Πονοκέφαλος ζάλη και συχνοουρία.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811

    Πονοκέφαλος ζάλη και συχνοουρία.

    Παιδιά καλησπέρα. Εύχομαι να ειστε ολοι καλα! Σημερα απο το μεσημερι και μετα ειμαι ολη μερα με ζαλάδες ατονία καινε τα αφτια μου επίσης καιγόταν και το πρόσωπο και εχω παει αρκετές φορές τουαλέτα για κατούρημα ενώ δεν εχω πιει πολυ νερό. Μπήκα διάβασα τις αιτίες της συχνοουρίας και μια απο αυτές ήταν το εγκεφαλικό. Σε συνδιασμο με τον πονοκέφαλο και τη ζάλη μου και την συχνοουρία με εχει αγχώσει αρκετά. Ξέρετε μηπως κατι πάνω σε αυτο;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    καλα το θεμα με το προσωπο το εχεις σχεδον μονιμα ρε συ...!τωρα σχετικα με τον πονοκεφαλο πως ειναι? τοσο δυνατος?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    καλα το θεμα με το προσωπο το εχεις σχεδον μονιμα ρε συ...!τωρα σχετικα με τον πονοκεφαλο πως ειναι? τοσο δυνατος?
    Όχι δεν ειναι δυνατός. Ειναι ζαλάδα πιο πολυ και ψιλός πονοκέφαλος και λίγη πίεση μαζι με συχνοουρία. Ναι αυτο με το πρόσωπο με το παραμικρό. Ίσως επειδή αλλάζει ο καιρός τωρα κρυώνει γιαυτο!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Όχι δεν ειναι δυνατός. Ειναι ζαλάδα πιο πολυ και ψιλός πονοκέφαλος και λίγη πίεση μαζι με συχνοουρία. Ναι αυτο με το πρόσωπο με το παραμικρό. Ίσως επειδή αλλάζει ο καιρός τωρα κρυώνει γιαυτο!
    εγω την ζαλαδα την εχω καθε μερα....... και εντονη αδυναμια στο 1 χερι.... αν με πιασει δεν περναει με τπτ.... οσο αφορα την συχροουρια μπορει και απο ανχος να συμβει... το εχω παθει πολλες φορες......

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    εγω την ζαλαδα την εχω καθε μερα....... και εντονη αδυναμια στο 1 χερι.... αν με πιασει δεν περναει με τπτ.... οσο αφορα την συχροουρια μπορει και απο ανχος να συμβει...
    Δεν εχω άγχος μια χαρά ειμαι. Το κεφάλι μου ανάβει τωρα και γενικά ειμαι ετσι απο το μεσημερι. Χωρίς λόγο όμως. Αυτο που κοκκινιζω Ασε με το παραμικρό γίνεται. Είτε φάω είτε πιω απευθείας! Ειδικα αν ειναι αλκοολ εκει γίνεται χαλια. Είχε φύγει αυτο για λιγο καιρο τωρα ξαναήρθε. Ίσως επειδή αλλάζει ο καιρός. Θα δείξει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Δεν εχω άγχος μια χαρά ειμαι. Το κεφάλι μου ανάβει τωρα και γενικά ειμαι ετσι απο το μεσημερι. Χωρίς λόγο όμως. Αυτο που κοκκινιζω Ασε με το παραμικρό γίνεται. Είτε φάω είτε πιω απευθείας! Ειδικα αν ειναι αλκοολ εκει γίνεται χαλια. Είχε φύγει αυτο για λιγο καιρο τωρα ξαναήρθε. Ίσως επειδή αλλάζει ο καιρός. Θα δείξει.
    και εγω οταν τα εχω ολα αυτα δεν νιοθω ανχος.... νιοθω καλα και ξαφνικα συμβενουν διαφορα.... και κρατανε για ωρες..... ειναι ψυχοσωματικα... στη δικια μου περιπτωση ομως δεν ξερω... γιατι το LDH εφτασε 1200 τωρα... εχω τρεξιματα απο εβδομαδα σε ρευματολογο....

  7. #7
    Eχω και εγω πολυ εντονη συχνοουρις τις τελευταιες μερες, πιστευω ειναι επειδη αλλαξε ο καιρος μωρε.. και φυσικα ευθυνεται και το στρες για πολλα...δεν ειναι τιποτα αυτα !

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Panthiraki View Post
    Eχω και εγω πολυ εντονη συχνοουρις τις τελευταιες μερες, πιστευω ειναι επειδη αλλαξε ο καιρος μωρε.. και φυσικα ευθυνεται και το στρες για πολλα...δεν ειναι τιποτα αυτα !
    Αρχιζω και πιστεύω με σιγουριά πλέον πως ειναι ο καιρός! Όταν αλλάζει τοτε κοκκινιζω και εχω πονοκεφάλους. Απλά η συχνοουρία μαζι με ολα αυτα με άγχωσε λιγο ειναι η αλήθεια. Η ζαλάδα και ο πονοκέφαλος ο ψιλός ακομα μένουν! Αυτο το πράγμα ειναι χειρότερο απο κανονικό πονοκέφαλο!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    και εγω οταν τα εχω ολα αυτα δεν νιοθω ανχος.... νιοθω καλα και ξαφνικα συμβενουν διαφορα.... και κρατανε για ωρες..... ειναι ψυχοσωματικα... στη δικια μου περιπτωση ομως δεν ξερω... γιατι το LDH εφτασε 1200 τωρα... εχω τρεξιματα απο εβδομαδα σε ρευματολογο....
    Αδερφέ εγω ειμαι καλα τον τελευταίο καιρο. Μονο λίγες έκτακτες εχω που και που ετσι σπάνια και σημερα αυτο. Ο καιρός μπορεί να παιζει τον ρόλο του!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Αδερφέ εγω ειμαι καλα τον τελευταίο καιρο. Μονο λίγες έκτακτες εχω που και που ετσι σπάνια και σημερα αυτο. Ο καιρός μπορεί να παιζει τον ρόλο του!
    γιατι τι εχει ο καιρος? το ιδιο το βλεπω εγω..... ακομα ζεστη εχουμε.....

    φιλε μου αν ειχες κατι θα το ηταν εμφανης και στης εξετασεις που εκανες.... εγω εχω καμμενα κυταρα....... και αυξημενα ενζυμα στο ηπαρ.....αφου περνω xanax απο 17 ετων.......

    θα το παλεψω και αυτο.......

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    γιατι τι εχει ο καιρος? το ιδιο το βλεπω εγω..... ακομα ζεστη εχουμε.....

    φιλε μου αν ειχες κατι θα το ηταν εμφανης και στης εξετασεις που εκανες.... εγω εχω καμμενα κυταρα....... και αυξημενα ενζυμα στο ηπαρ.....αφου περνω xanax απο 17 ετων.......

    θα το παλεψω και αυτο.......
    Μόλις έκανα κανναβη cbd και μου μείωσε κατα πολυ τον πόνο! Τελικά βοηθάει πολυ!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Μόλις έκανα κανναβη cbd και μου μείωσε κατα πολυ τον πόνο! Τελικά βοηθάει πολυ!
    με ποση περιεκτικοτητα κανεις? εγω πηρα κατι με 26% ανθοι αλλα και wax 66% γενικα βοηθανε... αλλα πολλες φορες εμενα δεν μου κανει τπτ... και περνω παλι xanax...

    μαλλον επιδει κανω καθημερινα....

    εγω σου ειχα πει παρε ενα vaporizer για να μην κανεις καυση και να κανεις λιγο...!!

    δες για to dynavap.. ειναι ενα μεταλικο vaporizer που το ζεστενεις με αναπτηρα στο καπακι κανει ενα κλικ οταν φτασει τους 240C

    και κανεις microdose 0.1g ειναι πραγματικα μπομπα...!!!! το εχω παντου μαζι μου δεν χαλαει ποτε το συγκεκριμενο........!!!! μονο καθαρισμα θελει που και που...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    με ποση περιεκτικοτητα κανεις? εγω πηρα κατι με 26% ανθοι αλλα και wax 66% γενικα βοηθανε... αλλα πολλες φορες εμενα δεν μου κανει τπτ... και περνω παλι xanax...

    μαλλον επιδει κανω καθημερινα....

    εγω σου ειχα πει παρε ενα vaporizer για να μην κανεις καυση και να κανεις λιγο...!!

    δες για to dynavap.. ειναι ενα μεταλικο vaporizer που το ζεστενεις με αναπτηρα στο καπακι κανει ενα κλικ οταν φτασει τους 240C και κανεις microdose 0.1g ειναι πραγματικα μπομπα...!!!! xD
    18% έκανα new orange. Ακομα σκέψου ούτε λάδι πηγα να παρω. Τωρα ήταν τελευταίο τσιγάρο αυτο αυριο θα παω να προμηθευτώ! Θα ψάξω λιγο παραπάνω τι και πως και γιατι το θέλω! Εσυ για πόνους τι προτείνεις;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    18% έκανα new orange. Ακομα σκέψου ούτε λάδι πηγα να παρω. Τωρα ήταν τελευταίο τσιγάρο αυτο αυριο θα παω να προμηθευτώ! Θα ψάξω λιγο παραπάνω τι και πως και γιατι το θέλω! Εσυ για πόνους τι προτείνεις;
    τσεκαρε για space widow αν βρεις...

    αλιως παρε κατι με 25-26% σε cbd...

    και δες παραληλα να παρεις και ενα ελαιο 3% μια χαρα ειναι για αρχη... και μετα πας στο 10% αυτο θα το δεις εσυ σε εσενα πως παει...! παντος αν θελεις θεραπευτικη χρηση καθαρα μην καπνιζεις τα ανθοι.... χανουν ολα τα τερπενια τους... γιαυτο και σου λεω δες για vaporizer....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    τσεκαρε για space widow αν βρεις...

    αλιως παρε κατι με 25-26% σε cbd...

    και δες παραληλα να παρεις και ενα ελαιο 3% μια χαρα ειναι για αρχη... και μετα πας στο 10% αυτο θα το δεις εσυ σε εσενα πως παει...! παντος αν θελεις θεραπευτικη χρηση καθαρα μην καπνιζεις τα ανθοι.... χανουν ολα τα τερπενια τους... γιαυτο και σου λεω δες για vaporizer....
    Φιλε το 3% δε θα μου κανει τιποτα. Θα παρω 10% απευθείας. Τωρα για vaporizer που μου προτείνεις το εχει σκεφτεί και εγω αλλα ειναι ακριβοί εδω. Εχω τσάι θα παρω το λάδι να κανω καθημερινή χρήση και θα εχω και ανθούς για άμεσο αποτέλεσμα. Το κανω μιξ με το τσάι και πολλές φορές φεύγει ο πόνος τελείως άλλες φορές απλά τον μειώνει αρκετά. Τωρα θα δω και με τον άνθρωπο εκει που τα πουλάει και ξέρει απο αυτα τι μπορεί να βοηθήσει για πονοκεφάλους και γενικά τους πόνους και για άγχος. Πιστεύω θα μου πει τι να κανω και πως να το παίρνω. Πάντως το κάπνισμα εχει άμεσα αποτελέσματα αν και δεν ειναι καλο να το καπνιζεις αλλα τι να κανω; Θα κοιτάξω αν μπορώ να παρω ατμοποιητη. Εχω διαβάσει οτι το cbd κανει καλο και στη καρδιά εσυ εχεις ακούσει κατι τετοιο;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΖΑΛΗ
    By rose45 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 8
    Last Post: 12-06-2019, 00:28
  2. Συχνοουρια
    By anastasia1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 24-09-2018, 23:32
  3. εχει παθει κανεις αισθημα ατελους κενωσης ουρων/συχνοουρια?
    By Giorgos27 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 04-06-2018, 04:50
  4. Ζάλη εδώ και 2 χρόνια...
    By tzab in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 03-01-2014, 01:40
  5. ζάλη
    By liaki!! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 28-06-2013, 18:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •