Αρχαία Ελληνική μυθολογία;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Matrix
    Posts
    329

    Αρχαία Ελληνική μυθολογία;

    Λοιπόν δεν είμαι ο σχετικός για να μιλήσω για την αρχαία Ελληνική μυθολογία αλλά θα ήθελα να μου πείτε πόσο αφορά την ψυχολογία των παιδιών η μυθολογία, τα παραμύθια οι μύθοι, αν με νοείτε, πιστεύετε είναι σημαντικό να υπάρχουν μύθοι στον κόσμο (αντί να απομυθοποιούνται);

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Matrix
    Posts
    329
    ΑΦΟΥ δεν σας αρεσου τα παραμυθακια θα σας δωσω το ριαλ θινγκ

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Matrix
    Posts
    329
    Λέτε να λέω ψέματα έτσι? 8)?

    Πάρε άλλες 5.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Matrix
    Posts
    329
    Ποιος το είπε αυτό ρε παιιδά? 8)??

    Den j;erv, eilikrin;a, ;exv mia esvterik;h optik;h monax;a.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by vince8 View Post
    Λοιπόν δεν είμαι ο σχετικός για να μιλήσω για την αρχαία Ελληνική μυθολογία αλλά θα ήθελα να μου πείτε πόσο αφορά την ψυχολογία των παιδιών η μυθολογία, τα παραμύθια οι μύθοι, αν με νοείτε, πιστεύετε είναι σημαντικό να υπάρχουν μύθοι στον κόσμο (αντί να απομυθοποιούνται);
    Ίσως αν κάποιο παιδί έχει μια ιδιαίτερη ευαισθησία θα πρεπε να υπάρχει και η ανάλογη επεξήγηση του μύθου πόσο απέχει από την πραγματικότητα του σήμερα.
    Όταν ήμουν παιδί κάθε πάσχα καθόμουν μόνη και έκλαιγα για την σταύρωση του Ιησού όσο μεγάλωνα φυσικά αυτό εξασθενούσε. :\ Ίσως ακούγεται χαζό αλλά υπέφερα και δεν υπήρχε κανείς να με καταλάβει.
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Matrix
    Posts
    329
    Μιλάς τώρα όχι απλά για bytes αλλά για zero bytes. καλύτερα βγες απο το νετ για λιγες μέρες , άσε το τηλέφωνο ανοιχτό και πάτα το κουμπί 0 στο τηλέφωνο να κάνεις λίγες διακοπές απο το ίντερνετ. θα χαλαρώσουμε όλοι παιδιά, μην ανησυχείτε σαν τους νεκρούς ζωγράφους και γλύπτες δεν υπάρχει πιο βναθυά. η μήπως δεν ξέρω;

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by vince8 View Post
    Μιλάς τώρα όχι απλά για bytes αλλά για zero bytes. καλύτερα βγες απο το νετ για λιγες μέρες , άσε το τηλέφωνο ανοιχτό και πάτα το κουμπί 0 στο τηλέφωνο να κάνεις λίγες διακοπές απο το ίντερνετ. θα χαλαρώσουμε όλοι παιδιά, μην ανησυχείτε σαν τους νεκρούς ζωγράφους και γλύπτες δεν υπάρχει πιο βναθυά. η μήπως δεν ξέρω;
    καλο!
    οσο για τους μυθους υπάρχει τεράστιο προβλημα ακριβώς επειδη απομυθοποιούνται

Similar Threads

  1. "Ελληνική εταιρία ομαδικής ανάλυσης και ψυχοθεραπείας"
    By GreenPeyote in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 11
    Last Post: 30-04-2020, 15:09
  2. Replies: 3
    Last Post: 07-09-2010, 16:12
  3. οικολογια&ελληνικη πραγματικοτητα!
    By Alkmeon in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 25-09-2006, 01:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •