δεν αντεχω αλλο!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257

    δεν αντεχω αλλο!!!

    εχω προβλημα εδω και παρα πολυ καιρο !!θελω να βρω μια κοπελα να κανω σχεση αλλα δεν μπορω δεν ξερω πως.... να πω πως ειμαι 18 και ειμαι απειρος αν και δεν μου φαινεται δεν εχω κανει σχεση με κοπελα ουτε καν εχω φιλησει μονο μερικα φλερτ εχω φαει χυλοπιτες αλλα τιποτα τζιφος...οσο ημουν στο σχολειο ολα αυτα ...τωρα που τελειωσα και θα παω σε ιεκ μου φαινεται πως στο σχολειο ειχα πιο πολλες πιθανοτητες να βρω καποια κοπελα γιατι υπηρχανε πολλες ειχα και επιτυχιες αλλα δεν μου αρεσαν κτλ...ως εξωτερικη εμφανιση θα ελεγα οτι ειμαι εμφανισημο παιδι δεν εχω προβλημα δηλαδη με αυτο και στυλ εχω κτλ...(μην με περασετε για ψωναρα βοηθεια θελω παιδια!!!)το θεμα μου ειναι οτι εγω δεν ειμαι πολυ κοινωνικος και απο γνωστους φιλους δεν μπορω να βρω καποια ετσι ωστε να την γνωρισω εχω φιλους βεβαια αλλα απλα δεν υπαρχει καποια...και ειμαι και πολυ ντροπαλος σαν ανθρωπος βασικα νιωθω οτι οι κοπελες θα περιμενουν πολλα απο εμενα σαν πρωσοπικοτητα τεσπα...εφοσον δεν υπαρχει καμια στον κυκλο μου τον μικρο αποφασισα να παω να γνωρισω κοπελες σε καφετερειες ανοιξα και θεμα σε ενα αλλο σιτε για αυτο, για το πως την πεφτουμε σε αγνωστες σε καφετερειες κτλ τελικα μπερδευτικα γιατι μου λεγανε οτι πρεπει να βρεις κατι προτοτυπο και να μην πεις ενα απλο <<γεια τι κανεις?>>οτι συμβουλες εχετε για αυτο το θεμα θα ηθελα να τις ακουσω τι γνωμη εχετε...τελικα κατεληξα πως θα παω να την πεσω σε καποια αλλα απο την αλλη με κραταει πισω το οτι δεν εχω ξανακανει σχεση με κοπελα και πως για πρωτη σχεση ειναι λιγο καπως... εσεις τι πιστευετε??? και αυτος ειναι ο λογος που δεν εχω τολμησει κατι μεχρι στιγμης νταξει φοβαμαι κιολας αλλα οκ αυτο μπορω να το ξεπερασω....θα ηθελα πραγματικα να με βοηθησετε να μου πειτε μερικους τροπους να βρω καποια κοπελα εχω μιλησει και με κοπελες στο facebook αλλα προτιμω να γνωριζω καποια και απο κοντα να την βλεπω να την ακουω ...σας ευχαριστω που με ακουσατε δεν ξερω που αλλου να απευθυνθω νομιζω ειστε οι μονοι μετα απο καιρο που θα μπορουσατε να βοηθησετε σας παρακαλω μην μου πειτε τα γνωστα περιμενε και θα ερθει κτλ ευχαριστω και παλι

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Salonika/GR
    Posts
    10
    Φίλε χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω από την αρχή: Τα ΓΝΩΣΤΆ ΙΣΧΎΟΥΝ!
    Μπορώ να πω πως για τα 16- χρονών που είμαι έχω σχετικά καλή εμπειρία από κοπέλες..Πρώτον: μην την πέφτεις σε άκυρες..δεν βοηθάει (ειδικά σε καφετέρια)! Άμα θες τόσο πολύ να κάνεις έτσι στο άσχετο γνωριμίες καλύτερα πάνε σε καμιά συναυλία;-)
    Δεύτερον: Ρίσκαρε! Μην κάθεσαι, την κοιτάς και λες ότι δεν κάνει για σένα ή ότι της πέφτεις λίγος. Αν δεν δοκιμάσεις δεν θα μπορέσεις να το διαπιστώσεις ποτέ αυτό! & Τρίτον: Μην προσπαθήσεις όπως ανέφερες και παραπάνω να κάνεις κάτι πρωτότυπο και 'πικάντικο'..ότι σου βγει θα πεις..αν η κοπέλα ΑΞΊΖΕΙ θα το εκτιμήσει περισσότερο:)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257
    ναι το ξερω οτι θα πρεπει να τολμησω τι εννοεις ακυρες ομως?σε ευχαριστω παντως για την απαντηση σου αν και θα ηθελα και αλλες γνωμες και συμβουλες παιδια οποιος θελει μπορει να γραψει κατι γιατι δεν νιωθω και τελεια να πω την αληθεια

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257
    βλεπω πως κανεις δεν ασχολειται με το προβλημα μου κριμα... περιμενα διαφορετικη αντιμετωπιση πραγματικα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by xrhstos View Post
    βλεπω πως κανεις δεν ασχολειται με το προβλημα μου κριμα... περιμενα διαφορετικη αντιμετωπιση πραγματικα...
    Βρε συ για όλα υπάρχει πρώτη φορά! :) τώρα είσαι στην αρχή και θέλει λίγο κινήγι αλλά θα έρθουν όλα στην ώρα τους αν το θελήσεις και εσύ.
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    Βρε συ για όλα υπάρχει πρώτη φορά! :) τώρα είσαι στην αρχή και θέλει λίγο κινήγι αλλά θα έρθουν όλα στην ώρα τους αν το θελήσεις και εσύ.
    ολα πανε και ερχονται.................οι σχεσεις,τα παντα....................................

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by Danay1997 View Post
    ολα πανε και ερχονται.................οι σχεσεις,τα παντα....................................
    Εσύ μην είσαι τόσο απαισιόδοξη. Δεν βοηθάει
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257
    καλα τι να πω περιμενα περρισοτερες απαντησεις...τεσπα ευχαριστω

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Γεια σου Χρήστο, Πρώτα απ' όλα μην αγχώνεσαι! :) Αυτό που είναι το πιο χρήσιμο είναι να είσαι αυθόρμητος και να μην πιέζεις τον εαυτό σου να κάνει και να λέει πράγματα που δεν του έρχονται φυσιολογικά! Ποια είναι τα ενδιαφέροντα σου γενικά;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257
    παιδια σορρυ που δεν απαντησα τοσο καιρο Gypsy Cello πολυ παλια πηγαινα ποδοσφαιρο και πιο μετα γυμναστηριο αλλα το βαρεθηκα βασικα τωρα ειμαι χωρις δουλεια και χωρις σχολη και νιωθω καπως ειναι η αληθεια και δεν εχω την οικονομικη δυνατοτηατ για πολλα... το προβλημα μου συνεχιζεται δεν μπορω να βρω κοπελα!δεν ειμαι κοινωνικος και νομιζω αυτο φταει ααα και κατι αλλο δεν ξερω μηπως φταιει και η καταγωγη μου επειδη δεν ειμαι ελληνας...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by xrhstos View Post
    παιδια σορρυ που δεν απαντησα τοσο καιρο Gypsy Cello πολυ παλια πηγαινα ποδοσφαιρο και πιο μετα γυμναστηριο αλλα το βαρεθηκα βασικα τωρα ειμαι χωρις δουλεια και χωρις σχολη και νιωθω καπως ειναι η αληθεια και δεν εχω την οικονομικη δυνατοτηατ για πολλα... το προβλημα μου συνεχιζεται δεν μπορω να βρω κοπελα!δεν ειμαι κοινωνικος και νομιζω αυτο φταει ααα και κατι αλλο δεν ξερω μηπως φταιει και η καταγωγη μου επειδη δεν ειμαι ελληνας...
    Να μην σε απασχολεί η καταγωγή σου όποια και αν είναι αυτή. Αν κάποια κοπέλα το παρεξηγήσει τότε απλά δεν αξίζει ν' ασχολήθεις μαζί της. Τόσο απλά! Τώρα που θα πας σε ΙΕΚ θα έχεις πολλές πιθανότητες να γνωρίσεις κάποια οπότε μην χάνεις το κέφι και τις ελπίδες σου ρε συ!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257
    ναι εχεις δικιο για αυτο θα πρεπει να ειμαι περηφανος για την καταγωγη μου...αλλα πραγματικα θελω καποια κοπελα απο μικρος και δεν εχω καταφερει τιποτα και δεν ειμαι πολυ κοινωνικος και το μονο που μ μενει ειναι να την πεφτω σε κοπελες σε καφετερειες αλλα φοβαμαι μην γινω ρεζιλι αμα φαω χυλοπιτα και στους γυρω και εκει που συχναζω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Να μην φοβάσαι! Θα συμβεί κι αυτό αναπόφευκτα! Να σκέφτεσαι ότι είναι μέρος του παιχνιδιού!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Να ρίξεις λίγο τον πήχυ μια κ είναι αρχή. Να την πέσεις σε κάποια απ αυτές που σε γουστάρουν (όπως ανέφερες, στο σχολείο είχες επιτυχίες) έστω για προπόνηση. Δε σου λέω να δημιουργήσεις σχέση με κάποια που δν σ αρέσει, απλά να εξασκηθείς στο φλερτ.
    Σε καφετερίες δν έχεις κ πολλές πιθανότητες... καλύτερα να κοινωνικοποιηθείς παραπάνω: ομαδικά χόμπυ, συναυλίες όπως σου έγραψαν παραπάνω, ακόμα κ πολιτικοκοινωνικές νεολαίες.. ε πού θα πάει, θα σου κάτσει!!!!

  15. #15
    άμα βλέπεις κάτι που σ αρέσει κτύπα, μην κομπλάρεις ούτε να κάθεσαι να το πολυσκέφτεσαι πριν κανεις την κίνηση, ούτε να κάθεσαι να σκέφτεσαι και να αυτοσχεδιάζεις τι θα πεις και πως θα το πεις, απλά να σαι ο εαυτός σου και τα λόγια θα ρθουν εκείνη τη στιγμή από μόνα τους. οι επιτυχίες είναι περισσότερες αμα είσαι απλά ο εαυτός σου παρά όταν παίζεις θεατρο κατι που δεν είσαι, η ειλικρίνεια εκτιμάται. και μέσα από την ας το πούμε εξάσκηση/πειραματισμό θα ρθει η εμπειρία, θα μειωθούν οι φοβίες και το κομπλάρισμα γιατι με τον καιρό θα εξοικειώνεσαι. βελτίωσε τον εαυτό σου τοσο εμφανισιακα όσο και στη συμπεριφορά, γίνε πιο δυναμικός, χαρούμενος, ομιλητικός, παίρνε πρωτοβουλίες, μη γίνεσαι κατσούφης, μίζερος ή παρακαλάκιας. ζήτα και καμια συμβουλή από φιλους σου που έχουν παραπάνω εμπειρια ή βλεπε πως αυτοι κινούνται. μη μενεις ποτε στην αδράνεια ή να καθεσαι να κλαις τη μοιρα σου γιατι έτσι χάνεις τον καιρό σου και τα χρονια σου χωρις να κερδιζεις τιποτα. να χεις και τα ματια ανοιχτα, όταν διαπιστωνεις να σε φλερταρουν εκείνη τη στιγμη ειναι που κανεις την κίνηση δεν περιμενεις την επόμενη φορα γιατι η επομενη φορα μπορει να αργησει πολυ να ρθει.
    γιάννης

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν αντέχω άλλο!!!
    By gian in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 112
    Last Post: 19-05-2011, 14:06
  2. Δεν αντεχω άλλο...
    By Ms_Snowhite in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 17-03-2011, 23:14
  3. Δεν το αντεχω αλλο πια.
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 18-05-2009, 14:14
  4. Δεν αντέχω άλλο...
    By helplease in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 19-12-2008, 14:51
  5. Δεν αντέχω άλλο
    By La_ViTa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 22-10-2008, 18:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •