Βενζοδιαζεπινες κ Μαστουρα... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Dimitriou View Post
    Το φόρουμ εχει γίνει στεκι ναρκωμανων?

    Ποιος ειναι ναρκομανης φιλε ?? Ε?? Για ξηγησου, θα θελα πολυ να μαθω.... Η μηπως ως "γιατρος" (λολ) θα μας κανεις κ διαγνωσεις ?? Για να ξερω δλδ....

    Επιπλέον είναι απαράδεκτο να αναφέρετε ονομασίες φαρμάκων τα οποία είναι ψυχότροπα και μπορεί ακόμα και ενα παιδι να τα βρει και να να τα πάρει! ΑΙΣΧΟΣ!!!
    Σωωωπα ρε κι εσυ τι εισαι ?? Ο πανταχου παρων ηθικολογος του κωλου που θα το παιξεις τωρα κ προστατης των παιδιων?? Φιλε δεν πιανεις μια μπροστα μου, κοιτα να προστατεψεις τον εαυτο σου πρωτα κ ας τα παιδια, δεν ειναι για σενα... τα φαρμακα που αναφερθηκαν εχουν αναφερθει χιλιαδες φορες εδω μεσα αν θες να ξερεις κ δεν ειναι ευθυνη δικη μου ουτε δικη σου ουτε του καθενος αν το καθε παιδακι μπαινει σε sites που ειναι για ενηλικες, αλλα των γονιων τους...
    Understand η θελεις κ μεταφραση???
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Dimitriou View Post
    Το φόρουμ εχει γίνει στεκι ναρκωμανων?
    Επιπλέον είναι απαράδεκτο να αναφέρετε ονομασίες φαρμάκων τα οποία είναι ψυχότροπα και μπορεί ακόμα και ενα παιδι να τα βρει και να να τα πάρει! ΑΙΣΧΟΣ!!!
    Τι ανοησίες είναι αυτές.;;; Συφωνώ με Λακρυμόζα. Αν ένα παιδί έχει πρόσβαση στο ίντερνετ τότε αυτοί που ευθύνονται άμεσα είναι οι γονείς του και όχι εμείς.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Λάκρυ γιατί κάνεις συνεχώς τα ίδια λάθη; Μόνη σου έχεις παραδεχτεί ότι το να πειραματίζεσαι είναι κακό. Μίλησε στον γιατρό σου και ανέφερε επειγόντως και την χρήση χασίς. Έχει επιδράσει αρνητικά πάνω σου χωρίς να το καταλαβαίνεις. πλιζ, στεναχωριεμαι ρε συ ειλικρινά :(
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Λάκρυ γιατί κάνεις συνεχώς τα ίδια λάθη; Μόνη σου έχεις παραδεχτεί ότι το να πειραματίζεσαι είναι κακό. Μίλησε στον γιατρό σου και ανέφερε επειγόντως και την χρήση χασίς. Έχει επιδράσει αρνητικά πάνω σου χωρίς να το καταλαβαίνεις. πλιζ, στεναχωριεμαι ρε συ ειλικρινά :(
    Πηγα σημερα σχολη κ μετα γιατρο κ της το ανεφερα... οσο για το χασις, εχω να κανω ρε συ κανα 2μηνο !! Αλλωστε σ αυτο το θρεντ δεν εγραψα πουθενα για χασις !! Ειναι θεμα αυτοκαταστροφικοτητας κ καταθλιψης.. μου προσθεσε αντικατ.. αλλα θα αργησει να δρασει... μεχρι τοτε υπομονη...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Τι ανοησίες είναι αυτές.;;; Συφωνώ με Λακρυμόζα. Αν ένα παιδί έχει πρόσβαση στο ίντερνετ τότε αυτοί που ευθύνονται άμεσα είναι οι γονείς του και όχι εμείς.
    Καλε το παιδι περα απο γιατρος παει να το παιξει κ δασκαλος !! Πολυεπιστημων κ πολυπραγμων, τι να λεμε τωρα!!
    (Εντωμεταξυ με τις πιπες που γραφει μου χαλαει κ το θρεντ κ δεν μπορω να επικεντρωθω στα ουσιαστικα μηνυματα... περα απο τρολ εγινε κ stalker τωρα..)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Πηγα σημερα σχολη κ μετα γιατρο κ της το ανεφερα... οσο για το χασις, εχω να κανω ρε συ κανα 2μηνο !! Αλλωστε σ αυτο το θρεντ δεν εγραψα πουθενα για χασις !! Ειναι θεμα αυτοκαταστροφικοτητας κ καταθλιψης.. μου προσθεσε αντικατ.. αλλα θα αργησει να δρασει... μεχρι τοτε υπομονη...
    το ξέρω ότι το έχεις σταματήσει αλλά επειδή μου είχες πει ότι στο λύκειο κάπνιζες συχνά, το αναφέρω. Πρέπει ν' αναφερθεί στον γιατρό γιατί μπορεί να έχει επηρεαστεί η βιοχημική σύσταση του εγκεφάλου και να σου κάνει κακό χωρίς να το καταλαβαίνεις. Για σένα το λέω βρε κοπέλα μου εγώ δεν εχω τίποτα με το μαύρο αλλά ξέρω πολύ καλά ότι η διπολική διαταραχή οφείλεται σε πολύ μεγάλο ποσοστό σε βιολογικούς παράγοντες οπότε είναι εγκληματικό λάθος να επιδεινώνεις ένα ήδή υπάρχον ενδογενές πρόβλημα.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    το ξέρω ότι το έχεις σταματήσει αλλά επειδή μου είχες πει ότι στο λύκειο κάπνιζες συχνά, το αναφέρω. Πρέπει ν' αναφερθεί στον γιατρό γιατί μπορεί να έχει επηρεαστεί η βιοχημική σύσταση του εγκεφάλου και να σου κάνει κακό χωρίς να το καταλαβαίνεις. Για σένα το λέω βρε κοπέλα μου εγώ δεν εχω τίποτα με το μαύρο αλλά ξέρω πολύ καλά ότι η διπολική διαταραχή οφείλεται σε πολύ μεγάλο ποσοστό σε βιολογικούς παράγοντες οπότε είναι εγκληματικό λάθος να επιδεινώνεις ένα ήδή υπάρχον ενδογενές πρόβλημα.
    To εχω αναφερει ρε συ στον γιατρο, ξερει για τους μπαφους, κ οι προηγουμενοι γιατροι μου με την ανορεξια παλι το ξερανε.. εχεις δικιο στα υπολοιπα που λες....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    To εχω αναφερει ρε συ στον γιατρο, ξερει για τους μπαφους, κ οι προηγουμενοι γιατροι μου με την ανορεξια παλι το ξερανε.. εχεις δικιο στα υπολοιπα που λες....
    και τι σου είπε;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    και τι σου είπε;
    ε τι να μου πει κι αυτη η καημενη λολ, οτι καλυτερα να το κοψω κ οτι μακροπροθεσμα μπορει να ειναι πολυ επιβλαβες περα απ την περιστασιακη ευφορια κ φτιαξιμο, αλλα εδω που τα λεμε εχω να κανω μπαφο 2 μηνες σοβαρα τωρα, εχω σημειωσει προοδο...... αλλα στο λυκειο ρε συ που επινα μια χαρα ημουνα σε ολα.. ισως ειναι αυτο που λες κ εσυ κ μου λεει κ η γιατρος μου τωρα, οτι αργοτερα φαινονται οι συνεπειες.........
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    ναι γι' αυτό πρόσεξε! Κ δε στο λέω δασκαλίστικα έτσι;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    ναι γι' αυτό πρόσεξε! Κ δε στο λέω δασκαλίστικα έτσι;
    Προσεχω απο δω κ στο εξης !!! Ναι, βρε καταλαβαινω πως το λες, αλλωστε εγω ειμαι η δασκαλα σε μενα επιτρεπεται λολλλ!!!!!!!!!!! :p :p
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    έχεις δοκιμάσει ποτέ φυτικά αγχολυτικά ή δε σε πιάνουν;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    έχεις δοκιμάσει ποτέ φυτικά αγχολυτικά ή δε σε πιάνουν;
    εχω δοκιμασει χαπακια βαλεριανας της quiet life, αλλα δεν με πιανουνε.. εδω ουτε τα ζαναξ με πιανανε κ τα γυρισα σε λεξοτανιλ... φοβαμαι οτι εχω αναπτυξει ανοχη....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    156
    Lacrymosa μου εγώ το μόνο που θα ήθελα να σου πω είναι να μην κάνεις πειράματα με κοκτέιλ φαρμάκων που μπορεί να σε βλάψουν. Δεν είμαστε γιατροί για να ανακατεύουμε έτσι φάρμακα και να φτιάχνουμε ότι δοσολογία μας έρθει. Όταν διάβασα αυτά που έγραφες δε σου κρύβω ότι φοβήθηκα. Μην το ξανακάνεις σε παρακαλώ. Μόνο ο γιατρός σου μπορεί να σου καθορίσει τα φάρμακα και τις δόσεις που πρέπει να τα παίρνεις. Καταλαβαίνω ότι το έκανες σε μια στιγμή απελπισίας αλλά ήταν πολύ επικίνδυνο. Για το πρόβλημά σου δεν γνωρίζω και δεν μπορώ να σε συμβουλέψω ούτε να σου πω κάτι που θα σε βοηθήσει. Αυτό που μπορώ να σου πω με βεβαιότητα πάντως είναι ότι είσαι ένα πολύ δυνατό κορίτσι και αυτό φαίνεται από αυτά που περνάς και παρ'όλα αυτά δεν το βάζεις κάτω εύκολα παρά τις όποιες μεταπτώσεις που μπορεί να έχεις και που σε πάνε πίσω κάποιες φορές. Ένα μεγάλο μπράβο γι'αυτή σου την υπομονή και επιμονή. Είσαι πολύ δυνατή αυτό να ξέρεις.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Λακρυ, το ιδιο ακριβως συναισθημα ειχα πριν απο 7 χρονια. Ξερω ποσο απαισια νιωθεις αλλα μην αυτοκαταστρεφεσαι. Σαφως και δεν σου κανει καλο το κοκτειλ που εφτιαξες. Εγω το πολεμησα μονη μου χωρις τιποτα. Η αληθεια ειναι οτι ειχα παρει λιγες φορες ναρκωτικες ουσιες και εκει καταλαβα οτι αντι για καλο με εκανε πολυ χειροτερα ειδικα οταν περνουσε η επιδραση των ουσιων. Ετσι ειπα οτι θα το πολεμησω μονη μου εστω και αν ποναω γιατι θα ειμαι πολυ ασχημα μετα. Ξερω οτι πονας οπως το ειχα νιωσει και εγω καποτε και πραγματικα εχω φροντισει να μην το ξανανιωσω ποτε γιατι ειναι πολυ μα πολυ ασχημο.

    Δεν ξερω δυστυχως τι να σου πω για να νιωσεις καλυτερα γιατι ο καθενας το περναει διαφορετικα και ο καθενας εχει την λυση μεσα του. Και εγω το περασα μονη μου με τον εαυτο μου. Σιγουρα πρεπει να μιλησεις για ολα αυτα στον γιατρο σου. Ομως τι ειναι αυτο που σε λυπει? Ή τουλαχιστον αυτο που σε εφτασε εδω?
    Χριστινα σε ευχαριστω καταρχην για την απαντηση.. ειναι οταν με πιανει η απελπισια κ η απογοητευση που αντιδρω τελειως συναισθηματικα, κ μεχρι να σκεφτω κατι αλλο εχει γινει ηδη... εκεινη τη στιγμη νιωθω τοσο απομακρη κ ευχομαι να πεθανω... ισως συνετελεσε το γεγονος οτι ειμαι σε ενα mild depressing mood... η γιατρος σημερα μου προσθεσε κ αντικαταθλιπτικο στην αγωγη για τη διαθεση οπως ειπε...
    δεν ξερω τι ειναι αυτο που μου λειπει, ισως πολλα, που εχω χασει κ ξερω οτι δυστυχως δεν θα ξαναρθουν ποτε πισω κ καποια πραγματα που οσο κ να προσπαθησω ποτε δεν θα τα καταφερω, κ βυθιζομαι σε τελμα.... :(
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. TAVOR K ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΑΠΟ ΒΕΝΖΟΔΙΑΖΕΠΙΝΕΣ
    By Lacrymosa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 16-07-2011, 14:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •