απλά κάπου ήθελα να το πω ξανά..χρειάζομαι την στηριξή σας. . ! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 131
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    εμένα ρωτάς?
    όχι
    αλλά με αυτά που είπα πιο πριν εσύ τι νομίζεις? πως είμαι ομοφυλοφιλη?

  2. #32
    Quote Originally Posted by Φελίσιτι View Post
    όχι
    αλλά με αυτά που είπα πιο πριν εσύ τι νομίζεις? πως είμαι ομοφυλοφιλη?
    φελ...το θεμα δεν είναι τι εισαι.
    Το θέμα είναι πως φρικάρεις με τη σκέψη πως είσαι.
    Επειδή δεν έχω διαβάσει όλα τα θέματα σου, έχεις πάει σε ψυχίατρο και σου χει πει πως εχεις ΙΔΨ?

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    δεν ξέρω καν τι είναι αυτό, αλλά δεν πιστεύω πως πήγες σε ψυχολόγο, μίλησες για τις εμονές σου και εκείνος σου είπε "ηρέμησε και θα σου περάσουν".
    μου είπε πως με τη νευροανάδραση θα μου φύγουν, είναι συμπεριφοριστική - γνωσιακή θεραπεία που εκπαιδεύει σιγάσιγά τον εγκέφαλο

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Φελισιτι αν ειναι δυνατον!!!Δηλαδη οταν ερωτευεσαι καποιον και δεν μπορεις να τον βγαλεις απο το μυαλο σου ειναι ΙΔΨ;;!Μιλαμε για το οτι σκεφτεσαι συνεχεια εναν ανθρωπο!!Και ναι,ειναι γυναικα!Και σωστα φοβασαι,λογικο!Δεν ειναι συνηθισμενο στην κοινωνια μας αλλα αν αυτο εισαι δηλαδη θα το ριξεις στα ψυχοφαρμακα για να μην το αποδεχτεις μεσα σου;Αν εισαι γκει,so what δηλαδη;

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    φελ...το θεμα δεν είναι τι εισαι.
    Το θέμα είναι πως φρικάρεις με τη σκέψη πως είσαι.
    Επειδή δεν έχω διαβάσει όλα τα θέματα σου, έχεις πάει σε ψυχίατρο και σου χει πει πως εχεις ΙΔΨ?
    ναι μου είπε ότι έχω ΙΔΨ

  6. #36
    Quote Originally Posted by Φελίσιτι View Post
    μου είπε πως με τη νευροανάδραση θα μου φύγουν, είναι συμπεριφοριστική - γνωσιακή θεραπεία που εκπαιδεύει σιγάσιγά τον εγκέφαλο
    συγνώμη αλλα η νευροαναδραση δεν είναι για τους επιληπτικούς?
    Και αν θυμάμαι καλά κάτι που είχα διαβάσει δεν είναι και αναγνωρισμένη θεραπεία.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    συγνώμη αλλα η νευροαναδραση δεν είναι για τους επιληπτικούς?
    Και αν θυμάμαι καλά κάτι που είχα διαβάσει δεν είναι και αναγνωρισμένη θεραπεία.
    δεν ξέρω, είδα που έκαναν διαφήμιση σε μια εκπομπή και είπαν ότι έχει αποτελεσματικότητα..τέσπα ξέρεις να μου πεις πως μπορώ να σβήσω κάποιο ποστ?

  8. #38
    Quote Originally Posted by Φελίσιτι View Post
    δεν ξέρω, είδα που έκαναν διαφήμιση σε μια εκπομπή και είπαν ότι έχει αποτελεσματικότητα..τέσπα ξέρεις να μου πεις πως μπορώ να σβήσω κάποιο ποστ?
    Συγνωμη φελίσιτι αλλά αν θες να κάνουμε σοβαρή κουβέντα, πρέπει να έχεις και συ αυτή την πρόθεση.
    Λες πως εκανες αυτη τη θεραπεία, σου λέω πως είναι για επιληπτικούς και μου λες την είδες σε διαφήμιση,.
    Την εχεις κάνει αυτή τη θεραπεία?
    Από όσα άτομα μπαίνουν εδώ και έχουν ΙΔΨ ξέρω πως ακολουθούν φαρμακευτική αγωγή και δεν πάνε σε ψυχολόγους που τους λένε "ηρέμησε και θα σου περάσει".
    Μήπως βάφτισες στο μυαλό σου την ομοφυλοφιλία εμονή και τσάμπα συζητάμε σε άλλο επιπεδο?
    Δεν σε ξέρει κανείς εδώ για να σε κρίνει. Αν θες να βρεις πραγματική βοηθεια πρεπει να εισαι ειλικρινεις.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Quote Originally Posted by Φελίσιτι View Post
    δεν το γνωρίζω..πάντα τους υπεράσπιζα αλλά δεν κάθησα ποτέ να αναρωτηθώ..
    πάντα στις ταινίες που είχαν να κάνουν με γκει άλλαζα το κανάλι γιατί τις βαριόμουνα
    Εμ οταν λες σε ταινιες,εννοεις στα ελληνικα καναλια;Γιατι αποκλειεται να ειδες κατι τετοιο σε ελληνικο καναλι χαχαχα!Εκτος αν μιλαμε εμ...μεταμεσονυχτιες :P
    Συμφωνω με τη Θεοφανια.Αν ψαχνεις να βρεις απαντηση στο θεμα της ομοφυλοφιλιας σε κλαδο ψυχιατρικης,τοτε αλλαξε κατευθυνση.Αν δεν μπορεις να το δεχτεις αυτο που σου συμβαινει(αν συμβαινει) και προτιμας να πεις οτι εχεις ΙΔΨ και να αρχισεις φαρμακα για να ''ξεχασεις'' οτι ισως εισαι γκει ειναι μεγαλο λαθος κατα τη γνωμη μου.

  10. #40
    ναντινα...δεν ξερω αν το χεις καταλάβει, αλλά εδώ δεν μιλάμε για διαταραχη...:)

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ναντινα...δεν ξερω αν το χεις καταλάβει, αλλά εδώ δεν μιλάμε για διαταραχη...:)
    Τι εννοεις Θεοφανια γιατι δεν το επιασα;

  12. #42
    Quote Originally Posted by Nantina View Post
    Τι εννοεις Θεοφανια γιατι δεν το επιασα;
    αν κανεις τον κοπο να διαβασεις τα προηγουμενα ποστ με τους ψυχολογους και τη νευροαναδραση...θα καταλάβεις....:)

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Ναι,τα διαβασα για αυτο και εγραψα το τελευταιο ποστ.Και αν εννοεις αυτο που καταλαβα,συμφωνω οτι δε μιλαμε για διαταραχη :)
    Αν και η αληθεια ειναι οτι δεν εχω καταλαβει τελικα τι ακριβως γινεται.Θελω να πω,ΙΔΨ,νευροαναδραση και αυτο που ειπες για τη νευροαναδραση...Ψιλοχαθηκα σε καποια φαση,ολες οι πληροφοριες που ειναι αγνωστες για μενα,μαζεμενες!! :)

  14. #44
    Quote Originally Posted by Nantina View Post
    Ναι,τα διαβασα για αυτο και εγραψα το τελευταιο ποστ.Και αν εννοεις αυτο που καταλαβα,συμφωνω οτι δε μιλαμε για διαταραχη :)
    Αν και η αληθεια ειναι οτι δεν εχω καταλαβει τελικα τι ακριβως γινεται.Θελω να πω,ΙΔΨ,νευροαναδραση και αυτο που ειπες για τη νευροαναδραση...Ψιλοχαθηκα σε καποια φαση,ολες οι πληροφοριες που ειναι αγνωστες για μενα,μαζεμενες!! :)
    τα ιδια λεμε...
    η αγαπητη φελ δεν πασχει από καμια ΙΔΨ γιατί τότε δεν θα μίλαγε για ψυχολόγους και για θεραπείες που είδε σε διαφήμιση.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Συμφωνω μαζι σου απολυτα Θεοφανια.Ομως σιγουρα εχει φρικαρει αν εχει ανακαλυψει κατι τετοιο για τον εαυτο της και λογικο το βρισκω.Πολυ λογικο στην κοινωνια που ζουμε.Ομως ειναι κριμα να σκεφτεται για ΙΔΨ αν απλα ειναι γκει και φοβαται να το παραδεχτει.Και αν τα διαβαζει αυτα,τη συμβουλευω να ηρεμισει και να τα βρει με τον εαυτο της και αν ειναι γκει,δεν ηρθε και το τελος του κοσμου και κυριως,δε φευγει με χαπακι.Απλα θελει λιγο χρονο μεσα της να το αποδεχτει αν πραγματικα συμβαινει αυτο και ολα θα πανε καλα.Εδω οπως ειπες κι εσυ,δεν την κρινει κανενας αρνητικα.Προσπαθουμε ο ενας να βοηθησουμε τον αλλον.Δεν ειναι ντροπη ουτε να εχεις καποιο ψυχολογικο προβλημα,ουτε να εισαι γκει.Η αντιμετωπιση του κοσμου και ο ρατσισμος ειναι το προβλημα.Αν δεν υπηρχαν αυτα,oι ανθρωποι θα ηταν πιο υγιης.Οπως και να εχει,εφοσον το θεμα δεν ταιριαζει εδω στο φορουμ αυτο,δεν ξερω αν πρεπει να το συνεχισουμε :)

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΚΑΠΟΥ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...
    By matina24 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 17
    Last Post: 14-06-2011, 14:01
  2. Κάπου έχω χαθεί........
    By manner in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 47
    Last Post: 07-01-2011, 12:38
  3. Θελω καπου να μιλησω
    By reggaeM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 08-07-2010, 03:18
  4. ψυχολογική στήριξη?
    By leka in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-2007, 19:55
  5. Χρειάζομαι τη στήριξή σας
    By lady in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 29-12-2005, 14:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •