Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 663
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 663 of 837 FirstFirst ... 163563613653661662663664665673713763 ... LastLast
Results 9,931 to 9,945 of 12551
  1. #9931
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον ntinti, θα προσπαθήσω από εδώ και στο εξής...
    Θέλω πολύ να σε δω εδώ μέσα να προσπαθείς και να Μας τα γράφεις.....
    Ξέρεις κάτι και εγώ αυτή την στιγμη ψυχοπλακωνομαι Όλοι έχουν πάει στις υποχρεώσεις του και θέλω τόσο πολύ να βγω μια βόλτα....
    Ξέρεις τι θα κάνω δεν θα χαλαστω για κανέναν, βάζω φόρμουλες ακουστικά στα αυτιά και παίρνω δρόμο για περπάτημα ,όπου με βγάλει μια ωρίτσα να αναπνεύσω καθαρό αέρα και ας μην μάρεσει να περπατάω μόνη μου ..
    Να γεμίσει οξυγόνο ο εγκέφαλος να γυρίσω να κάνω ένα ζεστό μπανακι να χαλαρώσω και έχει ο Θεός μετά ......

    Την επόμενη φορά που θα θες να βγεις καν τω σε παρακαλώ έστω και για 10 λεπτά μόνη σου παρέα με τον ευατο σου,Ν περπατήσεις να σκεφτείς καινά τον κάνεις τον καλύτερο σου φίλο.

  2. #9932
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Σε πονάνε τα χέρια και η μαλακ.. Που πήγες να κάνεις δε σε πονάει ε;
    Εχτιζες ένα κάστρο και ήρθες και του έδωσες μια κλωτσιά και το χάλασες! Κι όλα αυτά γιατί; επειδή δεν ήθελε να πάτε εκεί που ήθελες; Έχει να κάνει με τα δικά της θέλω.. Και όχι με σένα. Το πήρες σαν απόρριψη!! Αν εγώ και εσύ αποφασίσουμε να πάμε για καφέ και μου πεις Ξέρεις δεν έχω διάθεση να πάω.. Επειδή δεν είσαι καλά ή δεν θες ρε παιδί μου. Εγώ τι πρέπει να κάνω; να σε υποχρεωσω να πας? Αφού δεν θες!!!!
    Δεν μπορώ να καταλάβω τι σκεφτόσουν. Νομίζω ότι λυπάσαι τον εαυτό σου για ότι πέρασε. Αντί να τον αγαπήσεις επιτέλους. Τον λυπάσαι!! Και για πες μου. Και αν γινόταν το κακό τι θα άλλαζε; Τέτοιος θάνατος σου αξίζει? Από τι πήγε η κόρη σας; εμμ δεν ήθελα να πάω μαζί της κάπου..
    Καθε φορά που δεν ήμουν καλά και νόμιζα ότι θα πεθάνω.. Σκεφτόμουν πως δεν θα με νικήσει... Όταν πεθανω.. Θα πάω από μετεωρίτη ή θα έρθει ούφο και πέσει πάνω μου. Και πεισμωνα. Όσο χάλια και να ήμουν.. Και εσύ τα παρατάς έτσι;;
    Συγνώμη που είμαι σκληρός.. Ξέρεις πως ότι σου λέω παντα είναι με καλή πρόθεση.. Τα συζητήσαμε τόσες φορές.. Εδώ και με μηνύματα. Μη ξανά σκεφτείς να κάνεις τέτοια μαλακ..!!!!!!
    Όλα πονάνε, όχι μόνο τα χέρια αλλά και αυτά με δυσκολία πληκτρολογώ...
    Πονάει κι η ψυχή μου αλλά εσύ τι θα έκανες αν σου έλεγαν ότι οι προηγούμενες απόπειρες ήταν θέατρο όταν εγώ είχα ξαπλώσει και περίμενα να πεθάνω χωρίς να το ξέρει κανείς;

    Το ξέρω ότι έχεις καλές προθέσεις...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #9933
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Θέλω πολύ να σε δω εδώ μέσα να προσπαθείς και να Μας τα γράφεις.....
    Ξέρεις κάτι και εγώ αυτή την στιγμη ψυχοπλακωνομαι Όλοι έχουν πάει στις υποχρεώσεις του και θέλω τόσο πολύ να βγω μια βόλτα....
    Ξέρεις τι θα κάνω δεν θα χαλαστω για κανέναν, βάζω φόρμουλες ακουστικά στα αυτιά και παίρνω δρόμο για περπάτημα ,όπου με βγάλει μια ωρίτσα να αναπνεύσω καθαρό αέρα και ας μην μάρεσει να περπατάω μόνη μου ..
    Να γεμίσει οξυγόνο ο εγκέφαλος να γυρίσω να κάνω ένα ζεστό μπανακι να χαλαρώσω και έχει ο Θεός μετά ......

    Την επόμενη φορά που θα θες να βγεις καν τω σε παρακαλώ έστω και για 10 λεπτά μόνη σου παρέα με τον ευατο σου,Ν περπατήσεις να σκεφτείς καινά τον κάνεις τον καλύτερο σου φίλο.
    Βγήκα πριν λίγο και πήρα ένα γλυκό μήπως νιώσω καλύτερα... Θα το φάω πιο μετά, τώρα πίνω καφέ που επίσης με βοηθάει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #9934
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Όλα πονάνε, όχι μόνο τα χέρια αλλά και αυτά με δυσκολία πληκτρολογώ...
    Πονάει κι η ψυχή μου αλλά εσύ τι θα έκανες αν σου έλεγαν ότι οι προηγούμενες απόπειρες ήταν θέατρο όταν εγώ είχα ξαπλώσει και περίμενα να πεθάνω χωρίς να το ξέρει κανείς;

    Το ξέρω ότι έχεις καλές προθέσεις...
    Εγώ δεν θα έκανα καμία απόπειρα... ΚΑ ΜΙ Α. και έχω φάει την γαμ... Την ζωή με το κουτάλι.. Τι ήθελες δηλαδή? Να αποδείξεις ότι οι άλλες απόπειρες σου δεν ήταν θέατρο κάνοντας μια αλλη? Κύριε ελέησον.. Συνελθε.

  5. #9935
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Βγήκα πριν λίγο και πήρα ένα γλυκό μήπως νιώσω καλύτερα... Θα το φάω πιο μετά, τώρα πίνω καφέ που επίσης με βοηθάει...
    Μπράβο σου κάνε πράγματα που σε βοηθάνε και σου αρέσουν..και να μην ξανάσκεφτείς να κάνεις τέτοιο πράγμα στον εαυτό σου. ΠΟΤΕ

  6. #9936
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Όλα πονάνε, όχι μόνο τα χέρια αλλά και αυτά με δυσκολία πληκτρολογώ...
    Πονάει κι η ψυχή μου αλλά εσύ τι θα έκανες αν σου έλεγαν ότι οι προηγούμενες απόπειρες ήταν θέατρο όταν εγώ είχα ξαπλώσει και περίμενα να πεθάνω χωρίς να το ξέρει κανείς;

    Το ξέρω ότι έχεις καλές προθέσεις...
    Κυκνε μου.. Βοηθα με γιατί κάπου έχω σκαλώσει και δεν σε καταλαβαίνω (είμαι και ξανθιά)...
    ΓΙΑΤΊ σε επιρεαζει τοοοοσο πολύ μια τους λέξη.. Τι έχει γίνει; Γιατί κάτι έχει γίνει δεν εξηγείται αλλιώς...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  7. #9937
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Θα προσπαθήσω παιδιά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #9938
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Κυκνε μου.. Βοηθα με γιατί κάπου έχω σκαλώσει και δεν σε καταλαβαίνω (είμαι και ξανθιά)...
    ΓΙΑΤΊ σε επιρεαζει τοοοοσο πολύ μια τους λέξη.. Τι έχει γίνει; Γιατί κάτι έχει γίνει δεν εξηγείται αλλιώς...
    Θα σου πω τι σκέφτομαι... Δεν θέλουν να παραδεχτούν τις ευθύνες τους για την κατάσταση και τα ρίχνουν σ' εμένα... Μία από τις απόπειρες μου ήταν μετά από ξύλο που είχα φάει απ' τον πατέρα μου και δεν ήταν η πρώτη φορά... Οπότε τον συμφέρει να με βγάλει τρελή για να φαίνεται ότι δικαιολογείται για τις φορές που με έχει χτυπήσει... Και χθες έλεγε ότι είμαι "φακελωμένη" επειδή υπάρχουν γνωματεύσεις και το βιβλιάριο υγείας που γράφει την αγωγή μου... Ε, αυτά τα λόγια με πληγώνουν...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #9939
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Θα προσπαθήσω παιδιά...
    Όταν η λέξη προσπαθήσω φύγει.. Και γίνει Θα το κάνω.. Εγώ θα ξανά μιλήσω μαζί σου..
    Θες να καθισεις για ακόμη 20 χρόνια να κλαις για την μαύρη σου ζωή; κάνε το!!!
    Ή που θα φερθεις σαν ενήλικας (του εαυτού σου) ή αστην ζωή να χάνεται μπροστά στα μάτια σου. Αύριο θα σηκωθεις και θα πεις ότι αρκετά κλαψαμε πάμε παρακάτω. Ας πάνε να γαμηθ.. Όλοι όσοι δεν ήταν εντάξει μαζί σου. Και δεν λέω γιαυτους που δεν μπόρεσαν να πάτε για ένα καφέ. Αλλά γιαυτους που σου έκαναν πραγματικά ζημιά. Αρκετά κλαφτηκες. Ξύπνα. Και πάρε την ζωή στα χέρια σου.. Δεν βαρέθηκες να λυπάσαι τον εαυτό σου; Δεν έχεις πείσμα; Εγωισμό; Νεύρα; Κάτι ρε παιδάκι μου που να σου δώσει ώθηση.. Εγώ ξέρεις ότι είμαι εδώ πάντα. Και σου απαντάω στα μηνύματα σου. Συζητάμε.. Αλλά δεν περίμενα να διαβάσω ότι έκανες τέτοια μαλακ.. Όταν θα αποφασίσεις να βοηθήσεις τον εαυτο σου. Όχι να τον κλάψεις. Θα τα ξαναπούμε..

  10. #9940
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Όταν η λέξη προσπαθήσω φύγει.. Και γίνει Θα το κάνω.. Εγώ θα ξανά μιλήσω μαζί σου..
    Θες να καθισεις για ακόμη 20 χρόνια να κλαις για την μαύρη σου ζωή; κάνε το!!!
    Ή που θα φερθεις σαν ενήλικας (του εαυτού σου) ή αστην ζωή να χάνεται μπροστά στα μάτια σου. Αύριο θα σηκωθεις και θα πεις ότι αρκετά κλαψαμε πάμε παρακάτω. Ας πάνε να γαμηθ.. Όλοι όσοι δεν ήταν εντάξει μαζί σου. Και δεν λέω γιαυτους που δεν μπόρεσαν να πάτε για ένα καφέ. Αλλά γιαυτους που σου έκαναν πραγματικά ζημιά. Αρκετά κλαφτηκες. Ξύπνα. Και πάρε την ζωή στα χέρια σου.. Δεν βαρέθηκες να λυπάσαι τον εαυτό σου; Δεν έχεις πείσμα; Εγωισμό; Νεύρα; Κάτι ρε παιδάκι μου που να σου δώσει ώθηση.. Εγώ ξέρεις ότι είμαι εδώ πάντα. Και σου απαντάω στα μηνύματα σου. Συζητάμε.. Αλλά δεν περίμενα να διαβάσω ότι έκανες τέτοια μαλακ.. Όταν θα αποφασίσεις να βοηθήσεις τον εαυτο σου. Όχι να τον κλάψεις. Θα τα ξαναπούμε..
    Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά οπότε τώρα γράφω με κάθε επιφύλαξη αλλά αν εννοείς ότι θα μιλήσουμε ξανά όταν δυναμώσω, θ' αργήσουμε λίγο... Και δεν το λέω με προσβλητική διάθεση, το διευκρινίζω για να μην παρεξηγηθώ...

    Να πω και κάτι άλλο που σκέφτομαι εδώ... Το έλεγα στο γιατρό ότι σκέφτομαι να κάνω κακό στον εαυτό μου και μου έλεγε ότι όσο μένει μόνο στη σκέψη δεν πειράζει... Δεν ξέρω τι θα λέει τώρα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #9941
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Θα σου πω τι σκέφτομαι... Δεν θέλουν να παραδεχτούν τις ευθύνες τους για την κατάσταση και τα ρίχνουν σ' εμένα... Μία από τις απόπειρες μου ήταν μετά από ξύλο που είχα φάει απ' τον πατέρα μου και δεν ήταν η πρώτη φορά... Οπότε τον συμφέρει να με βγάλει τρελή για να φαίνεται ότι δικαιολογείται για τις φορές που με έχει χτυπήσει... Και χθες έλεγε ότι είμαι "φακελωμένη" επειδή υπάρχουν γνωματεύσεις και το βιβλιάριο υγείας που γράφει την αγωγή μου... Ε, αυτά τα λόγια με πληγώνουν...
    Γιατί είσαι ακόμα εκεί μέσα είπαμε; Γιατί ΔΕΝ ΘΈΛΕΙΣ να σηκωθείς όρθια επιτέλους.. Κάνε μικρά βήματα μέχρι να βγεις από αυτό, όχι εντελώς απλά να ορθοποδησεις λίγο.. Και μετά θα συνεχίσεις, θα βρεις μια δουλειά και θα φύγεις από κει..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  12. #9942
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Βγήκα πριν λίγο και πήρα ένα γλυκό μήπως νιώσω καλύτερα... Θα το φάω πιο μετά, τώρα πίνω καφέ που επίσης με βοηθάει...
    Γλυκάκι Ε? Τέλεια να ξέρεις ζηλεύω γιατί δεν μπορώ να φάω ,μέσα σε όλα χαλασα και το στομάχι μου από την στεναχώρια μου και μου λείπουν παρά πολύ τα γλυκά .Να πιεις το ωραίο σου καφεδάκι να απολαύσεις και το γλυκάκι σου και μετά να κάνεις κάτι ωραίο για να περάσεις ένα ήρεμο βράδυ!
    Αυτά τα μικρά και απλά μας δίνουν πολύ χαρά ξέρεις και ηρεμία.

  13. #9943
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά οπότε τώρα γράφω με κάθε επιφύλαξη αλλά αν εννοείς ότι θα μιλήσουμε ξανά όταν δυναμώσω, θ' αργήσουμε λίγο... Και δεν το λέω με προσβλητική διάθεση, το διευκρινίζω για να μην παρεξηγηθώ...

    Να πω και κάτι άλλο που σκέφτομαι εδώ... Το έλεγα στο γιατρό ότι σκέφτομαι να κάνω κακό στον εαυτό μου και μου έλεγε ότι όσο μένει μόνο στη σκέψη δεν πειράζει... Δεν ξέρω τι θα λέει τώρα...
    Εννοώ ότι θα ξαναμιλήσουμε όταν θα σταματήσεις να λυπάσαι τον εαυτό σου.. Αν ημουν ο γιατρός σου θα σε μουντζωνα.. Αυτά απο εμένα.

  14. #9944
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Θα σου πω τι σκέφτομαι... Δεν θέλουν να παραδεχτούν τις ευθύνες τους για την κατάσταση και τα ρίχνουν σ' εμένα... Μία από τις απόπειρες μου ήταν μετά από ξύλο που είχα φάει απ' τον πατέρα μου και δεν ήταν η πρώτη φορά... Οπότε τον συμφέρει να με βγάλει τρελή για να φαίνεται ότι δικαιολογείται για τις φορές που με έχει χτυπήσει... Και χθες έλεγε ότι είμαι "φακελωμένη" επειδή υπάρχουν γνωματεύσεις και το βιβλιάριο υγείας που γράφει την αγωγή μου... Ε, αυτά τα λόγια με πληγώνουν...
    Να μην τον χαρακτηρίσω τον πατέρα σου...........Σήκω φύγε καλό μου από εκεί μέσα ,ζητά βοήθεια αν σε ξσναπειραξει από όπου μπορείς......

  15. #9945
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Εννοώ ότι θα ξαναμιλήσουμε όταν θα σταματήσεις να λυπάσαι τον εαυτό σου.. Αν ημουν ο γιατρός σου θα σε μουντζωνα.. Αυτά απο εμένα.
    Όπως νομίζεις... Δεν ξαναγράφω τίποτα εδώ, αν κάποιος θέλει το e mail μου ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα, αυτά κι από εμένα... Θα περιμένω μέχρι αύριο τέτοια ώρα, μετά γεια σας...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •