Είμαι αφάνταστα μπερδεμένος...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    16

    Question Είμαι αφάνταστα μπερδεμένος...

    Καλησπέρα παιδιά, είμαι νέο μέλος της κοινότητας αυτής κ ο λόγος είναι ότι θέλω να ακούσω κάποιες απόψεις από τρίτους.
    Είμαι 19 ετών και εδώ και περίπου 8 μήνες τα έχω με μια κοπέλα. Τα πράγματα έγιναν πολύ γρήγορα και, όπως καταλαβαίνετε, δεν πρόλαβα πρώτα να την γνωρίσω καλά... Είχε βγει πριν 3 μήνες από μια 4ετή σχέση επειδή ο πρώην της της δήλωσε πως λόγω τρίτης λυκείου δε θα έχει χρόνο για εκείνη. Όπως καταλαβαίνετε είναι των σχέσεων σε αντίθεση με μένα που τον τελευταίο χρόνο είχα επιδοθεί μετά μανίας στο άθλημα 'one-night-stand'...
    Εδώ μάλλον θα έχετε σκεφτεί όλοι πως όλο κ κάποια βλακεία θα έκανα εγώ, λόγω του ιστορικού μου... Το ίδιο θα έλεγα κ εγώ. Ωστόσο, μπορώ να πω, κ είναι κάτι για το οποίο χαίρομαι, πως δεν έδωσα ούτε ίχνος αφορμής, για πρώτη μου φορά υπήρξα τύπος και υπογραμμός. Στο θέμα μας πάλι.
    Όπως έμαθα αργότερα, με τον πρώην της ήταν από 1η γυμνασίου συμμαθητές. Δεν έδωσα σημασία όμως. Αργότερα μου είπε πως ακόμη την γούσταρε τρελά και την αγαπούσε, με αποτέλεσμα να της την πέφτει άσχημα πιο συχνά από ότι της έλεγε καλημέρα. Της ζήτησα να πάω να του μιλήσω. Μετά από μια μακροσκελή συζήτηση καταλήξαμε στην απειλή πως αν έχω επικοινωνία μαζί του θα με χώριζε. Ήταν βλέπετε στην ίδια παρέα κ θα γινόταν αυτή ρεζίλι. Όλο αυτό τ διάστημα αυτός την κάλεσε άπειρες φορές σπίτι του κ αυτή πήγε μόνο τρεις, επειδή υπήρχε και λόγος (δουλειές, κτλ.).
    Μέχρι εδώ το θέμα απλά με ενοχλούσε, κ ευχαριστώ όσους με στολίσατε από μέσα σας. Όταν τελείωσε τις πανελλαδικές πήγε τελευταία φορά σπίτι του. Σύμφωνα με την περιγραφή της, αυτός ήταν με το μπουρνούζι, αυτή γύρισε για να αλλάξει κ αυτός την έσπρωξε στο κρεβάτι πέφτοντας πάνω της γυμνός. Δύο μέρες μετά γινόταν ένα πάρτυ κ η δικιά μου επέλεξε να με διώξει από την πόρτα εκείνου του σπιτιού πριν καν μπω από το να με δει στο πάρτυ ο πρώην γιατί λέει θα γινόταν φασαρία. Πέρασε σχεδόν ένας μήνας και μισός που δεν είχα πολλά νέα του, κυρίως ερωτικές εξομολογήσεις και πέσιμο μέσω κινητού.
    Τότε, όταν εγώ ήμουν διακοπές, συναντήθηκαν μεσάνυχτα για να του δώσει πίσω μια ζακέτα του (η ζακέτα υπήρχε, το ξέρω ο ίδιος) και κατέληξε, όπως ισχυρίζεται η ίδια, να κάνει απόπειρα να την φιλήσει με τελικό αποτέλεσμα να ακουμπήσει τα χείλη της κ αυτό πάλι επειδή, όπως λέει η ίδια, δεν πρόλαβε αυτή να αντιδράσει έγκαιρα.
    Δυο μέρες μετά είναι στο χωριό της και πάει με άλλον πρώην της κ έναν ξάδερφό της να δουν το νέο αμάξι του άλλου πρώην. Το ξαδερφάκι όντας μικρό αποκοιμιέται και επαναλαμβάνεται η ίδια ακριβώς σκηνή όπως πριν με τους ίδιους ισχυρισμούς από μέρους της. Την χωρίζω μια εβδομάδα αργότερα, όταν διάβασα από το facebook τι είχε γίνει στο χωριό. Με ικέτεψε κτλ, οπότε είπα να της δώσω την ευκαιρία. 2 βδομάδες αργότερα μαθαίνω και εκείνο το περιστατικό με την ζακέτα (δεν το γνώριζα μέχρι τότε) και αφορμή ήταν το ότι το παλικάρι μου έκανε αίτημα φιλίας στο facebook και εκείνη, επειδή γνώριζε πως θα μου το πει, προτίμησε να το πει η ίδια. Είπα πως αφού κάναμε καινούρια αρχή, θα δώσω τόπο στην οργή.
    Η σχέση συνεχίστηκε ένα ακόμη μήνα με εκείνη να παραπονιέται πως αδυνατώ να ξεχάσω αυτά που έγιναν και να την κοιτάξω όπως παλιά. Εγώ πάλι πιστεύω πως είναι λογικό...

    Για τον συμμαθητή πρώην της λήφθηκαν τα εξής μέτρα: κομμένη η καλημέρα, όσες φωτογραφίες την ακουμπάει μετά την έναρξη της σχέσης μας διαγράφηκαν κ είπαμε να μην ασχοληθούμε ξανά. Ωστόσο, συνεχίζει να είναι πολύ χαλαρή με θέματα δικαιωμάτων, δίνει συνέχεια, αφήνει άλλους να κάνουν σχόλια όπως "καυ**κι" κ τα δέχεται ως κομπλιμέντα, επειδή ισχυρίζεται πως έτσι μιλάει ο τάδε, κλπ.. Εγώ προσωπικά νιώθω διχασμένος. Από την μια είναι η πρώτη μου αγάπη, νιώθω πολλές φορές όμορφα, και όπως και να το κάνουμε είναι κάποια που πλέον ξέρω και νιώθω άνετα. Ακόμη, είναι κάτι που πλέον συνήθισα.

    Από την άλλη όμως, η εμπιστοσύνη μου στο πρόσωπό της δεν έχει επανέλθει ακόμη, έχει έναν περίγυρο πάρα πολύ χαλαρό σε θέματα που εγώ ΕΠΙΒΑΛΛΩ στον εαυτό μου τον ίδιο να είναι αυστηρός. Ακόμη, έμαθα πως κάθε φορά που πήγαινε σπίτι του έπεφτε πολύ άγριο πέσιμο, αλλά δεν κατάλαβα γιατί συνέχισε να πηγαίνει. Έμαθα πως του έλεγε πως νευριάζω με αυτά κ αυτός γελούσε, και η ίδια δεν έκανε τίποτα. Επιπλέον, τους τελευταίους δύο μήνες έμαθα πως αρέσω πολύ σε μια συμφοιτήτρια, η οποία, κακά τα ψέμματα, έχει έναν χαρακτήρα που σχεδόν αγάπησα πριν από 7 μήνες, κυρία ή μάλλον καλύτερα Κυρία. Επαναλαμβάνω, ούτε έχω δώσει δικαίωμα σε κανέναν ούτε έχω απιστήσει ΠΟΤΕ. Ωστόσο, βλέπω μια προοπτική για μια υπέροχη σχέση πλήρους κατανόησης να χάνεται εξαιτίας αυτής που έχω τώρα...

    Και εδώ είναι η απορία μου: καλύτερα με τον διάβολο που ξέρεις παρά με τον άγγελο που δεν ξέρεις;; ή το αντίστροφο;

    Ευχαριστώ όσους το διαβάσατε και σας παρακαλώ, αν δεν θέλετε να ασχοληθείτε σοβαρά, δικαίωμα σας, μην παίξετε με τον πόνο μου.
    Last edited by Broken_Hearted; 19-09-2011 at 17:51.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Matrix
    Posts
    329
    φίλε μου δεν το διάβασα ολόκληρο αλλά μάλλον με την απορία θα μείνουμε όσον αφορά τη φύση του γυναικείου φύλλου.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    16
    η ίδια ισχυρίζεται πως έκανε απλά 2 λάθη γιατί δεν με εκτίμησε σωστά... αυτό όμως δεν την τιμά...
    επιπλέον, λέει πως αν χωρίσουμε θα φτάσει και σε απόπειρα αυτοκτονίας, αν και νομίζω είναι μια φτηνή γυναικεία συναισθηματική παγίδα... -_-
    συν το ότι πετάει συνέχεια περιττά καλά σχόλια για άλλους και άσχημα για μένα... σύγκριση με άλλα λόγια.. με αποκορύφωμα να μου πει πως του πρώην της ήταν τεράστιο, ενώ ξέρει καλά πως παρά το νορμάλ μου μέγεθος, δεν νιώθω άνετα με αυτό γιατί είναι απλά νορμάλ... (παρακαλώ μη γελάσετε...)

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Matrix
    Posts
    329
    Δεν νομίζω να έκανε λάθη.

    οη 4 τη ποστ 8*)

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    16
    τι εννοείς;; δεν κατάλαβα τι γράφεις στην δεύτερη σειρά

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Matrix
    Posts
    329
    δεν ξέρω προσπαθώ να κρατήσω την ομάδα ζωντανή τι να σου πω τωρα.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    16
    δεν θέλω απλά ένα ναι κάτσε ή όχι φύγε...
    θέλω μια κανονική άποψη μπας κ βγω από το αδιέξοδο...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Ο πρώην της, όπως και οι υπόλοιποι που πέρασαν από τη ζωή της είναι ένα κεφάλαιο που έχει τελειώσει θεωρητικά, γιατί λοιπόν δεν ξεκινούσε το δικό σας κεφάλαιο χωρίς επαφές με το παρελθόν?.. Δεν τα ξέρω αυτά τα κόλπα... Τι την έκανε να έχει τόσες επαφές με τον/τους πρώην? Αυτό έχω απορία.
    Η άποψη μου είναι πως όταν είναι μια κοπέλα σε σχέση, βάζει όρια με τα υπόλοιπα αρσενικά, δεν θα πάει να κάτσει δίπλα του ούτε θα μπει μόνη στο σπίτι του, δεν πα να είναι και ο πατέρας των παιδιών της? Αδιαφορώ, χώρισες? έκανες νέα σχέση? έκανε θυσίες ο νυν σύντροφος? οφείλεις να τον σεβαστείς και να του είσαι αφοσιομένη μέχρι το τέλος.
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    16
    ο πρώην την τσιγκλούσε και αυτή αντιδρούσε και μου έδενε τα χέρια... αν σου λύνει αυτό
    την απορία

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    16
    άρα εσύ μου λες πως δεν αξίζει. σωστά;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    Quote Originally Posted by vince8 View Post
    φίλε μου δεν το διάβασα ολόκληρο αλλά μάλλον με την απορία θα μείνουμε όσον αφορά τη φύση του γυναικείου φύλλου.
    λολολολολολολολολ!!!!

  12. #12
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    40
    σαν μεγαλυτερη και σαν γυναικα ενα εχω να σου πω παρατα την και αντε γεια.Αφου το κοριτσι παει για μεγαλη καριερα τι σε θελει εσενα να σε ταλαιπωρει..?
    Ολα αυτα με τον πρωην της μου φαινονται γελοια τα ηθελε το ποπουδελι της αμα δεν γουσταρε το παιχνιδι θα ξεκοβε μαχαιρι.Γιατι καλο μου αγορι αγχωνεσαι ξερεις ποσες καλες κοπελες υπαρχουν εκει εξω..ουουου !!Το μονο σιγουρο ειναι οτι αν την αφησεις να περιμενεις σκηνικα και οχι λογω αισθηματων απλα απο εγωισμο και κοριτσιστικη(δεν λεω γυναικια εχει χρονια μπροστα της) ματαιοδοξια!Προχωρα μπροστα και μην πλεκεις σε τετοιες καταστασεις , εισαι με εναν ανθρωπο για να περνας καλα και συ δεν περνας!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by marina7 View Post
    σαν μεγαλυτερη και σαν γυναικα ενα εχω να σου πω παρατα την και αντε γεια.Αφου το κοριτσι παει για μεγαλη καριερα τι σε θελει εσενα να σε ταλαιπωρει..?
    Ολα αυτα με τον πρωην της μου φαινονται γελοια τα ηθελε το ποπουδελι της αμα δεν γουσταρε το παιχνιδι θα ξεκοβε μαχαιρι.Γιατι καλο μου αγορι αγχωνεσαι ξερεις ποσες καλες κοπελες υπαρχουν εκει εξω..ουουου !!Το μονο σιγουρο ειναι οτι αν την αφησεις να περιμενεις σκηνικα και οχι λογω αισθηματων απλα απο εγωισμο και κοριτσιστικη(δεν λεω γυναικια εχει χρονια μπροστα της) ματαιοδοξια!Προχωρα μπροστα και μην πλεκεις σε τετοιες καταστασεις , εισαι με εναν ανθρωπο για να περνας καλα και συ δεν περνας!
    ΣΥΜΦΩΝΩ Ναι κι εγώ αυτό πιστεύω αν ήθελε να ξεκόψει δεν θα πήγαινε σπίτι του και δεν θα απαντούσε σε κανένα sms , δεν είναι και δύσκολο να ξεκόψεις από μια νεκρή σχέση ιδιαίτερα όταν έχεις μια καινούρια και πιο ανανεωμένη! Έχεις τα δίκια σου να μην την εμπιστεύεσαι. Ντάξει εμένα δεν μου φαίνεται σωστό έτσι που το περιγράφεις την είπα την άποψή μου και τώρα εσύ Broken_Hearted σειρά σου να κάνεις ότι θέλει η καρδούλα σου για να γιάνει. Εσύ πως ξέκοψες τις απολαυστικές για εσένα (κακές για εμένα :Ρ) συνήθειες της μιας βραδυάς? Δεν μπορούσε η δόλια να σου είναι το ίδιο αφοσιομένη όπως της είσαι εσύ?
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Α! και τη ζακέτα για να την δώσει δεν ήταν απαραίτητο να βρεθούν μόνοι θα μπορούσες να είσαι ελέυθερα παρών και το θεωρώ άδικο που σε έδιωξε για να μην σε δει ο πρώην και γίνει σαματάς από το πάρτυ (αν κατάλαβα καλά), εσύ είσαι ο ΝΥΝ και έχεις κάθε δικαίομα να είσαι δίπλα της. Ποιος είναι μωρέ?? ο Ζαμπίδης ? Σιγά τα αίματα... :Ρ
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    16
    ekopsa autes tis "apolauseis" gt t eixa oneiro zwhs na ksekinhsw mia makroxronia sxesh, kati pio gluko trufero k hremo...
    oxi, egw tha ton sapiza... k akm proseuxomai na ton petuxw k na m dwsei mia mikroskopikh aformh... :(

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Μπερδεμενος
    By glafkos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 11-08-2011, 18:16
  2. Μπερδεμενος
    By RedSky in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 14-05-2011, 19:45
  3. ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ
    By seleios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 05-12-2010, 21:39
  4. μπερδεμενος
    By xaliaola in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 26
    Last Post: 01-05-2010, 23:47
  5. Ειμαι μπερδεμενος.
    By pickles in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 58
    Last Post: 25-10-2009, 21:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •