ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ

    αυριο εχω ραντεβου για γενικες εξετασεις , τις οποιες, κακως βεβαια, εχω να κανω 3 χρονια! εχω στιγμα και μαζι και με την αναιμια ειναι και η επιβαρυνση των χαπιων. απο 10 ετων επαιρνα το lamictal για 2 χρονια, εγινε διακοπη του και στα 14 αρχισα αντικαταθλ μεχρι τα 18. μετα αρχισα το ladose Που εδωσε την θεση του στο rifocus kai μετα wisperdon που παιρνω μεχρι σμρ αλλα με αυξομειωσεις στην δοση αναλογα την κατασταση μου, lamictal, tudor και valdoxan. το valdoxan το αρχισα πριν 3 μηνες , μεχρι τοτε ειxa to xanax.

    φοβαμαι τι θα δειξουν οι εξετασεις επειδη εκτος της κοπωσης που νιωθω σε μεγαλο βαθμο, ειμαι ανορεχτη σε πολλα πραγματα και με πιανουν μερικες μερες κρισεις ''ατονιας'' ''αδιαφοριας'' και παντελους ελλειψης συναισθηματων.

    ο ξαδερφος μ μονο αντικαταθ επαιρνε, ladose για την ακριβεια, για 1 χρονο και τον βρηκαν με διογκωμενο συκωτι. να τονισω πως δεν πινει αλκοολ. σε μενα τι θα βρουνε???

    οσοι κανετε αγωγη και εξεταζεστε 1 φορα τον χρονο τι αποτελεσματα ειχατε?

    απο κει που ημουνα τοσο μα τοσο νευρικο και εκνευριστικο ατομο με μια εντονη ορεξη για ολα, τωρα ειμαι ενα αβουλο καλο κουταβι!!!!! ακομα χειροτερα, γατακι!!!!!! δεν ξερω καν αν μπορω να επιβληθω ετσι οπως μπορουσα! δεν αρπαζομαι και πολλες φορες δεν αντιμιλαω καν! θα αρχιζουν να με παιρνουν ολοι στο ψιλο και να με εκμεταλευονται! ο πατερας μ παιζει μαζι μου σαν να μαι 2χρονο (ειχε ερθει να με παρει απ το αεροδρομιο και με βουτηξε μπροστα σε οοοολους και με σηκωνε ψηλα μ δινε φιλακια κλπ κλπ και με γαργαλαγε και κοιτουσανε) και η μανα μ μου φερεται σαν εφηβο κοριτσοπουλο κ μ λεει πως ο,τι κανω το κανω για να τους παω κοντρα! μητε αυτο ειναι τατουαζ μητε ειναι το ντυσιμο η τα μαλλια!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    ντολ, κανω εξετασεις περιπου καθε εξαμηνο.
    μια χαρα βγαινουνε.
    μν ξεχνας τι καταχρησεις εκανα...
    κ ακομη κανω.
    πινω τοση κοκα κολα που απορω πως δν εχω παθει κατι....
    επίσης καπνιζω.

    όσο για το οτι εχεις γινει ένα αβουλο κουταβι, είναι η ιδεα σου.
    δν ξερω πως ήσουν παλια, εγω μια χαρα σε εκοψα.
    ζωντανός άνθρωπος!
    http://www.mazi.org.gr/

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ειναι επειδη ειμαι μαζι με αλλους μαλλον δν ξερω τι να πω......δεν μπορω να εκφραστω ενω ειχα μεγαλη ευγλωτια νιωθω σαν παιδι του δημοτικου να μην μπορω να μιλησω γραπτως δεν γινεται να βαλω σε σειρα τις σκεψεις μου και αποδιοργανωνωμαι. ασχετο με το θεμα αλλα το πα
    I m a Good Person With Bad Attitude

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    161
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    ειναι επειδη ειμαι μαζι με αλλους μαλλον δν ξερω τι να πω......δεν μπορω να εκφραστω ενω ειχα μεγαλη ευγλωτια νιωθω σαν παιδι του δημοτικου να μην μπορω να μιλησω γραπτως δεν γινεται να βαλω σε σειρα τις σκεψεις μου και αποδιοργανωνωμαι. ασχετο με το θεμα αλλα το πα

    όλα αυτά στα προκαλούν τα φάρμακα? ρωτάω γιατί δεν ξέρω και πολλά από θεραπευτικές αγωγές με φάρμακα....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν ξερω προφανως κατι παιζουν κ αυτα! για να με κρατανε ηρεμη λογικα! και εχω και υπνηλια και κοπωση μερικες φορες αλλα αυτο ειναι ισως λογω του στηγματος. εσυ ειπες πως εχεις κατι να μοιραστεις αλλα δν το χεις πει ακομα ε. δν εχεις παρει χαπια?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    161
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    δεν ξερω προφανως κατι παιζουν κ αυτα! για να με κρατανε ηρεμη λογικα! και εχω και υπνηλια και κοπωση μερικες φορες αλλα αυτο ειναι ισως λογω του στηγματος. εσυ ειπες πως εχεις κατι να μοιραστεις αλλα δν το χεις πει ακομα ε. δν εχεις παρει χαπια?

    έχω γράψει για αυτό που με απασχολούσε....για το αλκοόλ....χάπια όχι....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    εγω παντως 6 χρονια παιρνω λαντοζ κανω καθε 3 μηνες εξετασεις καθοτι εχω θεμα με αρρωστιες κλπ αλλα ολα καλα!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    η κουραση παντωσ μπορει να ειναι και απο το βαλντοξαν το παιρνα κι εγω κι οσο το παιρνα δε μπορουσα να κουνηθω μολισ το κοψα ισιαξα αλλα μπορει να φταινε και τα αλλα που εχω παντωσ με εκοβε πολυ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    διογκωμενο συκωτι δεν εχουν βρει σε κανεναν? pad εσυ ειχες κανει εξετασεις?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    εγω εκανα τον χειμωνα εξετασεις κ μου βρηκανε χοληστερινη,τριγλυκεριδια, κ κατι στο συκωτι λιγο ανεβασμενα...εδω να προσθεσω οτι επαιρνα zyprexa Τοτε κ ετρωγα πολλα junks....εδω κ 5 μηνες παιρνω solian αλλα απο βλακεια μου δεν πηγα να δω τι γινεται...το θεμα σου μου υπενθυμισε πως πρεπει να παω για εξετασεις συντομα...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    896
    Απο το 2003 εχω να κανω εξετασεις που ημουνα στρατο.12 χρονια παιρνω ρισπερνταλ αλλα στα δυο μιλιγκραμ,εκτος απο τις υποτροπες που ανεβαζα δοσολογια.Τα τελευταια 5 χρονια δεν πινω καθολου αλκοολ,ισως αυτο να ειναι καλο σημαδι για τις εξετασεις που πρεπει να κανω και εγω καποια στιγμη.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    απ οτι βλεπω κανεις δεν παει να κανει εξετασεις! ;p

    κανονικα λεει κλεινεις ραντεβου ακομα και για να τις παρεις τις εξετασεις και μαλιστα στις δινουνε σε 2 μηνες!!!! γι αυτο πρεπει μετα να παρετε τον ιδιωτικο σας γιατρο αν εχετε. αυριο - μεθαυριο πιστευω να τα χω και να σας πω πως πηγε.........soufly λογικο με τα Junks να χες ολα αυτα. τελευταια φορα απλα ειχα χαμηλο σιδηρο αλλα ειναι λογω του στιγματος. θα δειξει....παντως αλκοολ δεν πινω. ομως τοσα φαρμακα γμτ την ημερα....απ το αντιψ παιρνω κ εγω 2mg μονο εκτος απο τις υποτροπες που το ανεβαζουνε επισης, αλλα απο αντικαταθ και αντιεπιλληπτικα παιρνω πολλη δοση....
    I m a Good Person With Bad Attitude

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Βroken, εγώ κάνω εξετάσεις κάθε 3-4 μήνες περίπου, γιατί είμαι λιγάκι υποχόνδρια :)
    Παίρνω 6,5 χρόνια φάρμακα -αντικαταθλ/αγχολυτικά- και το συκώτι μου είναι μια χαρά (μέχρι στιγμής).
    Είναι και θέμα οργανισμού και μάλλον και ηλικίας.Άλλος μπορεί να παίρνει 2 χρόνια φάρμακα και να έχει διογκωμένο συκώτι, άλλος όχι.

    Τι εξετάσεις έκανες και σου είπαν 2 μήνες για να τις πάρεις;Οι ορμονολογικές αργούν αρκετά, αλλά μια γενική αίματος βγαίνει την ίδια μέρα.
    Επίσης, αναρωτιέμαι, αν όντως τα φάρμακα σου έχουν βλάψει το συκώτι, τι κάνεις;τα κόβεις δηλαδή;
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ρε συ γενικες εκανα αλλα στις δινουν σε 2 μηνες λεει! το ξερω πως βγαινουν γρηγορα δν ξερω τι σκατοσυστημα ειναι αυτο να κλεινεις και ραντεβου για να στις δωσει ο γιατρος! ο δικος μ ειναι κ ιδιωτικος οποτε τον πηρα και μ ειπε θα μ τις πει αυριο! εσυ ποσο εισαι αν επιτρεπεται?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Είμαι 31 και κάτι ψιλά :)
    Ναι, έχεις δίκιο, οι εξετάσεις πάνε στο γιατρό που στις έχει γράψει και πρέπει να πας σε αυτόν να τις πάρεις, φυσικά με ραντεβού.
    Αν δουλευεις σε κάποια εταιρεία, συνήθως έχουν ιδιωτική ασφάλεια για τους εργαζόμενους και συμφέρει πάρα πολύ...

    Πάντως κάλο είναι να κάνεις κάθε 6μηνο, αφού παίρνεις αρκετά φάρμακα...Ο ψυχίατρος μου στην αρχή με έβαζε να κάνω γενική αίματος + για συκώτι κάθε δυο μήνες!Ήταν λίγο υπερβολικός, εντάξει, αλλά είχε κόλλημα με αυτά...

    Αντιεπιληπτικό ποιο παίρνεις;
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. εξετάσεις λυκείου
    By kyriakos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 02-06-2022, 06:09
  2. Εξετάσεις
    By someone in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-02-2009, 18:54
  3. Αγχος απο εξετάσεις
    By Anastasia23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 20-09-2008, 14:11
  4. Εξετάσεις
    By kater1na in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 31
    Last Post: 17-09-2008, 19:06
  5. ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ
    By natassak in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 1
    Last Post: 01-06-2005, 15:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •