Διαχείριση φόρουμ αυτοβοήθειας - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 129
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by chr1986 View Post
    Είμαι μέλος 1μιση χρόνο περίπου στο forum, κάποιες φορές λιγότερο ενεργό, κάποιες φορές περισσότερο. Η διαχείριση κατά τη γνώμη μου είναι ικανοποιητική, όμως χρειάζεσαι βοήθεια. Μόνος σου είναι λογικό ότι δε μπορείς να κάθεσαι 24h τη μέρα να παρακολουθείς τί γίνεται. Χρειάζεσαι και άλλα άτομα, ειδικά σε ένα forum σαν και αυτό, με τέτοια θεματολογία. Είναι απαραίτητη η 24ωρη παρακολούθηση, την καθιστά αναγκαία η ιδιαίτερη φύση των θεμάτων που ωθούν τα άτομα να γίνουν μέλη. Από εκεί και πέρα, το κάθε μέλος έχει τη δική του ευθύνη. Ας μη δίνεται συνέχεια σε έριδες, διπλά και τριπλά προφίλ και άκυρα θέματα, είναι μάταιο όλο αυτό. Για άλλο λόγο είμαστε εδώ. Οι περισσότεροι δε γνωριζόμαστε, μπαίνουμε με ένα nickname και γράφουμε τον πόνο μας. Προς τί το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός?? Nikos.D, δικαίωμα σου να φύγεις, να αφήσεις τη διαχείριση αλλού, να συνεχίσεις και να κάνεις ό,τι επιθυμείς. Είναι φυσικό να σε φθείρει όλο αυτό. Υπάρχει όμως ένταση τον τελευταίο καιρό στο forum, ένταση που κάθε άλλο παρά γόνιμη και εποικοδομητική είναι.
    Συμφωνώ, για ένα τέτοιο φόρουμ χρειάζονται περισσότεροι διαχειριστές.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Συμφωνώ, για ένα τέτοιο φόρουμ χρειάζονται περισσότεροι διαχειριστές.
    μμμμμ!! μαλιστα για να διαχειριστουν τη μαζα ??
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by soft View Post
    μμμμμ!! μαλιστα για να διαχειριστουν τη μαζα ??
    οχι, για να ψαχνουν ποιος αλλαζει τα μηνυματα της τζιπσι..

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    139
    ΑΚΟΜΑ και ΑΥΤΟ το ΘΕΜΑ το κάνατε τσατρουμ...!!! τι τη θελετε τη ρημάδα τη διαχειρηση... απαλαξτε τον τον ανθρωπο που το χει και βαρος...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Γιατί υπάρχουν πολλά μέλη και το φόρουμ έχει ιδιαίτερο χαρακτήρα.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Συμφωνώ, για ένα τέτοιο φόρουμ χρειάζονται περισσότεροι διαχειριστές.
    Το να είναι περισσότεροι από ένας οι διαχειριστές θα ήταν ανάσα για την ίδια τη διαχείριση,
    εννοώντας ότι δε θα έπεφτε όλο το βάρος σε ένα και μόνο άνθρωπο.

    Από εκεί και πέρα όμως, δεν είναι μόνο ευθύνη της διαχείρισης η εύρυθμη λειτουργία αυτού του χώρου..
    Είναι ΚΑΙ δική μας ευθύνη, των μελών. Μήπως χάνεται κάπου στη μετάφραση αυτό, φορές φορές;;;

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by crazy_diamond View Post
    Το να είναι περισσότεροι από ένας οι διαχειριστές θα ήταν ανάσα για την ίδια τη διαχείριση,
    εννοώντας ότι δε θα έπεφτε όλο το βάρος σε ένα και μόνο άνθρωπο.

    Από εκεί και πέρα όμως, δεν είναι μόνο ευθύνη της διαχείρισης η εύρυθμη λειτουργία αυτού του χώρου..
    Είναι ΚΑΙ δική μας ευθύνη, των μελών. Μήπως χάνεται κάπου στη μετάφραση αυτό, φορές φορές;;;
    Έχεις δίκιο, εγώ άμα εντοπίσω τρολ απλά δεν ξανααπαντώ.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Ως σχετικα καινουριο μελος κι εγω,δεν ειμαι σε θεση να γνωριζω πολλα πραγματα που εχουν συμβει εδω μεσα..
    Παρ ολα αυτα.απ αυτα που εχω δει εως τωρα ειμαι σε θεση να καταλαβαινω την απογοητευση του Νικου και να συμφωνω οτι χρειαζεται βοηθεια σ αυτην την προσπαθεια του..Ωστοσο τρομαζω στα ποια ατομα θα αναλαβουν αυτη τη βοηθεια..Η δικη μου γνωμη,οπως ειπαν κι αλλα μελη παραπανω,ειναι οτι θα ηταν καλο να υπαρχουν κι αλλοι συντονιστες ωστε να αλαφρυνθει λιγο ο Νικος και να γινει πιο ευκολο το εργο,αλλα να μην παραιτηθει εντελως απο την διαχειρηση.Να εξακολουθησει να εχει κατα καποιον τροπο το πανω χερι.
    Νικο ξανασκεψου το.Παρακληση ολων.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    δν ξερω αν ο νικος σκοπευει να πληρωσει καποιον για να αναλαβει.
    σε αυτη την περιπτωση πιστευω θα βρεθει καποιος/α.
    είμαι της γνωμης πως πρεπει να ειναι ειδικος ( ψυχολογος ) κ ειδικα ανθρωπος με αντίληψη κ ανοιχτομυαλος.
    αντικειμενικος κ να κραταει ισορροπιες.
    http://www.mazi.org.gr/

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Έχεις δίκιο, εγώ άμα εντοπίσω τρολ απλά δεν ξανααπαντώ.
    Ναι, το θέμα αυτό συζητήθηκε και πιστεύω ότι συμφωνούμε όλοι ότι η έλλειψη ανταπόκρισης το πιθανότερο είναι, κάποια στιγμή, ν' αποθαρρύνει ένα τρολ,
    ή τέλος πάντων δε θα πυροδοτεί ανούσιες διενέξεις όσο κι αν αυτό τις επιδιώκει.

    Το θέμα όμως των ισορροπιών εδώ μέσα ΔΕΝ αφορά μόνο σε αυτό!

    Όταν λέω ότι είναι ΚΑΙ δική μας ευθύνη εννοώ ότι είναι καλό να είμαστε γενικότερα υπεύθυνοι για τη στάση μας μες το φόρουμ.
    Τι γράφουμε, πώς το γράφουμε.. Φυσικά και ο καθένας μας έχει τον τρόπο του να εκφράζεται και να επικοινωνεί, παίζει ρόλο και η στιγμή, το πώς νιώθουμε, όμως πάντα υπάρχει λίγος χώρος να είμαστε πιο συζητήσιμοι ή πιο ''ανοιχτοί'' όταν π.χ. μπορεί να ξεκινήσει μια διαφωνία.

    Δηλαδή, απ' το να γίνεται κάποιες φορές της κολάσεως δημόσια και μετά να τρέχουμε στη ''δασκάλα'' και να λέμε ''αυτό το παιδάκι με έβρισε, εκείνο με κορόιδεψε'', νομίζω ότι είμαστε σε θέση να το αντιμετωπίσουμε διαφορετικά.. π.χ., να μεταφερθεί το θέμα που προέκυψε ανάμεσα σε δυο μέλη και να λυθεί (αν γίνεται) μέσω π.μ. Αυτό ως παράδειγμα.

    Οι ισορροπίες είναι εύθραυστες, ιδίως από τη στιγμή που υπάρχει τόση πολυχρωμία, είναι όμως και πολύτιμες.
    Και είναι ΚΑΙ στο χέρι μας ως ένα βαθμό. Ας προσπαθήσουμε κι εμείς λίγο παραπάνω, όσο μπορούμε..

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    NikosD εγω σε βλεπω σαν καθηγητη μου οταν γραφεις και σε σεβομαι, ασχετα αμα μιλαω τωρα στον ενικο, αλλα και μονο που το διαχειριζοσουνα το φορουμ απ οταν ηρθα και επειδη σε ξερω και απο το αλλο του eating disorders , πιστευω πως δοκιμαζεται η υπομονη σου. μην αποσυρθεις , ασε οσους τα κανανε ολα αυτα , κ εμας μαζι, να τα φροντισουμε ολοι παρεα
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    NikosD εγω σε βλεπω σαν καθηγητη μου οταν γραφεις και σε σεβομαι, ασχετα αμα μιλαω τωρα στον ενικο, αλλα και μονο που το διαχειριζοσουνα το φορουμ απ οταν ηρθα και επειδη σε ξερω και απο το αλλο του eating disorders , πιστευω πως δοκιμαζεται η υπομονη σου. μην αποσυρθεις , ασε οσους τα κανανε ολα αυτα , κ εμας μαζι, να τα φροντισουμε ολοι παρεα
    ξεχασες να πεις για τα ασπρα του μαλλια...
    (ιχιχιχιχχιχι τον εφιαξες τωρα)

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ξεχασες να πεις για τα ασπρα του μαλλια...
    (ιχιχιχιχχιχι τον εφιαξες τωρα)
    εεεμμμ......σαν συμφοιτητη μ ηθελα να πω!!!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Ειδα και προσφατα την ταινια, και ο Νικος μου θυμιζει τον Μπαρμπαστρουμφ, που εχει δεκαδες στρουμφακια (εμας) να κανουν στρουμοφχαζομαρες και αυτος να τρεχει να τους βαλει μυαλο και να τα στρουμφισει, εεε συνετισει!!


  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    χαχαχα πολύ καλό Crazy Diamond έχεις σ' αυτό που λες ότι οι διενέξεις θα πρέπει να συνεχίζονται με πμ. Είναι φυσικό να ξεφεύγουμε πολλές φορές αλλά καλό θα ήταν να μην γίνεται δημόσια και μέσα σε θέματα άλλων μελών.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΠΡΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ
    By Gypsy Cello in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 31
    Last Post: 15-08-2011, 23:45
  2. Replies: 0
    Last Post: 19-10-2010, 16:27
  3. Διαχείριση Συγκρούσεων
    By canda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 29-05-2009, 22:51
  4. βιβλια αυτοβοηθειας !!!
    By afrula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 10-03-2009, 14:23
  5. διαχείριση θυμού
    By anitak in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 111
    Last Post: 06-06-2007, 19:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •