επιδεινωση ΙΨΔ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    149

    επιδεινωση ΙΨΔ

    εδω και 1 εβδομαδα υποφερω και δεν παει αλλο λογω του οτι ο γιατρος μου αλλαξε τα φαρμακα-παιρνω cymbalta των 60mg και wellbutrin με αποτελεσμα να ειμαι παρα πολυ ασχημα,σχεδον οπως ημουν οταν ανακαλυψα την παθηση πριν 3 χρονια αλλα χωρις να εχω καταθλιψη.ειμαι πνιγμενος στο αγχος και οσο παει και χειροτερευει.ο γιατρος ειπε οτι για να δω αποτελεσμα με αυτη την αγωγη παιρνει καιρο.εγω ομως δεν αντεχω αλλο.νομιζω οτι δε μου ταιριαζουν αυτα τα φαρμακα αν και καποια στιγμη μπορεσα να τα δω πιο ρεαλιστικα τα πραγματα και να προσεγγισω μερικα πραγματα εστω και υποθετικα.νοιωθω οτι αν δεν φυγει το αγχος δε μπορω να κανω ΤΙΠΟΤΑ.σιγουρα δεν προσπαθησα πολυ να ξεπερασω την παθηση και εχω ξεκαθαρισει πολυ λιγα πραγματα.τι να κανω ρε παιδια?αυριο παω γιατρο...δε μου λεει ομως τι να κανω......ειναι λες και χρειαζομαι καποιον να μου δινει ωθηση για να κανω πραγματα...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    κορμαν μια εβδομαδα ειναι πολυ μικρο χρονικο διαστημα για να δεις διαφορα με τα αντικαταθλιπτικα! κανε υπομονη λιγο ακομη, κ θα δεις αμα σου ταιριαζουν τα φαρμακα η οχι.. αλλα ειναι πολυ νωρις για να βγαζεις συμπερασματα! κ μιας κ αυριο εχεις γιατρο ξεκαθαρισε του πως νιωθεις κ τους φοβους σου! ισως σε καθησυχασει ! καλη συνεχεια ! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    11
    Ίσως σου φανεί χαζό, αλλά μήπως να δοκίμαζες να γράφεις αυτά που νιώθεις; Σε ένα τετράδιο ίσως, ή να τα λες και να τα ηχογραφείς; Καμιά φορά, όταν εκφράζουμε ελεύθερα αυτά που μας ενοχλούν, τείνουν να μοιάζουν λιγότερο σημαντικά..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    149
    επειδη κυριευομαι απο ψυχαναγκασμους και ιδεοληψιες εδω και 2 εβδομαδες περιπου δε θα γραψω τιποτα επειδη μπορει να ειναι και ψεματα.τα φαρμακα τα κραταω αλλες 4 μερες αλλα το πιθανοτερο ειναι να μη με πιανουν.υποφερω κανονικα-επισης εχω αναλαβει να κανω κατι αυριο και δεν ξερω πως θα ανταπεξελθω.ισως πιω λιγο να χαλαρωσω.

  5. #5
    ποσες μερες πινεις τα φαρμακα και ξερεις οτι δε σε πιανουν;;;με το γιατρο σου εχεις μιλησει;;;το ποτο παντως δεν ειναι λυση για να ηρεμησεις...παρε καποιον απο το κοντινο σου περιβαλλον και βγες να περπατησεις,θα σου κανει καλο...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    149
    Quote Originally Posted by maraki4 View Post
    ποσες μερες πινεις τα φαρμακα και ξερεις οτι δε σε πιανουν;;;με το γιατρο σου εχεις μιλησει;;;το ποτο παντως δεν ειναι λυση για να ηρεμησεις...παρε καποιον απο το κοντινο σου περιβαλλον και βγες να περπατησεις,θα σου κανει καλο...
    τα παιρνω 7 μερες και γινομαι χειροτερα(δε με πιανουν)με το γιατρο μιλησα κ μαλλον ειπε κ αυτος οτι δεν με πιανουν.δεν πινω πολυ,ισα ισα ενα φλυτζανι βαζω για να μην σκεφτομαι...το περπατημα το ξεχναω-εχω παρα πολυ αγχος-μπερδεμα και ειμαι στα χαμενα.ειλικρινα δεν ξερω,θα αφεθω στα φαρμακα κ αν δεν δω αποτελεσμα θα παρω αυτα που επαιρνα πριν.

  7. #7
    thanasisGR
    Guest
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

  8. #8
    θαναση εσυ δεν ελεγες οτι το zymprexa ειναι το χειροτερο φαρμακο και δεν ηθελες καν να το πιεις;;;ξα;φνικα πως αλλαξες γνωμη;;;μας κοροιδευεις;;;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by maraki4 View Post
    θαναση εσυ δεν ελεγες οτι το zymprexa ειναι το χειροτερο φαρμακο και δεν ηθελες καν να το πιεις;;;ξα;φνικα πως αλλαξες γνωμη;;;μας κοροιδευεις;;;
    τον εαυτο του κοροιδευει με τα χαζα που κανει, θαναση ετσι οπως τα κανες δεν το σωζεις με τιποτα πλεον, πρωτον, εξ αντικειμενου το ζυπρεξα ειναι για τον πεο φαρμακο, κ δευτερον, ειναι απαραδεκτο κ απαγορευεται νομιζω να προτεινεις σε αλλους ποιο φαρμακο να παρουν....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #10
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    τον εαυτο του κοροιδευει με τα χαζα που κανει, θαναση ετσι οπως τα κανες δεν το σωζεις με τιποτα πλεον, πρωτον, εξ αντικειμενου το ζυπρεξα ειναι για τον πεο φαρμακο, κ δευτερον, ειναι απαραδεκτο κ απαγορευεται νομιζω να προτεινεις σε αλλους ποιο φαρμακο να παρουν....
    εχω την αισθηση οτι ο θανασης μας δουλευει ολους κι εχει αρχισει να μου την δινει!!!!!!!

  11. #11
    thanasisGR
    Guest
    Quote Originally Posted by maraki4 View Post
    εχω την αισθηση οτι ο θανασης μας δουλευει ολους κι εχει αρχισει να μου την δινει!!!!!!!

    maraki, oxi den sas douleuo!!! tin gnomi mou eipa! :)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by maraki4 View Post
    εχω την αισθηση οτι ο θανασης μας δουλευει ολους κι εχει αρχισει να μου την δινει!!!!!!!
    δεν ειναι απλα αισθηση ! δυστυχως πραγματικοτητα ειναι......... αλλα περισσοτερο απ ολους τον εαυτο του δουλευει κ αυτο δεν λεει να το καταλαβει.......
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #13
    Quote Originally Posted by thanasisGR View Post
    maraki, oxi den sas douleueo!!! tin gnomi mou eipa! :)
    μα εσυ τοσο καιρο δεν κατηγορεις το zymprexa;;;στο ειχε δωσει ο γιατρος και δεν το επινες με τιποτα...κι απο κι ως που προτεινεις φαρμακα!τι εισαι γιατρος;;;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by maraki4 View Post
    μα εσυ τοσο καιρο δεν κατηγορεις το zymprexa;;;στο ειχε δωσει ο γιατρος και δεν το επινες με τιποτα...κι απο κι ως που προτεινεις φαρμακα!τι εισαι γιατρος;;;
    αστον ρε συ, εχει παθει ενα black-out ο σκληρος του κ τα χει παιξει, να φανταστεις πως ουτε τουλαχιστον θυμαται τις ψευτιες που λεει , γιατρος δεν ειναι, τρολ ειναι σε διαβεβαιω...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #15
    thanasisGR
    Guest
    Quote Originally Posted by maraki4 View Post
    μα εσυ τοσο καιρο δεν κατηγορεις το zymprexa;;;στο ειχε δωσει ο γιατρος και δεν το επινες με τιποτα...κι απο κι ως που προτεινεις φαρμακα!τι εισαι γιατρος;;;
    xirourgos...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •