ο γκομενος μου μαλλον εχει ΙΔΨ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    161
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    ναι αλλα επειδη εχω και θεμα με την απαθεια θα μπορω να του το δειξω αυτο μονο εαν υποκριθω! γτ στην ουσια οταν το κανει και του την λεω το παιρνει στο αστειο κ γελαει η κανει πλακα με αυτο και εγω την συνεχιζω! αμα τσαντιστω ισως παρεξηγηθει και μετα θα νιωσω ασχημα επειδη εκεινος με στηριζει κ δν θελω να πιστευει πως του βαζω ιδεες εγω πως δεν ειναι καλα!

    για να καταλάβω...όταν του λες πως ίσως έχει προ....μετακυκλύει το πρόβλημα σε σένα λέγοντας πως αφού έχεις εσύ κάποια προβλήματα δεν σημαίνει πως έχω και εγώ???/ ή επειδή έχεις εσύ κάποια θεματάκια δεν σε παίρνει στα σοβαρά όποτε τυχαίνει να επισημαίνεις τα δικά του???

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    oχι δεν κανει κατι τετοιο απλα η φυσιολογικη αντιδραση καθε λογικου ανθρωπου οταν του δειξεις πως ενοχλεισαι απο κατι θα ειναι να πει απο μεσα του εστω κ αν δεν το παραδεχτει πως ''ρε γμτ εμενα δεν με ενοχλουσε τπτ γιατι να μην μου σταθει τωρα που εχω κ εγω κατι...''
    I m a Good Person With Bad Attitude

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    161
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    oχι δεν κανει κατι τετοιο απλα η φυσιολογικη αντιδραση καθε λογικου ανθρωπου οταν του δειξεις πως ενοχλεισαι απο κατι θα ειναι να πει απο μεσα του εστω κ αν δεν το παραδεχτει πως ''ρε γμτ εμενα δεν με ενοχλουσε τπτ γιατι να μην μου σταθει τωρα που εχω κ εγω κατι...''
    εννοείται....μα όπως τα λες και του στέκεσαι και λύσεις προσπαθείς να του βρεις....το θέμα είναι πως εσύ είσαι ανήμπορη να του λύσεις τα προβλήματά του-εφόσον αυτά υπάρχουν- και αυτό είναι κάτι που πρέπει να κάνει μόνος του....εσύ απλά θα σαι δίπλα του και θα τον στηρίζεις.....απλά βρες τρόπο να του δείξεις πως καλό θα ήταν στα πλαίσια των ιατρικών του επισκέψεων να δει και έναν ψυχολόγο μήπως όλα όσα έχει, ακόμα και τους πονοκεφάλους- είναι ψυχοσωματικής φύσης....θα μου πεις πως το χεις κάνει και το χει αρνηθεί....εκεί όμως πρέπει να επιμείνεις γιατί από ότι έχω καταλάβει έχεις άποψη επί του θέματος και ξέρεις κάτι παραπάνω από εκείνον στο συγκεκριμένο τομέα....εκεί πρέπει να πατήσεις με μία καλή συζήτηση χωρίς να σαι απαθής....να του δείξεις πως ενδιαφέρεσαι και πως ανησυχείς...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    και τι σου λεει οτι δεν παει ηδη σε ψυχολογο στουσ γιατρουσ πατε μαζι;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    oχι ρε αποκλειεται να πηγαινει. αφου μ λεει μετα πχ ''ο οδοντιατρος μ ειπε αυτο'' ''ο οφθαλμιατρος μ πε το αλλο'' κλπ, ξερω που πηγαινει δν ειναι εκει το θεμα. δν παει γτ ειναι ξεροκεφαλας
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    doll, όπως σου είπανε κ παραπανω είναι δύσκολο να πείσεις καποιον να επισκεφτεί ειδικο όταν ο ιδιος δν αναγνωρίζει πως εχει προβλημα.
    καθησε να μιλησεις μαζί του με υπομονή κ εξεηγησε του.
    όπως τα είπες εδω.
    το θεμα του δν είναι τα χρήματα σίγουρα.
    θυμισε του τί κανει με το αυτοκινητο πχ
    οκ τσεκαρεις αν το κλειδωσες, αλλα τα υπολοιπα ειναι υπερβολες.
    τώρα αυτα με τις αυγουλιλες κ τα πιατα το κατανοώ.
    ωστόσο οταν τρωμε έξω μν περιμένουμε κ πολλα.
    έχω δουλεψει σε κυριλε εστιατόριο στη σαντορίνη κ δν θελετε να ξερετε τί συνέβαινε στις κουζίνες.
    λυπομουν τους ανθρωπους που εδιναν τα λεφτα τους για να φανε εκει.
    κ ειδικα τα παιδια που δουλευαν στα κλαμπ κ μετα το σχολασμα ερχοντουσαν κ τα εσκαγαν εκει, γιατί το μαγαζί ήταν αφτερ.

    συζήτηση λοιπον μαζί του.
    ήρεμα όμως.
    http://www.mazi.org.gr/

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΦΟΝΙΑ-ΠΑΝΙΚΟ-ΑΓΟΡΑΦΟΒΙΑ
    By melene in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 22-12-2009, 21:10
  2. ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΡΗΞΗ...
    By mianyxta in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 10-03-2008, 18:28
  3. Η κοπέλα μου μάλλον έχει ΟΔΠ.
    By ifiwasadog in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 58
    Last Post: 29-07-2007, 15:13
  4. Μια μαλλον αστεια ερωτηση..,
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 29
    Last Post: 11-06-2007, 15:41
  5. ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ!
    By confused in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 21-11-2005, 13:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •