ΠΑΛΙ ΟΙ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ !!!!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796

    ΠΑΛΙ ΟΙ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ !!!!!!!

    Αρτι αφιχθεισα κ δεν ειμαι καλα... με το ζορι την παλευω... ειλικρινα τρεμω ολοκληρη ακομα νομιζω πως θα πεθανω... εχω παρει 3 διαφορετικα αγχολυτικα κ δεν μπορω να ηρεμησω... πως εχουν τα πραγματα... ειχαμε λοιπον σημερα ενα συνεδριο στη σχολη τελοσπαντων ηταν ψιλουποχρεωτικο να πας.. παω λοιπον λιγο αργοπορημενη καθομαι κ αρχισαν οι ομιλητες να σηκωνονται κ να παρουσιαζουν τις εργασιες τους κ τα θεματα τους.. τεσπα νιωθω αρχικα δυσφορια κ κλειστοφοβια δεν δινω σημασια λεω η ιδεα μου ειναι θα περασει... στη μιση ωρα πανω παθαινω βαρβατη κριση πανικου με ολα τα συμπτωματα ενιωθα να καιγομαι, ζαλαδα, ταχυπαλμια, καψιμο, πνιξιμο, κοντεψα να πεθανω.. ημουν σε φαση να χασω τις αισθησεις μου.... ηθελα να βγω εξω να παρω αερα αλλα φοβομουνα να σηκωθω μην πεσω κατω... ημουν ολη την υπολοιπη ωρα μες στο αγχος, οι παλμοι μου δεν ξερω κι εγω ποσο εφτασαν κ πως αντεξα ως το τελος, με επιασε μια αισθηση σαν σε ονειρο, σαν να πεθανα, ενιωθα οτι με κοιτανε τελοσπαντων να μην τα πολυλογω μολις τελειωσε πηρα τους γονεις μου να ρθουν με το αμαξι φοβομουν να παρω τη συγκοινωνια ελεγα κατι θα παθω στο δρομο.. κ τις σκαλες που κατεβαινα νομιζα οτι θα πεσω....
    τωρα τρεμω κ κρυωνω κ δεν με πιασαν τα αγχολυτικα, ειμαι σε ενταση πανικου κ φοβαμαι οτι θα πεθανω γαμωτο, δεν μπορω να ηρεμησω, τι θα κανω γαμωτο helppp..................
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #2
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Αρτι αφιχθεισα κ δεν ειμαι καλα... με το ζορι την παλευω... ειλικρινα τρεμω ολοκληρη ακομα νομιζω πως θα πεθανω... εχω παρει 3 διαφορετικα αγχολυτικα κ δεν μπορω να ηρεμησω... πως εχουν τα πραγματα... ειχαμε λοιπον σημερα ενα συνεδριο στη σχολη τελοσπαντων ηταν ψιλουποχρεωτικο να πας.. παω λοιπον λιγο αργοπορημενη καθομαι κ αρχισαν οι ομιλητες να σηκωνονται κ να παρουσιαζουν τις εργασιες τους κ τα θεματα τους.. τεσπα νιωθω αρχικα δυσφορια κ κλειστοφοβια δεν δινω σημασια λεω η ιδεα μου ειναι θα περασει... στη μιση ωρα πανω παθαινω βαρβατη κριση πανικου με ολα τα συμπτωματα ενιωθα να καιγομαι, ζαλαδα, ταχυπαλμια, καψιμο, πνιξιμο, κοντεψα να πεθανω.. ημουν σε φαση να χασω τις αισθησεις μου.... ηθελα να βγω εξω να παρω αερα αλλα φοβομουνα να σηκωθω μην πεσω κατω... ημουν ολη την υπολοιπη ωρα μες στο αγχος, οι παλμοι μου δεν ξερω κι εγω ποσο εφτασαν κ πως αντεξα ως το τελος, με επιασε μια αισθηση σαν σε ονειρο, σαν να πεθανα, ενιωθα οτι με κοιτανε τελοσπαντων να μην τα πολυλογω μολις τελειωσε πηρα τους γονεις μου να ρθουν με το αμαξι φοβομουν να παρω τη συγκοινωνια ελεγα κατι θα παθω στο δρομο.. κ τις σκαλες που κατεβαινα νομιζα οτι θα πεσω....
    τωρα τρεμω κ κρυωνω κ δεν με πιασαν τα αγχολυτικα, ειμαι σε ενταση πανικου κ φοβαμαι οτι θα πεθανω γαμωτο, δεν μπορω να ηρεμησω, τι θα κανω γαμωτο helppp..................
    μπριδ ιν μπριδ αουτ... αουουυουοουουουμμμμμ... κ ολα θα ερθουν στα ισα τους...
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    156
    Το πρωτο που εχω να σου πω ειναι οτι σε καταλαβαινω μεχρι εκει που δε φανταζεσαι. Το δευτερο ειναι ο φοβος που εχω παντα οτι δηλαδη ερχεται καποια στιγμη που τα φαρμακα δεν κανουν απολυτως τιποτα. Εχεις παρει 3 αγχολυτικα και εισαι ακομα ετσι? Ε τοτε ειναι λογικο να φοβασαι ... και το τριτο και πιο κοινοτυπο που θα σου πω ειναι μη φοβασαι. Πες στον εαυτο σου οτι ειναι να γινει θα γινει φοβηθω δεν φοβηθω. Εγω αυτο κανω τελευταια μολις παει να με πιασει και τουλαχιστον ψιλοσταματαω να τρεμω. Εσυ που εχεις περασει τοσα υποκυπτεις ετσι "ευκολα" σε μια κριση πανικου? Δε θελω αηδιες

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    παιδια ειλικρινα δεν ειμαι καλα μου μπηκε στο μυαλο οτι θα πεθανω κ εχω τρεμουλο βγηκα στο μπαλκονι κι εκανα τσιγαρο για να ηρεμησω αλλα τιποτα γαμωτο γιατι παλι ειχα 7 μηνες να παθω κριση πανικου κ σημερα μου ηρθε απο το πουθενα υπαρχει περιπτωση να ξαναπαθω?? νιωθω πως πλησιαζει, με εχει καταδυναστευσει το αγχος, πως θα το βγαλω αυτο το βραδυ δεν ξερω...........
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    παιδια ειλικρινα δεν ειμαι καλα μου μπηκε στο μυαλο οτι θα πεθανω κ εχω τρεμουλο βγηκα στο μπαλκονι κι εκανα τσιγαρο για να ηρεμησω αλλα τιποτα γαμωτο γιατι παλι ειχα 7 μηνες να παθω κριση πανικου κ σημερα μου ηρθε απο το πουθενα υπαρχει περιπτωση να ξαναπαθω?? νιωθω πως πλησιαζει, με εχει καταδυναστευσει το αγχος, πως θα το βγαλω αυτο το βραδυ δεν ξερω...........
    με μπλα μπλα στο ιντερνετ αν δεν θελεις να το ξενυχτησεις με την αδελφη σου μιλωντας για χαζομαρες... παιδικες αταξιες π.χ γκομενους... κλπ κλπ κλπ Θα ηρεμησεις.... μια κριση πανικου ηταν κ θα περασει...
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    156
    Θες να σου πω να γελασεις? Σημερα αγχωθηκα και στενοχωρηθηκα για καποιο θεμα. Σε μια φαση ενιωσα οτι ημουν αλλου,αργοτερα αρχισα να αγχωνομαι και να με κυριευει μια αγωνια και καταλαβα οτι η κριση πλησιαζει. Λεω ας παρω μια βαλεριανα που δε με πιανει βεβαια αλλα λεμε τωρα. Μεσα σε 5 λεπτα με επιασε φαγουρα στη γλωσσα μετα στο στομα μετα στο λαιμο εσωτερικα και μετα γενικως σε διαφορα σημεια. Αντι να ηρεμησω εχω εδω και μιση ωρα το φοβο οτι θα παθω αλλεργικο σοκ και θα πεθανω. Αναθεμα την ωρα που την πηρα. Παρ'ολα αυτα προσπαθω να ειμαι ηρεμη γιατι λεω εχω που εχω την αγωνια μου αν με κυριευσει ο φοβος και αρχισω να τρεμω ειναι ΤΟ μαρτυριο. Αν ειναι να με βρει τουλαχιστον να με βρει ηρεμη.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    γαμωτο ποναει το κεφαλι μου κ νιωθω οτι ζαλιζομαι κ οτι θα παθω κατι ειχα πολυ καιρο να το παθω αυτο κ μου ηρθαν ολα τα αγχωτικα μαζεμενα κ οι αρρυθμιες καπακι κ ωρες ωρες δεν νιωθω καν δεν ξερω τι μπορει να παθω.........
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by m.monkey View Post
    Θες να σου πω να γελασεις? Σημερα αγχωθηκα και στενοχωρηθηκα για καποιο θεμα. Σε μια φαση ενιωσα οτι ημουν αλλου,αργοτερα αρχισα να αγχωνομαι και να με κυριευει μια αγωνια και καταλαβα οτι η κριση πλησιαζει. Λεω ας παρω μια βαλεριανα που δε με πιανει βεβαια αλλα λεμε τωρα. Μεσα σε 5 λεπτα με επιασε φαγουρα στη γλωσσα μετα στο στομα μετα στο λαιμο εσωτερικα και μετα γενικως σε διαφορα σημεια. Αντι να ηρεμησω εχω εδω και μιση ωρα το φοβο οτι θα παθω αλλεργικο σοκ και θα πεθανω. Αναθεμα την ωρα που την πηρα. Παρ'ολα αυτα προσπαθω να ειμαι ηρεμη γιατι λεω εχω που εχω την αγωνια μου αν με κυριευσει ο φοβος και αρχισω να τρεμω ειναι ΤΟ μαρτυριο. Αν ειναι να με βρει τουλαχιστον να με βρει ηρεμη.
    το θεμα ξες ποιο ειναι?? οτι στα ξαφνικα με πιανει δεν εχω σημαδια να με προειδοποιουν κ αυτο ειναι το τραγικο της υποθεσης, κ τωρα μπορει παλι να με ξαναπιασει κ ειμαι ζαντα στο αγχος........
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    το θεμα ξες ποιο ειναι?? οτι στα ξαφνικα με πιανει δεν εχω σημαδια να με προειδοποιουν κ αυτο ειναι το τραγικο της υποθεσης, κ τωρα μπορει παλι να με ξαναπιασει κ ειμαι ζαντα στο αγχος........
    Μα αυτη ειναι η κριση βρε, ερχεται χωρις προειδοποιηση γι αυτο και παντα μας τρομαζει. Παντως οσο εισαι στην τσιτα και την περιμενεις δεν προκειται να ερθει. Μολις ξεχαστεις και ηρεμησεις τοτε θα χτυπησει. Τοτε ειναι που πρεπει να την αντιμετωπισεις, να της πεις ξερω ποια εισαι και δε σε φοβαμαι και παρε δρομο τωρα για να μην τα παρω και σε σαπισω στο ξυλο. Μη νομιζεις, της εχω κι εγω πολλα μαζεμενα!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    332
    Υποφερω και εγώ από φοβίες και πανικούς πολλά χρόνια και μου έχουν καταστρεψει τη ζωή!!!Παίρνω φάρμακα αλλά δεν μπορώ να τις καταπολεμήσω...Η γιατρός μου λεεί οτι κανονικα δεν θα έπρεπε να τις φοβαμαι αλλα οταν με πιανει φοβια νιώθω ότι θα λιποθυμησω και θα πεθανω...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    δλδ τωρα που ειμαι στην τσιτα δεν προκειται να ρθει, ετσι?? καλο αυτο, τουλαχιστον μπορει να εχω τα αγχωτικα αλλα την κρισουλα δεν θα την ξαναπαθω... αλλα αμα ειμαι ηρεμη τοτε καραδοκει.. αρα δεν ξερω πως πρεπει να ειμαι... ειμαι σε αδιεξοδο κ τελμα... θα σπασει κ η καρδια μου απ το ακανονιστο τακ-τακ... νιωθω οτι θα πεθανω........
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Αχ...τουλάχιστον εσύ μπορείς και καπνίζεις ακόμα...Εγώ το έκοψα πριν 3 μήνες όταν άρχισαν τα προβλήματα γιατί με ενοχλούσε στη μύτη και στο κεφάλι.(Οι γιατροι είπαν ότι είναι από το άγχος,άσχετα ότι μετά μου βρήκαν ρινίτιδα και άσθμα...)Ήταν πραγματικά αγχολυτικό για μένα...

  13. #13
    thanasisGR
    Guest
    γιατί έτσι ρε συ?? μήπως τα φάρμακα αυτά δεν κάνουν για σένα? μίλησες με τον γιατρό σου?

    έτσι όπως το περιγράφεις είναι έντονος τρόμος.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ναντινα το τσιγαρο ειναι το μονο που με ανακουφιζει σε τετοιες περιστασεις αν κ κανω πλεον πολυ ελαφρια (τα davidoff τα ασπρα τα λεπτα..)
    θαναση αυριο εχω γιατρο θα το αναφερω γιατι με εχει τρομαξει αυτο που επαθα κ εχει ενταθει το αγχος μου υπερβολικα εδω κ 3 ημερες...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    ναντινα το τσιγαρο ειναι το μονο που με ανακουφιζει σε τετοιες περιστασεις αν κ κανω πλεον πολυ ελαφρια (τα davidoff τα ασπρα τα λεπτα..)
    Αχ...σοβαρά μιλάς;Κι εγω davidoff!Ξεκίνησα με το classic,μετα το μπλε και τον τελευταιο καιρό καπνιζα το cold,τα λεπτά κι εγώ.Αχ...μακάρι τουλάχιστον να μπορούσα να καπνίσω...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. κρισεις πανικου vs κρισεις αγχους.διαφορά??
    By dora-agxos in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 8
    Last Post: 12-11-2014, 10:42
  2. Κρίσεις πανικού
    By Dimitris1979 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 11
    Last Post: 12-07-2014, 03:07
  3. κρισεις και παλι κρισσεις.εχουν αραγε τελος?
    By andri.n in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 28-09-2011, 23:51
  4. ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By popiza in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 26-02-2007, 12:15
  5. ΚΡΙΣΕΙΣ-ΠΑΝΙΚΟΣ-ΧΑΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ
    By BladeII in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 4
    Last Post: 23-11-2006, 20:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •