νομιζω οτι ειμαι τρελος! helpppppppppppppppppppppppppppppppppppp
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    menidi
    Posts
    43

    νομιζω οτι ειμαι τρελος! helpppppppppppppppppppppppppppppppppppp

    Hi se olous sorry gia greeklish alla den exw greek menu sta windows mou kai ton titlo ton ekana copy paste!

    prin 3 xronia meta apo pola xenixtia kai ypervoliki kourasi sta kala kathoumena epatha krisei panikou ta ekana pano mou milao eilikrina kai sinexeisa na to patheno gia kanena 2-3 mines den piga pote se psixologo giath to theorousa taboo any way katafera kai tis kseperasa monos telios omos .apo tote den xana epatha mexri tora ! to problima m einai akoma pio megalo tora basika einai mia tragodia akouste lipon eimouna mia mera me enan filo m kai ta eixame piei (votkes ) any way eimastan methismenoi kai gia kapion logo pseftotsakothikame sta logia gia mia diafonia nomizw kai meta autos mou eipes xaritologontas oti kai kala eimai giasas kai tetia kai ton rotaw egw kai pios to lei auto ?kai mou eipe egw kai poloi akoma enometaxi nomizw pws eimai arketa koul pedi kai den mou me exoun xanapei etsi tespa otan mou to eipe auto egw san na to pistepsa kai nomiza oti eimai sta alithia giasas kai ekatsa kai anelia ton eauto m gia kapies meres ! perase kapios kairos kai siga siga to ksexasa ! mia mera eimouna me tin kopela m sto spiti kai kathomastan kai mou elege sinexos oti ponaei to kefaleitis den edwsa simasia kai xafnika apoktise ena periergo blema kai gelage paraxena kai den hxere pou htan leei kai pios eimoun egw kai fonaze xes...ka panw mou kai den eixera ti na kanw siga siga auth hremise kai epanilthe gia mena os ekei htan h normal zwh pou eixa empena kathe mera gia ores kai epsaxna simptomata sxizofrenias gia na dw an pasxoi apo kati tetio! ston idio xrono nomiza pws tha pathw kai egw ta idia kai skaliza ton euauto m na dw an ta exw kai egw kai exw minei ews simera me to skalistiri diabasa pws ena apo ta simptomata einai oti nomizoun pws oloi milane gia sena kai oti stin tileorasei o parousiasteis milaei se sena kai tetia kai nomizw oti ta patheno kai egw auta !pira tin apofasi na paw se psixologo kai mou eipe oti einai fobia den ton pistepsa nomizwntas oti den xeri kala tin doulia tou piga se 2 mou eipe oti einai ideolipsia pali den ton pistepsa kai piga sto telos se psixiatro o opios tixenei na einai kathigitis panepistimiou edw stin athina kai mou eipe oti ideolipsies kai egw exw frikari den xero ti na kanw as mou pei kapios an eixe tpt paromia simptomata plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    Έχω την αίσθηση πως αν τυχόν πας και σε άλλο ειδικό, ίσως και να... απαιτήσεις να σου πουν "ναι, έχεις σχιζοφρένεια". Το ότι δυο... μεθυσμένοι έρχονται στα λόγια κι ο ένας εκ των δύο χαρακτηρίζει τον άλλον "γεια σας", θεωρείς πως είναι πολύ σοβαρό θέμα; Για πιωμένους μιλάμε, συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες, λολ!... πάντως, αν τυχόν διαπιστώνεις πως απογειώνεσαι κάθε φορά που πίνεις, καλύτερα παράτα το... εδώ ο Σφακιανάκης που αναρωτιόταν αν ήταν τρελλός, έκανε "τρελλές" πωλήσεις, μη τα βλέπεις όλα βουνό... εσύ μπορεί να διαβάζεις πως στα συμπτώματα είναι π.χ. να σου μιλάει ο τηλεαστέρας απ' την τιβί, αλλά δε το έχεις πάθει. Προς τί τόσο ζόρι;... εγώ πάλι παρακαλάω να μου απευθύνει το λόγο ο Αυτιάς... να ανοίξω το στόμα μου και πού σε πονά και πού σε τσούζει...:)... σοβαρά τώρα, μάλλον ψάχνεσαι να αποκτήσεις πρόβλημα, δε βλέπω τίποτα άλλο από μαλακίες που λέχθηκαν εν ώρα αλκοολικής μέθης...

  3. #3
    ...βασικα δεν υπάρχει στην Ελλαδα υπολογιστής χωρίς ελληνικά.
    Εκτός του ότι είναι όρος του φόρουμ να απαγορεύονται τα γκριγκλις, δεν διαβάζονται με τίποτα.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    menidi
    Posts
    43
    to xero toi sou akougete telios gelio alla pistepseme me eimai tetios typos pou an tou peis kati me sobaro ifos tha to pistepso (diladi ligo kota) any way thanks poly rock toulaxiston esy antapokrithikes ! xeris gt anisixo pio poli gt den exw ola ta simptomata enos ideoliptikou dld den pleno ta xeria m sinexws kai tetia (mono otan paw kapou exw px toualeta den yparxei periptosei na akoubiso pomolo kai tetia mesa se autin) oute ta thelo ola se taxi ! auto einai pou me skotonei kai skeftome sinexeia mipos otan pigeno stous psixologous den ta exigw swsta o kopanos kai auth mou dinoun lathos diagnoseis?

  5. #5
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    menidi
    Posts
    43
    theofania to diko m lap top to efere prin ena mina o theios m apo germania kai den exei greek lang!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,617
    Quote Originally Posted by souzero7 View Post
    Hi se olous sorry gia greeklish alla den exw greek menu sta windows mou kai ton titlo ton ekana copy paste!

    ......
    δοκιμασε να πατησεις τα πληκτρα shift+ alt (μαζι) και θα δεις οτι ΚΑΙ ο δικος σου υπολογιστης εχει ελληνικα ;)
    λυπαμαι, δεν μπορεσα να το διαβασω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    Αν εσύ θεωρείς πως επειδή δε γουστάρεις να αγγίζεις τα πόμολα τσι τουαλέτες, είναι σοβαρός λόγος για να τρέχεις σε ειδικούς... εγώ θα σου έλεγα "σιγά τα ωά"... προσωπικά - ουφφφ! - δε πάω σε τουαλέτα όξω ή σε σπίτι, επειδή κάποτε είχα θέμα υγείας. Αυτό με κάνει ιδεοληπτική;... το ότι όμως... ισιώνω τα πατάκια στις ξένες πόρτες, τα καδράκια στους τοίχους, και θέλω το χαρτί υγείας πάνω στο πλυντήριο και όχι πάνω στο καλαθάκι... πιθανόν να με κάνει... μη σου πω ότι δε με νοιάζει κιόλας... θα θεωρούσα καταναγκασμό/ιδεοληψία κάτι που κάνω συστηματικά και με κάνει να πονάω, ή να κάνω με αυτό κακό στους γύρω μου. Με τα πατάκια και τα καδράκια... δε διαμαρτυρήθηκε κανείς ακόμη...:)... ελπίζω να καταλαβαίνεις τί θέλω να πω. Όσο για την κοπέλα σου... αν παίρνει κάτι και βγάζει αυτές τις "χαριτωμενιές" οφείλει να στο πει. Ή και οφείλεις να ξέρεις...
    Last edited by RockElCasbah; 14-10-2011 at 21:01.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    menidi
    Posts
    43
    κατεβασα ελληνικα αντε σας κανω τιν χαρη! τελικα μπωρει καπιος να μου πει αν ειναι ιδλ αυτα?

  9. #9
    Quote Originally Posted by souzero7 View Post
    κατεβασα ελληνικα αντε σας κανω τιν χαρη! τελικα μπωρει καπιος να μου πει αν ειναι ιδλ αυτα?
    αν δεν τα ξαναγραψεις στα ελληνικα, λίγο δύσκολο το βλέπω....:ρ

  10. #10
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    menidi
    Posts
    43
    κατεβασα ελληνικα αντε σας κανω την χαρη! τελικα μπορει καποιος να μου πει αν ειναι ιδλ αυτα ? ok?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Ναι είναι ιδεοληψία με την έννοια ότι είσαι υποχόνδριος και "κολλάς" συνέχεια ψάχνοντας για ασθένειες που φοβάσαι ότι έχεις. Πας μετά στους ειδικούς (η μπαίνεις στα φορουμ καλή ώρα!) για να σε καθησυχάσουν, κάτι ανάλογο με τα άτομα που επειδή φοβούνται τα μικρόβια πλένουν συνέχεια τα χέρια τους. Οπότε ο φόβος σου για την ασθένεια είναι υπο μια έννοια η "ασθένεια" σου. Κουφό ε? :P


    Το είχα και εγώ παλια. Ώταν το σκέφτεσαι εκ των υστέρων σου φαίνεται αστείο αλλά ναι μπορεί να είναι φρίκη ώταν τα περνάς. Ψάξε για καμια ψυχοθεραπεία αν νομίζεις ότι σου είναι βουνό. Όσο πιο πολύ ασχολείσαι και "κολλάς" και προσπαθείς να καθησυχάζεις τον εαυτό σου τόσο και αυτό θα χειροτερεύει. Κόλπο είναι απλά να αποδεχθείς την αβεβαιότητα/πιθανότητα ότι μπορεί να τρελλαθείς (κάτι που δεν θα γίνει ποτέ όσο και να φοβάσαι) και να το αφήσεις στην άκρη μια για πάντα. Κάτι που είναι εύκολο στα λόγια αλλά δύσκολο στην πράξη. Αλλά γίνεται.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    menidi
    Posts
    43
    ετσι ειναι οπως τα λες ξερεις ο φοβος του να μιν τρελαθω ειναι χειροτερο απο τιν ιδια την τρελα αν με καταλαβενεις? τελευτεα απορια αθτο ειναι κουφο διαβαζω καπια συμπτοματα που δεν ειχα αλλα δεν ξερω ισως απο το φοβο μ μετα τα παθενω ρε φιλε ! αυτο λες να ειναι ιδεολ...?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by souzero7 View Post
    ετσι ειναι οπως τα λες ξερεις ο φοβος του να μιν τρελαθω ειναι χειροτερο απο τιν ιδια την τρελα αν με καταλαβενεις? τελευτεα απορια αθτο ειναι κουφο διαβαζω καπια συμπτοματα που δεν ειχα αλλα δεν ξερω ισως απο το φοβο μ μετα τα παθενω ρε φιλε ! αυτο λες να ειναι ιδεολ...?



    Αν σκέφτεσαι συνέχεια "λες να είναι αυτό...λες να είναι εκείνο..." τόσο και πιο πολύ θα το προκαλείς. Ναι αν στρέφεις συνέχεια την προσοχή σου σε αυτά, είναι πιθανό εσύ ο ίδιος άθελά σου να προκαλείς τέτοια συμπτώματα. Π.χ. εγώ παλιά που φοβόμουνα για την καρδιά, με το που έστρεφα την προσοχή στον καρδιακό παλμό τον ανέβαζα επειδή φοβόμουνα μην ανεβει (!) (αλλα΄εγώ το απέδιδα μέσα στον φόβο μου ότι ήταν επειδή είχα πρόβλημα στην καρδιά). Όταν φοβόμουνα για σκλήρυνση κατα πλάκας, ήταν πολύ πιθανό να είχα περίεργα "μουδιάσματα", "μυικά τινάγματα" κλπ. γιατί άθελά μου προκαλούσα ακούσιες μυικές συστολές. Έτσι και εσύ με κάποιες από τις φοβίες σου. Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν έπαθε κανείς καρδιοπάθεια, ΣΚΠ, η σχιζοφρένεια από τον φόβο του. Είναι ο φόβος και η επίμονη ενασχόληση σου με αυτά που τα προκαλεί αυτά και εσένα σου φαίνεται ότι είναι λόγω της "υποτιθέμενης χ ασθένειας".

  14. #14
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    menidi
    Posts
    43
    basika tha paw na dw akoma enan psixiatro ton 4 gamo tin tixh m kai an pei kai autos oti den einai psixosei e tote tha pw NA MOU OTI KAI NA NE TOTE! THANKS KAI PALI PETRAN !euxome oti kalitero gia sena kai gia olous edw pera !

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    15
    Δεν φανταζεσαι ποσο μου θυμιζεις εμενα.Μου χει καρφωθει σονι και καλα οτι εχω ψυχωση και ειμαι και σιγουρη γι αυτο.Εχω παει σε ποσους ψυχιατρους,με εχουν διαβεβαιωσει ολοι οτι δεν κινδυνευω απο κατι τετοιο και εγω συνεχιζω να πιστευω τα δικα μου.Ειχα διαβασει καποια συμπτωματα σχιζοφρενειας κλπ και ταιριαζαν με τα δικα μου και απο τοτε παθαινα κρισεις πανικου και μου χει κολλησει οτι το εχω.Εχω φτασει σε σημειο να φοβαμαι μην αρχισω να ακουω φωνες κλπ και ρωταω τους γυρω μου αν οντως οι ηχοι που ακουω,ειναι αληθινοι.Αν βρεις καποιο κολπο να ξεφυγει το μυαλο σου απο αυτο,τοτε πεστο και σε μενα γιατι δεν παλευεται αλλο η κατασταση αυτη..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. άγχος, έκτακτες συστολές και τρελός φόβος
    By stilvie in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 102
    Last Post: 03-02-2023, 08:01
  2. Πόσο τρελός είμαι τελικά?
    By carrot in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 187
    Last Post: 12-08-2011, 17:16
  3. νομιζω πως ειμαι λεσβια
    By Renagia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 24-10-2010, 00:51
  4. τι σημαινει τρελος
    By Pou_Zoume in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 41
    Last Post: 16-10-2010, 18:06
  5. Νομίζω πως είμαι σε όνειρο.....
    By Θεοφανία in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 18-07-2008, 17:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •