ταλάντευση μεταξύ ευτυχίας και δυστυχίας με απότομες προσγειωσεις...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    3

    ταλάντευση μεταξύ ευτυχίας και δυστυχίας με απότομες προσγειωσεις...

    ταλάντευση μεταξύ ευτυχίας και δυστυχίας με απότομες προσγειωσεις..

    Χωρισα πρόσφατα και με άσχημο τροπο μετά απο προσπάθεια επανασύνδεσης και πλέον δεν μιλάμε καν... Ήταν η γυναίκα της ζωής μου και τα συναισθήματα ειναι πολύ έντονα... Γενικά με πιέζουν πολλά αυτό τον καιρό όπως σχολή,δουλειά, έλλειψη ουσιαστικής επικοινωνίας με τους γονείς μου (έχουν χωρίσει)και εν´ω ειναι καλοί ανθρωποι και οι δυο τουσ κ έχουν αγαθές προθέσεις δυστυχώς δεν υπάρχει επικοινωνία...
    Γενικά ΌΛΑ αυτά με έχουν κάνει να απόκτησω ένα ψυχαναγκασμό με την εμφάνιση μου ο οποίος συχνά με οδηγεί σε δραματικά για μένα αποτελέσματα,, κουρεύομαι σχεδόν κάθε 3 μέρες και καμία φορά ΌΤΑΝ το αποτέλεσμα με απογοητευι τα ξυρίζω τελείως,..
    Δεν θέλω να περιαυτολογήσω αλλά είμαι εμφανίσιμο πιστευω παιδί έστω και με μια ήπια τριχόπτωση και έτσι όπως δρω νοίωθω πως καταστρέφω τον εαυτό μου γιατι μετα κ´ανω μέρες να βγω από το σπίτι..

    Όταν βγαίνω όμως ξεχνιέμαι γνωρίζω κόσμο και όλα είναι τελεία όσο γίνεται βέβαια γιατί παρόλο που έχω αρκετές ευκαιρίες και με κοπέλες μ λείπει η πρώην μ και δεν το συνεχίζω.. Ως προς την εμμονή Λέω πως δεν θα το ξανακ´ανω και προσπαθώ να
    Όρων´ωσω τη ζωή μου... Πάλι όμως κάποια στιγμή όταν είμαι μόνος με πιάνει ο ψυχαναγκασμος και κουρεύομαι και πάλι όλα απο την ΑΡΧΗ..

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    3
    Πριν κοιμηθώ θα ήθελα κάποια γνώμη παιδια

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    μηπως δεν έχεις μια ξεκάθαρη εικονα του εαυτού σου, εισαι ετσι δεν σαρεσει, εισαι αλλιώς ουτε αυτό..δεν ξερω τι να υποθέσω μόνος σου κουρέυεσαι?γιατι σου βγαίνει αυτή η εμμονή μαρεσει δεν μαρεσω στο κούρεμα..
    κ εγω κουρέυομαι μόνη κ λεω α σκατα τα κανα αστα να μακρύνουν λιγο κ θα τα ξαναπάρω λιγο κατι τετοιο σκεφτομαι..
    σιγουρα οταν χωρίζουμε μας λείπει ο άλλος, σίγουρα κάπως θα σου βγει αυτό δεν θα μπορεις εύκολα να ξανακανεις σχέση η θα κάνεις πολλες εφημερες οπως κ αλλες αντιδρασεις..
    καλο ειναι να μεινεις ηρεμος μακρια απο ψαλιδια..να διασκεδασεις, να μην μενεις πολυ ωρα μονος και σκεφτεσαι πολυ και θα γνωρίσεις καποιο αλλο ατομο καποια στιγμη

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    παντως πολλες γυναικες μετα απο εναν χωρισμο κανουν μια αλλαγη στο μαλλι.μαλλον ενα ξεσπασμα ειναι και πιστευω αν ζητησεις μια βοηθεια ειδικου οσο ειναι νωρις θα το ξεπερασεις.

Similar Threads

  1. Φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας
    By elena_maria in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 03-03-2011, 14:17
  2. ΑΠΟΤΟΜΕς ΑΛΛΑΓΕΣ ΔΙΑΘΕΣΗΣ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ Κ ΤΑ ΧΑΝΩ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 23-09-2010, 02:56
  3. ΣΤΙΓΜΕΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ
    By Ακροβατης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 60
    Last Post: 24-02-2010, 02:34
  4. Μεταξύ ύπνου και ξύπνιου
    By ico in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 6
    Last Post: 28-05-2008, 18:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •