Απείλησα (μάλλον) κοπέλα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    20
    Όντως πλέον είναι εχθρικές οι σχεσεις μας. Και ναι ξέρω ότι την ανησύχησα και αυτό με τρώει. Και συνεχίζει να με τρώει ακόμα και τώρα που δε μιλάμε.
    Στο τελευταίο θεώρησα σωστό να μην της το αναφέρω γιατί ίσως θεωρούσε ότι ψάχνω να δικαιολογήσω τον εαυτό μου και να πιαστω από κατι. Η μπορούσε να μου πει ότι δεν μου ζήτησε κατι. Υπόψιν ότι με την συγκεκριμένη κοπέλα πριν γίνει κατι είχαμε καταπληκτική συνεργασία και όλη η μεταστροφή στη συμπεριφορα της ήταν λίγο ανεξήγητη και δεν είχε βάση. Όταν την είχα ρωτήσει ελεγε ότι όλα καλά. Απογοητεύτηκα κ εγώ που καταλήξαμε ετσι και ήταν κατι που πραγματικα δεν ήθελα. Οκ το ερωτικο δεν βγήκε ισως από αυτή μαλλον γιατί ετσι ένιωθα τελευταία που μιλάγαμε, αλλά επαγγελματικά ένιωσα αδικία. Έπαιξα το κεφάλι μου γι αυτή για να την ανεβασω πολλές φορες που δεχόταν πίεση.Μίλησα σε ανώτερους με αποφασιστικότητα για να την Καλυψώ. Αυτη πάντα έλεγε οτι δεν παρεξηγεί τίποτα από μένα και μίλαγε με τα καλύτερα λόγια. Και τώρα δεν έχω καμία δεύτερη ευκαιρία. Με μισει. Μακάρι να έμενε στη ζωή μου μόνο ως ύπαρξη και χωρίς να έχουμε κατι ερωτικο. Θα ήμουν πρόθυμος να δεχτώ τα πάντα. Δεν γίνεται να αλλάξει ένας άνθρωπος τόσο απλά και να βγάζει τετοια κακιά. Πρώτη φορά αντιμετωπίζω τετοια κατάσταση.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by MrNatural View Post
    Όντως πλέον είναι εχθρικές οι σχεσεις μας. Και ναι ξέρω ότι την ανησύχησα και αυτό με τρώει. Και συνεχίζει να με τρώει ακόμα και τώρα που δε μιλάμε.
    Στο τελευταίο θεώρησα σωστό να μην της το αναφέρω γιατί ίσως θεωρούσε ότι ψάχνω να δικαιολογήσω τον εαυτό μου και να πιαστω από κατι. Η μπορούσε να μου πει ότι δεν μου ζήτησε κατι. Υπόψιν ότι με την συγκεκριμένη κοπέλα πριν γίνει κατι είχαμε καταπληκτική συνεργασία και όλη η μεταστροφή στη συμπεριφορα της ήταν λίγο ανεξήγητη και δεν είχε βάση. Όταν την είχα ρωτήσει ελεγε ότι όλα καλά. Απογοητεύτηκα κ εγώ που καταλήξαμε ετσι και ήταν κατι που πραγματικα δεν ήθελα. Οκ το ερωτικο δεν βγήκε ισως από αυτή μαλλον γιατί ετσι ένιωθα τελευταία που μιλάγαμε, αλλά επαγγελματικά ένιωσα αδικία. Έπαιξα το κεφάλι μου γι αυτή για να την ανεβασω πολλές φορες που δεχόταν πίεση.Μίλησα σε ανώτερους με αποφασιστικότητα για να την Καλυψώ. Αυτη πάντα έλεγε οτι δεν παρεξηγεί τίποτα από μένα και μίλαγε με τα καλύτερα λόγια. Και τώρα δεν έχω καμία δεύτερη ευκαιρία. Με μισει. Μακάρι να έμενε στη ζωή μου μόνο ως ύπαρξη και χωρίς να έχουμε κατι ερωτικο. Θα ήμουν πρόθυμος να δεχτώ τα πάντα. Δεν γίνεται να αλλάξει ένας άνθρωπος τόσο απλά και να βγάζει τετοια κακιά. Πρώτη φορά αντιμετωπίζω τετοια κατάσταση.
    συγνωμη, αλλα δειχνεις να μην εχεις πληρη αντιληψη της καταστασης....
    πως γινεται να θεωρεις ανεξηγητη και χωρις βαση την μεταστροφη της εφοσον αντιλαμβανεσαι οτι θεωρησε οτι την απειλεις;;;;
    ακομα και πριν δειξει την αντιπαθεια της, λογω της απειλης, εσυ εισαι εκεινος που εκανε μεταστροφη. αφου ειες απομακρυνθει και η κοπελα ειχε ηδη στην ζωη της καποιο αλλο ενδιαφερον, απο που κι ως που επεστρεψες να την διεκδικεις και να την απειλεις;;

    δικαιωμα της να μην θελει να δωσει δευτερη ευκαιρια. δεν δινουμε ολοιδ ευτερες ευκαιριες, ουτε δινουμε σε ολους δευτερες ευκαιριες...
    δεν αλλαξε "απλα", ουτε "ξαφνικα". η συμπεριφορα σου την εκανε να σε μισησει..
    δεν ξερω τι προβλημα εχεις και δεν βλεπεις την πραγματικοτητα οπως ειναι και παλι ψαχνεις δικαιολογιες για τον εαυτο σου..

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    20
    Θεωρούσα ανεξήγητη τη μεταστροφή της ΠΡΙΝ τα σπάσουμε. Ξαναμιλησαμε λίγες μερες μετα τη διάλυση των σχέσεων μας για να διατηρησουμε ένα επιπεδο στις σχεσεις μας μιας και είμαστε στον ίδιο χώρο εργασίας και τότε έγινε η παρεξήγηση με την απειλή. Το γεγονός ότι η ίδια δεν ήθελε καμία επαφή με πειραξε γιατί έδειχνε να μην εκτιμάει κάποια πράγματα. Εκεί έχασα τον έλεγχο των σκέψεων μου (δεν νευρίασα καθόλου όμως μαζί της), έγινα αδιακριτοσ και τη ρώτησα ευθεως αν υπάρχει άλλος. Όλα αυτά να τονίσω γραπτά. Μου ειπε οτι αν και δεν με αφορά δεν έχει και ειπε ας μη το σκαλίζουμε το θέμα και μην της στείλω εκ νέου. Εγώ εκεί βάζω τελεια και της ειπα ότι εντάξει αλλά να θυμάται ότι θα ξαναμιλήσουμε κάποια στιγμή. Εξάλλου θα βρισκόμασταν στη δουλειά. Εν τω μεταξύ είναι έκφραση που τη λέω συνέχεια. Αυτό το τελευταίο τα έκανε όλα κ@@@@. Εκεί νευρίασε φουλ κ ξέσπασε χωρίς προηγούμενο μη αφήνοντας μ περιθώρια. Όταν κατάλαβα οτι όντως θα μπορούσε να ληφθεί σαν απειλή καθως δεν ήμουν κατατοπιστικός και τι εννοούσα έστειλα τη συγγνώμη μου. Δεν ήθελα να τη φοβησω. Με χάλασε που φάνηκε να έχασα το στυλ επικοινωνίας που είχαμε παλιότερα. Νόμιζα πτι μιλάω σε άλλον άνθρωπο!!
    Μετά συνέβησαν τα παραπάνω.
    Επίσης δεν ψάχνω δικαιολογίες γι τον εαυτό μου ούτε εγώ φέρθηκα άσχημα. Αυτή δεν εκτίμησε τίποτα αρχικά και έφτασε σε σημείο να με θεωρεί επικίνδυνο παρεξηγώντας μια κουβέντα που ειπα. Αυτό προσάπτω σε μένα κυρίως. Και με όσες κοπέλες ήμουν στο παρελθόν ποτέ μα ποτέ δεν είχα αντιμετωπίσει τόσο άσχημη κατάσταση!!!

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    20
    Και σχετικά με τη δεύτερη ευκαιρία σαφώς δικαιώμα της είναι αν της έκανα τόσο κακό. Εγώ της ειπα ότι όποτε το αποφασίσει να λέμε έστω τα τυπικά δεν θα της πω όχι. Εγώ δεν έχω κακία μέσα μου για κανέναν και έχω μάθει στη ζωή μου όταν έχω πρόβλημα με κάποιον να το συζητάω ήρεμα κ ωραία και να τον ακούω. Τεσπα

  5. #20
    Meditation
    Guest
    Το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by MrNatural View Post
    Και σχετικά με τη δεύτερη ευκαιρία σαφώς δικαιώμα της είναι αν της έκανα τόσο κακό. Εγώ της ειπα ότι όποτε το αποφασίσει να λέμε έστω τα τυπικά δεν θα της πω όχι. Εγώ δεν έχω κακία μέσα μου για κανέναν και έχω μάθει στη ζωή μου όταν έχω πρόβλημα με κάποιον να το συζητάω ήρεμα κ ωραία και να τον ακούω. Τεσπα
    δεν δειχνει να θεωρει οτι της εκανες κακο.
    δειχνει να μην σου εχει εμπιστοσυνη και να μην σε θελει στην ζωη της, γενικοτερα.
    ουτε δειχνει να θελει να λυσει κατι μαζι σου, ωστε να σκεφτει να συζητησετε, οπως θελεις εσυ.
    δειχνει να εχει παρει οριστικες αποφασεις σχετικα με την γνωριμια σας.
    πολυ συχνα οι δικες μας διαθεσεις, δεν συμπιπτουν με των απεναντι.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση.
    τον ξερεις; γιατι τον βριζεις;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τον ξερεις; γιατι τον βριζεις;
    Τι είπε κι έφαγε ban με τόσο συνοπτικές διαδικασίες; Από περιέργεια ρωτάω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    20
    Μπορώ παρακαλώ να δω τι ειπώθηκε προς εμένα;; Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει; Από περιέργεια και μόνο. Ευχαριστω για τις συμβουλές!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Τι είπε κι έφαγε ban με τόσο συνοπτικές διαδικασίες; Από περιέργεια ρωτάω...
    Quote Originally Posted by MrNatural View Post
    Μπορώ παρακαλώ να δω τι ειπώθηκε προς εμένα;; Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει; Από περιέργεια και μόνο. Ευχαριστω για τις συμβουλές!
    χαζες και αοριστες βρισιες του δημοτικου, τυπου "εισαι βλακας".
    εγω του απαντησα μονο γιατι δεν ειχα δει τα υπολοιπα και νομιζα μονο εδω εβρισε.
    ο τυπος ειχε απαντησει σε καμια 10ρια τυχαια θεματα κι ελεγε παρομοιες αοριστες βρισιες.
    ηθελε να φαει μπαν.
    ο λογος;
    προφανως γιατι σε λιγο καιρο θα επανερθει με αλλο ονομα να τρολαρει...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    χαζες και αοριστες βρισιες του δημοτικου, τυπου "εισαι βλακας".
    εγω του απαντησα μονο γιατι δεν ειχα δει τα υπολοιπα και νομιζα μονο εδω εβρισε.
    ο τυπος ειχε απαντησει σε καμια 10ρια τυχαια θεματα κι ελεγε παρομοιες αοριστες βρισιες.
    ηθελε να φαει μπαν.
    ο λογος;
    προφανως γιατι σε λιγο καιρο θα επανερθει με αλλο ονομα να τρολαρει...
    Τι να πω... Δεν τους καταλαβαίνω μερικούς ανθρώπους...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Τι να πω... Δεν τους καταλαβαίνω μερικούς ανθρώπους...
    Κυκνακο , εγω δεν καταλάβαινω ΠΟΛΛΟΥΣ ανθρωπους .........................

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    20
    UPDATE
    Όπως με συμβουλέψατε δεν την ξαναενοχλησα παρά μόνο για ένα θέμα εργασίας πριν ενάμισι μήνα.ΟΜΩΣ, πριν δεκαπέντε μερες με κάλεσε άτομο ανώτερο μου(ανθρώπινο δυναμικό) και μου ανέφερε να συνεχίσω στην εταιρεία με κατώτερο ρόλο από αυτό που έχω. Υπόψιν ότι ήδη από Γενάρη είχα δεχτεί μομπινγκ στην εργασία μου ανεξήγητα. Προφανώς και αντέδρασα και μίλησα απευθείας με τον εργοδότη μου. Γενικά στη δουλειά μου είμαι πολύ ανταποδοτικός. Αφού μίλησα με τον εργοδότη μου(τόσα χρόνια με έχει στην εταιρεία τ), ο ίδιος είχε πολύ διαφορετική εικόνα απ αυτά που είχαν γίνει στο κομμάτι της δουλειας και όταν του μίλησα ανοιχτά ότι έχει βάση αυτό που μου έκαναν μου ειπε ότι κάποιοι συνάδελφοι μου προσπαθούν να μου βάλουν τρικλοποδιά και να προσέχω καποιες συμπεριφορές μου. Αυτός με εκτιμά σαν άτομο και σαν εργαζόμενο μου ειπε απλά να προσέχω. Επίσης μου ειπε ότι είχε σκοπό να με ανέβασει ωστόσο μετά τα τελευταία που είχε μαθει δεν το έκανε.Μου ειπε ότι θα μου πει άλλη στιγμή αναλυτικά. Ενω στην αναφορά μου πτι με ολους τους συναδελφους έχω καλές εργασιακες σχεσεις μου ειπε ότι δεν λένε όλοι το ιδιο. Τεσπα, μια μέρα μετά ετυχε(;) να μιλήσουμε ξανά με τη τυπισσα του θεματος για θέμα εργασίας που εκκρεμούσε και με ρώτησε γιατί ελειπα απ το γραφειο (πήρα άδεια).Της ειπα ότι δεν ξέρω αν θα συνεχίσω στην εταιρεία και ότι εκανα λαθος που ειχα υποψιαστεί ότι θα μίλαγε γ τα έξω εργασιακά μας και θα έλεγε για μένα πράγματα. Αυτή ήρεμη απέναντι μου παραδοξως, μολισ Της ειπα το τελευταίο αρχιςε να ρωτάει, είχα την εντύπωση ομως οτι προσπαθούσε να ψαρέψει. Εγώ έλεγα ότι δεν έχω παράπονο απ αυτη εργασιακά. Ομως μου έλεγε ασχημα πράγματα για πωλήτρια που εργάζομουν μαζί της και έλεγε να προσέχω απεναντι της η αν έχω παρατηρήσει κατι. ΝΑΙ τη πηρε ο πόνος!
    Προβληματίστηκα κι άλλο εννοειται γιατί δεν το θεώρησα τυχαίο όλο αυτό αλλά μόλις ξαναγύρισα στη δουλειά ξαφνικά ειδα ότι είμαι ξανά υπολογίσιμος.Τέλος το μομπινγκ.
    Και ένα τελευταίο. Η συνάδελφος της εκεί που ειναι δουλευουν μόνο οι δυο τους, με την οποία απλά ένα καλημερα λέγαμε ( όλοι γνωριζόμαστε καθώς έχουμε δουλέψει και μαζί) με έχει εδώ και δυο μηνες στους περιορισμένους στα σοσιαλ(να μη βλέπω στορυ της) αλλά βλέπει πρώτη πρώτη τα στορυ μου(δευτερόλεπτα αφού ποστάρω). Αυτό επίσης με κούφανε γιατί δεν της φέρθηκα κάπου λαθος αυτηνής.
    Όλο το παραπάνω με ταλαιπώρησε πολύ. Δεν ξέρω πως να το ερμηνευσω. Ψαχνω απαντησεισ Σε όλα καλώς κακώς.Έκανε κατι επιτηδεσ; Ήταν φτιαχτή όλη η εικόνα της απέναντι μου; Κ αυτό γιατί είχα εξαιρετική αποψη περα απ ότι έγινε. Οκ νιωθω καλύτερα, βγηκα και κάποια ραντεβού αλλά μου έμεινε το παραπάνω να σκέφτομαι τι έγινε στ αληθεια και τι όχι. Και αν όλο αυτό που έγινε στο προσωπικό επηρέασε και την εξέλιξη μου στη δουλειά. Και τα έγραψα τώρα που πέρασε ένα 15νθημερο μετά τα τελευταία και νιωθω πιο λαιτ(όχι τον τραπερ).

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Γενικό συμπέρασμα: Την προσωπική ζωή την κρατάμε εκτός από τον εργασιακό χώρο. Δεν χρειάζεται ο εργασιακός χώρος να γνωρίζει την προσωπική μας ζωή!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    1. συμφωνω με μαιντ και κρατα το καλα στο μυαλο σου. ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ. μην το ξαναξεχασεις.

    2.
    τωρα που για τον εναν η τον αλλο λογο ηρθε σε μια ισορροπια το εργασιακο σου, ΜΗΝ ΤΑ ΣΚΑΛΙΖΕΙΣ ΑΛΛΟ. μην συζητας με αυτην με αφορμη το τι γινεται σ ην δουλεια. να εισαι τυπικος μαζι της και μεσα στη εταιρια, να μιλας μονο για δουλεια.
    βλεπεις οτι για καποιον λογο παρεξηγεισαι. μην εμπλεκεσαι λοιπον.
    κρατα τα προσωπικα σου εκτος δουλειας. και κυριως μην μιλας με την συγκεκριμενη κοπελα , ουτε για τις αποριες που εχεις ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Μάλλον Ψυχοσωματικο
    By dimitris 45 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 24
    Last Post: 27-11-2020, 11:36
  2. Καταθλιψη μαλλον
    By Barbouni in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 11-12-2017, 11:55
  3. ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΡΗΞΗ...
    By mianyxta in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 10-03-2008, 19:28
  4. Η κοπέλα μου μάλλον έχει ΟΔΠ.
    By ifiwasadog in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 58
    Last Post: 29-07-2007, 16:13
  5. ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ!
    By confused in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 21-11-2005, 14:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •