Μουσική και ΙΨΔ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by Nantina View Post
    ΟΧΙ.Δεν υπαρχει τετοια περιπτωση.Η μονη περιπτωση που υπαρχει ειναι να μαθεις πολυ καλη κιθαρα και να εισαι καλος στα μαθηματικα.Αυτες ειναι οι περιπτωσεις.
    Πράγματι, χωρίς να θέλω να ακουστώ "ψώνιο", είμαι καλός και στα μαθηματικά και στην κιθάρα :)

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Δεν ειχα καμια αμφιβολια.Ειναι ωρα λοιπον,να φυγεις απο εδω και να αφησεις την ΙΔΨ και γενικα το πολυ ψαξιμο στο νετ.Ασχολησου με τη μουσικη και τα θεματα της ηλικιας σου,βγες εξω και μην καθεσαι στο νετ και ψαχνεις ολα αυτα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    -υπαρχουν ανθρωποι που μετρανε σκαλοπατια εμμονικα χωρις καποιο νοημα , εκει υπαρχει προβλημα
    -Εδω νομιζω ειναι μια ιδιορυθμια στον τροπο που απεικονιζει κανεις την μουσικη ...
    -Μου θυμιζει μια αλλη ιδιορυθμια που επισης δεν ειναι ιδεοψυχαναγκασμος ,,προκειται για ανθρωπους που απο παιδια και μεγαλοι αργοτερα, μετρανε τα γραμματα καθε λεξης , φρασης , ακομα και ολοκληρα κειμενα ,,,
    το κανουνε αυθορμητα απο μικροι σε αστραπιαια σχεδον ταχυτητα και χωρις εμφανως να χει καποια χρησιμοτητα αυτο . Δεν τους γινεται καθολου βαρος αυτο λενε, ουτε εμποδιζει σε κατι τη ζωη τους ,,αντιθετα μαλλον το θεωρουν δεξιοτητα και νοιωθουν και καπως περιφανοι ,αν κρινω απο καπια κυρια που ειδα καποια στιγμη στην τηλεοραση .

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    11
    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους για όλα! :D

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    185
    άκου τι σου λέει η ναντίνα. Δεν νομίζω ότι έχεις ΙΔΨ και σταμάτα να το σκέφτεσαι και να ψάχνεις στο διαδίκτυο για συμπτώματα κτλ γιατί το μόνο που θα σου κάνει είναι κακό. Είσαι 14 ετών, είδες τυχαία κάτι και το σύνδεσες που κάτι που σου συμβαίνει και που δεν σε ενοχλεί στη ζωή σου. Τότε όλα καλά, σταμάτα εκεί και μην θέτεις ερωτήματα και μην ψάχνεις απαντήσεις στο διαδίκτυο. Ειλικρινά δεν νομίζω ότι μπορεί να έχει ιδψ!

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by Φελίσιτι View Post
    άκου τι σου λέει η ναντίνα. Δεν νομίζω ότι έχεις ΙΔΨ και σταμάτα να το σκέφτεσαι και να ψάχνεις στο διαδίκτυο για συμπτώματα κτλ γιατί το μόνο που θα σου κάνει είναι κακό. Είσαι 14 ετών, είδες τυχαία κάτι και το σύνδεσες που κάτι που σου συμβαίνει και που δεν σε ενοχλεί στη ζωή σου. Τότε όλα καλά, σταμάτα εκεί και μην θέτεις ερωτήματα και μην ψάχνεις απαντήσεις στο διαδίκτυο. Ειλικρινά δεν νομίζω ότι μπορεί να έχει ιδψ!
    Χαχα οκ, το πήρα απόφαση, είμαι μια χαρά :P Ευχαριστώ γι' ακόμα μια φορά :)

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Quote Originally Posted by a3r1k0 View Post
    Χαχα οκ, το πήρα απόφαση, είμαι μια χαρά :P Ευχαριστώ γι' ακόμα μια φορά :)
    Ναι αλλα ακομα εδω εισαι!!!

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by Nantina View Post
    Ναι αλλα ακομα εδω εισαι!!!
    Χαχαχα! :P Άντε, φεύγω για πάντα. Αντίο!

  9. #24
    thanasisGR
    Guest
    αν δεν ραπάρουμε για αυτά, τί θα ραπάρουμε;
    "Τη Μπέλα απ'τα βαμπίρια ποιός θα σώσει;"
    Δεν υπάρχει Μπέλα, εκτός από τον Μπέλα Λουγκόσι!

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    11
    Παδιά μετά από πολύ καιρό αποφάσισα να σας ξαναγράψω...

    Το είχα παρατήσει λοιπόν το θέμα ΙΨΔ, το είχα πάει απόφαση πλέον πως είμαι μια χαρά, και πράγματι είμαι, μόνο που η ανάγκη μου να "μετράω" συνδιάζοντας μουσικούς ρυθμούς δε σταμάτησε. Μετρούσα και μετράω συνέχεια και τα πάντα· είτε στο σχολείο, είτε στο σπίτι, ακόμα και στο αυτοκίνητο. Έτυχε πριν λίγες μέρες να διαβάσω για τη λεγόμενη αριθμομανία και σκέφτηκα πως όσα κάνω τον τελευταίο καιρό ταιριάζουν απόλυτα μ' αυτή και πλέον όλα βγάζουν νόημα. Εξακολουθώ όμως να χρήζω θεραπείας, οπότε εδώ είναι το σημείο όπου σας ξαναρωτάω: τι θα μπορούσα να κάνω?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    249
    Όταν διαβάζουμε συμπτωματολογία πιστεύουμε ότι τα έχουμε όλα.

    Και ως ένα βαθμό, μάλλον τα έχουμε.

    Αν θέλεις να δεις ειδικό, τηλεφώνησε στην ιατροπαιδαγωγική υπηρεσία της περιοχής σου και κλεισε ραντεβού.
    Last edited by Paprika; 29-12-2011 at 14:03.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. για chat + μουσικη
    By krino in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 54
    Last Post: 16-08-2008, 15:58
  2. Μουσική
    By Kleiw in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 113
    Last Post: 08-06-2008, 00:21
  3. Μουσική
    By Christine in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 10-03-2008, 22:21
  4. Μουσική
    By provlimatikos in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 7
    Last Post: 29-12-2006, 00:59
  5. μουσικη&παιδια
    By Alkmeon in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 0
    Last Post: 21-09-2006, 10:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •