TAVOR!!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: TAVOR!!!!

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    Βρε συ Λακρυμόζα!... :) ... και "Depon" να πάρεις με τσι χούφτες, όλο και κάτι μαλακίες θα σου κάνει. Εσύ είσαι σε αγωγή οπότε μη φρικάρεις... οι επιληπτικές κρίσεις δεν είναι απ' τις συνηθισμένες εκδηλώσεις κατά τη διάρκεια της διακοπής, η Ρωξάνη έφτασε στην υπερβολή και τις παρουσίασε. Ρωξάνη παρεμπιπτόντως εύχομαι να είσαι καλά! Εννοείται πως ο μικρός τιγράκος είναι προστατευμένος και υπάρχουν περιθώρια μέχρι και για πλήρη ίαση! Το ότι είναι τρελλάρας, είναι ιδίωμα του χαρακτήρα του, λολ!... Λακρυμόζα, μ' άρεσε και το "πάλι εσύ ρε..." που απευθύνεις στον Σοκολατόχρωμα... λολ!...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by RockElCasbah View Post
    Βρε συ Λακρυμόζα!... :) ... και "Depon" να πάρεις με τσι χούφτες, όλο και κάτι μαλακίες θα σου κάνει. Εσύ είσαι σε αγωγή οπότε μη φρικάρεις... οι επιληπτικές κρίσεις δεν είναι απ' τις συνηθισμένες εκδηλώσεις κατά τη διάρκεια της διακοπής, η Ρωξάνη έφτασε στην υπερβολή και τις παρουσίασε. Ρωξάνη παρεμπιπτόντως εύχομαι να είσαι καλά! Εννοείται πως ο μικρός τιγράκος είναι προστατευμένος και υπάρχουν περιθώρια μέχρι και για πλήρη ίαση! Το ότι είναι τρελλάρας, είναι ιδίωμα του χαρακτήρα του, λολ!... Λακρυμόζα, μ' άρεσε και το "πάλι εσύ ρε..." που απευθύνεις στον Σοκολατόχρωμα... λολ!...
    Χαχαχαχα ε τι να τον πω κι εγω η δυσμοιρη αφου πεταγεται παντου σαν την τσαπου (εκανα κ ομοιοκαταληξια λολ!)
    Αρχικα ρε συ φρικαρα μολις διαβασα για επιληπτικες κρισεις, αλλα τωρα ηρεμησα, it 's ok now !!
    Περαστικουλια στον γατουλη κ φιλακια απο το δικο μου το Σισσονι !!!!!! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    Σκέφτομαι τους ανθρώπους με επιληψία που τους σέρνουν στα μοναστήρια - κυρίως από επαρχία - και γίνεται αναπαράσταση του... "Εξορκιστή"... τους αφήνουν και χωρίς φάρμακα πολλές φορές μιας και πρόκειται για "δαιμόνια"... απ' την άλλη, παίζει και το μεταφυσικό στοιχείο πολλές φορές. Υπάρχουν και εκδηλώσεις των εν ώρα επιληπτικής κρίσης, που δύσκολα εξηγούνται με τη λογική. Αλλά ας μη ξεφύγω άλλο. Σ' ευχαριστώ για τις ευχές. Πάω να του δώσω το... καραμελάκι του τώρα. Είναι η ώρα.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Τι καραμελακι του δινεις ?? Εννοεις το εμβολιο το κοκκινο που ειναι καθε 3 μηνες ??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    ... όχι... εννοώ το Στεντόν των 5mg... δυστυχώς, αυτό είναι το "καραμελάκι" του... τώρα είμαστε στο 1/4. Η δοσολογία θα διαφοροποιηθεί κι άλλο γιατί είναι σε ανάπτυξη και βάζει βάρος. Αλλά θα γράψω για τον μικρούλη στο θέμα της Άρκτου περί κακοποίησης των ζώων. Εκτός απ' αυτόν - που τον υιοθέτησα τελικά γιατί δε θα τον πάρει κανείς - έχω κι άλλα δυο κακοποιημένα ζώα στο σπίτι που φιλοξενώ... το βραδάκυ αν βρω χρόνο, γιατί χθες δε βρήκα. Μη στεναχωρεθείς, είναι γεμάτος ενέργεια, δε θα τον άφηνα να μαστουρώνει με το φάρμακο. Τα λέμε μετά και καλό απόγεμα!... :) ...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Λολ Στεντον στο γατακι ?? Τρομαξα λιγο να πω την αληθεια.... Ευτυχως που ειναι μικρη σχετικα η δοση... Χαιρομαι που ειναι γεματος ενεργεια, με την καταλληλη φροντιδα μια χαρα θα τα παει !! Καλο απογευμα κ σε σενα !! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    5

    άσχετο...

    άσχετο με το θέμα...
    αλλά αν έχετε γνωστούς με επιληψία που δεν ανταποκρίνεται στην θεραπευτική αγωγή να τους λέτε

    α) αν πρόκειται για παιδιά να δοκιμάσουν την κετογόνο διατροφή
    β) αν πρόκειται για ενηλίκους ή εφήβους να δοκιμάσουν την τροποποιημένη ατκινς ή την διατροφή χαμηλού γλυκαιμικού δείκτη

    Κανουν πολύ καλή δουλειά και σε μερικές περιπτώσεις καλύτερη δουλειά και από τα φάρμακα. Σε μερικούς ανθρώπους φαίνεται να είναι μεταβολικό το ζήτημα και εκεί που κανένα φάρμακο δεν τους πιάνει, η διατροφή τα αλλάζει όλα. Δεν καταλαβαίνω γιατί στην ελλάδα δεν είναι τόσο γνωστοί αυτοί οι τρόποι αντιμετώπισης....

    Ξέρω πολλά παιδιά με επιληψία, έχω και δικούς μου ανθρώπους στην οικογένεια, τα έχω δει από κοντά αυτά και τα έχω ψάξει πολύ...

    Για το γατουλάκι δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι ανάλογο, αλλά νομίζω κάποιος χρησιμοποιούσε διατροφικές παρεμβάσεις για την επιληψία σε σκύλους. Δεν ξέρω όμως πόσο επιστημονικά αποδεδειγμένο είναι στα ζωάκια.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    Όντως άσχετο, αλλά θα... ασχετολογίσω, λολ, πάνω στο ασχετολόγημα κι εγώ... με ενδιαφέρουν πάρα πολύ αυτά που γράφεις και θα τα ψάξω κάποια στιγμή. Όσον αφορά το γατίδιο - τιγρίδιο - έντονες μαύρες ρίγες και βούλες πάνω στο απαλό γκρι του μελαγχολικού ορίζοντα... γκουχ! - την ψάχνω μέσω... Αγγλίας, όχι Λαμίας...:)... οι Άγγλοι είναι πρωτοπόροι στα κτηνιατρικά και σε ασθένειες που εδώ ακόμη αγρόν ηγοράζαμε... μερσί και, αν θέλεις, άλλαξε αυτό το "Τζάνκυ" στο όνομα της προσπάθειας που καταβάλλεις. Είναι που είναι πολύ δύσκολη, φέρσου της με λίγη γλύκα βρε!...:)...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. tavor και διακοπη!ταχυκαρδιες
    By afrula in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 37
    Last Post: 19-05-2014, 22:27
  2. TAVOR K ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΑΠΟ ΒΕΝΖΟΔΙΑΖΕΠΙΝΕΣ
    By Lacrymosa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 16-07-2011, 14:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •