Η Μαγνητική...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199

    Η Μαγνητική...

    Παιρνω σημερα στα χερια μου τη μαγνητικη.
    Μπλα μπλα μπλα...ολα φυσιολογικα.Και απο κάτω έγραφε το εξης:

    ΣΗΜ: Παρατηρούνται ήπια στοιχεια μαστοειδιτιδος αριστερα.(Δηλαδή στη μεριά που άρχισαν οι συσπασεις και ποναει το ματι μου και το αυτί μου!)
    Ηπιες παχυβλεννογονιτικες αλλοιωσεις στο έδαφος του δεξιου γναθιαίου.


    ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΕΒΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΤΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ!

    ΤΡΕΧΩ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ,ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ,ΕΧΩ ΑΥΤΑ ΚΙ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΓΧΟΣ!
    ΠΑΘΑΙΝΩ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΕΡΓΙΚΑ ΣΟΚ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΕ ΑΛΛΕΡΓΙΟΛΟΓΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ,ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΕΡΓΙΑ!
    ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!

    Συγγνωμη για το ξεσπασμα αλλα δεν μπορώ!Τα έχω πάρει πολύ άγρια αυτή τη στιγμη!

    ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    αν δεν κανεις εξετασεις ο γιατρος απο την κλινικη εικονασ δεν μπορει να πει πολλα, μονο οι εξετασεις δειχνουν, απο κει και περα στο χερι σου ειναι να το ψαξεις περαιτερω εφοσον ανησυχεις και σενοχλει..σιγουρα το συστημα υγειας δεν ειναι το καλυτερο παντως

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Όταν λες σε εναν(που δεν ηταν ενας) γιατρο τα συμπτωματα σου και ειδικα σε 4 ΩΡΛ και ένας δε σου έχει πει οτι μπορει να συμβαινει αυτο για παραδειγμα!Ουτε ενας γιατρος δε με εστειλε σε αλλεργιολογο!Μονη μου πηγα και στον αλλεργιολογο και εκανα τη μαγνητικη και αν δεν την ειχα κανει δε θα ηξερα καν αυτό!Αν ειναι δυνατόν....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Τελικα δεν καταλαβα Ναντινα.Βγηκε καποιο συμπερασμα απ τη μαγνητικη?
    Πως καταλαβες οτι προκειται για αλεργια?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Niah η μαστοειδιτιδα προκαλειται οταν παθαινεις αλλεργικο σοκ.Δηλαδη τοσο καιρο παθαινα αλλεργικα σοκ και δεν το ηξερα.Ειδες που σου ειπα χθες οτι ημουν λιγο καλυτερα με τα φαρμακα του αλλεργιολογου;Θα μιλησω σημερα μαζι του να δω τι θα μου πει.Αν και προφανως αυτος επειδη μου ειπε να τα παιρνω τρεις μηνες και να κανω πολλη υπομονη κάτι ηξερε...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Ωραια, αρα ειδες επιτελους λιγο φως! καταληγεις καπου..σκεψου να ξεκινουσες αγωγη με ψυχοφαρμακα και να εφταιγε τελικα αλλο πραγμα..
    Και απο τι προκαλουνται οι αλλεργιες σου..ο ιδιος γιατρος θα το βρει αυτο?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Ναι,πηγα και εκανα τεστ,δεν ηξερα οτι ημουν αλλεργικη.Γι αυτο μου εδωσε και την αγωγη.Ειμαι στα αγρωστωδη.Γενικα δηλαδη σε ο,τι κυκλοφορει την ανοιξη.Προφανως για αυτο απο τον απριλιο το επαθα.Αλλα δεν ηξερα οτι ειμαι αλλεργικη και εκει που δουλευα γινοταν χαμος απο σκονη και τα λοιπα.Το θεμα ειναι οτι αυτο ειναι παθηση του αυτιου και πρεπει να τον ρωτησω αν πρεπει να παω σε ΩΡΛ ή οχι.Κοιτα,μετα απο ολα αυτα,αν τελικα περασει(γιατι ολα τα περιμενω πλεον)σιγουρα θα χρειαστω ψυχολογική υποστηριξη.Αυτο ειναι το μονο σίγουρο!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Αρα αυτοματως δεν χρειαζεται πια να πας και σε ρευματολογο που υπολογιζες..
    Ενταξει ναντινα,καταλαβαινω το θυμο σου,αλλα νιωσε μεσα σ ολα και λιγη ανακουφιση..επιτελους βρηκες τι φταιει,,μετα απο τοσο ψαξιμο.Δεν ειναι λιγο αυτο..
    Και ψυχοθεραπεια να κανεις, σιγουρα δεν θα εβλαπτε..Κακο δεν θα σου κανει..ομως η ουσια ειναι οτι επιτελους καταλαβες οτι προκειται για κατι οργανικο.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Ναι,έτσι φαινεται.Μέχρι να γίνω καλά βεβαια,ας μην το παίρνω και ως δεδομενο.Θα χαρω οπως πρεπει οταν μιλησω με το γιατρο.Πρεπει να δω τι θα μου πει.Αλλα προφανως αυτο με ενοχλει τοσο καιρό,αφου το αυτι με ποναει και η απο την αριστερη πλευρα εχω το θεμα.Ψυχοθεραπεια θα κάνω σίγουρα μετα από όλα αυτά,αυτο είναι το μόνο σίγουρο.Για το ρευματολογο δεν ξέρω ακόμα,θα δείξει.Θα δω αν θα μου δωσουν αγωγη για αυτο το θεμα και αν παει καλα τοτε ναι,δε θα τις κάνω μαλλον.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    156
    Τώρα είδα ότι είχες γράψει εδώ για τη μαγνητική κι εγώ σου έστειλα π.μ. γιατί είχα ανοίξει πρώτα το inbox... Τουλάχιστον βρήκες τι πρόβλημα έχεις και θα το ξεπεράσεις με την κατάλληλη αγωγή. Αποδείχτηκε τελικά ότι είχες δίκιο που επέμεινες και το έψαξες. Και επίσης έχεις δίκιο να νευριάζεις με όλους τους ηλίθιους που είναι σίγουροι και που με τόση ευκολία σου λένε δεν έχεις τίποτα ή είναι από το άγχος. Για να τα ρίξεις στο άγχος πρέπει πρώτα να τα ψάξεις όλα και αφού δε βρεθεί τίποτα τότε το αποδίδεις εκεί.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Παιδια τώρα γυρισα απο τη νευρολόγο.Μου ειπε πως και τόσοι γιατροι δεν το είχαν δει να σου έδιναν να βγαλεις μια ακτινογραφια.Μου ειπε ότι αυτο ειναι μόλυνση στο κοκκαλο...τη ρώτησα αν αυτό περνάει και μου ειπε ότι περνάει.Όμως επειδη μου ειπε οτι ειναι μολυνση στο κόκαλο φοβαμαι επειδη το έχω τόσο καιρό μήπως έχει επεκταθεί...Εντάξει,το ξέρω ότι ίσως αυτο που λεω τώρα ειναι παρατραβηγμενο αλλα που να ξέρω...Μου είπε να πάω σε ΩΡΛ.Της είπα ότι το είχα ξαναπάθει και της ειπα τι ειχε γινει.Αυτο της φάνηκε λιγο παραξενο από ό,τι κατάλαβα...και τώρα φοβάμαι μήπως έχει επεκταθει το πρόβλημα...

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    εχεις περασει ποτε σοβαρη ωτιτιδα?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Παιδια τωρα γυρισα απο το νοσοκομειο.Πηγα εκει,ειδαν τη μαγνητικη και μου λεει ο ενας γιατρος ''ε...αυτο δεν ειναι τιποτα''.Μετα ερχεται ενας αλλος και παιδια,εβγαλε απο το αυτι μου μια μπαλα κεριου σε μεγεθος φασολιου!Το τι πονο τραβηξα,δεν φανταζεστε...Με ρωτησε αν ειχα περασει ωτιτιδα.Εγω δε θυμομουν κατι τετοιο,περα απο αυτο που ειχα παθει περυσι τον οκτωβριο,που ειχα παρει αντιβιωση κτλ δε θυμαμαι να ειχα περασει προσφατα ωτιτιδα.Εν τω μεταξυ,ο πρωτος μου λεει ''εχετε πυρετο 4 μηνες και σημερα ειπατε να επισκεφθειτε και εναν ΩΡΛ;''.Με ειρωνευοταν κιολας.Ο αλλος μου εβγαλε εκεινο το πραγμα απο το αυτι μου,που δεν υπερβαλλω οταν λεω οτι ηταν σε μεγεθος φασολιου.Τραβηξα απιστευτο πονο και μου ελεγε κι αυτος αν κουνηθεις εστω και λιγο θα σου κανω ζημια.Μιλαμε τα ειδα ολα απο τον πονο.Μετα μου λεει,δε χρειαζεσαι αντιβιωση..........Και του λεω,η νευρολογος μου ειπε οτι χρειαζομαι αντιβιωση.Με το ζορι μου εγραψε μια για 7 μερες να την παιρνω και να ξαναπαω λεει την επομενη τεταρτη να το ξαναδουν.Με ρωτησε αν ανεβαζω πυρετο,του ειπα.
    Νιωθω λιγο καλυτερα,σα να εφυγε ενα βαρος απο το αυτι μουΑυτος ειπε βεβαια να το ψαξω γιατι δεν ειναι λεει απο το αυτι αυτα.Βεβαια η ενοχληση στο μετωπο και στη μυτη συνεχιζονται.Θα παω να κανω και τις τελευταιες εξετασεις και θα το αφησω το θεμα.Εχω κουραστει. Θα παω για ψυχοθεραπεια,ισως αυτο στη μυτη που πλεον αυτο εχει μεινει και νιωθω να ειναι ψυχολογικο.

    p.s. Να μη χρησιμοποιουμε μπατονετες γιατι απο εκει λεει το επαθα αυτο!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Ελεος με τους γιατρους ρε..σ ολους τους σκαρτους εχεις πεσει??δλδ που να το ψαξεις παλι, σου ειπε ή το αφησε να αιωρειται?..απλα "ψαξε το"
    "ε που να το ψαξω,αυτο κανω τοσο καιρο",δεν του απαντησες?
    Τι ταλαιπωρια εχεις τραβηξει ρε συ..τουλαχιστον τωρα εχεις καποιες "απαντησεις.."
    Υπομονη και ελπιζω να βρεθει ακρη γρηγορα..

    π.σ. Ε και πως θα καθαριζουμε τ αυτια? ;ρ

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Niah πρεπει να με εχουν δει τουλαχιστον 6 ΩΡΛ.Κανενας δεν ειδε οτι αυτο το πραγμα ειναι στο τυμπανο κολλημενο;Και σε τετοιο μεγεθος;Αν ειναι δυνατον!Δεν του το ειπα διοτι ο αλλος ηδη με κοροιδευε που του ειπα οτι εχω 4 μηνες δεκατα.
    Μου ειπε να παω να με ξαναδουν σε μια εβδομαδα αλλα που να το ψαξω δε μου ειπε,τι να πει κι αυτος.Τουλαχιστον μου εβγαλαν αυτο το πραγμα απο το αυτι,κατι ειναι κι αυτο.

    Ειπε να μην τα καθαριζουμε γιατι λεει καθαριζονται μονα τους :/

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •