Βενζοδιαζεπινες κ Μαστουρα... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 47
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Λακρυμόζα θέλω να σε ρωτήσω κάτι σημαντικό. Εκτός από την διπολική αυτή καθ' αυτή υπάρχουν και γεγονότα στην ζωή σου που συντελούν σ' αυτήν την καταθλιπτική διάθεση;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Lou! View Post
    lakry απ ο,τι φαινεται ξαναπεσες σε καταθλιψη. νομιζω πρεπει να πας επειγοντως στο γιατρο να σου αλλαξει την αγωγη. ισως πρεπει να σου βαλει καποιο αντικαταθλιπτικο. επισης τους μηνες που γραφεις στο φορουμ, απο ο,τι εχω παρατηρησει ειχες πολλα επεισοδια κ μανιακα κ καταθλιπτικα. οι σταθεροποιητες που παιρνεις ταιριαζουν στο βιοχημικο σου προφιλ? μηπως πρεπει να δοκιμασεις καποιον αλλο?

    οι τασεις αυτοκτονιας κ το κενο κ ο αφορητος ψυχικος πονος ειναι συμπτωματα της καταθλιψης. αν συνελθεις λιγο, θα βρεις το κεφι σου για ζωη! τουλαχιστον στη διπολικη, δεν ειναι μονιμα αυτα τα συναισθηματα.

    ψυχοθεραπεια κανεις καθολου? ισως να σε βοηθουσε να προλαβαινεις καπως τα επεισοδια. η να τα διαχειριζεσαι καπως καλυτερα. σιγουρα θα μπορουσε να σε βοηθησει στη διατροφικη διαταραχη που εχεις κ στα θεματα τελειομανιας. τελειομανια ειχα κ εγω σε βαθμο αυτοκτονιας! πραγματικα τραγικη τελειομανια. η ψυχοθεραπεια με βοηθησε πολυ να μπορω να αποδεχτω οτι δεν ειμαι τελεια κ οτι η ζωη ειναι καλη κ ετσι!
    λου, ναι μπηκα σε ηπιο καταθλιπτικο επεισοδιο οπως μου το επιβεβαιωσε κ η γιατρος σημερα κ μου προσθεσε αντικατ.. ισως γι αυτο να ειμαι ετσι, αλλα προσπαθω να βρω καποια ελπιδα, απο καπου να κρατηθω.. αλλα τι κανεις ρε συ οταν ολα ειναι διαλυμενα κ σπασμενα κ σε παρασερνουν μαζι τους?? κ δεν μπορεις να σταματησεις αυτην την ατερμονη πορεια??
    στην καινουργια γιατρο που ξεκινησα προσφατα μετα τη νοσηλεια κανω κ ψυχοθεραπεια 50λεπτη, αλλα προς το παρον δεν με εχει βοηθησει σε κατι.. ευελπιστω στο μελλον να ειναι αλλιως κ να μην καταληξει κ αυτο κατι ματαιο κ ατελεσφορο... σταθεροποιητη παιρνω lamictal, το οποιο βοηθαει κ στην καταθλιψη...
    δεν ξερω γαμωτο τι σκατα, γιατι να τα τραβαω ολα αυτα... ειναι κ η διατροφικη κ εχω χασει κιλα κ μου το χουν πει πολλοι αυτο, αλλα ειλικρινα δεν μπορω να φαω νιωθω αναγουλες συνεχεια κ ταση για εμετο... οσο για την τελειοθηρια, τεραστιο προβλημα που το εχω απο το λυκειο, μην πω κ μικροτερη.. δυσκολα διαχειρισιμο... γι αυτο ισως κ με παιρνει πολυ απο κατω... ισως πρεπει να συμβιβαστω με καποια πραγματα.. κατι να κανω γι αυτο... δεν ξερω...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by m.monkey View Post
    Lacrymosa μου εγώ το μόνο που θα ήθελα να σου πω είναι να μην κάνεις πειράματα με κοκτέιλ φαρμάκων που μπορεί να σε βλάψουν. Δεν είμαστε γιατροί για να ανακατεύουμε έτσι φάρμακα και να φτιάχνουμε ότι δοσολογία μας έρθει. Όταν διάβασα αυτά που έγραφες δε σου κρύβω ότι φοβήθηκα. Μην το ξανακάνεις σε παρακαλώ. Μόνο ο γιατρός σου μπορεί να σου καθορίσει τα φάρμακα και τις δόσεις που πρέπει να τα παίρνεις. Καταλαβαίνω ότι το έκανες σε μια στιγμή απελπισίας αλλά ήταν πολύ επικίνδυνο. Για το πρόβλημά σου δεν γνωρίζω και δεν μπορώ να σε συμβουλέψω ούτε να σου πω κάτι που θα σε βοηθήσει. Αυτό που μπορώ να σου πω με βεβαιότητα πάντως είναι ότι είσαι ένα πολύ δυνατό κορίτσι και αυτό φαίνεται από αυτά που περνάς και παρ'όλα αυτά δεν το βάζεις κάτω εύκολα παρά τις όποιες μεταπτώσεις που μπορεί να έχεις και που σε πάνε πίσω κάποιες φορές. Ένα μεγάλο μπράβο γι'αυτή σου την υπομονή και επιμονή. Είσαι πολύ δυνατή αυτό να ξέρεις.
    m.monkey σε ευχαριστω παρα μα παρα πολυ για τα ενθαρρυντικα κ παρηγορα σου λογια.. αλλα ειμαι τοσο καταβεβλημενη σωματικα κ ψυχολογικα που δυσκολα μπορω να διακρινω το υποκειμενικο απ την αντικειμενικη πραγματικοτητα... δλδ νιωθω θαρρεις κ ολο αυτο που ζω δεν εχει νοημα κ υποσταση κ προσπαθω ετσι να μετριασω τον πονο που νιωθω.. αλλα ξερω οτι ειναι κατι εφημερο... δεν ξερω αν ειμαι δυνατη, μακαρι να ειμαι, αλλα εχω κουραστει να δινω μαχες.. σε ευχαριστω για τον ενδιαφερον, να σαι καλα...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Λακρυμόζα θέλω να σε ρωτήσω κάτι σημαντικό. Εκτός από την διπολική αυτή καθ' αυτή υπάρχουν και γεγονότα στην ζωή σου που συντελούν σ' αυτήν την καταθλιπτική διάθεση;
    Οταν λες γεγονοτα που μπορει να επιδρουν καταλυτικα κ να επιδεινωνουν την ηδη υπαρχουσα καταθλιπτικη διαθεση, εννοεις σχετικα με τον περιγυρο μου, οικογενειακο κ κοινωνικο ?? Αν εννοεις αυτο θα σου απαντησω, οικογενειακα προβληματα περα απο κατι μικροκαβγαδακια με τους γονεις μου δεν εχω, σε γενικες γραμμες καλα μου φερονται, περα απο καποιες φορες που πετανε κουβεντες αλλα δεν ειμαι ατομο που θα κρατησω κακιες σε καποιον, πιεση δεν εχω, δεν με πιεζουν δλδ για κατι πχ για τη σχολη που εχασα 2 εξαμηνα, ξερουν το προβλημα μου κ μου χουν πει οτι δειχνουν κατανοηση, με την αδερφουλα μου εχω αριστη σχεση, την υπερλατρευω, τωρα οσον αφορα τα υπολοιπα κ τη σχολη μου εχω, κ τις φιλες μου εχω, εκει δεν εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα, σχεση δεν εχω προς το παρον, αυτα δν ξερω αμα σε βοηθησα......
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Οταν λες γεγονοτα που μπορει να επιδρουν καταλυτικα κ να επιδεινωνουν την ηδη υπαρχουσα καταθλιπτικη διαθεση, εννοεις σχετικα με τον περιγυρο μου, οικογενειακο κ κοινωνικο ?? Αν εννοεις αυτο θα σου απαντησω, οικογενειακα προβληματα περα απο κατι μικροκαβγαδακια με τους γονεις μου δεν εχω, σε γενικες γραμμες καλα μου φερονται, περα απο καποιες φορες που πετανε κουβεντες αλλα δεν ειμαι ατομο που θα κρατησω κακιες σε καποιον, πιεση δεν εχω, δεν με πιεζουν δλδ για κατι πχ για τη σχολη που εχασα 2 εξαμηνα, ξερουν το προβλημα μου κ μου χουν πει οτι δειχνουν κατανοηση, με την αδερφουλα μου εχω αριστη σχεση, την υπερλατρευω, τωρα οσον αφορα τα υπολοιπα κ τη σχολη μου εχω, κ τις φιλες μου εχω, εκει δεν εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα, σχεση δεν εχω προς το παρον, αυτα δν ξερω αμα σε βοηθησα......
    οκ everything's fine! :)
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    οκ everything's fine! :)
    οκ κ το συμπερασμα σου ποιο ειναι μετα απο αυτα που σου ειπα?? που καταληγουμε δλδ ??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    οκ κ το συμπερασμα σου ποιο ειναι μετα απο αυτα που σου ειπα?? που καταληγουμε δλδ ??
    ότι είναι περισσότερο ενδογενές το πρόβλημα σου. Απλά προσπαθούσα να καταλάβω αν υπάρχουν και εξωγενείς παράγοντες γιατί γράφεις ότι μπαίνεις σε καταθλιπτικό επεισόδιο και αν μπορώ να σου πω κάτι χρήσιμο.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    ότι είναι περισσότερο ενδογενές το πρόβλημα σου. Απλά προσπαθούσα να καταλάβω αν υπάρχουν και εξωγενείς παράγοντες γιατί γράφεις ότι μπαίνεις σε καταθλιπτικό επεισόδιο και αν μπορώ να σου πω κάτι χρήσιμο.
    Το χω σκεφτει πολλες φορες οτι μπορει να ειναι σε μεγαλο βαθμο οργανικο το θεμα.. δλδ καποια διαφορετικα επιπεδα κ συσταση ορμονων στον εγκεφαλο, κ δεν ηταν να το γλυτωσω... γιατι γενικα δεν ειμαι κ στο δρομο που λεει ο λογος, υπαρχουν ατομα με ενα σωρο προβληματα οικογενειακα, με φιλους, σχεσεις, που δεν σπουδαζουν κτλ.. εγω δεν εχω κατι απο αυτα... αλλα ειναι ενδογενες πιστευω... αλλα να σου πω κ κατι ρε τζιπσι δεν πα να εχεις οτι θελεις κ να ζεις μια σχετικα ανεκτη ζωη κ να εχεις καταφερει καποια πραγματα στην μεχρι τωρα πορεια σου, οταν σε εχει επισκιασει η καταθλιψη κ εισαι νεκρος ψυχικα, μπορεις να κανεις κατι οταν ολα σου ειναι ανωφελα ???
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Το χω σκεφτει πολλες φορες οτι μπορει να ειναι σε μεγαλο βαθμο οργανικο το θεμα.. δλδ καποια διαφορετικα επιπεδα κ συσταση ορμονων στον εγκεφαλο, κ δεν ηταν να το γλυτωσω... γιατι γενικα δεν ειμαι κ στο δρομο που λεει ο λογος, υπαρχουν ατομα με ενα σωρο προβληματα οικογενειακα, με φιλους, σχεσεις, που δεν σπουδαζουν κτλ.. εγω δεν εχω κατι απο αυτα... αλλα ειναι ενδογενες πιστευω... αλλα να σου πω κ κατι ρε τζιπσι δεν πα να εχεις οτι θελεις κ να ζεις μια σχετικα ανεκτη ζωη κ να εχεις καταφερει καποια πραγματα στην μεχρι τωρα πορεια σου, οταν σε εχει επισκιασει η καταθλιψη κ εισαι νεκρος ψυχικα, μπορεις να κανεις κατι οταν ολα σου ειναι ανωφελα ???
    Αυτό που έχεις να κάνεις εσυ είναι να προσπαθήσεις να φτάσεις στην νορμοθυμία εφόσον όλα τ' άλλα είναι καλά. Αλλά σε ρώτησα και συγγνώμη που το επαναλαμβάνω γιατί μου είχες πει ότι υπάρχουν κάποια προβλήματα και με τους γονείς σου. Έχεις σκεφτεί ποτέ να επισκεφθούν και οι γονείς σου τον ψυχολόγο μαζί σου;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Αυτό που έχεις να κάνεις εσυ είναι να προσπαθήσεις να φτάσεις στην νορμοθυμία εφόσον όλα τ' άλλα είναι καλά. Αλλά σε ρώτησα και συγγνώμη που το επαναλαμβάνω γιατί μου είχες πει ότι υπάρχουν κάποια προβλήματα και με τους γονείς σου. Έχεις σκεφτεί ποτέ να επισκεφθούν και οι γονείς σου τον ψυχολόγο μαζί σου;
    εχω πολυ δρομο μπροστα μου για την νορμοθυμια μαλλον.. αλλα θα το παλεψω ρε συ, δεν θα τα παρατησω, τιποτα δεν ειναι ανεφικτο στην τελικη αρκει να καταβαλλουμε ολο το συνολο των προσπαθειων μας...
    με τους γονεις μου υπαρχουν μικροπροβληματα αλλα εχω μαθει να μην δινω σημασια κ εχω αναπτυξει μηχανισμους αμυνας γενικοτερα να μην με αγγιζουν εξωγενεις παραγοντες, αλλα να επικεντρωνομαι στον εαυτο μου κ να αφουγκραζομαι τα θελω του, παλιοτερα που πηγαινα σε εναν γιατρο οσο ημουν ανηλικη ερχοντουσαν κι αυτοι μαζι μου κ στο τελευταιο 5λεπτο ημασταν κ οι 3 μεσα, αλλα πλεον οχι, με εκνευριζει αυτο κ το βρισκω εντελως ανουσιο να ρθουν μαζι μου, δεν βρισκω καμια χρηστικη σκοπιμοτητα, παρα να τσαντιστω με μια μαλακια που ενδεχομενως θα πεταξουν......
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    εχω πολυ δρομο μπροστα μου για την νορμοθυμια μαλλον.. αλλα θα το παλεψω ρε συ, δεν θα τα παρατησω, τιποτα δεν ειναι ανεφικτο στην τελικη αρκει να καταβαλλουμε ολο το συνολο των προσπαθειων μας...
    με τους γονεις μου υπαρχουν μικροπροβληματα αλλα εχω μαθει να μην δινω σημασια κ εχω αναπτυξει μηχανισμους αμυνας γενικοτερα να μην με αγγιζουν εξωγενεις παραγοντες, αλλα να επικεντρωνομαι στον εαυτο μου κ να αφουγκραζομαι τα θελω του, παλιοτερα που πηγαινα σε εναν γιατρο οσο ημουν ανηλικη ερχοντουσαν κι αυτοι μαζι μου κ στο τελευταιο 5λεπτο ημασταν κ οι 3 μεσα, αλλα πλεον οχι, με εκνευριζει αυτο κ το βρισκω εντελως ανουσιο να ρθουν μαζι μου, δεν βρισκω καμια χρηστικη σκοπιμοτητα, παρα να τσαντιστω με μια μαλακια που ενδεχομενως θα πεταξουν......
    καταλαβαίνω απόλυτα. Φρόντισε εσύ για σένα λοιπόν!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    καταλαβαίνω απόλυτα. Φρόντισε εσύ για σένα λοιπόν!
    αυτο κανω οσο μπορω.. σε ευχαριστω πολυ τζιπσι μου!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #43
    thanasisGR
    Guest
    stamata epitelous na pezeis me ta farmaka!!!!!!!!!!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by thanasisGR View Post
    stamata epitelous na pezeis me ta farmaka!!!!!!!!!!
    Εσυ ακομα εδω εισαι ?? Νομιζα εφαγες μπαν....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Εσυ ακομα εδω εισαι ?? Νομιζα εφαγες μπαν....
    Τα μπαν δεν πιανουν δοκίμασε καποιο αλλο χαπι!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. TAVOR K ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΑΠΟ ΒΕΝΖΟΔΙΑΖΕΠΙΝΕΣ
    By Lacrymosa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 16-07-2011, 14:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •