ΤΟ ΛΥΚΟΣΚΥΛΟ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    ΤΟ ΛΥΚΟΣΚΥΛΟ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ

    Βρισκομαι σε μια συνεχη ενταση απο προχτες αλλα δεν το χα παρατηρησει μεχρι σημερα που κορυφωθηκε! εκτος του οτι οταν κανω διαλογο με καποιον οσο μου μιλαει χανω επαφη και σκεφτομαι κατι αλλο, πεταω στο ασχετο αυτο το αλλο με αποτελεσμα ο συνομιλητης μου να μενει παγωτο ''τωρα αυτο που κολλαει?'' . και οσο μου συζηταει το νεο θεμα παλι αφαιρουμαι σκεφτομενη ενα αλλο που με τρωει να το πεταξω αλλα δεν το κανω. συνηρμικα προτρεχει μονιμως το μυαλο μου σε ακυρα πραγματα . επισης ειδα παλι στον υπνο μου ενα λυκοσκυλο να το χαιδευω και ολη μερα οταν περπαταω αμα δω σκυλι στον δρομο θελω πολυ να το χαιδεψω , δεν εχει σημασια αν ειναι αδεσποτο η οχι τα πλησιαζω ολα και παω και αγοραζω τυροπιτες και πεινιρλι απ τον γρηγορη σαν τις χαζες να τα ταισω! και θα λενε τι κανει αυτη η χαζη!!!!!! αγχωνομαι αμα σκεφτομαι οτι πεινανε τα σκυλια πολυ εντονα 3 μερες τωρα σε σημειο να με κοβει ιδρωτας!

    το αποκορυφωμα με επιασε χτες που καποιος στην γειτονια του δικου μου πυροβολησε 2 γατες του με αεροβολο! και το 1 γατακι ηταν αυτο που ειχα σωσει εγω και το πηραμε! εζησαν αλλα με ταραξε το γεγονος πως ενας ανωμαλος ειναι ελευθερος και πυροβολει ζωα και δεν μπορω να κοιμηθω το βραδυ και παρακαλαω τον δικο μ οτι γατι δουμε να το παρουμε σπιτι! ειχαν σκοτωσει οι γατες ενα ποντικι και το εβλεπα πεθαμενο στο γκαζον και ηθελα να το θαψω και δεν με αφηνε!!!!!

    ειναι ηλιθιο δλδ που θελω να τα θαψω? ειχα σωσει ενα μωρο σκατζοχοιρο πριν κατι βδομαδες θα το φερνα εδω σε γιατρο αλλα μου πεθανε μετα απο 1 νυχτα προσπαθειας να το ταισω και να το ποτισω το ειδα να κουρνιαζει και λεω ''ειναι ασφαλη τωρα''. αλλα μου πεθανε την επομενη χωρις να κανω τπτ και εκλαιγα ολη μερα!!!!!

    με εχει αγχωσει η κατασταση αυτη!!!!!!!!!!! επισης παλι εχω θεμα με τα ρουχα μου και δεν θελω να ντυνομαι!!!!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Αυτή την συνήθεια (να θέλω να θάβω τα ζώα όταν πεθαίνουν) την έχω και γω. Πιστεύω πως κάθε έμβιο ον δικαιούται να του συμπεριφέρονται με σεβασμό και πραγματικά σιχάινομαι όταν βλέπω νεκρά ζωάκια να τα πετάνε σε κάδους απορριμάτων.


    Απ' ότι βλέπω, με σένα γίνεται εμμονή. Έχεις και άλλες εμμονές; Το έχεις συζητήσει με τον γιατρό σου;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Εμμονη εχω με το βαρος και το φαι και αυτο κιολας επειδη δεν ξερω πως ειναι η μορφη μου
    I m a Good Person With Bad Attitude

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    Εμμονη εχω με το βαρος και το φαι και αυτο κιολας επειδη δεν ξερω πως ειναι η μορφη μου
    Κοπελιά, σε είδα στο φατσοβιβλίο και μου φάνηκες ωραία κοπέλα. Μην υπερβάλλεις με τα κιλά! (Τι λέω τώρα ε; λολ)
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν ξερω πως με βλεπει ο κοσμος αλλα αμα με κοροιδευουν? και αλλωστε τι σημασια εχει αυτο εγω δεν μπορω να με δω!!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    δεν ξερω πως με βλεπει ο κοσμος αλλα αμα με κοροιδευουν? και αλλωστε τι σημασια εχει αυτο εγω δεν μπορω να με δω!!!!
    στον καθρέφτη δεν σε βλέπεις;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μωρε με βλεπω αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως ειμαι και σε ποια κατηγορια, σαν να μην εχω υποσταση!!!πως να στο εξηγησω...
    I m a Good Person With Bad Attitude

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    μωρε με βλεπω αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως ειμαι και σε ποια κατηγορια, σαν να μην εχω υποσταση!!!πως να στο εξηγησω...
    αυτό λέγεται διαταραγμένη εικόνα του εαυτού. Όταν κάποιος σου λέει ότι είσαι μια χαρα, να υποθέσω δεν αρκεί ε;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    χαχαχαχαα τι να αρκει!!!!!! κ εγω σε ολους λεω πως ειναι μια χαρα!!!! πως να πεις το αντιθετο οταν ο αλλος σε κοιταει σαν κουταβι!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    πολυ καλο που προσεχεις τα ζωα.

    αλλα μη το βλεπεις τοσο δραματικα οσο μπορεις.

    μεσα στη ζωη ειναι και ο θανατος, και ολα τα ζωα ειναι δυστυχως καταδικασμενα
    να περνανε μια δυσκολη ζωη. μεχρι την επομενη ζωη που ισως εξελιχθουνε σε κατι αλλο ..
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    χαχαχαχαα τι να αρκει!!!!!! κ εγω σε ολους λεω πως ειναι μια χαρα!!!! πως να πεις το αντιθετο οταν ο αλλος σε κοιταει σαν κουταβι!

    Ναι, καταλαβαίνω. Εγώ προτιμώ να μου λένε την αλήθεια. Τουλάχιστον έτσι όπως την βλέπουν οι άλλοι ασχέτως αν εγώ δεν συμφωνώ.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Ναι, καταλαβαίνω. Εγώ προτιμώ να μου λένε την αλήθεια. Τουλάχιστον έτσι όπως την βλέπουν οι άλλοι ασχέτως αν εγώ δεν συμφωνώ.
    Κι εγω το ιδιο θεμα ακριβως εχω.. αλλα εχω κ θεμα ελλειψης εμπιστοσυνης.. δλδ αμα μου μπει κατι στο μυαλο (συνηθως σχετικα με το βαρος κ την εξωτερικη εμφανιση) δεν πα να μου λενε 1002 ειτε θετικα ειτε αρνητικα ειμαι επιφυλακτικη κ κολλαω στο δικο μου κ τρωω φλασιες... ασε που πολλες φορες νομιζω οτι με δουλεουνε η το λενε για να με καλμαρουν κ να περασει ετσι κ να μετα εγω να επιμενω κ να λεω "σιγουρα δεν παχυνα?" κ ειναι αυτο ενοχλητικο για τους αλλους αλλα εγω μεσα μου εκεινη τη στιμγη τρωγομαι κ ρεταρω γιατι δεν μπορω να διαχωρισω την αληθεια...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Κι εγω το ιδιο θεμα ακριβως εχω.. αλλα εχω κ θεμα ελλειψης εμπιστοσυνης.. δλδ αμα μου μπει κατι στο μυαλο (συνηθως σχετικα με το βαρος κ την εξωτερικη εμφανιση) δεν πα να μου λενε 1002 ειτε θετικα ειτε αρνητικα ειμαι επιφυλακτικη κ κολλαω στο δικο μου κ τρωω φλασιες... ασε που πολλες φορες νομιζω οτι με δουλεουνε η το λενε για να με καλμαρουν κ να περασει ετσι κ να μετα εγω να επιμενω κ να λεω "σιγουρα δεν παχυνα?" κ ειναι αυτο ενοχλητικο για τους αλλους αλλα εγω μεσα μου εκεινη τη στιμγη τρωγομαι κ ρεταρω γιατι δεν μπορω να διαχωρισω την αληθεια...
    Μην το κάνεις γιατί είναι κουραστικό. Και γω παρά τις όποιες ανασφάλειες μου δεν ρωτάω κανέναν να μου πει. Γιατί μου έχει τύχει να γνωρίσω και άτομα που ρωτάνε συνεχώς και γκρινιάζουν και κάνουν "νάζια". Από ένα σημείο και μετά, καταντά πολύ εκνευριστικό και για σένα και για τους άλλους.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Μην το κάνεις γιατί είναι κουραστικό. Και γω παρά τις όποιες ανασφάλειες μου δεν ρωτάω κανέναν να μου πει. Γιατί μου έχει τύχει να γνωρίσω και άτομα που ρωτάνε συνεχώς και γκρινιάζουν και κάνουν "νάζια". Από ένα σημείο και μετά, καταντά πολύ εκνευριστικό και για σένα και για τους άλλους.
    Δικιο εχεις, το ξερω κ γι αυτο προσπαθω να το αποφευγω.. αλλωστε δεν εμπιστευομαι ευκολα την κριση του καθενα μιας κ δεν ξερω τι ισχυει κ τι οχι εδω δεν εμπιστευομαι την κριση τη δικη μου νιωθω πως να στο εξηγησω σαν να ειμαι καπου μετεωρη... τι κανεις εσυ, καιρο εχουμε να τα πουμε !!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Μπροκεν,με αγγιζει πολυ αυτη η ευαισθησια που εχεις με τα ζωα.Ειμαι παρομοια πορωμενη με εσενα στον συγκεκριμενο τομεα.
    Κατι που κανω εγω και θα το προτεινα και σε εσενα ή σε οποιον αλλο θελησει,ειναι να βαζεις κι εσυ ενα μπολακι νερο εξω απ το σπιτι σου καθημερινα, κι αν εχεις περισσευουμενα χρηματα,αντι να παιρνεις ζαμπονοτυροπιτες απ του γρηγορη,παρε ενα 10κιλο χυμα ξηρη τροφη και βαζε ενα μπολακι επισης εξω απ το σπιτι σου..Αν το εφαρμοζανε αυτο καμποσοι ανθρωποι (εστω 1-2) σε καθε γειτονια δεν θα χαμε διψασμενα ζωα..Εγω βαζω τον εαυτο μου και σκεφτεται πως θα ενιωθα αν ημουν ξεθεωμενη και δεν ειχα δυνατοτητα να πιω ενα ποτηρι νερο,και φρικαρω.Ή οταν βλεπω ενα αδεσποτο βαζω επισης-αθελα μου- τον εαυτο μου στη θεση του και στεναχωριεμαι..Ομως πιστευω οτι αυτη η υπερβολη κατανταει μλκια απο ενα σημειο και μετα.Σε καταλαβαινω βεβαια γιατι κι εγω το ιδιο νιωθω,ομως καλο θα ηταν να το περιορισουμε λιγο,και απλως να κανουμε εστω το ελαχιστο που μπορουμε,(οπως αυτα που προανεφερα).Μην το αφηνεις απο εκει και περα να επηρεαζει την προσωπικη σου ζωη και τον συναισθηματικο σου κοσμο σε τετοιο βαθμο.
    Χαιρομαι πολυ παντως να βλεπω ατομα με τετοιου ειδους παρομοιες ευαισθησιες..ή μαζοχισμους..οπως θες πεστο ;ρ

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΤΟ ΛΥΚΟΣΚΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 29
    Last Post: 09-08-2011, 16:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •