ΠΑΡΜΟΡΜΗΣΕΙΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    ΠΑΡΜΟΡΜΗΣΕΙΣ

    Κλαησπέρα,

    Οι παρορμησεις πως αντιμτωπίζονται,να σου ερχονται εικόνες ότι κάνεις κάτι κακό στον ευατό σου,?Φοβάμαι μην χάσω τον έλεγχο...

    Εχω κλείσει ραντεβου με ψυχολογο, και έχω αγχος,πρώτη φορά τι θα μου πει,γενικός μετά από πόσες συνεδρείες σε κανει χαρούμενο και σου αποβάλει το άγχος???

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Από την δική μου εμπειρία θέλω να σου πω ότι χρειάζεται κάποιος χρόνος. Από την ψυχοθεραπεία μπορεί να φύγεις πετώντας στα σύννεφα κάποιες φορές, και άλλες προβληματισμένος. Όπως και να ΄χει, σίγουρα θα σε βοηθήσει και άμεσα. Θα το δείς. Μπράβο για την απόφασή σου. Από μόνη/μόνος σου, πρέπει λίγο να το δουλέψεις το θέμα με τις παρορμήσεις, να ενεργοποιήσεις τη λογική σου εκείνη την ώρα ή να τις "φοβερίσεις" κιόλας με χιούμορ. Να πεις "άι στο καλό, τι σκεφτομαι τώρα". Ομως δεν ξέρω αν είναι και σωστή αυτή η ...τεχνική. Ο ψυχολόγος σου σίγουρα θα σου δώσει συμβουλές ως προς αυτό το θέμα. Μην ανησυχείς.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Δεν είναι παρόρμηση να βλέπεις εικόνες πως κάνεις κακό στον εαυτό σου, ιδεοληψία ειναι αυτό, παρόρμηση είναι όταν νιώθεις πως θέλεις να το κάνεις κ αντιστέκεσαι.

  4. #4
    Νομίζω ότι θα πηδήξω από το μπαλκόνι οταν είμαι πιεσμένος ενω δεν θέλω,μου αρέσει πολύ η ζωή ,τι είναι αυτο??ιδεοληψία??

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •