Τσιγκούνης στην τσέπη, τσιγκούνης και στα αισθήματα;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 80
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    28

    Τσιγκούνης στην τσέπη, τσιγκούνης και στα αισθήματα;

    Καλησπέρα σας.
    Αρχικά, να διευκρινίσω πως είμαι 19 ετών, σπουδάζω, θέλω να πετύχω επαγγελματικά και ζω με την μητέρα μου,η οποία είναι χωρισμένη και κάνει δύο δουλειές για να μην μας λείψει τίποτα και η οποία μου δίνει χρήματα γιατί δεν δουλεύω προς το παρόν.
    Εδώ και εννέα μήνες λοιπόν, έχω δέσμευση με έναν άνδρα 30 ετών. Στην αρχή, απογοητευμένη από την προηγούμενη μου σχέση, προσπάθησα να δημιουργήσω μία νέα χωρίς όμως να γνωρίζω καλά τον άνθρωπο που είχα απέναντί μου. Εκείνος στην αρχή φαινόταν ότι δεν με είχε πάρει στα σοβαρά, λόγω της διαφοράς της ηλικίας μας και μου ζητούσε διαρκώς μετά το πρώτο ραντεβού να πάω σπίτι του. Εγώ αρνιόμουν κατηγορηματικά και του ζήτησα να βγούμε αρκετά ραντεβού ακόμα για να τον γνωρίσω καλύτερα. Στην συνέχεια όμως, μετά από πολύ σχεδόν παρακαλετό υπέκυψα και πήγα. Τα επόμενα ραντεβού συνεχίστηκαν στο σπίτι του, αλλά εγώ δεν ζητούσα μόνο αυτό, ήθελα κανονική σχέση. Έτσι λοιπόν, ξεκίνησα τα παράπονα, αρχίσαμε να βγαίνουμε περισσότερο και άρχισε να δένεται μαζί μου. Αρχίσαμε να κοιμόμαστε μαζί, του γνώρισα την μητέρα μου, εκείνος τα ξαδέρφια του αλλά όχι τους γονείς του. Πήγαμε και διακοπές. ΑΛΛΑ εκεί που θέλω να καταλήξω είναι, αν μπορούν να θεωρηθούν, τα προβλήματα στη σχέση αυτή. Καταρχήν, δεν έχει σταματήσει το γεγονός ότι δεν βγαίνουμε έξω αρκετά και όταν του το αναφέρω δικαιολογείται ότι για αυτό ευθύνονται οι βάρδιες που έχει στην δουλειά του και γι' αυτό είναι κουρασμένος. Αλλά όταν πρόκειται για ψάρεμα ή για μπάλα, αυτή τη δικαιολογία την ξεχνά. Επίσης, μου έχει αναφέρει πως δεν έχει αρκετά χρήματα, ενώ παίρνει 1.000 ευρώ τον μήνα, συν τα δώρα και πληρώνει ελάχιστο ενοίκιο. Να σημειώσω ότι δεν έχει παιδιά ή κατοικίδιο και φαγητό τρώει στους γονείς του. Το θέμα λοιπόν έχω καταλήξει ότι είναι η τσιγκουνιά. Όταν βγαίνουμε και έρχεται η ώρα να πληρώσει πολλές φορές ξινίζει, χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι δεν πληρώνω και εγώ. Όταν πήγαμε διακοπές έκατσε και εκανε λογαριασμό ότι θα βάλω το μισό δωμάτιο και ότι θα πρέπει να πληρώσω τα κεράσματα άλλα τόσα ευρώ. Σε αυτό το σημείο να πω ότι τρώγαμε μία φορά την ημέρα, ενώ το πρωινό μας το είχαμε πάρει απ' την Αθήνα έτοιμο. Μία άλλη φορά που ήθελε να πάμε διήμερο στο ρεπό του, εγώ του είπα πως δεν έχω χρήματα και εκείνος ξίνισε και είπε να πάμε αλλά αυτό να μην ξαναγίνει και όντως πήγαμε και φάγαμε μόνο σουβλάκια και τις δύο μέρες, ενώ καθ' όλη την υπόλοιπη διάρκεια ψάρευε. Ένα ακόμη περιστατικό ήταν όταν πήγαμε για μία μέρα εκδρομή στην ξαδέρφη του και το αγόρι της, ο οποίος μας πήρε με το αυτοκίνητο του και για δώρο μας έκλεισε ένα δωμάτιο για μία μέρα. Εκει δεν είχαμε νερά παρά ένα μπουκάλι του ξενοδοχείου, το οποίο μόνο αυτό και ήπιαμε. Όταν βγήκαμε το βράδυ να φάμε του είπα να πληρώσω και δέχθηκε, ενώ προηγουμένως παρατήρησα πως είχε κάποια χιλιάρικα στον λογαριασμό του. Έχουν γίνει πολλά άλλα περιστατικά, αλλά το περίεργο είναι πως μέσα σε όλα αυτά μου δείχνει τρυφερότητα, με αγκαλιάζει, μου χαϊδεύει τα μαλλιά. Και αναρωτιέμαι αν είναι αλήθεια αυτό που λένε τσιγκούνης στην τσέπη, τσιγκούνης και στα αισθήματα. Επιπλέον, να σημειώσω πως θέλει να με γνωρίσει στους γονείς του, να συζήσουμε, να παντρευτούμε και να κάνουμε παιδί. Εγώ όμως με αυτή του την συμπεριφορά προβληματίζομαι και σκέφτομαι μήπως θα υποφέρω από την τσιγκουνιά του. Ποια είναι η γνώμη σας;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Καλά αυτός μπορεί να θέλει ό,τι θέλει, αλλά εσύ περνάς καλά με αυτόν; Σπουδάζεις πες ότι θα πετύχεις επαγγελματικά μετά τι;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    γενικα οι τσιγκουνιδες εχουν προβλημα στις σχεσεις τους με τους αλλους ανθρωπους γιατι δεν ειναι ανταποδωτικοι.
    εχε υποψην σου οτι δεν μπορει να αλλαξει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Είσαι σίγουρη ότι δεν έχει άλλη γυναίκα; Είναι διαπιστωμένο ότι πάει και τρώει στους γονείς του και ότι πάει σε μπάλα και ψαρέματα και δεν σε έχει φλομώσει στο ψέμα;
    Μήπως έχει κάτι άλλο που σου κρύβει; Π.χ. να έχει μεγάλα χρέη ή υποχρεώσεις ή να παίζει τζόγο ή έχει εξάρτηση από τους γονείς και του παίρνουν τα λεφτά ή κάτι;
    Να είναι σφιχτοχέρης ή να έχει ανασφάλεια και ψυχολογικά τύπου (κακώς) "μη μου τα φάει η πιτσιρίκα" να το καταλάβω ως ένα βαθμό, αλλά να φτάσετε σε σημείο να μην θέλει να πληρώσει ένα μπουκάλι νερό είναι ακραίο.
    Αν υποθέσουμε ότι είναι μόνο τσιφούτης, εσύ θα μπορούσες δηλαδή να ζήσεις με αυτόν τον άνθρωπο επειδή σου χαϊδεύει τα μαλλιά ξέρω κι εγώ; Και τι ιδιαίτερα τρυφερός είναι, τι έπρεπε να κάνει με το κορίτσι του, να το πλακώνει στις μπουνιές;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Είσαι σίγουρη ότι δεν έχει άλλη γυναίκα; Είναι διαπιστωμένο ότι πάει και τρώει στους γονείς του και ότι πάει σε μπάλα και ψαρέματα και δεν σε έχει φλομώσει στο ψέμα;
    Μήπως έχει κάτι άλλο που σου κρύβει; Π.χ. να έχει μεγάλα χρέη ή υποχρεώσεις ή να παίζει τζόγο ή έχει εξάρτηση από τους γονείς και του παίρνουν τα λεφτά ή κάτι;
    Να είναι σφιχτοχέρης ή να έχει ανασφάλεια και ψυχολογικά τύπου (κακώς) "μη μου τα φάει η πιτσιρίκα" να το καταλάβω ως ένα βαθμό, αλλά να φτάσετε σε σημείο να μην θέλει να πληρώσει ένα μπουκάλι νερό είναι ακραίο.
    Αν υποθέσουμε ότι είναι μόνο τσιφούτης, εσύ θα μπορούσες δηλαδή να ζήσεις με αυτόν τον άνθρωπο επειδή σου χαϊδεύει τα μαλλιά ξέρω κι εγώ; Και τι ιδιαίτερα τρυφερός είναι, τι έπρεπε να κάνει με το κορίτσι του, να το πλακώνει στις μπουνιές;
    Τι παει να πει μη μου τα φάει η πιτσιρίκα; Σπουδάζει η κοπέλα και αν την θέλει δίπλα του να ξηλωθεί και να πλερώσει, διαφορετικά υπάρχει ψαρεματακι και μπαλίτσα. Είναι τσιγκούνης ο άνθρωπος και η τσιγκουνιά είναι γάγγραινα. Δεν τα παίρνετε μαζί σας ρε μαλάκες, εδώ θα μείνουν ένα κουστούμι θα σας φορέσουν που ούτε αυτό δεν θα νιώθετε. Θέλετε και γυναίκες όρνια!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    αν την θέλει δίπλα του να ξηλωθεί και να πλερώσει,

    αυτο ειναι μισανδρικο.
    να πληρωσει η γυναικα εαν τον θελει διπλα της αλλιως υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Sowhat View Post
    Καλησπέρα σας.
    Αρχικά, να διευκρινίσω πως είμαι 19 ετών, σπουδάζω, θέλω να πετύχω επαγγελματικά και ζω με την μητέρα μου,η οποία είναι χωρισμένη και κάνει δύο δουλειές για να μην μας λείψει τίποτα και η οποία μου δίνει χρήματα γιατί δεν δουλεύω προς το παρόν.
    Εδώ και εννέα μήνες λοιπόν, έχω δέσμευση με έναν άνδρα 30 ετών. Στην αρχή, απογοητευμένη από την προηγούμενη μου σχέση, προσπάθησα να δημιουργήσω μία νέα χωρίς όμως να γνωρίζω καλά τον άνθρωπο που είχα απέναντί μου. Εκείνος στην αρχή φαινόταν ότι δεν με είχε πάρει στα σοβαρά, λόγω της διαφοράς της ηλικίας μας και μου ζητούσε διαρκώς μετά το πρώτο ραντεβού να πάω σπίτι του. Εγώ αρνιόμουν κατηγορηματικά και του ζήτησα να βγούμε αρκετά ραντεβού ακόμα για να τον γνωρίσω καλύτερα. Στην συνέχεια όμως, μετά από πολύ σχεδόν παρακαλετό υπέκυψα και πήγα. Τα επόμενα ραντεβού συνεχίστηκαν στο σπίτι του, αλλά εγώ δεν ζητούσα μόνο αυτό, ήθελα κανονική σχέση. Έτσι λοιπόν, ξεκίνησα τα παράπονα, αρχίσαμε να βγαίνουμε περισσότερο και άρχισε να δένεται μαζί μου. Αρχίσαμε να κοιμόμαστε μαζί, του γνώρισα την μητέρα μου, εκείνος τα ξαδέρφια του αλλά όχι τους γονείς του. Πήγαμε και διακοπές. ΑΛΛΑ εκεί που θέλω να καταλήξω είναι, αν μπορούν να θεωρηθούν, τα προβλήματα στη σχέση αυτή. Καταρχήν, δεν έχει σταματήσει το γεγονός ότι δεν βγαίνουμε έξω αρκετά και όταν του το αναφέρω δικαιολογείται ότι για αυτό ευθύνονται οι βάρδιες που έχει στην δουλειά του και γι' αυτό είναι κουρασμένος. Αλλά όταν πρόκειται για ψάρεμα ή για μπάλα, αυτή τη δικαιολογία την ξεχνά. Επίσης, μου έχει αναφέρει πως δεν έχει αρκετά χρήματα, ενώ παίρνει 1.000 ευρώ τον μήνα, συν τα δώρα και πληρώνει ελάχιστο ενοίκιο. Να σημειώσω ότι δεν έχει παιδιά ή κατοικίδιο και φαγητό τρώει στους γονείς του. Το θέμα λοιπόν έχω καταλήξει ότι είναι η τσιγκουνιά. Όταν βγαίνουμε και έρχεται η ώρα να πληρώσει πολλές φορές ξινίζει, χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι δεν πληρώνω και εγώ. Όταν πήγαμε διακοπές έκατσε και εκανε λογαριασμό ότι θα βάλω το μισό δωμάτιο και ότι θα πρέπει να πληρώσω τα κεράσματα άλλα τόσα ευρώ. Σε αυτό το σημείο να πω ότι τρώγαμε μία φορά την ημέρα, ενώ το πρωινό μας το είχαμε πάρει απ' την Αθήνα έτοιμο. Μία άλλη φορά που ήθελε να πάμε διήμερο στο ρεπό του, εγώ του είπα πως δεν έχω χρήματα και εκείνος ξίνισε και είπε να πάμε αλλά αυτό να μην ξαναγίνει και όντως πήγαμε και φάγαμε μόνο σουβλάκια και τις δύο μέρες, ενώ καθ' όλη την υπόλοιπη διάρκεια ψάρευε. Ένα ακόμη περιστατικό ήταν όταν πήγαμε για μία μέρα εκδρομή στην ξαδέρφη του και το αγόρι της, ο οποίος μας πήρε με το αυτοκίνητο του και για δώρο μας έκλεισε ένα δωμάτιο για μία μέρα. Εκει δεν είχαμε νερά παρά ένα μπουκάλι του ξενοδοχείου, το οποίο μόνο αυτό και ήπιαμε. Όταν βγήκαμε το βράδυ να φάμε του είπα να πληρώσω και δέχθηκε, ενώ προηγουμένως παρατήρησα πως είχε κάποια χιλιάρικα στον λογαριασμό του. Έχουν γίνει πολλά άλλα περιστατικά, αλλά το περίεργο είναι πως μέσα σε όλα αυτά μου δείχνει τρυφερότητα, με αγκαλιάζει, μου χαϊδεύει τα μαλλιά. Και αναρωτιέμαι αν είναι αλήθεια αυτό που λένε τσιγκούνης στην τσέπη, τσιγκούνης και στα αισθήματα. Επιπλέον, να σημειώσω πως θέλει να με γνωρίσει στους γονείς του, να συζήσουμε, να παντρευτούμε και να κάνουμε παιδί. Εγώ όμως με αυτή του την συμπεριφορά προβληματίζομαι και σκέφτομαι μήπως θα υποφέρω από την τσιγκουνιά του. Ποια είναι η γνώμη σας;
    Εσύ τον ευατο σου πως τον φαντάζεσαι σε λίγα χρόνια?
    Παντρεμένη μαζί του ή. θέλεις να σπουδάσεις. να βρεις και εσύ μια δουλειά στο αντικείμενο σου ώστε να είσαι οικονομικά ανεξάρτητη είτε είσαι μαζί του ή μόνη σου?

    Αυτός είναι 30 και τσιγκούνης να μην είναι ,απλά να μην είναι σπάταλος (λέω τώρα)θέλει γάμο και παιδιά και λογικό στην ηλικία του...Εσύ πέραν τούτου σκέφτεσαι κάτι τέτοιο από τώρα?

    Δεν είναι μόνο το ζήτημα της τσιγκουνιας εδώ ,που φυσικά είναι κύριο ,αλλά είναι και άλλα πολλά θέματα που πρέπει να σκεφτείς πολύ σοβαρά .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    αυτο ειναι μισανδρικο.
    να πληρωσει η γυναικα εαν τον θελει διπλα της αλλιως υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες
    Να πληρώσει ποια αυτή που σπουδάζει; Είσαι στα καλά σου ή να βάλω τις φωνές;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Τι παει να πει μη μου τα φάει η πιτσιρίκα; Σπουδάζει η κοπέλα και αν την θέλει δίπλα του να ξηλωθεί και να πλερώσει, διαφορετικά υπάρχει ψαρεματακι και μπαλίτσα. Είναι τσιγκούνης ο άνθρωπος και η τσιγκουνιά είναι γάγγραινα. Δεν τα παίρνετε μαζί σας ρε μαλάκες, εδώ θα μείνουν ένα κουστούμι θα σας φορέσουν που ούτε αυτό δεν θα νιώθετε. Θέλετε και γυναίκες όρνια!

    Δεν είπα ότι συμφωνώ. Αλλά το προφίλ που παρουσιάζει για τον άνθρωπο δείχνει κάποιον που είτε τη δουλεύει ψιλό γαζί, είτε κάποιον που έχει ψυχολογικά αν ισχύουν όσα λέει. Δεν είναι μόνο θέμα τσιγγουνιάς π.χ. 30 χρονών μαντράχαλος πάει και τρώει στους δικούς του, έχει γνωρίσει τη μάνα της αλλά της έχει παρουσιάσει μόνο τα ξαδέρφια του, δεν θέλει να βγαίνει κτλ κτλ, αρχικά ήθελε μόνο να πηδήξει και τώρα στους 9 μήνες τάζει γάμους και παιδιά, φαίνεται να αποφεύγει τις πολλές κοινές δραστηριότητες εκτός σπιτιού, λέει ότι βλέπει μέλλον αλλά θέλει τα έξοδα χωριστά μέχρι το 50αράκι... Αλληλοσυγκρουόμενα πράγματα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Δεν είπα ότι συμφωνώ. Αλλά το προφίλ που παρουσιάζει για τον άνθρωπο δείχνει κάποιον που είτε τη δουλεύει ψιλό γαζί, είτε κάποιον που έχει ψυχολογικά αν ισχύουν όσα λέει. Δεν είναι μόνο θέμα τσιγγουνιάς π.χ. 30 χρονών μαντράχαλος πάει και τρώει στους δικούς του, έχει γνωρίσει τη μάνα της αλλά της έχει παρουσιάσει μόνο τα ξαδέρφια του, δεν θέλει να βγαίνει κτλ κτλ, αρχικά ήθελε μόνο να πηδήξει και τώρα στους 9 μήνες τάζει γάμους και παιδιά, φαίνεται να αποφεύγει τις πολλές κοινές δραστηριότητες εκτός σπιτιού, λέει ότι βλέπει μέλλον αλλά θέλει τα έξοδα χωριστά μέχρι το 50αράκι... Αλληλοσυγκρουόμενα πράγματα.
    Γιατί τα βλέπεις τόσο παράξενα όλα αυτά ?

    Το γεγονός ότι ένας εργένης πηγαίνει και τρώει με τους δικούς του που το παράξενο ,δεν μένει μαζί τους ...μπορεί να μην πηγαίνει καθημερινά ...να είναι μια ευκαιρία να τους βλέπει κιόλας ...
    Γονείς του είναι ,επειδή έγινε 30 τέλος?

    Το να μην θέλει να πολύ βγαίνει πάλι κατανοητό αν κρίνουμε την ηλικία του..
    Συνήθως οι πιο πολλοί τριανταριδες που ξέρω έχουν βαρεθεί τα πολλά έξω και προτιμούν να αραζουν στο σπίτι με παρέα ....

    Το ψάρεμα επίσης άλλοι το έχουν σαν χόμπι που τους προσφέρει ηρεμία ...ντε και καλά έχουν γκομενα?

    Αρχικά όλοι να πηδήξουν θέλουν την 19 Χρόνη νομίζω...μετά αν την πατήσουν λογικό είναι να θέλουν και όλα τα υπόλοιπα ...βούτυρο στο ψωμί του είναι το μπουμπουκακι !!!

    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν βρίσκεται μια λογική εξήγηση σε όλα αυτά ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Όχι, προσωπικά δεν το βλέπω λογικό ένας εργένης να πηγαίνει να τρώει στους δικούς του ή να παίρνει φαγητό. Όπως το λέει η κοπέλα δεν είναι μια στο τόσο, είναι καθημερινό.
    Κάθε άνθρωπος έχει τον χαρακτήρα του, δεν είναι όλοι party animals, αλλά στα 30 δεν είναι και 80αρηδες να θέλουν να αράζουν μέσα συνεχώς, ειδικά όταν του το ζητάει η καινούρια του σχέση. Δείχνει να την γράφει στα φρύδια του και να μην την υπολογίζει και πολύ σε τελική ανάλυση. Αν πάει για ψάρεμα, μπάλα κτλ και η κοπέλα που και που, έχει γνωρίσει αρκετούς από τον κύκλο του, κάνουν κοινές δραστηριότητες που τους βλέπουν κι άλλοι οκ. Αν βρίσκονται μόνο οι δυο τους, έχει γνωγρίσει μόνο τα ξαδέρφια του και εξόδους έχουν κάνει μόνο μακριά από το μέρος τους, ναι, χτυπάει καμπανάκι ότι έχει άλλη γυναίκα ή ότι δεν αισθάνεται άνετα να παραδεχτεί την σχέση τους.
    Αν την πατήσεις με κάποιον δηλαδή τάζεις παιδιά και γάμους με το καλημέρα;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Εγώ δεν συμφωνώ σε πολλά ......
    Στους γονείς του λογικό είναι να μην την έχει γνωρίσει ...δηλαδή οποία σχέση έχουμε κατευθείαν την γνωρίζουμε ...
    Το γεγονός με τους γονείς το βρίσκω τελείως λάθος...ίσως επειδή δεν έχεις μάθει έτσι εσύ να το βλέπεις με αυτό τον τρόπο...
    Εμείς ακόμα και τώρα σε αυτή την ηλικία.που είμαστε μενουμε και κοντά τους έχουμε αν όχι καθημερινή ,πολύ συχνή επαφή θα έλεγα ...το να μαγειρέψει η μητέρα μου και να πάμε για φαγητό είναι κάτι το φυσιολογικό...ειδικά όταν δουλεύεις τρελλές ώρες ...είναι μια πολύ καλή ευκαιρία να τους δούμε κιόλας ...
    Τώρα στο κομμάτι γάμος....
    λίγες είναι οι περιπτώσεις που όταν ο άντρας είναι καθαρά ανεξάρτητος και μπορεί να στηρίξει οικονομικά ένα σπίτι να παντρεύεται σχετικά γρήγορα?Άσχετα βέβαια με την κατάληξη...

    Κάθε άνθρωπος έχει ένα συγκεκριμένο τρόπο ζωής ιδιος στα τριάντα ο οποίος δύσκολα θα αλλάξει....στο κάτω κάτω δεν είναι υποχρεωμένος να αλλάξει.
    Το κορίτσι μας έτσι τον βρήκε και εκείνο που πρέπει να αναρωτηθεί είναι αν μπορεί να δει τον ευατο της μέσα σε όλο αυτό .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εμενα δεν μου πολυαρεσει να σχολιαζω στο σχεσεις σε γενικες γραμμες σε τετοια ζητηματα. Πως μπορεις να καταλαβεις απο ενα ποστ τι ρολο βαραει ο καθενας σαν χαρακτηρας, τι σχεση εχει για παραδειγμα με την ιδια την οικογενεια του κλπ. Φυσικο ειναι εαν εχεις να παρεις αποφαση ζωης οπως να παντρευτεις και να κανεις παιδια να ανησυχεις... αλλα δεν νομιζω να μπορει να το λυσει ενα φορουμ αυτο το ζητημα, μονο να κουβεντιασεις βεβαια, αλλα μην παρεις και καμμια απαντηση ιδιαιτερα σοβαρα, εκτος και εαν θες βεβαια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Δεν ξερω αν πρεπει να το πω αλλα με χαλασε που εισαι 19 και εισαι σε σχεση μ εναν 30.ειστε σε τελειως διαφορετικη φαση ζωης.εσυ εισαι κοριτσακι τωρα χτιζεις το μελλον σου,ενας συμφοιτητης σου θα ταν οτι καλυτερο για σενα.δυστυχως δεν ξερω τι να σε συμβουλεψω γιατι ειμαι πολυ αρνητικη με τετοιες σχεσεις,εσυ μολις τελειωσες με την εφηβεια μπρωστα του εισαι μωρο

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Βασικά έχω μία εντύπωση ότι η θεματοθέτρια θέλει συνεχώς να είναι μαζί με κάποιον και δεν αντέχει για πολύ μόνη της αν κρίνω από προηγούμενα μηνύματα που είχε γράψει. Όπως την βρίσκει ο καθένας, αλλά θεωρώ ότι χάνει πράγματα που θα μπορούσε να χαρεί στην φάση που είναι και αργότερα είναι πιο δύσκολο.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αισθήματα και Νους
    By Σαπουνάκι μπάνιου in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 2
    Last Post: 06-05-2017, 01:24
  2. Νιωθω κενος απο αισθηματα
    By lZagdermont in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 19
    Last Post: 18-03-2016, 11:27
  3. Νιωθω τρομερα μπερδεμενος με τα αισθηματα μου
    By solkots in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 13-06-2014, 22:55
  4. Σκέψεις και αισθήματα
    By reboot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 02-06-2013, 00:25
  5. Αισθήματα ανωτερότητας
    By fiatakias in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 21-06-2009, 14:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •