Η Μαγνητική... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 43
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Ε δεν νομιζω οτι καθαριζονται απο μονα τους..Απλως δεν πρεπει να βαζεις τη μπατονετα βαθια και να τις γυριζεις με τροπο που να μην πηγαινεις τις βρωμιες ακομα πιο μεσα..Ωραια συζητηση πιασαμε ;ρ..Το εχω ακουσει κι εγω αυτο για τις μπατονετες παντως απο γιατρους.Παρ ολα αυτα εξακολουθω να χρησιμοποιω.
    Επρεπε να το πεις του γιατρου ποσο πολυ το εχεις ψαξει κι αν γινεται και την επομενη φορα ζητα τον ιδιο γιατρο..και ρωτα τον περισσοτερα..μη δισταζεις..
    Και στον αλλον το μαλακοβιολη επρεπε να το πεις αυτο..οτι το ψαχνεις τοσο καιρο και κανεις δεν σου βρισκει τιποτα..μην μενει με την εντυπωση οτι μια στιγμη σου καρφωθηκε μετα απο 4 μηνες.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    χαχα οντως!Του ειπα αν μπορει να με εξετασει και στη μυτη διοτι τοσο καιρο κανεις δεν ειχε δει αυτο που ειδε αυτος.Μου ειπε να ξαναπαω την επομενη τεταρτη να με δουν ξανα.Αυτο το ειπε απο μονος του βασικα,αυτο καλο ειναι.Μου ειπε να πω τοτε να με εξετασουν και στη μυτη.Θα δειξει.Ο αλλος ειπε οτι μπορει ο πονος να ειναι απο την κροταφογναθικη αρθρωση,κατι που εχω κανονισει να το δω αυριο.Οποτε θα δειξει.Παντως η μ....α παει συννεφο με τους γιατρους.Ο καθε ενας λεει ο,τι να ναι.Που να πετυχεις σωστο γιατρο.Η νευρολογος σημερα που πηγα μου λεει ''καλα,και δεν το ειχε δει κανεις;;Αν ειναι δυνατον!'' και επειδη αυτη μου ειπε οτι χρειαζεται αντιβιωση για αυτο του ειπα να μου τη γραψει γιατι αυτος ναι μεν,εβρισκε το αυτι ερεθισμενο αλλα δεν υπηρχε λογος να παρω αντιβιωση.Τι να πω...Του ειπα να μου τη γραψει γιατι εμπιστευομαι πιο πολυ τη νευρολογο αυτη.Οποτε θα δεξει.Οπως και να εχει,αυτο ηταν ενα προβλημα που δεν ηξερα οτι το ειχα και λυθηκε.Νιωθω λιγο το κεφαλι μου πιο ανετο πλεον,αρα καλο ειναι αυτο.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Μα ποσες φορες εγραψα το ''θα δειξει'' χαχχαχαχααχαχαχαχα

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    ρε κοπελια σπαταλησε 100 ευρω να πας εξω σε ιδιωτη γιατρο!δεν ειναι ευκολο το ξερω αλλα οι νοσοκομειακοι ειναι μαλακες!!ακου κ εμενααααααααα

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Και ποιος σου ειπε οτι δεν εχω παει;Η πρωτη ΩΡΛ που πηγα ηταν ιδιωτικη.Πριν 5 μηνες αυτο!Δεν ειδε ολο αυτο το πραγμα μεσα στο αυτι μου;Επισης,ειχα στη μυτη μια πληγη ολοκληρη,εβαλε την καμερα και τελικα εγω της ειπα οτι ειχα αυτη την πληγη,δεν την ειδε.Και θεωρειτε και πολυ καλη γιατρος μαλιστα.Επειδη ειχα ακουσει αυτο πηγα.Ο αλλεργιολογος που πηγα,ήταν ιδιωτης στρατιωτικος και πολυ καλος γιατρος.Αυτος μου βρηκε οτι εχω αλλεργια και ασθμα και παιρνω την αγωγη.Και ο ενας νευρολογος που πηγα,ο πρωτος ηταν ιδιωτης.Ο οποιος τοτε μου ειχε πει οτι ηταν περιεργο που ανεβαζω δεκατα αν και μου εδωσε τα ηρεμιστικα.Μεσα βεβαια στις μπαρουφες που μου ειπε,ειπε κι αυτο για τα δεκατα.Δεν ειναι παντα ετσι οπως το λες παντως.Κι εγω ετσι πιστευα.Μεχρι που δυο πολυ νεοι γιατροι μου ειπαν να παω να κανω σπειρομετρηση.Πηγα,την εκανα και μια παρα πολυ καλη γιατρος εκει,πνευμονολογος,αυτη μου ειπε για τη ρινιτιδα και ετσι μετα αποφασισα να παω σε αλλεργιολογο-ασχετα οτι εγω διαλεξα ιδιωτη βεβαια μετα να παω.Πιστεψε με,απο εκεινη την πνευμονολογο αρχισα να βγαζω καπως μια ακρη.Εμαθα τουλαχιστον τι παθολογικα προβληματα εχω που δεν ηξερα.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    ναι η σπειρομετρηση κανει τρομερες διαγνωσεις!4 χρονια σε πνευμονολογικη δουλευω!τελος παντων κνε οτι νομιζεις αν νιωθεις καθοδηγημενη σωστα σε σχεση με αυτο που εδειξε η μαγνητικη και με την τρομερη εξηγηση που σου εκαναν οι γιατροι παω πασο.
    ευχομαι παντα υγεια.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Οποτε καταλαβαινεις.Κι εγω το ιδιο ευχομαι...και σωματικα και ψυχικα.Γιατι στο το τελος θα χασουμε και τα δυο ετσι οπως παμε...

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    βασικα ειρωνικα το ειπα για την σπειρομετρηση

    πηγαινε σε εναν γιατρο να ασχοληθει με την περιπτωση σου οχι σε δεκα!γιατι ο καθενας λεει τ δικα του και θα σε τρελενουν..εχεις εξετασει πνευμονες μυτες αφτια κεφαλια κανε ενα στοπ!παιζει να ειναι και ψυχολογικα τα δεκατα(τα ειχα 3 μηνες καποτε που πιστευα οτι εχω λευχαιμια :P )
    ψαξε το σωστα χωρις αγχος και χωρις να σου μπαινουν ιδεες.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Ναι,αυτο λεω κι εγω.Να το αφησω και να παω για ψυχοθεραπεια,μπορει να ειναι και απο αγχος.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Μα αφου λες οτι υπαρχει όντως αλλεργια..

    Κανε χωρο στο ινμποξ σου

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Ναι,υπάρχει αλλα αφου ολοι λενε δεν εχει σχεση,τοτε δε θα εχει!Τι να πω,τα δεκατα μπορει να τα ανεβαζω και απο τη ρινιτιδα,ξερω κι εγω!
    Εκανα χωρο στο ινμποξ

  12. #27
    thanasisGR
    Guest
    Quote Originally Posted by Nantina View Post
    Ναι,υπάρχει αλλα αφου ολοι λενε δεν εχει σχεση,τοτε δε θα εχει!Τι να πω,τα δεκατα μπορει να τα ανεβαζω και απο τη ρινιτιδα,ξερω κι εγω!
    Εκανα χωρο στο ινμποξ
    yeap, auto fteei!!!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Quote Originally Posted by Nantina View Post
    Ναι,υπάρχει αλλα αφου ολοι λενε δεν εχει σχεση,τοτε δε θα εχει!Τι να πω,τα δεκατα μπορει να τα ανεβαζω και απο τη ρινιτιδα,ξερω κι εγω!
    Εκανα χωρο στο ινμποξ
    α οκ..δεν ειδα καπου να αναφερεις οτι σου ειπαν πως δεν φταιει αυτο..σορρι.
    Υπομονη,τι να πω..θα δεις πως θα παει και με την αντιβιωση.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Quote Originally Posted by Nantina View Post
    Και ποιος σου ειπε οτι δεν εχω παει;Η πρωτη ΩΡΛ που πηγα ηταν ιδιωτικη.Πριν 5 μηνες αυτο!Δεν ειδε ολο αυτο το πραγμα μεσα στο αυτι μου;Επισης,ειχα στη μυτη μια πληγη ολοκληρη,εβαλε την καμερα και τελικα εγω της ειπα οτι ειχα αυτη την πληγη,δεν την ειδε.Και θεωρειτε και πολυ καλη γιατρος μαλιστα.Επειδη ειχα ακουσει αυτο πηγα.Ο αλλεργιολογος που πηγα,ήταν ιδιωτης στρατιωτικος και πολυ καλος γιατρος.Αυτος μου βρηκε οτι εχω αλλεργια και ασθμα και παιρνω την αγωγη.Και ο ενας νευρολογος που πηγα,ο πρωτος ηταν ιδιωτης.Ο οποιος τοτε μου ειχε πει οτι ηταν περιεργο που ανεβαζω δεκατα αν και μου εδωσε τα ηρεμιστικα.Μεσα βεβαια στις μπαρουφες που μου ειπε,ειπε κι αυτο για τα δεκατα.Δεν ειναι παντα ετσι οπως το λες παντως.Κι εγω ετσι πιστευα.Μεχρι που δυο πολυ νεοι γιατροι μου ειπαν να παω να κανω σπειρομετρηση.Πηγα,την εκανα και μια παρα πολυ καλη γιατρος εκει,πνευμονολογος,αυτη μου ειπε για τη ρινιτιδα και ετσι μετα αποφασισα να παω σε αλλεργιολογο-ασχετα οτι εγω διαλεξα ιδιωτη βεβαια μετα να παω.Πιστεψε με,απο εκεινη την πνευμονολογο αρχισα να βγαζω καπως μια ακρη.Εμαθα τουλαχιστον τι παθολογικα προβληματα εχω που δεν ηξερα.
    Υπάρχουν και χειρότερα. Εγώ έχω πάει πολλές φορές και σε πολλούς διαφορετικούς γιατρούς τα τελευταία 20 χρόνια και κανείς μα κανείς δεν μου είπε για αλεργία.

    Από αυτά που αναφέρεις φαίνεται να είναι ωτίτιδες. Θα σου πω αυτά που ξέρω. Σε εμένα δημιουργούνται γιατί φράζει η ευσταχιανή σάλπιγγα. Έτσι συσσωρεύεται υγρό μέσα στο αυτί (εκρητικού τύπου ωτίτιδα). Τώρα για το ότι δημιουργούνται ωτίτιδες μπορεί να οφείλεται σε πολλούς λόγους. Π.χ. ίωση, κρύωμα, κάποιος ερεθισμός, αλεργία, κλπ. Αυτά δημιουργούν ρηνίτιδα (μόλυνση στην περιοχή) που με τη σειρά της φράζει την/τις ευσταχιανές. Και αποτέλεσμα είναι η δημιουργία ωτίτιδας.

    Το κερί που αναφέρεις μπορεί να έχει δημιουργηθεί ακόμα και μέσα σε ένα μήνα, έτσι όταν σε είδε ο προηγούμενος γιατρός να μην υπήρχε. Είναι πάντως ένδειξη ωτίτιδας.


    > Παρατηρούνται ήπια στοιχεια μαστοειδιτιδος αριστερα

    Νομίζω, αλλά δεν θυμάμαι τώρα καλά, μάλλον οφείλεται και αυτό στην ωτίτιδα.

    Μου κάνει εντύπωση που πόνεσες στην αφαίρεση του κεριού και όχι στην εισαγωγή της κάμερας στη μύτη που για μένα είναι απείρως πιο επώδυνη διαδικασία.

  15. #30
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    40
    nantina,me agxwneis me afta pou les gia oooolous aftous tous giatrous???ti eixes ap tin arxi kai giati exeis paei se toses diaforetikes eidikotites/???
    Exw na pw se osous apaxiwnoun tous nosokomeiakous giatrous oti
    OI KALYTEROI GIATROI BRISKONTAI MONO STA DHMOSIA NOSOKOMEIA.OXI FYSIKA STA EPEIGONTA OPOY SERNOMASTE EMEIS OI TRELOI SAN TIS ADIKES KATARES,ALLA STA NOSOKOMEIA META APO RANTEBOY POU KLEINEIS STH GRAMMATEIA.

    POTE MHN PHGENETE SE IDIWTES SYNOIKIAKOUS GIATROUS

    KLEINEIS RANTEBOUDAKI,SKAS TA 70-80-EVRW SOU ,PAS TO APOGEFMA STO NOSOKOMEIO,SE BLEPEI O DIEFTHYNTHS-EPIMELHTHS-YPEFTHYNOS KAI TELEIWSE TO THEMA
    OUTE EIDIKEVOMENOI OYTE TIPOTA./.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •