ο γκομενος μου μαλλον εχει ΙΔΨ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    ο γκομενος μου μαλλον εχει ΙΔΨ

    μετα απο μεγαλη και ωριμη σκεψη κατεληξα στο γεγονος πως δεν γινεται να μ σπαει τα νευρα επειδη ειναι χαζος ωρες ωρες, αλλα επειδη πραγματικα εχει θεμα. εχω παρατηρησει πολυ σε αυτα τα 2,5 χρονια πως καθε φορα που βγαινουμε απ το σπιτι του και μπαινουμε στ αμαξι, βγαινει αποτομα κ ρωταω ''που πας'' κ λεει να ελεγξω κατι κ παει μεσα στο σπιτι. καθε φορα που βγαινουμε απ το αμαξι εγω βγαινω 1η και αυτος μενει μεσα και σκαλιζει πραγματα και περιμενω σαν ηλιθια και οταν τελικα βγει και κλειδωσει και λεω δοξαση ο Θεος , ξαναξεκλειδωνει και μπαινει κ ξανασκαλιζει! μετα κλειδωνει και ελεγχει και ολες τις πορτες μια μια και οσο περπαταμε κοιταει πισω....

    ολο αυτο δεν ειναι τπτ, εχω μια ιδιοτροπια πριν φαω κατι η πριν πιω, να το μυριζω. πολλοι το κανουνε. αυτος ομως παραμυριζει....μυριζει το νερο, τα πιρουνια, τα κουταλια, τα ποτηρια, τα πιατα...... μολις δωσω λεφτα σε καποιον ζητιανο η αγορασω κανα βραχιολι απο μαυρο μου λεει να μην τους ακουμπαω γτ μπορει να κολησω τπτ κ με βαζει να πλενω τα χερια με μαντηλακι. περιεργο οταν ζει σε ενα σπιτι που η μανα του κραταει ενα σωρο λιγμενα αναψυκτικα και διαφορα αλλα (δεν ξερω γιατι...) και τα δινει στους εργατες. επισης μες στο σπιτι ειναι 5 γατες τους και αλωνιζουν....

    απο την αρχη εκανε επισκεψεις σε γιατρους. δν ειχα δωσει σημασια κ καθε φορα μ το λεγε και τον κοροιδευα οποτε τωρα εχει παψει να μ το τονιζει και απλα αναφερει πως ''εχω γιατρο σημερα''. τους τελευταιους μηνες παει ΚΑΘΕ βδομαδα σε γιατρο. διαφορετικους γιατρους....οφθαλμιατρο, παθολογο, ωριλλα, εξετασεις αιματος, ουρων και σε οδοντιατρο. χτες λοιπον ο οδοντιατρος ειπε πως βλεπει κατι σαν αποστημα στο στομα κ να παει να το δει ενας ειδηκος. σμρ εχει ραντεβου με στοματολογο λεει (υπαρχει αυτη η ειδηκοτητα?????) . απο την ωρα που του ειπε ετσι ο οδοντιατρος ειναι του θανατα!!!!!!! εχει ξαφνικα πονοκοιλο, πονοκεφαλο, ατονια. φοβαται να παει τουαλετα για να ''μην βγει κατι που δεν πρεπει''.....

    στον υπνο του προχτες ενω ξυπνησα εγω, τον βλεπω να κοιμαται και να κουναει τα χερια σαν να ειναι στο τιμονι!!!!!!! και παιζει playstation εδω και 1 βδομαδα!!!

    πειτε μ γνωμες
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    να παει στον γιατρο...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    161
    όλα αυτά τα σκηνικά από την αρχή της σχέσης σας? από τότε που τον γνώρισες? ή ξαφνικά εμφανίστηκαν αυτές οι εμμονές? επίσης, ο φίλος σου έχει θέμα με ουσίες? έπαιρνε ή παίρνει?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    oχι με την καμια! δεν καπνιζει καν! 1 φορα καναμε μαζι χορτο και εκανε εμετο απο την μυτη απ την ζαλαδα! δεν πινει επισης! ειναι και αθλητης! ηταν απ την αρχη αλλα τις εβρισκα χαριτωμενες! τωρα εχουν χειροτερεψει και εκτος απο ενοχλητικες ειναι και πολυ θυληπρεπης κατα μια εννοια που δεν μπορω να εξηγησω αλλα μ βγαζει κατι τετοιο!!!

    ρεμ του λεω να παει αλλα λεει δν εχει τπτ
    I m a Good Person With Bad Attitude

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    161
    κοίτα..γενικότερα αυτά που αναφέρεις τα έχω και εγώ αλλά σε πολύ μικρό βαθμό....πχ...ελέγχω το τουτου, αν έχω κλειδώσει-κλείσει ντουλαπάκι, μυρίζω το ποτήρι-πιάτο μήπως μου μυρίζει.....και αυτό κυρίως σε φάσεις άγχους, που είμαι αφηρημένη.....το θέμα με τις μυρωδιές το χα από μιρκή....μη μου μυρίσει αυγουλίλα-κρεμμυδίλα-μπλα μπλα μπλα.....τώρα εσύ ξέρεις σε τι έκταση είναι αυτό.....
    τώρα όσον αφορά στην υποχονδρίαση που περιγράφεις....μήπως είχε κάποιο τραυματικό γεγονός στη ζωή του? απώλεια πατέρα...κάποιου αγαπημένου προσώπου?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι κ εγω μυριζω αλλα αυτος δεν ''τυχαινει'' να του μυριζει κατι και το μυριζει να σιγουρευτει οπως με την αυγουλιλα οπως λες που μυριζει απο μακρια, αλλα τα μυριζει χωρις λογο!!!! κοιτα τα μονα π ξερω απ την οικογεια του ειναι οτι η μανα τ ειναι αγγλιδα και επασχε απο αλκοολισμο
    I m a Good Person With Bad Attitude

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    161
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    ναι κ εγω μυριζω αλλα αυτος δεν ''τυχαινει'' να του μυριζει κατι και το μυριζει να σιγουρευτει οπως με την αυγουλιλα οπως λες που μυριζει απο μακρια, αλλα τα μυριζει χωρις λογο!!!! κοιτα τα μονα π ξερω απ την οικογεια του ειναι οτι η μανα τ ειναι αγγλιδα και επασχε απο αλκοολισμο
    με κυνηγάει η φάση ε?????

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    .....οταν ζει σε ενα σπιτι που η μανα του κραταει ενα σωρο λιγμενα αναψυκτικα και διαφορα αλλα (δεν ξερω γιατι...) και τα δινει στους εργατες.
    looool

    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    φοβαται να παει τουαλετα για να ''μην βγει κατι που δεν πρεπει''.....
    σαν τι?

    Οι γιατροί, τους οποίους επισκέπτεται, δεν του είπαν ότι είναι ψυχολογικό το θέμα και να σταματήσει τις εξετάσεις γιατί είναι μια χαρά?
    Broken, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να του μιλήσεις και να του πεις ότι όλα αυτά είναι απόρροια του άγχους του. Τόσες επισκέψεις κάνει, ας πάει και σε έναν ψυχολόγο!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ξερω γω μωρε τι να βγει.....μηπως βγει κανα εντερο η καποιο @ , επειδη ξεχασα να πω πως εχει θεμα επειδη μερικες φορες απο την πιεση το ενα παει λεει καπου ''πανω'' και το χανει.....δεν ξερω τωρα τι θελει να πει...

    οι γιατροι θεωρουν πως κανει τσεκ απ και μαλιστα τους τα σκαει κιολας! τι να του πουνε! μολις τωρα πχ 1 ωρα πριν παει γιατρο μ ειπε πως δεν ειναι καλα κ του ποναει το κεφαλι. δεν θελει να παρει ντεπον σαν μωρο κανει και οταν του ειπα να παμε μαζι σε γιατρο λεει ''σιγα μη δωσω αλλα λεφτα σε γιατρους'' ,........''δωστα σε αυτον'' του λεω ''και ασε τους αλλους γιατρους τουλαχιστον! στα τρωνε ουτως η αλλως!'' και επιμενει πως δεν εχει τιποτα!!!!!

    γκρινιαζει για τα λεφτα τοοοοσο πολυ οταν ειναι να παει σε γιατρο, που απορω γιατι παει. και τωρα θελει τηλεοραση 770 ευρω και εκει δεν γκρινιαξε! ειναι τοσο αναποδος!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    161
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    ξερω γω μωρε τι να βγει.....μηπως βγει κανα εντερο η καποιο @ , επειδη ξεχασα να πω πως εχει θεμα επειδη μερικες φορες απο την πιεση το ενα παει λεει καπου ''πανω'' και το χανει.....δεν ξερω τωρα τι θελει να πει...

    οι γιατροι θεωρουν πως κανει τσεκ απ και μαλιστα τους τα σκαει κιολας! τι να του πουνε! μολις τωρα πχ 1 ωρα πριν παει γιατρο μ ειπε πως δεν ειναι καλα κ του ποναει το κεφαλι. δεν θελει να παρει ντεπον σαν μωρο κανει και οταν του ειπα να παμε μαζι σε γιατρο λεει ''σιγα μη δωσω αλλα λεφτα σε γιατρους'' ,........''δωστα σε αυτον'' του λεω ''και ασε τους αλλους γιατρους τουλαχιστον! στα τρωνε ουτως η αλλως!'' και επιμενει πως δεν εχει τιποτα!!!!!

    γκρινιαζει για τα λεφτα τοοοοσο πολυ οταν ειναι να παει σε γιατρο, που απορω γιατι παει. και τωρα θελει τηλεοραση 770 ευρω και εκει δεν γκρινιαξε! ειναι τοσο αναποδος!

    εγώ αυτό που ξέρω και από γνωστούς και από εμένα την ίδια είναι πως είναι πολύ δύσκολο να δεχτείς πως έχεις πρόβλημα...αν δεν το καταλαβαίνει ο ίδιος....εσύ ότι και να του λες δεν κάνει διαφορά...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    εγω καταλαβα πως ειχα προβλημα επειδη κιολας χειροτερεψε η κατασταση μ σε σημειο φθορας. αμα εχει μαθει εκεινος ετσι σε ολη του την ζωη δεν θα το παραδεχτει αν δεν χειροτερεψει
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    161
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    εγω καταλαβα πως ειχα προβλημα επειδη κιολας χειροτερεψε η κατασταση μ σε σημειο φθορας. αμα εχει μαθει εκεινος ετσι σε ολη του την ζωη δεν θα το παραδεχτει αν δεν χειροτερεψει

    κάπως έτσι...ίσως όταν καταλάβει πως αυτό του πρόβλημα επηρεάζει και τη ζωή του ανθρώπου που έχει στη ζωή του....ίσως αν καταλάβει πως παίζει να χάσει κάποιον που θέλει εξαιτίας αυτού του προβλήματος...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    να τον παρατησω σε αυτο θα ναι ειρωνια ειναι ο μονος που με ανεχεται με αυτο που εχω...
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    161
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    να τον παρατησω σε αυτο θα ναι ειρωνια ειναι ο μονος που με ανεχεται με αυτο που εχω...
    όπα! δεν είπα αυτό σε καμία περίπτωση!!!!!!!!!!!!!!!
    είπα πως όταν έχουμε ένα πρόβλημα που έχουμε συνηθίσει να ζούμε με αυτό δεν το εκλαμβάνουμε σαν πρόβλημα μα σαν μέρος της καθημερινότητάς μας.....έως ότου καταλάβουμε πως αυτό μας το πρόβλημα πληγώνει και όσους μας αγαπάνε....όταν λοιπόν κάποια στιγμή καταλάβει πως αυτό του το προ σε επηρεάζει, σε ανησυχεί και ίσως μέχρι ένα βαθμό χαλάει την "ποιότητα" της σχέσης σας....ίσως τότε δεχτεί αν ζητήσει βοήθεια...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι αλλα επειδη εχω και θεμα με την απαθεια θα μπορω να του το δειξω αυτο μονο εαν υποκριθω! γτ στην ουσια οταν το κανει και του την λεω το παιρνει στο αστειο κ γελαει η κανει πλακα με αυτο και εγω την συνεχιζω! αμα τσαντιστω ισως παρεξηγηθει και μετα θα νιωσω ασχημα επειδη εκεινος με στηριζει κ δν θελω να πιστευει πως του βαζω ιδεες εγω πως δεν ειναι καλα!
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΦΟΝΙΑ-ΠΑΝΙΚΟ-ΑΓΟΡΑΦΟΒΙΑ
    By melene in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 22-12-2009, 22:10
  2. ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΡΗΞΗ...
    By mianyxta in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 10-03-2008, 19:28
  3. Η κοπέλα μου μάλλον έχει ΟΔΠ.
    By ifiwasadog in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 58
    Last Post: 29-07-2007, 16:13
  4. Μια μαλλον αστεια ερωτηση..,
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 29
    Last Post: 11-06-2007, 16:41
  5. ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ!
    By confused in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 21-11-2005, 14:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •