Ψυχωση και οδηγηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    14

    Ψυχωση και οδηγηση

    Θελω να σας ρωτησω αν οσοι παιρνετε φαρμακα οδηγειτε κιολας. Επαψα να οδηγω απο το 2001 γιατι φοβομουνα και συνεχιζω να φοβαμαι μηπως σκοτωσω κανεναν ανθρωπο.
    Ομως το να οδηγω μου αρεσει και θα θελα να "καβαλησω" μοτοσυκλετα ή να οδηγησω αυτοκινητο. Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι καμια φορα οπτικες παραισθησεις (σημερα το πρωϊ ειδα για παραδειγμα μια ασπρη φωτεινη σφαιρα να πεφτει με βαλιστικη τροχια). Το δευτερο πραγμα που με προβληματιζει ειναι το αγχος που με καταλαμβανει καμια φορα και φοβαμαι μηπως κανω καμια στραβοτιμονια και βρεθω στα "θυμαρακια". Για το αγχος περνω 0,25 mg xanax τρεις φορες την ημερα. Αλλα καμια φορα δεν φτανει.
    Επισης για καποιο καιρο ειχα την εντυπωση οτι θα "τριβονταν λαμαρινες" αμα επιανα το τιμονι.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Αθήνα
    Posts
    107
    Φιλε μου, ουτε εγω οδηγω, καλο ειναι να το αποφυγεις, ειδικα αφου εχεις και οπτικες παραισθησεις.Ξερω ειναι ωραια η αισθηση που σου δινει η οδηγηση αλλα κατα την αποψη μου πρεπει να αποφευγεις να οδηγεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Παρολο που δεν εχω παραισθησεις ουτε εγω οδηγω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    63
    Τι εγινε ρε παιδια μονο εγω οδηγο?:P
    Λοιπον σαν οδηγος σου προτινω να μην οδηγεις απο την στιγμη που εισαι κατω απο θεραπευτικη αγωγη και μπορει να εχει παρενεργιες αλλα κυριως γιατι εχεις παραισθησεις ...μπορει να αποβει επικυνδινο για σενα και για τους αλλους:(
    Ωστοσο επειδη καταλαβαινω πως η οδηγηση ειναι ενα \"ιδιαιτερο σπορ\" και ανεβαζει την λιμπιντο, μπορεις να κανεις το κεφι σου οδηγοντας σε πιο απομερες περιοχες ετσι για να εισαι και εσυ ευχαριστημενος και ολα να βαινουν καλα...σιγουρα δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα τουλαγχιστον ειναι ασφαλες!!!
    φιλικα ...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    27
    epidi den exo parestsis odigo den exo provlima me tin odigisi apla stin arxi otan arxisa ta farmaka ixa k egw fovies diskolies sto parkarizma alla den ta paratisa k ta katafera parolou eperna megales dosis farmakon px 40 mg abilify omos iparxi k i eksis periptosi otan eperna solian k invega epidi itan katastolis tote para trixa na trakaro analogos ta farmaka boris pisteuo na odigisis ta kenouria farmaka den katasteloun opote den exis provlima stin odigisi ektos an exis paresthisi k fovase gia tous fovous auto pou exo na po ipomoni kali diathesi k pano apola na min se pari apo kato i asthenia

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Αμα πηγαίνεις αργά όλα τα προλαβαίνεις απλά θα πηγαίνεις αργά αμα ήξερες να οδήγας είναι πανεύκολο αμα τώρα μαθαίνεις φαντάζομαι πιο δύσκολο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •