Διαχείριση φόρουμ αυτοβοήθειας - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 129
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    139
    Εγώ πάντως βλέπω εναν άνθρωπο σε απόγνωση που καλό θα ήταν να ζητήσει επαγκελματική βοήθεια!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by sokolatoxrwma View Post
    Εγώ πάντως βλέπω εναν ανθρωπο σε απόγνωση που καλό θα ήταν να ζητήσει επαγκελματική βοήθεια!
    Για ποιον λες?
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  3. #18
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    Για ποιον λες?
    δυο μερες τωρα λεμε πως πρεπει να σταματησουμε να ταιζουμε τα τρολ.
    Αυτό είναι τρολ, δεν ασχολούμαστε.
    Οπως και χτες, απλά θα μιλάει μόνος του.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    139
    Γιατι ψέματα λέω... οποιοσδήποτε αλλος ειχε γράψει σε αυτο το φορουμ αυτά:
    Quote Originally Posted by NikosD. View Post
    Επειδή έχω κουραστεί...
    επειδή δεν προλαβαίνω...
    επειδή τα παράτησαν...
    επειδή κουράστηκα να δέχομαι βολές...
    επειδή κουράστηκα ...
    επειδή κουράστηκα...
    επειδή κουράστηκα...
    επειδή κουράστηκα...
    επειδή κατά καιρούς έχει ταλαιπωρηθεί απεριόριστα η προσωπική μου ζωή...
    επειδή έφτασαν στα αυτιά μου απείρου κάλους συκοφαντικές δυσφημίσεις για το πρόσωπο μου που με προσβάλουν βαθύτατα ως άνθρωπο και ως επιστήμονα
    επειδή σιχάθηκα... να τον λούζομαι ως εμμετό στα μούτρα μου
    Νιώθω λύπη, αλλά νιώθω και αηδία.
    ....θα τον είχατε προτρέψει αμέσως να αναζητήσει επαγγελματική βοήθεια... γιατί όχι και αυτόν? δεν είναι άνθρωπος αυτός...
    Αλλά μόνο τη πάρτη σας κοιτάτε!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ειμαι πολλα χρονια στο φορουμ και ειμαι ευχαριστημενος απο τον τροπο που αυτο λειτουργει. Παλια το φορουμ ηταν ενα χωριο και τωρα εχει αυξηθει η κινηση και εχει γινει πολη. Λογικα μαζευει και κακοβουλα στοιχεια και σιγουρα δεν πρεπει να επωμιζεσαι το βαρος αποκλειστικα εσυ γιατι εχεις και προσωπικη ζωη. Ελπιζω να βρεις καποιους βοηθους στο εργο σου αυτο , αλλα σε παρακαλω μην εγκαταλειπεις.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Θέλω απλά να σκεφτείς αν όλα αυτά τα "επειδή" μπορούν να σβηστούν με τη σκέψη πώς μόνο, έστω μόνο ένας άνθρωπος, ζήτησε βοήθεια διαβάζοντας εμπειρίες και συμβουλές μελών εδώ μέσα. Για μένα αυτός ο ένας άνθρωπος αξίζει όσο όλος ο κόσμος.

    Βέβαια, αν θεωρείς ότι είναι ένα βάρος που δεν μπορείς πια να το σηκώνεις μόνος σου, η απόφασή σου είναι σεβαστή.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    139
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ειμαι πολλα χρονια στο φορουμ και ειμαι ευχαριστημενος απο τον τροπο που αυτο λειτουργει. Παλια το φορουμ ηταν ενα χωριο και τωρα εχει αυξηθει η κινηση και εχει γινει πολη. Λογικα μαζευει και κακοβουλα στοιχεια και σιγουρα δεν πρεπει να επωμιζεσαι το βαρος αποκλειστικα εσυ γιατι εχεις και προσωπικη ζωη. Ελπιζω να βρεις καποιους βοηθους στο εργο σου αυτο , αλλα σε παρακαλω μην εγκαταλειπεις.
    Ωραία δήλωση... τον υποχρέωσες... ο άνθρωπος ζήτησε βοήθεια!!!
    Quote Originally Posted by NikosD. View Post
    Ζητώ λοιπόν, όποιον επιθυμεί να αναλάβει θέση moderator ή ακόμη administrator αυτού του φόρουμ, να στείλει μέιλ στο [email protected] προκειμένου να γίνει μια επιλογή ανθρώπου/ανθρώπων που θα διαχειριστούν το φόρουμ, σύμφωνα με την τρέχουσα πολιτική του φόρουμ αλλά και με τον τρόπο που οποιος αναλάβει θα κρίνει καλύτερα.
    Αν δεν αναλαβεται εσεις τα παλιά μελη τοτε ποιος θα αναλάβει? Ιδικά εσυ κιπ νομίζω είσαι ο μόνος κατάλληλος για αυτή τη θέση.
    Διαφορετικά μπορω να αναλάβω εγω τη διαχείρηση και να γινει το φορουμ φουκουσίμα!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    126
    Επειδή έχω βρεθεί σε παρόμοια θέση, να κουράζομαι και να αηδιάζω σε ένα φόρουμ που ουσιαστικά έφτιαξα με 3-4 άλλους και που θεωρούσα σπίτι μου, κι επειδή τελικά το παράτησα και τώρα νιώθω σα να μπήκαν οι κλέφτες και να με πέταξαν από το σπίτι μου, μην το κάνεις. Και τέλειος να ήσουν, που κανείς δεν είναι τέλειος, πάντα κάποιοι θα γκρίνιαζαν, είτε ειλικρινά είτε για να δημιουργήσουν αναταραχή.

    Βαθιά ανάσα και θα περάσει. Μην πας πουθενά. Όπως είπαν και άλλοι, βρες βοηθούς οκ, αλλά μην κάνεις κάτι που θα μετανιώσεις κι εσύ κι εμείς. Για να έχεις κάνει τις θυσίες που λες, προφανώς τον χώρο τον νοιάζεσαι. Κρίμα είναι να πάρεις μια συναισθηματική απόφαση και να εγκαταλείψεις κάτι που έχτισες με ενδιαφέρον.

    Μπορεί να είμαι καινούρια εδώ, αλλά διαβάζω πολύ το φόρουμ και καιρό, και αν μη τι άλλο θα έλεγα ότι οι ισορροπίες ανάμεσα στην αυτοδιαχείριση και την παρέμβαση διατηρούνται εξαιρετικά καλά.
    [I][SIZE="1"]Well you're up so high, how can you save me when the dark comes here tonight to take me up my front walk and into bed, where it kisses my face and eats my head...[/SIZE][/I]

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    139
    Αφού καλοθελητές δεν υπάρχουν μια λυση υπάρχει. Να γινει το φορουμ αυτοδιαχειριζόμενο. Δηλαδή να μπορει ο κάθε χρηστης να διαγράφει μηνύματα στο θέμα που εχει ανοιξει ο ίδιος.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573
    Είμαι μέλος 1μιση χρόνο περίπου στο forum, κάποιες φορές λιγότερο ενεργό, κάποιες φορές περισσότερο. Η διαχείριση κατά τη γνώμη μου είναι ικανοποιητική, όμως χρειάζεσαι βοήθεια. Μόνος σου είναι λογικό ότι δε μπορείς να κάθεσαι 24h τη μέρα να παρακολουθείς τί γίνεται. Χρειάζεσαι και άλλα άτομα, ειδικά σε ένα forum σαν και αυτό, με τέτοια θεματολογία. Είναι απαραίτητη η 24ωρη παρακολούθηση, την καθιστά αναγκαία η ιδιαίτερη φύση των θεμάτων που ωθούν τα άτομα να γίνουν μέλη. Από εκεί και πέρα, το κάθε μέλος έχει τη δική του ευθύνη. Ας μη δίνεται συνέχεια σε έριδες, διπλά και τριπλά προφίλ και άκυρα θέματα, είναι μάταιο όλο αυτό. Για άλλο λόγο είμαστε εδώ. Οι περισσότεροι δε γνωριζόμαστε, μπαίνουμε με ένα nickname και γράφουμε τον πόνο μας. Προς τί το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός?? Nikos.D, δικαίωμα σου να φύγεις, να αφήσεις τη διαχείριση αλλού, να συνεχίσεις και να κάνεις ό,τι επιθυμείς. Είναι φυσικό να σε φθείρει όλο αυτό. Υπάρχει όμως ένταση τον τελευταίο καιρό στο forum, ένταση που κάθε άλλο παρά γόνιμη και εποικοδομητική είναι.
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Ακριβώς..!

    Άμα είσαι μόνος σου λογικό είναι να δέχεσαι τόση πίεση μιας και προσπαθείς να τους ευχαριστήσεις όλους, αλλά αυτό δεν γίνεται γιατί δεν έχεις να κάνεις πάντα με σκεπτόμενα άτομα που ξέρουν τι θέλουν, αλλά και με κακομαθημένα και μίζερα άτομα που γκρινιάζουν με το παραμικρό! Τρομάζω και μόνο στην σκέψη τι είδους u2u λαμβάνεις δηλαδή...

    Εμένα θα μου άρεσε πάντως κάνας moderator που να κρατούσε το forum σούζα , χωρίς πολλά πολλά. και σε όποιον αρέσει. σε όποιον δεν αρέσει ας κάνει ένα δικό του φόρουμ και ας κάνει ότι θέλει εκεί.. (χμμ κάτι μου θυμίζει αυτό....)
    Έχω βρεθεί σε φόρουμ που οι κανόνες λένε τα μηνύματα να είναι αυστηρά στα ελληνικά, για να βρίσκονται στο search κυρίως. Παρόλα αυτά έμπαιναν μέλη με κεφαλαία greeklish και με την δικαιολογία "έτσι γράφω". το θέμα μέσα σε 2 ώρες διαγραφόταν τελείως και τα μέλη έτσι αναγκάζονταν να ακολουθήσουν τους κανόνες και να γράφουν ελληνικά. Ένα φόρουμ δεν είναι μια χιπικη κοινωνικη υπηρεσία που ο καθένας κάνει ότι θέλει. είπαμε, σε όποιον αρέσει.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    ωπα ρε μεγαλε !!!!!!!!!
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Quote Originally Posted by soft View Post
    ωπα ρε μεγαλε !!!!!!!!!
    σε εμενα πάει αυτό?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    πως σου ηρθε ?? ..σ αυτον που ανοιγει μνμ ο παραπανω
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    εε τρομαξα..!! ;D

    Ποιος παραπανω? Δεν ειδα κανεναν. Ειδες κανεναν?

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΠΡΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ
    By Gypsy Cello in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 31
    Last Post: 15-08-2011, 23:45
  2. Replies: 0
    Last Post: 19-10-2010, 16:27
  3. Διαχείριση Συγκρούσεων
    By canda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 29-05-2009, 22:51
  4. βιβλια αυτοβοηθειας !!!
    By afrula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 10-03-2009, 14:23
  5. διαχείριση θυμού
    By anitak in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 111
    Last Post: 06-06-2007, 19:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •