Μη Ρωτάς Πώς Περνάω... Δεν είμαι καλά!!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44
  1. #1
    thanasisGR
    Guest

    Μη Ρωτάς Πώς Περνάω... Δεν είμαι καλά!!!!!

    hey! ξαφνικά έχω παρουσίαση διαφορα περίεργα...

    1) έβγαλα ένα σπυράκη πίσω στο κεφάλι μου.
    2) έβγαλα κάτι σαν έκζεμα στο πρόσωπο μου
    3) με πονάει ο αριστερός λεμφαδένας του λαιμού όταν ασκό μια ελαφριά πίεση..

    4) το ίδιο ακριβώς με το 3 αλλα και κάτω στην μασχάλη μου..
    5) νιώθω το σώμα μου βάρη
    6) νιώθω ένα χάσιμο σαν να με ενοχλούν τα ματια μου.. κάτι σαν ''γλαύκωμα..''
    7) έχω διαφορες διαταραχές στην ισορροπία μου..
    8) νιώθω μερικές φορες ότι πιέζομαι σε όλο μου το σώμα σαν να μην μπορώ να περπατήσω και θέλω να κάτσω άμεσος σε καρεκλα... θα το έλεγα κάτι σαν απώλεια κίνησης..

    9)βαριέμαι να κάνω πράγματα που πρώτα με ευχαριστούσανε..

    10) έχω μειωμένη ενέργεια..

    τώρα ψάχνοντας στο internet ''μεγάλη βλακεία...''

    με έβγαλα ότι έχω καρκίνο του νευρικού συστήματος,πάρκισον, σκλήρυνση κατά τις πλακας,οίδημα,λοίμωξη.. έρπης ζωστήρα κλπ...

    όπως καταλαβαίνετε είμαι σε μια κατάσταση τρέλας....

    τα φώτα σας!!!!

  2. #2
    thanasisGR
    Guest
    den eimai kala!!!!!!!

    twra rotas pos pernao? twra pou pao apo to kalo sto kalhtero.....

    xaxaxaxaxaxa

    http://www.youtube.com/watch?v=BqDxOzeVOWQ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Volos
    Posts
    219
    xaxaxxa makran to kalutero thema sto foroum.Na sai kala me kanes kai gelasa.Perastika sou kai kalutera na akous tus kai na min skeftesai tpt.

  4. #4
    thanasisGR
    Guest
    kalimera!!!! paw sto nosokomio! ma ti na exw?? tpt den exo... e kati tha exw den mpori.... :P

    ox tha spasei to kefali mou! den mporw!!!!!!!
    xano ton elenxo mou tha trela8o... h mipos protimotero na pidixto ap'to para8yro?
    pino kai me8o ''OX! aman'' ksexasa eixa peei anxolutiko....
    eimai xalia... ma ti exw giatre mou???

    http://www.youtube.com/watch?v=LvkPLUdhZEw&feature=related

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Θαναση τι εγινε;Γυρισες απο το νοσοκομειο;ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ;
    Με ποναει η μυτη μου,το ματι μου,εχω μυικες συσπασεις(αν και οχι ολη την ωρα),με ποναει το αυτι μου και μεσα και με χτυπαει μεχρι το λαιμο,εχω βηχα,αισθανομαι το λαιμο μου ερεθισμενο και πριν λιγο ημουν σχετικα ενταξει με τη θερμοκρασια μου σε σχεση με αλλες φορες 36,9.Τεινω βεβεαια προς τα δεκατα για αλλη μια φορα!!!

    Παω για μαγνητικη σημερα...εχω αγχωθει παρα πολυ...

  6. #6
    thanasisGR
    Guest
    Quote Originally Posted by Nantina View Post
    Θαναση τι εγινε;Γυρισες απο το νοσοκομειο;ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ;
    Με ποναει η μυτη μου,το ματι μου,εχω μυικες συσπασεις(αν και οχι ολη την ωρα),με ποναει το αυτι μου και μεσα και με χτυπαει μεχρι το λαιμο,εχω βηχα,αισθανομαι το λαιμο μου ερεθισμενο και πριν λιγο ημουν σχετικα ενταξει με τη θερμοκρασια μου σε σχεση με αλλες φορες 36,9.Τεινω βεβεαια προς τα δεκατα για αλλη μια φορα!!!

    Παω για μαγνητικη σημερα...εχω αγχωθει παρα πολυ...
    piga sto nosokomio me eide neurologos/psuxiatros/xirourgos/dermatologos ontos exei pristh aristera o lemfadenas tou lemou. kai mou eipane na kanw ena yperixo.. smr to apogeuma tha paw.. ase pou nio8o twra sto kefali ena varos-kapsimo mazi me auto to neuriko gargalima... kala auto pezei na exw apo to anxos mou... twra to allo pou pa8eno auto einai edw kai kairo vevea kati san glaukoma sta matia... kati san na xanete h es8ish mou.. mia epimonh enoxlish sta matia.. twra sxetika me tous prismenous lemfadenes akousa oti pezei na einai kai apo kata8lipsh-melanxolia.. gt twra autes tis meres eimai se mia fash hpias kata8lipshs.. isos logo tou ypothiroidismou kserogo...

    auta ta sumtomata pou perigrafis pi8anon na einai kapia iosh.. den xriazete na anxonese me to paramikro.. tha deis oti molis kaneis tin magnitikh den tha exeis kati.. h pio polu exoume perash auth tin fash me tin magnitikh nomizontas oti exoume kati... :P

    kai esy me to mialo sou to kaneis xirotero ton pono.. kolas aspoume se auth tin skepsi kai les a! ksereis exw auto.. to ena to allo... meta nio8eis arosth... ta idia akrivos patheno kai egw...

    akuro.. se klisto magnitiko tomografo tha pas?? :P

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Καλα,αυτο με το λαιμο,ισως επειδη προχθες ηπια παγωμενο νερο με παγακια,για αυτο.Εκει ακριβως,μεταξυ αυτιου και γναθου,οταν πιεζω ποναω.Παιζει να ειναι επειδη εσφιγγα τα δοντια απο το αγχος,κατι που δεν το ηξερα.Η γιατρος μου ειπε οτι χρειαζεται ειδικο μασελακι για αυτο το θεμα.Ειχα κανει αξονικη και οταν την ειχα κανει,αστα να πανε...δεν μπορουσε να με ηρεμισει ο ανθρωπος,εκλαιγα.Ολοκληρη γαιδουρα.Βεβαια η αξονικη ενταξει ηταν...Εμ νομιζω ναι,κλειστος ειναι.Ποια ειναι η διαφορα μεταξυ κλειστου και ανοιχτου;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Αυτο με τα ματια παιζει να ειναι απο αγχος αν δε βλεπεις καλα.Εμενα με χτυπανε,σα νευροπονος αλλα βλεπω ενταξει.Βεβαια επειδη εχω και μυωπια εχω αγχωθει και για αυτο,δεν ειμαι σιγουρη πια για τιποτα!!!Και ξηροφθαλμια εχω,αστα να πανε!Δεν ξερω τι να πρωτοσκεφτω πια........

  9. #9
    thanasisGR
    Guest
    Quote Originally Posted by Nantina View Post
    κλειστος ειναι.Ποια ειναι η διαφορα μεταξυ κλειστου και ανοιχτου;
    den thelo na se kano na anxo8eis perisotero...

    mia proidopihsh mono.. pare otoaspides :P

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Τελικά κοιταξα,ειναι ανοιχτου τυπου.Βασικα εγω δεν αγχωνομαι για τη διαδικασια,ας ειναι οπως θελει.Το αποτελεσμα με αγχωνει...Και αν βγει σε μια-δυο μερες τι θα κανω;Θα πεθανω........Και εχω κανονισει να φυγω μεχρι την Κυριακη,θα πεθανω απο το αγχος μου!Υπαρχει βεβαια και η λυση να τους παρω τηλεφωνο για να μαθω τα αποτελεσματα...Αλλα δεν ξερω αν το αντεχω............Αν δεν εχω ηδη αγχωδης διαταραχη τοσοοοοο μεγαλου βαθμου,θα την παθω αυτες τις μερες σιγουρα!!!!Αυτο με τα ματια,δεν πας να το κοιταξεις για καλο και για κακο;

  11. #11
    thanasisGR
    Guest
    Quote Originally Posted by Nantina View Post
    Αυτο με τα ματια παιζει να ειναι απο αγχος αν δε βλεπεις καλα.Εμενα με χτυπανε,σα νευροπονος αλλα βλεπω ενταξει.Βεβαια επειδη εχω και μυωπια εχω αγχωθει και για αυτο,δεν ειμαι σιγουρη πια για τιποτα!!!Και ξηροφθαλμια εχω,αστα να πανε!Δεν ξερω τι να πρωτοσκεφτω πια........
    exw kai egw elaxisth muopia 1,5 ba8mo se ka8e mati.. alla ta gualia ta forao mono otan eimai sto pc..

    an kai merikes fores me pianei mia nevrikotita sta matia.. kai ksafnika feygei telios auth h 8oloura pou exw monima... lol

    auto pou les san neuroponos to eixa pathei enas dunatos ponos sta matia se simio pou nomiza oti exw kapio sovaro provlima meta omos perase apo mono tou..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    156

    Smile

    Παιδιά αυτό που έχω καταλάβει από τον εαυτό μου είναι ότι αρχίζουμε και ψειρίζουμε πράγματα που μας συμβαίνουν, που και παλιότερα τα παθαίναμε όπως και ο περισσότερος κόσμος, αλλά δεν τους δίναμε σημασία. Το παιχνίδι του άγχους αυτό είναι. Να σε κάνει συνεχώς να ψάχνεσαι για καινούργιες ασθένειες και όχι στην καταπολέμηση του ίδιου που τελικά τα προκαλεί όλα αυτά. Με πονάει το κεφάλι μου, ωχ έχω όγκο στον εγκέφαλο, θα πάθω εγκεφαλικό. Δεν βλέπω καλά, πάλι έχω όγκο στον εγκέφαλο που πιέζει το νεύρο του ματιού. Με πονάει το στομάχι, ωχ έχω καρκίνο στο στομάχι. Με πονάει το πόδι, ωχ είναι αντανακλαστικός πόνος από κάτι άλλο πιο σοβαρό. Έλεος δηλαδή. Ποτέ πριν εμφανιστούν τα προβλήματα άγχους δεν τα είχαμε περάσει αυτά? Εγώ θυμάμαι ότι ένα διάστημα στην εφηβεία είχα σε καθημερινή βάση τρομερούς πονοκεφάλους, που αν τους είχα τώρα θα είχα πεθάνει από το φόβο μου. Όταν αγχωνόμουν σφιγγόταν το στομάχι μου και μόλις ξάπλωνα και χαλάρωνα μου περνούσε. Αλλά μέχρι εκεί. Δεν καθόμουν να αναλύσω όλα αυτά και να τα αποδώσω σώνει και καλά σε μια σοβαρή αρρώστια. Τώρα γιατί? Άσε που μόλις πάμε στο γιατρό για κάτι, μετά εντάξει μας περνάει αλλά καπάκι μας πιάνει κάτι άλλο. Πρέπει οπωσδήποτε κάτι να έχουμε. Τα λέω όχι μόνο σε σας και σε όσους έχουν το ίδιο πρόβλημα, αλλά και στον εαυτό μου μπας και συνέλθει. Τα συμπτώματα που περιγράφεις Θανάση τα έχω κι εγώ καθημερινά εδώ και πολύ καιρό και με έχουν κουράσει. Με έχουν κάνει να κλειστώ μέσα στο σπίτι γεμάτη φόβο, λες και άμα είμαι στο σπίτι δεν θα πάθω κάτι, αλλά θα το πάθω έξω. Μια βόλτα που σε άλλους και σε μένα παλιότερα θα προκαλούσε ευχαρίστηση, τώρα είναι από αγγαρεία μέχρι εφιάλτης. Είμαστε τόσο νέοι και αντί να χαιρόμαστε τη ζωή καθόμαστε και μιζεριάζουμε βλέποντας τον καιρό να περνάει ανεκμετάλλευτος. Καθόμαστε σαν δειλοί και μας κυριεύει ο φόβος.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    καλα,εγω εχω 3,50 στο καθε ενα,οποτε μπερδευομαι καποιες φορες.Μηπως εχεις και αστιγματισμο μαζι;Επισης,εχω να σου πω,οτι ειναι λογικο να μη βλεπεις αφου δε φορας συνεχεια τα γυαλια σου...Οταν θελεις να το τσεκαρεις,φορεσε τα γυαλια σου.Επισης,εμ...αν φορας τα γυαλια και δε βλεπεις καλα,καθαρισε τα και λιγο γιατι απο το αγχος σου μπορει να εχεις ξεχασει να το κανεις κι αυτο!Το εχω παθει για αυτο στο λεω :P
    Κι εμενα,ερχεται και φευγει αλλα δεν ξερω.Πολλες φορες,εχω μυικη συσπαση εκει και με ποναει και εκτος απο αυτο,πηγαινει και απο τη μυτη που ποναω,προς τα εκει ο πονος καμια φορα.Ομως στο αριστερο ματι το εχω,οπως και στο αριστερο αυτι εχω το θεμα πιο πολυ και απο εκει ξεκινησαν ολα.Δεν ειμαι σιγουρη για το τι γινεται απο εκεινη την πλευρα.......

  14. #14
    thanasisGR
    Guest
    Quote Originally Posted by Nantina View Post
    Τελικά κοιταξα,ειναι ανοιχτου τυπου.Βασικα εγω δεν αγχωνομαι για τη διαδικασια,ας ειναι οπως θελει.Το αποτελεσμα με αγχωνει...Και αν βγει σε μια-δυο μερες τι θα κανω;Θα πεθανω........Και εχω κανονισει να φυγω μεχρι την Κυριακη,θα πεθανω απο το αγχος μου!Υπαρχει βεβαια και η λυση να τους παρω τηλεφωνο για να μαθω τα αποτελεσματα...Αλλα δεν ξερω αν το αντεχω............Αν δεν εχω ηδη αγχωδης διαταραχη τοσοοοοο μεγαλου βαθμου,θα την παθω αυτες τις μερες σιγουρα!!!!Αυτο με τα ματια,δεν πας να το κοιταξεις για καλο και για κακο;
    a pali kala pou einai anixtos tomografos

    re sy ti na paw na kitakso?? den nomizo na einai kati to toso anusixitiko afou to anxos kai h kata8lipsh fernoun kapies diataraxes stin orash...

    me pianei merikes fores se entono va8mo alla mono otan eimai spiti... ama bgw ekso meta apo ligo tha er8ei pali h nevrikotita kai tha fygei auto...

    sigoura kapia morfh ipias kata8lipshs einai... h isos na to pa8eno kai apo to pc pou eimai polles wres... me pianei wres wres kai mia apa8eia elafrh ba8mou xazeuo kapou kai sigentronome ekei... auta suni8os mou fenonte gia sumtomata kapias morfhs hpias kata8lipshs.. ta spyrakia sto prosopo einai auto pou me anxonei perissotero.. an kai sigoura den prepei na anxonome toso polu.. isos na einai dermatitida apo anxos..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    m.monkey εχεις δικιο...Κι εγω πιο παλια ειχα πονους στο στομαχι αλλα δεν εδινα καμια σημασια.Δεν ειχα πατησει ποτε στο γιατρο.Ομως πονοκεφαλους τετοιου ειδους δεν ειχα ποτε...Γι'αυτο εχω τρομοκρατηθει.Και κυριως,οταν αρχισε αυτο το θεμα,με τους πονοκεφαλους αρχισε και η μυικη συσπαση και τοτε δεν εδινα καμια σημασια.Πηρα μια αντιβιωση και κατι αλλα και σε δυο εβδομαδες περασε.Το θεμα ειναι οτι επειδη ακριβως ειχε τοτε περασει και τωρα δεν περναει,για αυτο με εχει φαει το αγχος.Ομως,δεν εχεις αδικο σε τιποτα απο αυτα που λες.Βγαινω εξω τον τελευταιο καιρο και καποια στιγμη ερχονται και τοτε δεν μπορω να καθησω να μιλησω με κανεναν.Προχθες εφυγα αρων αρων απο μια γιορτη που σε αλλη περιπτωση θα το ειχα ξενυχτησει μαζι με τους αλλους.Εχεις απολυτο δικιο...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαι αρκετα καλος ειμαι η μηπως δεν βλεπω αρκετα καλα
    By ImLost in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 20-08-2014, 14:56
  2. δεν ειμαι καλα..
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 02-10-2010, 05:40
  3. ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ???
    By Ακροβατης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 35
    Last Post: 18-05-2010, 11:12
  4. Είμαι καλά;
    By Qya in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 19-02-2009, 12:32
  5. είμαι καλά...
    By kely28 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 18-07-2008, 14:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •