απλά κάπου ήθελα να το πω ξανά..χρειάζομαι την στηριξή σας. . ! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 131
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    185
    δεν είναι ψυχιατρικό νόσημα αλλά αν μπεις και διαβάσεις για την ομοφυλοφιλία γράφει πως από το 1992 δεν θεωρείται ψυχιατρικό νόσημα αλλά έχει ανθρώπους που έχουν ΙΔΨ και σκέφτονται συνεχώς ότι μπορεί να είναι ομοφυλόφιλοι και το τονίζει "αυτό δεν έχει καμιά σχέση με την ομοφυλοφιλία, είναι απλά σκέψεις" . γίνεται να λέω ότι τη θέλω αλλά σκε σκέψη ότι τη φιλάω να αηδιάζω? δεν το θεωρώ νορμάλ. α και ο ψυχολόγος στο stress.gr είχε πει σε εκείνη τη κοπέλα πως δεν πέρασε σχεδόν κανένα άτομο με ΙΔΨ και να μην το νομίζει αυτό, να μην έχει αυτή την ιδεοληψία.

  2. #17
    Quote Originally Posted by Φελίσιτι View Post
    δεν είναι ψυχιατρικό νόσημα αλλά αν μπεις και διαβάσεις για την ομοφυλοφιλία γράφει πως από το 1992 δεν θεωρείται ψυχιατρικό νόσημα αλλά έχει ανθρώπους που έχουν ΙΔΨ και σκέφτονται συνεχώς ότι μπορεί να είναι ομοφυλόφιλοι και το τονίζει "αυτό δεν έχει καμιά σχέση με την ομοφυλοφιλία, είναι απλά σκέψεις" . γίνεται να λέω ότι τη θέλω αλλά σκε σκέψη ότι τη φιλάω να αηδιάζω? δεν το θεωρώ νορμάλ. α και ο ψυχολόγος στο stress.gr είχε πει σε εκείνη τη κοπέλα πως δεν πέρασε σχεδόν κανένα άτομο με ΙΔΨ και να μην το νομίζει αυτό, να μην έχει αυτή την ιδεοληψία.
    φελ...αλλο σε ρώτησα.
    Σε περίπτωση που ήσουν ομοφυλοφιλη, τι θα γινόταν?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    κοίτα..
    Αν δεν την φρίκαρε τόσο πολύ το να είναι γκει, ίσως να αντιλαμβανόταν πως στην πραγματικότητα δεν είναι, αλλά απλά φοβάται πως θα είναι.
    Γνώμη μου.
    αφου αυτό μου είπε και ο ψυχολόγος μου..κάθε φορά πήγαινα εκεί και με διαφορετική εμμονή..
    κάποιος ερωτευμένος ονειρεύεται πως φιλάει τον άλλο, κάνει έρωτα μαζί του και νιώθει ωραία..εγώ στη σκέψη αυτή αηδιάζω ..

  4. #19
    Quote Originally Posted by Φελίσιτι View Post
    αφου αυτό μου είπε και ο ψυχολόγος μου..κάθε φορά πήγαινα εκεί και με διαφορετική εμμονή..
    κάποιος ερωτευμένος ονειρεύεται πως φιλάει τον άλλο, κάνει έρωτα μαζί του και νιώθει ωραία..εγώ στη σκέψη αυτή αηδιάζω ..
    και?
    Τι σε συμβούλευσε ο ψυχολόγος σου?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    φελ...αλλο σε ρώτησα.
    Σε περίπτωση που ήσουν ομοφυλοφιλη, τι θα γινόταν?
    δεν το γνωρίζω..πάντα τους υπεράσπιζα αλλά δεν κάθησα ποτέ να αναρωτηθώ..
    πάντα στις ταινίες που είχαν να κάνουν με γκει άλλαζα το κανάλι γιατί τις βαριόμουνα

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    και?
    Τι σε συμβούλευσε ο ψυχολόγος σου?
    να είμαι ήρεμη και ότι θα μου φύγει όπως και οι άλλες..και πραγματικά τώρα είχα κοιμηθεί λίγο πιο ήρεμα αλλά τώρα που διάβασα το μληνυμα της ναντιτας με έπιασε πάλι το άγχος!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Πιστευω πως ο κοινωνικος περιγυρος και η αντιμετωπιση απο τους αλλους φρικαρει καποιον οταν ο ιδιος καταλαβαινει κατι τετοιο για τον εαυτο του.Σκεφτεται πως θα γινει αποδεκτος και δεν πιστευει οτι οντως μπορει να του συμβαινει κατι τετοιο.Ειναι φυσικο να φοβαται αν ανακαλυψε κατι τετοιο για τον εαυτο της γιατι ειναι κατι κοινωνικα μη αποδεκτο.Το θεμα ειναι να δει τι γινεται μεσα της πραγματικα και να το αποδεχτει αν πραγματικα ισχυει.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    185
    είσαι ομοφυλόφιλη εσύ?

  9. #24
    Quote Originally Posted by Φελίσιτι View Post
    να είμαι ήρεμη και ότι θα μου φύγει όπως και οι άλλες..και πραγματικά τώρα είχα κοιμηθεί λίγο πιο ήρεμα αλλά τώρα που διάβασα το μληνυμα της ναντιτας με έπιασε πάλι το άγχος!
    εχμ...δεν έχω ξανακούσει ψυχολόγο να δίνει τέτοια συβουλή.
    Κάνεις ψυχοθεραπεία?

  10. #25
    Quote Originally Posted by Φελίσιτι View Post
    είσαι ομοφυλόφιλη εσύ?
    εμένα ρωτάς?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    185
    όχι νευροανάδραση κάνω και μου είπε ότι θα μου φύγουν οι σκέψεις με αυτή τη μέθοδο.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Φελισιτι,εφοσον αηδιαζεις στη σκεψη οτι τη φιλας και οτι κανεις ερωτα μαζι της,τοτε απλα δεν εισαι ομοφυλοφιλη και ξεχασε το.Αν ομως μια στις χιλιες χαλαρωσεις και ξαφνικα το σκεφτεις και η ιδεα σε κανει να νιωσεις ομορφα τοτε για μενα ψαξ'το λιγο.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    εμένα ρωτάς?
    ahahahahahahahahhahahahah καλο Θεοφανια!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Nantina View Post
    Φελισιτι,εφοσον αηδιαζεις στη σκεψη οτι τη φιλας και οτι κανεις ερωτα μαζι της,τοτε απλα δεν εισαι ομοφυλοφιλη και ξεχασε το.Αν ομως μια στις χιλιες χαλαρωσεις και ξαφνικα το σκεφτεις και η ιδεα σε κανει να νιωσεις ομορφα τοτε για μενα ψαξ'το λιγο.
    μα αυτό είναι η ΙΔΨ δεν μπορείς να το βγάλεις από το μυαλό σου

  15. #30
    Quote Originally Posted by Φελίσιτι View Post
    όχι νευροανάδραση κάνω και μου είπε ότι θα μου φύγουν οι σκέψεις με αυτή τη μέθοδο.
    δεν ξέρω καν τι είναι αυτό, αλλά δεν πιστεύω πως πήγες σε ψυχολόγο, μίλησες για τις εμονές σου και εκείνος σου είπε "ηρέμησε και θα σου περάσουν".

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΚΑΠΟΥ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...
    By matina24 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 17
    Last Post: 14-06-2011, 13:01
  2. Κάπου έχω χαθεί........
    By manner in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 47
    Last Post: 07-01-2011, 11:38
  3. Θελω καπου να μιλησω
    By reggaeM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 08-07-2010, 02:18
  4. ψυχολογική στήριξη?
    By leka in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-2007, 18:55
  5. Χρειάζομαι τη στήριξή σας
    By lady in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 29-12-2005, 13:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •