlias1988
    Guest
    δεν θελω απαντησεις... απλα ηθελα να πω καπου τον πονο μου...
    επειδη ειμαι ευαισθητος δεν θελω αρνητικες κριτικες... εαν εχετε να μου πειτε κατι αισιοδοξο ! δεκτο!

  4. #4
    Elenia781
    Guest
    εχεις δικιο αλλα δεν το βρισκεις.Να μπουν στην θεση σου μήπως.... ή πες μανα θα παω στα καραβια που λεει ο στιχος

  5. #5
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    εχεις δικιο αλλα δεν το βρισκεις.Να μπουν στην θεση σου μήπως.... ή πες μανα θα παω στα καραβια που λεει ο στιχος
    Μακαρι να υπηρχαν και καραβια δεν υπαρχουν ουτε αυτα... μακαρι να εμπαιναν στην θεση μου αυτο θα με βοηθουσε... αλλα ποιος να μπει η οικογενεια η κοινωνια η καποιος φιλος που δεν υπαρχει? Οκ υπηρξα στο παρελθον ανευθυνος δεν τελειωσα σωστα το σχολειο δεν ημουν καλος μαθητης κτλ. Ε και ηρθε το τελος του κόσμου? Δεν μπορω να εχω την ευκαιρια εστω να μαθω απο τα λαθη μου? Η παει και αυτο?
    Και στην τελικη εαν δεν βγαλω ακρη με ολα τα παραπανω θα το χρησιμοποιησω σαν οπλο να γινω ποιο δυνατος.. οπως λεει οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει ποιο δυνατο.....!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Κανε δραστηριοτητες. Για παραδειγμα η επικοινωνια σε αυτο το φορουμ που μοιραζομαστε τα προβληματα μας ειναι μια δραστηριοτητα. Το να πας σε ενα γυμνστηριο, ειναι μια δραστηριοτητα. Το να βρεις ενδιαφεροντα και να εμπλακεις με αλλες κοινωνικες ομαδες με τα ιδια ενδιαφεροντα, εστω και διαδικτυακα στην αρχη ειναι δραστηριοτητες. Σε γενικες γραμμες με βηματακια, σταγονα-σταγονα και σιγα- σιγα μπορεις να εχεις το επιθυμητο αποτελεσμα. Σκεψου και αντιστροφα, οτι απαντας στον εαυτο σου στις δημοσιευσεις που κανεις, ωστε να δεις τι πρεπει να κανεις ωστε να εχεις το αποτελεσμα που θες.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Κανε δραστηριοτητες. Για παραδειγμα η επικοινωνια σε αυτο το φορουμ που μοιραζομαστε τα προβληματα μας ειναι μια δραστηριοτητα. Το να πας σε ενα γυμνστηριο, ειναι μια δραστηριοτητα. Το να βρεις ενδιαφεροντα και να εμπλακεις με αλλες κοινωνικες ομαδες με τα ιδια ενδιαφεροντα, εστω και διαδικτυακα στην αρχη ειναι δραστηριοτητες. Σε γενικες γραμμες με βηματακια, σταγονα-σταγονα και σιγα- σιγα μπορεις να εχεις το επιθυμητο αποτελεσμα. Σκεψου και αντιστροφα, οτι απαντας στον εαυτο σου στις δημοσιευσεις που κανεις, ωστε να δεις τι πρεπει να κανεις ωστε να εχεις το αποτελεσμα που θες.
    Φιλε φιλη, ψυχολογικα ειμαι μια χαρά.. αλλα θα ηθελα να καταφερω και αλλα πραγματα στην ζωη...με αγχωνει το γεγονος οτι καπνιζω πολυ και καποια στιγμη θα πληρωσω το τίμημα. Βλεπω αλλα παιδια εδω μεσα στο φορουμ που εχουν σπουδασει και εχουν φτασει στο σημειο να εχουν ακρατεια ουρων απο το πολυ αγχος.. ειναι πραγματικα εξοργιστικο που εχουν φτασει οι γρηγοροι ρυθμοι της ζωης και τις καθημερινοτητας.. πολλες απαιτησεις πρεπει να εχεις πολυ δυναμη να καταφερεις να ανταπεξελθεις στην σημερινη ζωη.. και αυτο που με εξοργιζει ποιο πολυ ειναι οτι ειναι μερικοι βολεμενοι τα εχουν ολα ,κοινωνικη θεση και δικαζουν κοσμο και ζωες.. η φραση ατιμη κοινωνια αλλους τους ανεβαζεις αλλους τους κατεβαζεις ειναι γεγονος...
    Δεν ξερω εαν κουραζω με αυτα που λεω η αν βγαζετε νοημα.. εγω βγαζω και τελικα κατανοησα τι ειναι ζωη , μεσα απο πολλες αποτυχιες... υγεια να εχουμε...!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Φιλε φιλη, ψυχολογικα ειμαι μια χαρά.. αλλα θα ηθελα να καταφερω και αλλα πραγματα στην ζωη...με αγχωνει το γεγονος οτι καπνιζω πολυ και καποια στιγμη θα πληρωσω το τίμημα. Βλεπω αλλα παιδια εδω μεσα στο φορουμ που εχουν σπουδασει και εχουν φτασει στο σημειο να εχουν ακρατεια ουρων απο το πολυ αγχος.. ειναι πραγματικα εξοργιστικο που εχουν φτασει οι γρηγοροι ρυθμοι της ζωης και τις καθημερινοτητας.. πολλες απαιτησεις πρεπει να εχεις πολυ δυναμη να καταφερεις να ανταπεξελθεις στην σημερινη ζωη.. και αυτο που με εξοργιζει ποιο πολυ ειναι οτι ειναι μερικοι βολεμενοι τα εχουν ολα ,κοινωνικη θεση και δικαζουν κοσμο και ζωες.. η φραση ατιμη κοινωνια αλλους τους ανεβαζεις αλλους τους κατεβαζεις ειναι γεγονος...
    Δεν ξερω εαν κουραζω με αυτα που λεω η αν βγαζετε νοημα.. εγω βγαζω και τελικα κατανοησα τι ειναι ζωη , μεσα απο πολλες αποτυχιες... υγεια να εχουμε...!
    Δεν μιλαω για την ψυχολογια, αλλα για αυτα που ανεφερες οπως κοινωνικες σχεσεις. Πως θα αποκτησεις κοινωνικες σχεσεις.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Δεν μιλαω για την ψυχολογια, αλλα για αυτα που ανεφερες οπως κοινωνικες σχεσεις. Πως θα αποκτησεις κοινωνικες σχεσεις.
    Εχεις δικιο... με το να δραστηριοποιηθω στους τομεις που με ενδιαφερουν...

  10. #10
    hlias1988
    Guest
    Το νιωθω οτι με κοροιδευουν οπως λεει και ο τιτλος ειναι οτι η κοινωνια δεν δεχετε εναν τεμπελη.. με αποτελεσμα να με κανουν να νιωθω ασχημα....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Το νιωθω οτι με κοροιδευουν οπως λεει και ο τιτλος ειναι οτι η κοινωνια δεν δεχετε εναν τεμπελη.. με αποτελεσμα να με κανουν να νιωθω ασχημα....
    Ζεις μάλλον σε μικρή κοινωνία έτσι; Εσύ θέλεις να ασχοληθείς με κάτι; όχι δουλειά απαραίτητα.. Αλλά γενικά δραστηριότητες όπως επάνω σου ανέφεραν. Ή έχεις μείνει στο πώς σε χαρακτηριζει ο κόσμος;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Το νιωθω οτι με κοροιδευουν οπως λεει και ο τιτλος ειναι οτι η κοινωνια δεν δεχετε εναν τεμπελη.. με αποτελεσμα να με κανουν να νιωθω ασχημα....
    Μπορείς να αρχίσεις να φροντίζεις το πνεύμα σου και την ψυχή σου... Να βρεις ένα νόημα στη ζωή.... Και εγώ ακόμα το ψάχνω. Αλλά εμένα με βοηθά να κάνω πράγματα δραστηριότητες... Ακόμα και αν τελικά δεν μου ταιριάζουν. Δεν πειράζει. Αρκεί να δοκιμάζουμε.!!

  13. #13
    hlias1988
    Guest
    Σε ευχαριστω κοπελια για την απαντηση..ναι εχω πολλες ασχολιες..πχ ακουω πολυ μουσικη και εμπνεομαι απο μεγαλους στιχουργούς και πως βλεπουν την ζωη... μου αρεσει να μπαινω εδω μεσα και να παιρνω ιδεες για το πως αλλος κοσμος αντιμετωπίζει την ζωη... ο κοσμος λεει και παντα θα λεει τι να κανουμε απλα βαρεθηκα να τους βλεπω...ειμαι ανεργος κτλ . Να κανω γυμναστικη βαριέμαι εκτος και εαν απειλειτς η ζωξ μου... γενικα τον περισσοτερο χρονο τον παιρναω μονος και σκεπτομενος...
    Με ενοχλει τι λεει Κόσμος... θα επρεπε?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Σε ευχαριστω κοπελια για την απαντηση..ναι εχω πολλες ασχολιες..πχ ακουω πολυ μουσικη και εμπνεομαι απο μεγαλους στιχουργούς και πως βλεπουν την ζωη... μου αρεσει να μπαινω εδω μεσα και να παιρνω ιδεες για το πως αλλος κοσμος αντιμετωπίζει την ζωη... ο κοσμος λεει και παντα θα λεει τι να κανουμε απλα βαρεθηκα να τους βλεπω...ειμαι ανεργος κτλ . Να κανω γυμναστικη βαριέμαι εκτος και εαν απειλειτς η ζωξ μου... γενικα τον περισσοτερο χρονο τον παιρναω μονος και σκεπτομενος...
    Με ενοχλει τι λεει Κόσμος... θα επρεπε?
    Ο κόσμος πάντα θα χει να λέει!!! Εσύ Κοίτα να βρεις τρόπους να περνάς ωραία. Αστους να λένε.

  15. #15
    hlias1988
    Guest
    Καλο βραδυυυυυυυ!!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 15-10-2018, 02:23
  2. Με κοροιδεύουν ΟΛΟΙ στον δρόμο χωρίς λόγο
    By mrjason in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 1
    Last Post: 27-06-2016, 15:41
  3. τι γνωμη εχετε για τους μαθητες που κοροιδευουν αλλους στα σχολεια;
    By Anna Mar in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 65
    Last Post: 21-04-2016, 12:34
  4. Σας κοροϊδεύουν στο δρόμο χωρίς εμφανή λόγο;
    By skata in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 44
    Last Post: 01-04-2014, 15:25
  5. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 02:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •