Βιβλίο E.C.D.L.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1

    Βιβλίο E.C.D.L.

    Γειά σας,

    Η ερώτηση μου δεν σχετίζεται με τη ψυχολογία.
    Ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος γνωρίζει για βιβλία σχετικά με το E.C.D.L. CORE.
    Θέλω να πιστοποιήσω τις γνώσεις μου στα προγράμματα υπολογιστή. Μέχρι στιγμής δεν έχω δώσει κάποιο Ι.Τ. certificate. Έχω παρακολουθήσει μάθημα για χρήση υπολογιστή σε ιδιωτικό κολλέγιο, το οποίο όμως δεν έχει την ισχύ που έχει το E.C.D.L. ή κάποιο αντίστοιχο πιστοποιητικό.
    Σκεφτόμουν να το δώσω διαβάζοντας κάποιο εγχειρίδιο, εφόσον είναι διαθέσιμο, μιάς και ήδη διαθέτω γνώσεις πάνω σε προγραμματα όπως EXCEL, WORD, POWERPOINT κ.τ.λ., και επειδή τα οικονομικά μου δεν είναι τα καλύτερα, ιδίως αυτή τη περίοδο. Ξέρει κάποιος που να έχει δώσει αν υπάρχουν σχετικά βιβλία σε βιβλιοπωλεία ή στα εξεταστικά κέντρα E.C.D.L.;

    Ευχαριστώ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Υπάρχουν βιβλία, αλλά όλη η ιστορία είναι τα τεστ που κάνεις στα φροντιστήρια, και στα οποία έχεις πρόσβαση με κωδικό. Μεσω αυτών, στον υπολογιστή, εξοικιώνεσαι με το εξεταστικό σύστημα και με την ύλη. Ουτως ή άλλως θα πληρώσεις σε κάποιο από αυτά την κάρτα που σου ανοίγουν και τα εξέταστρα, τα χρήματα για τα μαθήματα δεν είναι πολυ παραπάνω.,Ξανασκέψου το

  3. #3
    Για τα εξέταστρα ήξερα ότι ήταν 35 euros η ενότητα. Εσύ ξέρεις πόσο πάει για τα μαθήματα; Κάτι είχα ακούσει για 500 euros.

  4. #4
    Quote Originally Posted by Mildreh View Post
    Γειά σας,

    Η ερώτηση μου δεν σχετίζεται με τη ψυχολογία.
    Ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος γνωρίζει για βιβλία σχετικά με το E.C.D.L. CORE.
    Θέλω να πιστοποιήσω τις γνώσεις μου στα προγράμματα υπολογιστή. Μέχρι στιγμής δεν έχω δώσει κάποιο Ι.Τ. certificate. Έχω παρακολουθήσει μάθημα για χρήση υπολογιστή σε ιδιωτικό κολλέγιο, το οποίο όμως δεν έχει την ισχύ που έχει το E.C.D.L. ή κάποιο αντίστοιχο πιστοποιητικό.
    Σκεφτόμουν να το δώσω διαβάζοντας κάποιο εγχειρίδιο, εφόσον είναι διαθέσιμο, μιάς και ήδη διαθέτω γνώσεις πάνω σε προγραμματα όπως EXCEL, WORD, POWERPOINT κ.τ.λ., και επειδή τα οικονομικά μου δεν είναι τα καλύτερα, ιδίως αυτή τη περίοδο. Ξέρει κάποιος που να έχει δώσει αν υπάρχουν σχετικά βιβλία σε βιβλιοπωλεία ή στα εξεταστικά κέντρα E.C.D.L.;

    Ευχαριστώ
    και γιατί δεν απευθύνεσαι σε ένα φόρουμ σχετικό με αυτό?

  5. #5
    Δεν είχα κάποιο υπόψιν μου.
    Έχεις να μου προτείνεις κάποιο μιας και ρώτησες;;

  6. #6
    Quote Originally Posted by Mildreh View Post
    Δεν είχα κάποιο υπόψιν μου.
    Έχεις να μου προτείνεις κάποιο μιας και ρώτησες;;
    επειδή βλέπω πως είσαι νέο μέλος, φαντάζομαι πως όταν γκουγκλαρες για αυτό δεν σου έβγαλε ένα φόρουμ υποστήριξης..
    αν το κάνεις λοιπόν, θα σου βγάλει χίλια σε σχέση με αυτό που ψάχνεις.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    θεοφανια με το μαλακο στα νεα μελη

  8. #8
    Quote Originally Posted by kyknos25 View Post
    θεοφανια με το μαλακο στα νεα μελη
    σου εστειλα πμ...:Ρ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    απαντησα μπειμπι

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Το βασικο ερωτημα ειναι για πιο λογο να θες να δωσεις ECDL....

    Πηγαινε σε ενα φροντιστηριο, δεν χρειαζεσαι τα βιβλια.Μιλαμε για μια τελειως αυτοματη διαδικασια , κοροιδια θα ελεγα , που το βαφτιζουν "διπλωμα".

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Η μαλλον καλυτερα βρες τα cd με την εξεταση και μαθε παπαγαλια τις εντολες. ουτε φροντιστηρια ουτε ιστοριες.

  12. #12
    Έχω ξανακάνει παλαιότερα εγγραφή στο forum του e-psychology (γνωρίζοντας για τί είδους forum πρόκειται) με διαφορετικό nickname, αλλά στη πορεία ξέχασα τον κωδικό για να ξανακάνω log in. Δεν το θεώρησα κακό να ρωτήσω κατί που δεν σχετίζεται με το θέμα της ψυχολογίας, εφόσον πολλές φορές έχω δει στην ενότητα 'ΓΕΝΙΚΑ' τίτλους όπως 'Τί θα κάνετε σήμερα?', 'Στείλτε μια φωτογραφία σας' ή 'Τι επαγγέλεστε ?'. Σε κάθε περίπτωση, μπορείτε να διαγράψετε το μήνυμα μου εάν παρέβηκα κάποιον από τους όρους εγγραφής στο forum και εγώ με τη σειρά μου να απευθυνθώ σε ένα site σχετικό με τη πληροφορική.

  13. #13
    Quote Originally Posted by Mildreh View Post
    Έχω ξανακάνει παλαιότερα εγγραφή στο forum του e-psychology (γνωρίζοντας για τί είδους forum πρόκειται) με διαφορετικό nickname, αλλά στη πορεία ξέχασα τον κωδικό για να ξανακάνω log in. Δεν το θεώρησα κακό να ρωτήσω κατί που δεν σχετίζεται με το θέμα της ψυχολογίας, εφόσον πολλές φορές έχω δει στην ενότητα 'ΓΕΝΙΚΑ' τίτλους όπως 'Τί θα κάνετε σήμερα?', 'Στείλτε μια φωτογραφία σας' ή 'Τι επαγγέλεστε ?'. Σε κάθε περίπτωση, μπορείτε να διαγράψετε το μήνυμα μου εάν παρέβηκα κάποιον από τους όρους εγγραφής στο forum και εγώ με τη σειρά μου να απευθυνθώ σε ένα site σχετικό με τη πληροφορική.
    αυτό μου έκανε εντυπωση μιλ, πως ήσουν νέο μέλος.
    Τώρα λύθηκαν οι απορίες μας...

  14. #14
    Απορίες ώς προς τι; Που έκανα μια τέτοια ερώτηση σε forum ψυχολογίας;

  15. #15
    Quote Originally Posted by Mildreh View Post
    Απορίες ώς προς τι; Που έκανα μια τέτοια ερώτηση σε forum ψυχολογίας;
    που έκανες μια τέτοιου είδους ερώτηση σε ένα φόρουμ ψυχολογίας από το πρώτο μνμ.
    Ο κάθε νοήμων άνθρωπος θα σκεφτόταν: γιατι να την κάνει εδώ και όχι σε ένα φόρουμ σχετικό με αυτό?
    Αν ήσουν παλιό μέλος όπως αποκάλυψες αργότερα, δεν θα υπήρχε τίποτα περίεργο...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. To βιβλίο μου.
    By fackatos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 53
    Last Post: 09-06-2011, 06:09
  2. βιβλίο-προτάσεις?
    By αν? in forum Αγαπημένα Βιβλία Ψυχολογίας
    Replies: 49
    Last Post: 26-03-2011, 11:41
  3. Βιβλίο σχετικό!
    By alexandros3 in forum Αγαπημένα Βιβλία Ψυχολογίας
    Replies: 0
    Last Post: 20-02-2011, 12:03
  4. ΒΙΒΛΙΟ
    By tomasliak in forum Αγαπημένα Βιβλία Ψυχολογίας
    Replies: 16
    Last Post: 23-02-2010, 18:37
  5. βιβλιο
    By νικος32 in forum Αγαπημένα Βιβλία Ψυχολογίας
    Replies: 6
    Last Post: 24-08-2007, 14:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •