11:11 ψυχικό φαινόμενο?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40
  1. #1
    thanasisGR
    Guest

    11:11 ψυχικό φαινόμενο?

    γεια χαρά. εδώ και 1 μηνα περίπου όταν κοίταγα την ώρα εντελώς τυχαία ήτανε 11:11 δεν έδωσα σημασία... λέω τυχαίο είναι.. κάθε μέρα που πέρναγε άρχιζα να βλέπω καθημερινά την ώρα να είναι 10:10/12:12/11:11/1:11/2:22/3:33/4:44/5:55 όσο περνάγανε η μέρες ήτανε και πιο έντονα αυτά τα νούμερα μέσα στο μυαλό μου... από χτες λοιπόν τα έχω δει όλα.. έχω πάθει ''σοκ''.. οποτε κοίταγα το ρολοι ήτανε εντελώς τυχαία γινότανε αυτό.. έπεσα για ύπνο και ξαφνικά πετάγομαι απότομα κοιτάω το ρολοι ''4:44 η ώρα'' με έπιασε πανικός.. άρχιζα να τρέμω.. δεν ήξερα τι έκανα... νόμιζα πως θα τρελαθώ... μετά από 10 λεπτά συνήλθα δεν μπόρεσα ξανά να κοιμηθώ κάθισα στο pc.. και εκεί που καθόμουνα άρχισα πάλι να ακούω νούμερα μέσα στο μυαλό μου σαν να θέλει κάτι να βγει... δεν μπορούσα να κουνηθώ είχα κοκαλώσει.. άρχισε να φυσάει ένας δυνατός αέρας μέσα στο δωμάτιο.. άρχιζε να με λόυζι κρύος ιδρώτας είχα ταχυκαρδία αλλα δεν μπορούσα να κάνω tpt.. δεν μπορούσα να έλενξω τον ευατό μου.. δεν μπορούσα ούτε να μιλήσω... αυτο κρατησε 20 λεπτα... μετά όταν συνήλθα κοιτάω στο κινητό η ώρα ήτανε. 5:55 τρελάθηκα πάλι...

    μετά άρχιζα να ακούω να με φωνάζουμε με το όνομα μου... και να με καθοδηγούνε να πάω στο μέρος που έπαθα την 1τη μου κρίση πανικού... φυσικά εγώ αισθάνθηκα εκκινεί την ώρα μια ευεξία-γαλήνη... και βγήκα πρωί πρωί έξω και πήγα σε αυτό το μέρος.. μόλις έφτασα εκεί έκατσα για λίγο και άρχισα πάλι να ακούω μια φωνή να μου λέει θα γίνεις καλά! θα νιώσεις όπως ένιωθες παλιά... μετά γύρισα σπίτι μόλις μπήκα μέσα ως διά μαγείας μου περάσανε όλα αυτά...

    μετά βγήκα για να πάω να κάνω κάτι εξέτασης αίματος κλπ.. μόλις έφτασα ακριβώς κάτω από το σπίτι κοίταξα το κινητό και η ώρα ήτανε 11:11 πραγματικά δεν ξέρω είναι απίστευτο πως παίζει αυτή τι στιγμή το μυαλό με εμενα... δεν νιώθω ότι θέλω να κάνω κάτι κακό.. νιώθω ότι θέλω να βοηθήσω τον ευατό μου! πολύ περιέργεια ιδεοληψία πραγματικά...

    μέχρι στιγμής συνεχίζω να βλέπω συνεχεια αυτά τα νούμερα... και σήμερα όλοι μέρα νιώθω σαν να γύρισα κάτι χρονια πίσω νιώθω τόσο πολύ ενέργεια είμαι τόσο χαρούμενος πραγματικά δεν ξέρω πως έγινε αυτό... είναι απίστευτα τρελό μια ιδεοληψία να σε κάνει να ζήσεις μια ζωή γεμάτη ευτυχία.... χωρίς άγχος και κατάθλιψη...

    τα σχόλια δικά σας...
    Last edited by thanasisGR; 21-09-2011 at 22:50.

  2. #2
    thanasisGR
    Guest
    έψαξα και στο internet σχετικά με αυτό.. και είδα πολύ λένε σχετικά για αυτό το φαινόμενο!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Εγώ νομίζω πάντως ότι είναι στο μυαλό σου. Όχι ότι δεν βλέπεις τα νούμερα, απλά έχεις κολλήσει να "κοιτάς" και να "προσέχεις" τους αριθμούς όπως τους λές. Είχα και εγώ κόλλημα παρόμοιο στο σχολείο, μέχρι που σταμάτησα να φοράω ηλεκτρονικό ρολόι. Ξέρω δε και μια άλλη περίπτωση, που το θεωρεί κάτι σαν γούρι αν οι αριθμοί είναι έτσι όπως τους λες. Βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος. να το συζητήσεις με το γιατρό σου. Και χαλάρωσε, όσο μπορείς.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    7
    πολυ περιεργο οντως. δυσκολευομαι να το πιστεψω. ψυχικο ή μεταφυσικο φαινόμενο εγω θα ελεγα

  5. #5
    thanasisGR
    Guest
    lete na einai psyxosh? :(

    alla kai pali... den einai periergo??

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Εμενα μου φαινεται οτι αγχωθηκες πολυ..Μου εχει τυχει και μενα παρομοιο(οχι σε τοσο μεγαλη συχνοτητα βεβαια)και τις περιοδους που ημουν επηρεασμενη απο μεταφυσικα κλπ αυτο με αγχωνε.Αλλες ουδετερες περιοδους, απλως με αφηνε αδιαφορη και δεν μου κολλουσε.
    Δλδ δεν εχεις παρατηρησει να κοιταξες το ρολοι τις τελευταιες μερες και να ηταν ασχετα τα ψηφια μεταξυ τους?(π.χ. 13:45?)Μηπως κοιτας συνεχεια το ρολοι επηρεασμενος απ το κολλημα σου και σου μενουν μοναχα εκεινες οι φορες που βλεπεις τα ιδια ψηφεια?Επειδη απλως τις υπολοιπες δεν βρισκεις λογο να αγχωθεις?
    Οσο για τις φωνες εισαι σιγουρος οτι δεν ηταν η δικη σου σκεψη που μεσα στο αγχος σου περι μεταφυσικων εκεινη τη στιγμη ή περι φοβου για "τρελα" την εξελαβες ως ξενη φωνη?Μηπως μεσα στο φοβο σου εγινε αυτο ή σου συμβαινει συχνα??
    Απο εκει και περα το οτι λες οτι νιωθεις χαρουμενος φαινεται καλο..οποτε γιατι αγχωνεσαι και με αυτο?

    Εντιτ: πας σε καποιον ειδικο?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Παντως πανω σ αυτο που ειπε η ντιπ περπλ ειχα ακουσει κι εγω παρομοιο "μυθο" που λεγανε οταν ημασταν μικρα οτι και καλα αν τυχει να δεις τα ιδια ψηφια υποτιθεται οτι καποιος σε σκεφτεται ή κατι τετοιο..Οπως κανουν με το φταρνισμα...Αρα εχει απασχολησει κι αλλους αυτο το φαινομενο.Ανεξαρτητα αν αυτα ειναι μυθοι τους βαλανε σε σκεψεις.

  8. #8
    thanasisGR
    Guest
    Quote Originally Posted by niah View Post
    Εμενα μου φαινεται οτι αγχωθηκες πολυ..Μου εχει τυχει και μενα παρομοιο(οχι σε τοσο μεγαλη συχνοτητα βεβαια)και τις περιοδους που ημουν επηρεασμενη απο μεταφυσικα κλπ αυτο με αγχωνε.Αλλες ουδετερες περιοδους, απλως με αφηνε αδιαφορη και δεν μου κολλουσε.
    Δλδ δεν εχεις παρατηρησει να κοιταξες το ρολοι τις τελευταιες μερες και να ηταν ασχετα τα ψηφια μεταξυ τους?(π.χ. 13:45?)Μηπως κοιτας συνεχεια το ρολοι επηρεασμενος απ το κολλημα σου και σου μενουν μοναχα εκεινες οι φορες που βλεπεις τα ιδια ψηφεια?Επειδη απλως τις υπολοιπες δεν βρισκεις λογο να αγχωθεις?
    Οσο για τις φωνες εισαι σιγουρος οτι δεν ηταν η δικη σου σκεψη που μεσα στο αγχος σου περι μεταφυσικων εκεινη τη στιγμη ή περι φοβου για "τρελα" την εξελαβες ως ξενη φωνη?Μηπως μεσα στο φοβο σου εγινε αυτο ή σου συμβαινει συχνα??
    Απο εκει και περα το οτι λες οτι νιωθεις χαρουμενος φαινεται καλο..οποτε γιατι αγχωνεσαι και με αυτο?

    Εντιτ: πας σε καποιον ειδικο?
    paw se psyxiatro alla den perno farmaka... kano psuxo8erapia

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Εγω παντως παιδια,που παντα μου αρεσαν τα μεταφυσικα θεματα,θα σας πω το εξης.Οποτε παιζω ταβλι τρελαινω κοσμο χαχαχα!Οταν φερω μια φορα διπλες,μετα κανω το εξης.Κοιταζω τα ζαρια για 5-6 δευτερολεπτα και οταν το σκεφτομαι πραγματικα και δεν κανω πλακα,φερνω συνεχομενες διπλες.Το σερι ειναι 7 :P
    Ε,καποια στιγμη με αποσυντονιζει βεβαια ο συμπαiκτης μου γιατι αρχιζει να τα παιζει και μετα πφφφφφ παει η μαγεια της σκεψης!Πιστευω λοιπον ακραδαντα οτι μπορεις να επηρεασεις με τη σκεψη σου κατι και με την πιστη σου.Ετσι λοιπον,αν ο Θανασης ειδε δυο φορες κατι και του κολλησε ειναι πολυ πιθανο για αυτο το λογο να του συμβαινει κιολας.Για μενα ειναι η δυναμη της σκεψης :)
    Ο ανθρωπος,οσο αδυναμος και να δειχνει,εχει μεγαλες δυνατοτητες που πηγαζουν απο τον εγκεφαλο και την ενεργεια!!(τι λεω παλι....!!)

  10. #10
    Καποια στιγμή μου είχε τύχει και μένα αυτό...:Ρ
    βάζω λοιπόν κάτω το μυαλό μουα και σκέφτομαι: τι αλλο μπορεί να συμβαίνει, εκτός από το να με κυνηγούν οι δυνάμεις του σκότους παρέα με τον Αγ Βασίλη που τελικά υπάρχει?
    Είναι πολύ απλό φίλε μου. Αν δεις εκατο φορες την ωρα, μόνο όταν δεις 11.11 ή οποιουσδήποτε όμοιους αριθμούς θα δώσεις σημασία.
    Μήπως είναι δύσκολο να το πετύχεις όταν το βλέπεις συνέχεια?
    Καθόλου.

  11. #11
    thanasisGR
    Guest
    Quote Originally Posted by Nantina View Post
    Εγω παντως παιδια,που παντα μου αρεσαν τα μεταφυσικα θεματα,θα σας πω το εξης.Οποτε παιζω ταβλι τρελαινω κοσμο χαχαχα!Οταν φερω μια φορα διπλες,μετα κανω το εξης.Κοιταζω τα ζαρια για 5-6 δευτερολεπτα και οταν το σκεφτομαι πραγματικα και δεν κανω πλακα,φερνω συνεχομενες διπλες.Το σερι ειναι 7 :P
    Ε,καποια στιγμη με αποσυντονιζει βεβαια ο συμπαiκτης μου γιατι αρχιζει να τα παιζει και μετα πφφφφφ παει η μαγεια της σκεψης!Πιστευω λοιπον ακραδαντα οτι μπορεις να επηρεασεις με τη σκεψη σου κατι και με την πιστη σου.Ετσι λοιπον,αν ο Θανασης ειδε δυο φορες κατι και του κολλησε ειναι πολυ πιθανο για αυτο το λογο να του συμβαινει κιολας.Για μενα ειναι η δυναμη της σκεψης :)
    Ο ανθρωπος,οσο αδυναμος και να δειχνει,εχει μεγαλες δυνατοτητες που πηγαζουν απο τον εγκεφαλο και την ενεργεια!!(τι λεω παλι....!!)
    όχι ρε συ δεν είχα δει τίποτα πριν το πάθω αυτό..
    μετά άρχισα να ψάχνω στο Google! και βρήκα διαφορα μεταφυσικά κλπ.. :P

  12. #12
    thanasisGR
    Guest
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    Καποια στιγμή μου είχε τύχει και μένα αυτό...:Ρ
    βάζω λοιπόν κάτω το μυαλό μουα και σκέφτομαι: τι αλλο μπορεί να συμβαίνει, εκτός από το να με κυνηγούν οι δυνάμεις του σκότους παρέα με τον Αγ Βασίλη που τελικά υπάρχει?
    Είναι πολύ απλό φίλε μου. Αν δεις εκατο φορες την ωρα, μόνο όταν δεις 11.11 ή οποιουσδήποτε όμοιους αριθμούς θα δώσεις σημασία.
    Μήπως είναι δύσκολο να το πετύχεις όταν το βλέπεις συνέχεια?
    Καθόλου.
    εγώ Εκείνη την στιγμή μου φάνηκε ότι είναι μόρα.. γιατί πάγωσαν όλα.. δεν μπορούσα να κουνηθώ, να μιλήσω κλπ... ήτανε πολύ τρομαχτικό..

  13. #13
    Quote Originally Posted by thanasisGR View Post
    εγώ Εκείνη την στιγμή μου φάνηκε ότι είναι μόρα.. γιατί πάγωσαν όλα.. δεν μπορούσα να κουνηθώ, να μιλήσω κλπ... ήτανε πολύ τρομαχτικό..
    είναι "λογικό" φίλε μου.
    Απ όσα διαβάζω αντιμετωπίζεις πολλά και όλα τα μεγενθύνεις.
    Γράψε σε ένα χαρτί ποσες φορές κοιτάς την ώρα και μετα δεστο σαν ποσοστο...θα εκπλαγεις....:)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Quote Originally Posted by Nantina View Post
    Εγω παντως παιδια,που παντα μου αρεσαν τα μεταφυσικα θεματα,θα σας πω το εξης.Οποτε παιζω ταβλι τρελαινω κοσμο χαχαχα!Οταν φερω μια φορα διπλες,μετα κανω το εξης.Κοιταζω τα ζαρια για 5-6 δευτερολεπτα και οταν το σκεφτομαι πραγματικα και δεν κανω πλακα,φερνω συνεχομενες διπλες.Το σερι ειναι 7 :P
    Ε,καποια στιγμη με αποσυντονιζει βεβαια ο συμπαiκτης μου γιατι αρχιζει να τα παιζει και μετα πφφφφφ παει η μαγεια της σκεψης!Πιστευω λοιπον ακραδαντα οτι μπορεις να επηρεασεις με τη σκεψη σου κατι και με την πιστη σου.Ετσι λοιπον,αν ο Θανασης ειδε δυο φορες κατι και του κολλησε ειναι πολυ πιθανο για αυτο το λογο να του συμβαινει κιολας.Για μενα ειναι η δυναμη της σκεψης :)
    Ο ανθρωπος,οσο αδυναμος και να δειχνει,εχει μεγαλες δυνατοτητες που πηγαζουν απο τον εγκεφαλο και την ενεργεια!!(τι λεω παλι....!!)

    Κι εγω αυτα πιστευα παλιοτερα αλλα ηρθε ο καιρος που με φρικαραν απιστευτα αυτες οι σκεψεις..Απο τοτε προσπαθω να πειθω τον εαυτο μου οτι ειναι συμπτωσεις..ή οταν προκειται για ταβλι απλως κωλοφαρδια.;ρ.Και οτι απλα αν καποιος ειναι επηρεασμενος σχετικα κολλαει σε αυτο..Το παρατηρει και του μενει..Ενω καποιος που δεν το εχει στο μυαλο του το αφηνει και περναει ετσι απλα.(οτι δλδ συμβαινει σε ολους μας, αλλοι το παρατηρουν κι αλλοι οχι)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Quote Originally Posted by thanasisGR View Post
    όχι ρε συ δεν είχα δει τίποτα πριν το πάθω αυτό..
    μετά άρχισα να ψάχνω στο Google! και βρήκα διαφορα μεταφυσικά κλπ.. :P
    Μην καθεσαι να γκουγκλαρεις οταν εισαι αγχωμενος γιατι "θα τα δεις ολα"..και τιποτα να μην εχεις θα το αποκτησεις.Ειλικρινα στο λεω..
    Για κανε τη μεθοδο που σου προτεινει κι η Θεοφανια..κι εγω αυτο σου πα..Μηπως επειδη εισαι αγχωμενος, απ τις φορες που κοιταζεις το ρολοι σου, σου μενουν μοναχα αυτες που σου κανουν εντυπωση?Και τις υπολοιπες απλα τις προσπερνας και τις διαγραφεις απ τη μνημη?
    Οπως και να χει εφοσον σε αγχωνει κανε μια συζητηση και με το γιατρο σου να σε χαλαρωσει..

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Το φαινόμενο του νεοπλουτισμού....
    By Densoulew in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 05-07-2011, 16:31
  2. αυτοτονια , ενα αφυσικο φαινομενο
    By carrot in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 11-12-2010, 18:20
  3. Φαινόμενο Gordon Smith
    By anwnimi in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 48
    Last Post: 19-05-2008, 15:39
  4. ΨΥΧΙΚΟ ΣΟΚ ΑΚΟΥΣΕ ΜΕ
    By SYLVIANT10 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 30-06-2007, 03:41
  5. ΨΥΧΙΚΟ ΣΟΚ
    By SYLVIANT10 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 16-06-2007, 22:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •