Μου λείπει!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 51
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    36

    Μου λείπει!

    Το ξέρω…. Έκανα λάθος. Μόνη μου κατέστρεψα ότι πιο ωραίο μου είχε συμβεί στη ζωή μου. Μόνη μου χάλασα την σχέση μας… την ζωή μας. Πάντα ονειρευόμουν αυτόν τον άνθρωπο δίπλα μου για όλη μου την ζωή και ήξερα ότι και αυτός ένοιωθε το ίδιο. Και παρ ’όλα αυτά κατάφερα με την επιπολαιότητά μου να το χαλάσω αυτό. Να το καταστρέψω… και δεν είναι μόνο οι τύψεις και οι ενοχές που με βασανίζουν, είναι η απουσία του που δεν αντέχω καθόλου. Είναι που ξυπνάω το πρωί και ξέρω πως δεν είναι στη ζωή μου πια. Είναι τα πάντα σε αυτόν που δεν μπορώ να ξεχάσω. Πέρασαν δύο μήνες που είναι μακριά μου και δεν μπορώ να συνηθίσω την απουσία του.
    Στην αρχή έτρεξα, παρακάλεσα, ζήτησα συγνώμη, μετά μου είπε να τον αφήσω στην ησυχία του και προσπάθησα να το κάνω. Αλλά πονάει τόσο πολύ η απουσία του. δεν ξέρω αν θα γυρίσει ποτέ. Δεν ξέρω αν πρέπει να το προσπαθήσω… όλοι μου λένε ότι ποτέ δεν θα είναι το ίδιο. Και αυτό με πονάει ακόμα περισσότερο. Και εγώ προσπαθώ να μην πάρω τηλέφωνο, να μην στείλω ένα μήνυμα σκέφτομαι ότι δεν έχει νόημα. Ότι το μόνο που θα καταφέρω είναι να τον κάνω να ξενερώσει και να πέσω ακόμα μια φορά στα πατώματα.
    Αλλά πως ένας άνθρωπος που αγαπάει δεν μπορεί να συγχωρήσει; Να δώσει μια ακόμα ευκαιρία σε αυτό που ονομάζει έρωτα της ζωής του;
    Μου είπε ότι ίσως αν περάσει λίγος καιρός να ηρεμήσει αλλά τώρα δεν μπορεί. Εγώ πάλι πιστεύω ότι ο καιρός θα τον κάνει να με ξεχάσει πιο πολύ. Πίστευα ότι αν είμαι εκεί και τον «ενοχλώ» τακτικά θα καταλάβει πόσο έχω καταλάβει το λάθος μου και πόσο έχω μετανιώσει. Το ξέρω ότι με αγαπάει.. το είδα εκείνο το βράδυ που βρεθήκαμε και με αγκάλιασε σαν να μην είχαμε χωρίσει ποτέ. Αλλά μετά από δέκα λεπτά μου είπε ότι θέλει να τον αφήσω ήσυχο.
    Ξέρω βαθιά μέσα μου ότι δεν θα γυρίσει αλλά ακόμα τα βράδια κλείνω τα μάτια και φαντάζομαι πως θα είναι η επανασύνδεση μας. Ελπίζω κάθε λεπτό που περνάει. Και φοβάμαι μήπως δεν έχω πάρει την σωστή επιλογή. Ίσως τελικά πρέπει να επικοινωνώ μαζί του γιατί εδώ και ένα μήνα έχω κόψει κάθε επικοινωνία αφού αυτό μου ζήτησε.
    Δεν ξέρω πια τι να κάνω…. Πώς να συνεχίσω…

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315
    γράψτον ρε μη μασάς... κάνε κάτι άλλο να μην σκέφτεσαι τα ίδια και τα ίδια...
    Last edited by mariafil; 20-09-2011 at 14:44.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    36
    ίσως ακουστώ ρομαντική, ίσως χαζή αλλά αυτός ήταν για εμένα ο ένας! και η ζωή μου χωρίς αυτόν είναι κενή. προσπάθησα να κάνω άλλα να σκεφτώ άλλα πράγματα αλλά δεν είχε αποτέλεσμα! κανένα! τον θέλω πίσω στη ζωή μου!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,595
    Quote Originally Posted by aura View Post
    ίσως ακουστώ ρομαντική, ίσως χαζή αλλά αυτός ήταν για εμένα ο ένας! και η ζωή μου χωρίς αυτόν είναι κενή. προσπάθησα να κάνω άλλα να σκεφτώ άλλα πράγματα αλλά δεν είχε αποτέλεσμα! κανένα! τον θέλω πίσω στη ζωή μου!
    ποσο καιρο ειχατε σχεση?
    τι εννοεις οταν λες οτι χωρισατε απο δικο σου σφαλμα? τον απατησες?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποσο καιρο ειχατε σχεση?
    τι εννοεις οταν λες οτι χωρισατε απο δικο σου σφαλμα? τον απατησες?
    Την ιδια ερωτηση ηθελα να κανω και γω, για πες μας

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    και τι ηλικια εχετε?

  7. #7
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    36
    Πρίν 2 χρόνια τον γνώρισα, ήμουν σε άλλη σχέση και για περίπου 5 μήνες (με μερικά κενά) παίζαμε ενώ εγώ ήμουν με τον άλλο (για διάφορους λόγους δεν μπορούσα να χωρίσω παρόλο που έβλεπα οτι δεν πάει καλά). Χώρισα τελικά αλλά αυτό άφησε πολλά κατάλοιπα σε αυτόν. Για αρκετό καιρό δεν με εμπιστευόταν και φοβόταν χωρίς αυτό όμως να λειτουργεί αρνητικά στην σχέση μας. Περάσαμε 1,5 χρόνο μαζί και είμασταν τέλεια. Ταιριάζαμε απόλυτα και περνούσαμε φοβερά. ο χωρισμός ήρθε γιατί είδε κάτι συνομιλίες μου με ένα φίλο οι οποίες φαινόντουσταν περίεργες. και όταν με ρώτησε προσπάθησα να το καλύψω και αυτό λειτούργησε ακόμα πιο αρνητικά γιατί ήταν σαν να παραδέχομαι ενοχή πράγμα που δεν ισχύει. Μου είπε οτι δεν με εμπιστεύεται, οτι όπως το έκανα στο παρελθόν θα μπορούσα να το κάνω και με αυτόν και... με χώρησε!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by aura View Post
    Πρίν 2 χρόνια τον γνώρισα, ήμουν σε άλλη σχέση και για περίπου 5 μήνες (με μερικά κενά) παίζαμε ενώ εγώ ήμουν με τον άλλο (για διάφορους λόγους δεν μπορούσα να χωρίσω παρόλο που έβλεπα οτι δεν πάει καλά). Χώρισα τελικά αλλά αυτό άφησε πολλά κατάλοιπα σε αυτόν. Για αρκετό καιρό δεν με εμπιστευόταν και φοβόταν χωρίς αυτό όμως να λειτουργεί αρνητικά στην σχέση μας. Περάσαμε 1,5 χρόνο μαζί και είμασταν τέλεια. Ταιριάζαμε απόλυτα και περνούσαμε φοβερά. ο χωρισμός ήρθε γιατί είδε κάτι συνομιλίες μου με ένα φίλο οι οποίες φαινόντουσταν περίεργες. και όταν με ρώτησε προσπάθησα να το καλύψω και αυτό λειτούργησε ακόμα πιο αρνητικά γιατί ήταν σαν να παραδέχομαι ενοχή πράγμα που δεν ισχύει. Μου είπε οτι δεν με εμπιστεύεται, οτι όπως το έκανα στο παρελθόν θα μπορούσα να το κάνω και με αυτόν και... με χώρησε!
    Δεν τον αδικω..sorry κιολας...

    Και τι συνομιλιες ηταν αυτες με τον φιλο σου?? Αν ειναι πες μας ολα τα στοιχεια ακριβως!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by aura View Post
    Πρίν 2 χρόνια τον γνώρισα, ήμουν σε άλλη σχέση και για περίπου 5 μήνες (με μερικά κενά) παίζαμε ενώ εγώ ήμουν με τον άλλο (για διάφορους λόγους δεν μπορούσα να χωρίσω παρόλο που έβλεπα οτι δεν πάει καλά). Χώρισα τελικά αλλά αυτό άφησε πολλά κατάλοιπα σε αυτόν. Για αρκετό καιρό δεν με εμπιστευόταν και φοβόταν χωρίς αυτό όμως να λειτουργεί αρνητικά στην σχέση μας. Περάσαμε 1,5 χρόνο μαζί και είμασταν τέλεια. Ταιριάζαμε απόλυτα και περνούσαμε φοβερά. ο χωρισμός ήρθε γιατί είδε κάτι συνομιλίες μου με ένα φίλο οι οποίες φαινόντουσταν περίεργες. και όταν με ρώτησε προσπάθησα να το καλύψω και αυτό λειτούργησε ακόμα πιο αρνητικά γιατί ήταν σαν να παραδέχομαι ενοχή πράγμα που δεν ισχύει. Μου είπε οτι δεν με εμπιστεύεται, οτι όπως το έκανα στο παρελθόν θα μπορούσα να το κάνω και με αυτόν και... με χώρησε!
    Τι εννοείς περίεργες? Φλερτάρατε? Ή μήπως μιλούσες για τη σχέση σου στο φίλο σου και ο σύντροφός σου φέρθηκε υπερβολικά?
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  10. #10
    Quote Originally Posted by Jimmy View Post
    Δεν τον αδικω..sorry κιολας...

    Και τι συνομιλιες ηταν αυτες με τον φιλο σου?? Αν ειναι πες μας ολα τα στοιχεια ακριβως!
    σιγά Τζίμυ συναισθηματικέ πράκτορα του FBI...θα τρομάξει η κοπέλα..:Ρ

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    σιγά Τζίμυ συναισθηματικέ πράκτορα του FBI...θα τρομάξει η κοπέλα..:Ρ

    My name is bond...jimmy bond! :P

    Dear Θεοφανια, without the facts we are like a dog without a nose, a cat without claws, i bird without wings....εεεεεε το επιασες το νοημα τελος παντων!! ;)

  12. #12
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    36
    Μωρέ ούτε εγω τον αδικώ! απλά επειδή εγώ ξέρω οτι δεν ήταν τίποτα μου είναι πολύ δύσκολο να πιστέψω οτι το έχασα όλο αυτό για το τίποτα! Κοίτα εγώ απο την φύση μου είμαι κοινωνικός άνθρωπος με όλους. τον πρώτο καιρό που είμασταν μαζί το είχαμε συζητήσει αυτό και μου είχε πει οτι δεν τον ενοχλεί (μέχρι ένα σημείο φυσικά που είναι και λογικό). Με τον γνωστό μου στην ουσία δεν ήταν φίλος είχαμε πιάσει φιλοσοφική κουβέντα για σχέσεις και έφτασε η κουβέντα μέχρι το σεξ (αλλά πάντα μέσα σε σοβαρή συζήτηση οχι σε στύλ υπονοούμενου). αυτός μου έστειλε ενα μηνυμα στο τέλος που έλεγε οτι ελπίζω να μην τραβήξαμε πολυ την κουβέντα και η τελική συνομιλία (αυτή που είδε κιολας) ήταν αυτή που περιέγραφε όλο αυτό το σκηνικό και επιπλέον του έξηγούσα οτι δεν ήθελα να μου στέλνει μηνύματα για να μην μου δημιουργήσει πρόβλημα στη σχεση μου. Το κακό είναι οτι όταν με ρώτησε δεν ήξερα ακριβώς τι ξέρει και πήγα να τα μπαλώσω και εκεί ήταν που τα έκανα τελείως θάλασσα!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    βασικα κ εγω οταν αραζω στη δουλεια κανω βλακοδης φιλοσοφικες συζητησεις στο φεις δλδ ντα3ει δεν ειναι και τοσο τραγικος, καλα δεν του εξηγησες?τι σοι δεσιμο εχετε 1,5 χρονο?εμενα μεχει πιασει να τσιλιμπουρδιζω κιολας του λεω δυο πιπες κ οκ, αγαπαει δεν φευγει ετσι εκτος αν ηταν τοσο κρα σαν να ταν γκομενος ρε παιδι μ ηλικιες δεν ειπες..

  14. #14
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    36
    26 και οι δύο! το πρώτο κακό ήταν οτι με ρώτησε και του τα μάσησα. Έτσι λοιπόν θεώρησε οτι για να μπω στη διαδικασία να τα μασήσω κάτι βρομάει. Επίσης ήταν το παρελθόν μας περίεργο. Σκέψου οτι και αυτό έκανα και με αυτόν επαιζα μαζί του και ξαφνικά μια μέρα χώρισα τον πρώην μου γι αυτόν. Οπότε γιατί να μην το ξανακάνω (κατα τα λεγόμενα του πάντα). Γιατί για εμένα δεν είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα. Αλλά άντε να αποδείξεις οτι δεν είσαι ελέφαντας. Το θέμα είναι άλλο οτι 1,5 χρόνο είμασταν καλά και ξέρω οτι όσα συναισθήματα είχα εγω γι αυτόν είχε και αυτός. Αυτό που μου είπε είναι οτι έχει παγώσει μέσα του. οτι πληγώθηκε που του είπα ψέμματα (οταν πήγα να τα μπαλώσω) και οτι δεν μπορεί να είναι μαζί μου επειδή δεν θα μου έχει πια εμπιστοσύνη (και έχει δίκιο όπως τα βλέπει) αυτό που δυσκολεύομαι να δεχτώ και να πιστέψω είναι οτι όταν του είπα να κάνουμε μια προσπάθεια μου είπε οτι δεν θέλει γιατί είναι καλά! και αμα μπει στη διαδικασία να ξαναπροσπαθήσει στην αρχή δεν θα είναι σίγουρα καλά, οπότε δεν θέλει να μπει σε αυτή την διαδικασία. δεν μπορώ να το πιστέψω οτι ισχύει κάτι τέτοιο. Μετά απο όλα αυτά δηλαδή να είναι καλα; πως είναι καλά;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    407
    Στο μυαλο μας πολλοι εχουμε την παρακατω προταση....

    Once a cheater, always a cheater....

    Δυστηχως για εσενα ο φιλος σου παρολο που ηταν η αιτια να γινει κατι τετοιο με τον πρωην σου, οταν σοβαρεψαν τα πραγματα υπερισχυσε το παραπανω...το κακο ειναι οτι ακομα και να λυγισει τωρα και να τα ξαναβρειτε καποια στιγμη θα του ξαναβγει ολο αυτο...ετσι οπως το βλεπω το γυαλι εχει ραγισει...αν παντως τον αγαπας παλεψε το αλλα να ξερεις δεν ειναι στο χερι σου

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. μου λειπει
    By change in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 2
    Last Post: 04-08-2011, 12:08
  2. τι μου λείπει?????
    By dream in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 27-06-2010, 17:08
  3. τι κανω αφου μετα απο 3 χρονια καταλαβα ποσο την πληγωσα και ποσο μου λειπει?
    By harrisxr650 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 01-01-2008, 06:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •